Archívy

Reklama

Život : Kázeň o. Kuffu

Obohacujúca kázeň o. Kuffu na tohtoročnej Trnavskej novéne:

o. Marián Kuffa, Trnavská novéna 18.11.2023

Prvá kázeň od začiatku videa.
Druhá kázeň od 2:51:30.
Pridal alexandra__ on 19/11/2023 10:22

Komentáre (97)

harmonia je odhlásený top harmonia napísal dňa 20/11/2023 09:55 :

Ahoj Alexandra. Zial nemam neobmedzeny internet, pozerat dlhsie videa mi to nevyda. Prosim ta, napisala by si aspon par myslienok, ktore si zachytila z tej kazne? dakujem. Obcas som zachytila z radia tu omsu, ale to len kusok, nejako som nemala tolko casu sustredene pocuvat. Inak je ozaj super, ze tu novenu takto vysielali na zivo. Nikdy predtym som o tom ani len nepocula, len tak nahodne som zapla radio. Ked ja a radio lumen nie sme velki kamarati.

harmonia je odhlásený top harmonia napísal dňa 21/11/2023 09:54 :

Kazne rozhodne pocuvam a velmi rada. Kazdy knaz nema prave dar byt dobrym rozpravacom a niekedy je kazen len monotonne precitana, ale obsahovo je velmi hodnotna. Kazne treba pocuvat aj ked nie vzdy so vsetkym suhlasim.

Pocas korony sme si mohli uvedomit, ake je vzacne byt zucastneni na sv.omsi. Pred koronou to bolo celkom samozrejme ist si do kostola na omsu, na modlitby, poboznost, spoved atd. Veru je velka vymozenost zapnut radio ci telku a mat sprostredkovane co to duchovne. Naozaj aj na youtube je kadeco napr.kazen pana farara Kuffu. Velmi rada si na youtube pustam zalmy. Ked su pekne zaspievane tak ma clovek aj umelecky nie len duchovny zazitok a to vsetko len tak zadarmo a doma, ci cez prestavku v robote. Vazme si takych vymozenosti.
Nemam proti radiu lumen nejake velke vyhrady, skor su to drobnosti, ktore ma odradzali, ale pomaly si zacinam zvykat a prepocuvat napr.reklamne spoty atd.

Naposledy upravil harmonia dňa 2023-11-21 21:57 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 24/11/2023 12:59 :

minopascendi,
schizmatická dezorientovanosť je fakt gigantická ...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 24/11/2023 01:04 :

minopascendi: "... zavrhol som... vytesnil ..."

Vytesnenie neznamená odstránenie, ale zatlačenie niekde do kúta. Takže stále to tam je, možno je ticho, ale hocikedy sa môže ohlásiť.
Na odstránenie sa používajú diametrálne iné prostriedky.
Z. vedia aké smile

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 25/11/2023 01:07 :

Jedna sa na háčik nechytila, skúsime druhú?

harmonia je odhlásený top harmonia napísal dňa 25/11/2023 11:07 :

janjan, velmi naivne. Alexandra ma napisane v profile ze nikoho nehlada.
Dalej vo svojom profile uvadzaohmybdivujem mudrost, poriadok, dobre sposoby, obetavost a pokoru. Odvahu a cestnost. Dobrotivost duse. Nadhlad a laskavost. Krasu vsednosti i krasu vynimocnosti.

Pascendi by v prvom rade mal dokladne precitat profil. Ak ma zena uvedene, ze nikoho nehlada, tak skratka dvere su zatvorene. Nikoho nehlada bud osoba rozvedena, vydata, osoba ktora zasvatila zivot Bohu a zije reholnym zivotom, alebo osoba ktora chce byt skratka len single.

To co uvadza Alexandra v profile, co obdivuje, mudrost, dobre sposoby, ... Nie je mudre prist do blogu v ktorom chce poukazat na posolstvo ktore ju oslovilo, chce ho posunut dalej a inspirovat inych v duchovnom zivote a doslova ten blog zamorit fekaliami a splaskami. Neda sa pokladat ani za dobry sposob po tom vsetkom zacat lichotit a ocakavat od toho ze na zenu to zaposobi.

Pascendi, fakt je primitivne zacat lichotit zene po tom vsetkom co si tu od teba precita, tarat take hluposti akoze ty si taka ina a ty si dobra a neviem aka. Alexandra je fakt mudra zena, ona ma v sebe tu mudrost a neskoci ti na to.

harmonia je odhlásený top harmonia napísal dňa 27/11/2023 09:34 :

Pascendi, o mne tu nie je nic zname, to je pochopitelne, kedze tu nepisem o svojom sukromi.

alexandra__ je odhlásený top alexandra__ napísal dňa 28/11/2023 11:32 :

Ahoj Harmonia, táto prednáška pred omšou a následne omša tiež s kázňou o. Kuffu (preto je video dlhšie) sa pravdepodobne nevysielali naživo na TV LUX, ani v rádiu LUMEN, išlo o omšu, ktorá bola o 21.hod.
Áno, je dobre, že sa omše z Trnavskej novény (aj iné) vysielajú online pre tých, ktorí chcú byť jej účastní a môžu si vypočuť z kázní usmerňujúce slová do života, každý deň novény mal kázeň iný kňaz.
Programy TV LUX sa dajú sledovať aj priamo na internete na stránke tvlux.sk.

V kázni zaznelo viacero myšlienok do života, ktoré o. Kuffa spájal, ako je to pre neho typické, aj s jednoduchými príkladmi zo života. Ak si prečítate komentáre pod videom, pre viacerých ľudí sú jeho slová obohacujúce, múdre, nebojácne, ako aj pohladením na duši.

Keď budem mať viac času, pokúsim sa zreprodukovať myšlienky, aspoň na začiatok tieto (reprodukované):

"Keď ti Boh dačo zakazuje, chráni ti život..
a ty furt, ako ten 10-ročný, a čo tá cirkev, a čo ten Pán Boh.."

"Každý príkaz a zákaz od všemohúceho Boha je pre teba dobrý a kľaknúť znamená, že všetky príkaz a zákazy chcem plniť, neviem, čo bolo predtým, čo som nesplnil, neviem, čo bude potom, ale teraz chcem splniť, to je kľaknúť pred Bohom. Vtedy ti Boh podáva ruku..Vtedy prvé, čo urobí ťa vytiahne z tej špiny a bahna a očistí ťa..Láska čaká, kedy Ho konečne pozveš.."

"Napodobňujme aj my Pannu Máriu, nielen obdivujme, napodobňujme. Všetko počúvaj, s ochotnými ušami tu príď, nad všetkým uvažujem. Všetko to, čo tu je, čo počuješ a súhlasíš, premeň na modlitbu a potom modlitbu premeň na dobrý skutok... Páči sa ti kázeň od farára, prikývneš a tam zastaneš. Chyba. Staviaš síce dom, ale na piesku. Až to začneš uskutočňovať, vtedy staviaš na skale. Radostná správa, aj pokus sa počíta.."

richard768 je prihlásený top richard768 napísal dňa 29/11/2023 01:50 :

Minopascendi, myslíš si, že špekulatívny zásah kardinálov do voľby pápeža sa odohral iba v r. 1958? Podľa mňa takých zásahov bolo veľa už predtým. Cirkev sa odklonila od skutočnej podstaty Kristovho učenia už dávno. Takže pre mňa nemá zmysel hádať sa, kto je pravý pápež. Udalosti, ktoré sa stali, už nevieme ovplyvniť. Treba sa starať o to, ako my sami vieme naplniť Božiu vôľu tu na Zemi, to je dôležité.

richard768 je prihlásený top richard768 napísal dňa 29/11/2023 03:26 :

Minopascendi, ja sa v dejinách cirkvi nevyznám, takže neviem posúdiť, čo ako kedy bolo inak či neinak. Viem však, že v istých obdobiach boli dosť "obľúbené" dvojpápežstvá, ba dokonca tuším aj nejaké trojpápežstvo by sa našlo. Okrem toho nevidíme do zákulisných dohôd medzi kardinálmi pred voľbou pápeža. Povráva sa, že ani Ján Pavol II. nebol zvolený celkom náhodou, ale išlo o zámernú provokáciu komunistického režimu. Tiež som počul, že Benedikt XVI. sa v skutočnosti pápežstva samotného nevzdal, že tam bola nejaká nejasná formulácia v tom texte, čo podpísal.

Ale ja som mal na mysli skôr nesúlad konania katolíckej cirkvi s pôvodným učením Krista. Už len samotná mocenská hierarchia (v zmysle nadvlády) nie je v súlade. Majetky tiež. Križiacke výpravy spojené s vraždením civilistov, ... našlo by sa toho dosť. Čo zase ale neznamená, že všetko je zlé. Ak niekto, napríklad nejaký kňaz, dokáže v rámci možností vniesť do systému kúsok pravdy, je to chválihodné.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 29/11/2023 04:23 :

Webovej stránke, ktorá nemá uvedené ani jej autora, minopascendi zveril svoju spásu.

harmonia je odhlásený top harmonia napísal dňa 01/12/2023 11:11 :

Ahoj Alexandra.

Dakujem za myslienky z kazne.

Pan farar Kuffa ma take specificke kazne. Celkom zaujimave myslienky. Napodobnovat Pannu Mariu, ... To je zaujimave.
Konat tak ako kaze knaz na kazni nie je vzdy mozne, niektori knazi kazu tak prakticky prikladmi do zivota, ale niektore kazne su viac filozoficke. Niekedy sa knaz kaznou ani netrafi. Ale naozaj je dobre vypocut a nechat tak dozniet.
Inak pamatam sa, ako sa zacali sirit kazne, resp.prednasky pana farara Kuffu. Jedno dievca zo spolocenstva donieslo magnetofonovu pasku a tak sme si na stretku pustili radio s kaznou pana farara Kuffu. Bolo to vtedy aj tak vtipne podane a velmi sa nam to pacilo.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 01:25 :

Aká otázka?

richard768 je prihlásený top richard768 napísal dňa 02/12/2023 01:53 :

A kto je teda súčasným nasledovníkom správneho pápeža Gregora XVII?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 01:58 :

minopascendi,
ale stále nevieme, aká bola otázka, na ktorú máme hľadať odpoveď.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 02:00 :

richard768,
je viac sedes prúdov, niektoré majú svojho pápeža, niektoré nie. Totálny chaos. Takto to však dopadne, keď sa niekto odtrhne od Katolíckej Cirkvi.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 02:09 :

minopascendi,
aj tvoj sedes kosiar vymurovali murári?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 02:14 :

Veru, podobné. Takže sa ľahko dá stratiť a zamieriť do nepravej, odtrhnutej od Skaly.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 02:17 :

minopascendi,
čo očakávaš od richarda? Že sa pridá k tebe?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 02:21 :

minopascendi,
modlíš sa o tretej popoludní?
Adoramus te ...

Naposledy upravil janjan dňa 2023-12-02 14:21 GMT

richard768 je prihlásený top richard768 napísal dňa 02/12/2023 02:23 :

Príde ovca k bačovi: Si ty pravý bača alebo falošný?
Bača: A si ty pravá ovca?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 02:35 :

minopascendi,
si si istý, že všetci blúdia, len ty nie? Z predchádzajúcich liet poznáme morálnu istotu, sinusovku "par excellence" ...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 02/12/2023 02:42 :

minopascendi,
ľudia si nekladú otázky, kto je pápež, nemajú na to dôvod, lebo to je evidentné. To robia len schizmatici.

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 04/12/2023 01:32 :

minopascendi napísal dňa 01/12/2023 12:14 :
sa bojim ze harmonia a ine si vsetko zle vysvetlia...


Tu sa ešte bojíš!

04/12/2023 12:22 :
o harmoniu sa nebojim... vie riesit hentie politicke... tieto musi tiez... fica skodnu rozozna... tak aj to dalej...


A tu sa už nebojiš!
Čo sa zmenilo?
A zajtra to bude ako?
whistling

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 04/12/2023 01:56 :

Zajtra ťa napadne tretia vec, pozajtra štvrtá a čo potom,,, budeš sa tu pravidelne báť a nebáť?
To bude dobré len na pobavenie čitateľov.

mistrz_leszek je prihlásený top mistrz_leszek napísal dňa 09/12/2023 02:33 :

minopascendi napísal dňa 09/12/2023 01:31: skoda ze tu nie je beruska...


Tvoja sekta sa tiež práve nevyznamenáva produkciou dobrých charakterov, dobré meno jej zrovna nerobíte. Opozícia je len zdanlivá, ty či Jano, vaše komunity akoby sa obrátili v útulky slabomyselných.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 12/01/2024 02:47 :

este skusim hladat krestanskeho ducha... na nikoho nereagujem a ani necakam reakciu... ale sukromna sprava moze byt... ale k veci... takze "nediskutujem"!!! aby sa nemylilo a necakalo neocakavane...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 12/01/2024 03:07 :

neotvra mi tu temu... tak si vystacim aj tu....

na humanoidne bludy sa mi nechce reagovat... detto na zneuzivanie a prekrucanie ci biblie alebo Otcov

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 12/01/2024 07:50 :

Vitaj pascendi. Bude mela smile

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 13/01/2024 02:55 :

treba bojovat za Katolikov... ked tu nikto nie je...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 16/01/2024 08:12 :

tzv. ludske prava som daval inde... pozname postoj Magisteria... sialenstvo, pomatenie zmyslov... tu ho ma(medzi neKatolikmi) za nabozenstvo vela ludi...smutne(lebo sa hraju na Katolikov)...neZorientovane... ale je to tak...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 16/01/2024 08:22 :

nemyslim 66(6) kniznikov... biblia ma 66 knih... Svate Pismo ma iny pocet...(ti su jasni)
druhy zdroj je "veda"... napr. medaila nobelovej ceny ma 66mm... takze "pokrok" je spravne "oznackovany"... vyberme si!!! spravnu stranu...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 16/01/2024 08:51 :

na zneuzitie Hypolita?... troska napoviem... vyberieme akoze pravdolaskoveho Hypolita... odsudime branie meca... to je v rozpore s Bernardom a jeho regulou pre templarov... zeby mal Hypolit vacsiu autoritu ako Bernard? ... absurdne!!! co nam to tu niekto podsuva?...
ostatne konzekvencie si kazdy urobi sam... ti s mozgom v hlave...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 08:42 :

tak mame Magisterium a posilu,svetlo... na cestu... aby sme neverili tej vylhanej historii smrtelneho nepriatela KC...
Sviatosti, Svata omsa... este su, len si treba vediet najst... nie su hocikde naokolo... Magisterium nam nieco hovori o scholastike... o tomizme... hladat a porovnavat vieme...nikdy nie sme na holickach...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 08:56 :

nieco som tu zazrel o tom ako vraj muzi rozmyslaju... a ako zeny vraj nie... nieco o metafyzike... nepatri do beznej vybavy muzov... to niekto zas kladie neunosne bremena...
mame iba rozum osvieteny(pravou) vierou... a chut...posilu sviatosti(birmovanie a santissimum) mame... a hladame a nachadzame (co robit ked svata omsa a sviatosti, hlavne santissimum nie su dostupne vieme)

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 09:00 :

ja som pisal co namahy (a aj financii) ma stalo mat birmovku a chodit na omsu... to rozhodne stoji za to!!!
teraz mam nahrady...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 09:28 :

niekto mozno rozmyslal co Fatima...co posolstvo... stratene a dalo sa prekrutene...Lucia ktovie kde ju odpratali... ta pani herecka mala naucene svoje(bola aj na slovensku)... vieme ze "papez" zohral s pani habaduru... asi to tak malo byt... takze Magisterium momentalne nie je... davaju si co chcu a co podporuje ich zvratene plany... Z to hned poznaju!!!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 09:53 :

pascendi,
ak "pôvodné" je stratené, ako vieš, že "nové" je prekrútené? Nemáš na základe čoho porovnať. A odkiaľ vlastne môžeš vedieť, aké bolo "pôvodné"? Dojmológia?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 11:07 :

odpovedanie na tuto sprostu otazku pokladam pod uroven... dufam ze Zorintovani take absurdnosti neriesia.., ale maju jasno...zabordelenost je zabordelenost...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 11:18 :

pascendi,
odpoveď, keď iná nie je naporúdzi.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 11:42 :

mne je samozrejme suma fuk co hentake zabordelene....dezorientovane individum zozere... je jasne ze aj navijak s rybarskou stolickou aj s rybarom... robte si jasno vo veciach!!! nechcete hentak dopadnut( na radost S.s a samozrejme tych za tym...)

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 11:48 :

pascendi,
neboj, tvoju odpoveď som nezožral.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 11:49 :

pre tych co rozmyslaju... naozaj rozmyslaju skusme aj inu habaduru... tzv. atentat...tych par faktov staci... ja by som dal plny pocet na csfd... samozrejme hentam zozrane...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 11:57 :

herec sa predviedol... rapsodicke divadlo... plny pocet... aj sa nechal tou pukackou na vrabce postrelit...
S.s si to odskusala pri Sirhanovi... zozrate aj s navijakom... poniektori(jasne ktori)... nadozierny dopad na skomirajucu vieru... ale S.s sa tesila...

fero je prihlásený top fero napísal dňa 17/01/2024 11:59 :

pascendi,
bolo by ti nepríjemné napísať, či si volil nejakú politickú stranu a akú ?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:01 :

este viac sa primklo k sekte... aj bludy sa lahsie zrali... aj druhy satansko murarsky koncil... vsetci lutovali "sv. otca"...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:04 :

moj postoj k "politike" je jasny... aj k volbam...aj k demokracii... aj k ludskym pravam...

naskrz Katolicky!!!!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 12:07 :

S prímesou schizmy.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:18 :

schizmaticky bludar neznaboh... ten sa nezastavi... vsak jeho pan mu dava silu... ja mu jeho sektu pohansku neberiem.... tento navijakozrut tu bude este dlho smradit... a davat svoje kazove prejavy... mne je to fuk... ako kazdy zatvrdnuty bludar.... nech ma svojich maranov... ale na kazdu svinu sa vari voda... tych uz odislo.... k Panovi- sudcovi... zatvdnutost sa nevyplaca... ale mozno to chce.... xxxx sluzil xxxx ho bral...  nebude prvy...ani jediny...

fero je prihlásený top fero napísal dňa 17/01/2024 12:18 :

pascendi,
katolícky prístup majú aj Kuffovci aj KDH. Takže ktorí majú ten správny ?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:21 :

sice nevie co placa... ktovie co vycital zo svojich bludarskych priruciek.... nic Katolicke urcite!!!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 12:21 :

pascendi,
ale vieš, kto je tu schizmatik.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:23 :

urcite?????? chlape zorientuj sa !!!!

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:24 :

no schvalne zapot...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:25 :

sidlo sa vykluje....

fero je prihlásený top fero napísal dňa 17/01/2024 12:29 :

Nič som sa nedozvedel, takže debatu etikov len netreba rušiť. censor

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:31 :

ma za sebou massu "knazov"...mozno aj tych vyssie... ale nech sa vyfarbi... nech ma osoci....nech je jasny...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:33 :

clovece nie som v tvojich posahanych skatulkach...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:37 :

schizmatik zijuci v blzenej nevedomosti... so slepeckou skvrnou...

tu nie su Katolici okrem mna... tym padom ani schizmatici.... to som ho povysil teda...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 12:41 :

S prímesou schizmy.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:48 :

takze si bude hust svoje.... kazove... ale pod plastom svojich sefov.... a taka masa sa predsa "nemoze" mylit... treba porozmyslat ci ta blazena nevedomost nie je vedoma... nastastie sa neriadim jeho vymyslami...

na mna plati len jedno!!!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 12:51 :

Nanešťastie sa riadiš vlastnými výmyslami.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 12:52 :

fero,
aby si sa niečo dozvedel, pascendi buď nejde vôbec voliť alebo dá neplatný lístok.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:55 :

nech radsej nic nehovori... usvedci sa sam...
KC takych neberie ani za vratnikov...
obycajny synkreticky bludar... to je na upalenie... pravdolaskari si ho mozu branit... ja sa drzim apostola Judu a jeho rady...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 12:57 :

A ešte väčšie nešťastie je sa riadiť výmyslami na nete, ktoré stačí prefiltrovať neurónmi a hneď je jasné, odkiaľ vietor fúka. Ale keď sa niekto odtrhne od Cirkvi, ani ináč dopadnúť nemôže - bez stĺpa a opory sa toho veľa poriešiť nedá.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 12:59 :

ani sa nejdem pytat na "moje vymysly"... KATOLICKE veci nevie a radsej nech nepise svoje bludy...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:00 :

a okrem toho fera klame.... aspon viem ako sa siria klepy o mne....nech mu to nie je zaratane...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 01:02 :

pascendi,
ak klamem, potom si tu klamal aj ty.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:05 :

to je ako ta jeho cirkev....stlp a opora bludov...
ale wojtyla to dobre zahral.. jeho nesvaty otec... dobre chyta bludarov... teraz je na stole... smazi sa v pekle...a caka svojich patolizalov...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 01:09 :

pascendi,
mal by si vedieť, že viera katolíkov nestojí na tom, či bol alebo nebol spáchaný nejaký atentát. Žeby viera schizmatikov bola závislá na takýchto udalostiach?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:13 :

co su to schizmatici?  viera bludarov stoji na vacsich blbostiach....

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:14 :

a na com stoji "viera" nakatolikov? sice mne je to jasne...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:15 :

asi na jezisovi... ale na tom fici kde kto...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 01:19 :

Sv.Hilár:
"Ale iba ty môžeš udeliť, o čo prosíme, ukázať, čo hľadáme, a otvoriť, keď klopeme."

(Z Posvätného čítania 13.1.)

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:23 :

VIERA Katolikov urcite nestoji na atentate....je to len dalsie zavazie na vahy... a preklapa...systemy pozname...
sice pouzijeme aj na dovody preco Verit... teda ta ludska stranka...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:28 :

vcera Hypolit, dnes Hilar....tymto bludarom nic nie je svate...

aha jeho modernisticky breviar dava material na fantazirovanie... v KC pouzivaju knazi...ale v sekte kadekto...staci vediet citat... vsak je v ludovom jazyku...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 01:31 :

pascendi,
mal by si si prečítať. Veď do tvojich paprčí to patrí? Či?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:31 :

ked nie biblia tak otcovia... tak je materialu na fantazirovanie dost...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 01:33 :

Vždy lepšie ako fantazírovanie o atentáte, proroctve, červenom pápežovi ...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:38 :

do tvojich nedisponovanych urcite nie...
poznam komu co do ruk patri...

ked som chodil na omse tak cital samozrejme knaz...
dufam ze nevytiahne Pia XII... a modernisticky upraveneho... toho maju modernisti radi... vsak vieme preco... ja filtrujemm...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:44 :

bludar uz trepe dve na tri. .. nech len ukaze co su fantazia... so svojou zabordelenou hlavou... ja som filtroval... nech ukaze nejake fauly najprv logike....to sa podivam!!!...hnusak bludarsky servilny!!!.... nech si olizuje paty maranom!!! bludar !!!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 01:48 :

pascendi,
už mi to chýbalo smile

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:48 :

nevie ci jeho "viera" stoji na wojtylovi...ci nie... radsej ma svoje fantazie....prekruteni otcovia ci biblia mu stacia...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:49 :

daj tie "fantazie" a nezahovaraj... a neosocuj!!!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 01:50 :

pascendi,
keď som bludár, daj sem nejaký môj blud. Samozrejme, podložený Magistériom, nie schizmatickou fantáziou.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:52 :

chcem sa pozriet na tu jeho "logiku"... asi skor uvidim colombovu zenu ...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:55 :

to by si chcel... ale otazka do publika... ktore modernisticke a pravdolaskove bludy tu zastava....nebojte sa... hlasi sa napr k wojtylovi... tam je toho na mraky...na upalenie...

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 17/01/2024 01:55 :

"Chaloši" to rozjeli,,, fú ty vole!

vcera Hypolit, dnes Hilar....tymto bludarom nic nie je svate...


Takže Hypolit tu nevonia "pravoverním"
ale taká primitívna bigotničina, to už hej.
Jano je už vo vytržení. Veď napravime!

Naposledy upravil misomiso_ dňa 2024-01-17 13:56 GMT

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 01:57 :

a pozor ... je slizky ako had!!! ten rajsky... tomu sluzi... ako jeho sefovia...wojtyla a spol.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 02:01 :

ale Hypolit mi vonia... len nie ucelova selekcia!!! bigotcina je tvoj vymysel... mal by si menej googlit... a nedavat ma do vreca s hentym bludarom...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 02:04 :

no musim ist...mam vela modlitieb.... pridal som si aj ruzenec k sv. Jozefovi... ten maly...okrem toho co mam...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 02:05 :

pascendi,
určite tu nebudem dávať nejaké fantazírovanie, ktoré by škodilo Cirkvi.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 02:06 :

Veru, veru pascendi, bolo 15 hodín. Pomodlil si sa v túto vzácnu hodinu?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 17/01/2024 02:11 :

pre mna ako ina... korunkove sprostosti sa urcite nemodlim!!!
co by skodilo Cirkvi? pravde!!! a ta Cirkvi nikdy nemoze skodit... ale co skodi sekte...velmi rad dam... ale zajtra... tvoja sekta  uz stoji na lzi!!!

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 17/01/2024 02:12 :

Dáme na ukážku trochu tej Hypolitovej apoštolskej tradície z roku 200, aby sme videli "trochu" rozdielu:

Je-li kdo kuplíř nebo majitel nevěstince, buď toho nechá, nebo bude odmítnut. Je-li kdo sochař nebo malíř, ať je
poučen, aby nevyráběl modly: buď toho nechá nebo bude odmítnut. Je-li kdo herec nebo koná představení v
divadle, buď toho nechá, nebo bude odmítnut. Vyučuje-li kdo děti, je lepší, aby toho zanechal, nemá-li však
jinou práci, ať je mu (to) dovoleno.
Podobně vozataj, ten, kdo zápasí a účastní se zápasů, toho buď nechá, nebo bude odmítnut. Gladiátor, ten, kdo
učí gladiátory zápasit, lovec, který se účastní lovu (v aréně), nebo publicus ve věci gladiátorských zápasů toho
buď nechá, nebo bude odmítnut. Ten, kdo je knězem model nebo strážcem model, toho buď nechá, nebo bude
odmítnut.
Voják, který je podřízený, nezabije člověka. Dostane-li (k tomu) rozkaz, nevykoná ho. Nebude skládat přísahu.
Když však nechce, bude odmítnut.
Má-li kdo moc meče nebo je městským (státním) úředníkem oblékajícím
purpur, buď toho nechá, nebo bude odmítnut. Katechumen nebo věřící, který se chce stát vojákem, bude
odmítnut, protože (tím) pohrdá Bohem.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 17/01/2024 02:24 :

pascendi,
akože ako iná?
Veď nemusíš Korunku, sú aj iné modlitby, najmä pre pracujúcich.

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 18/01/2024 06:50 :

S radosťou budem pokračovať!
grin

Naposledy upravil misomiso_ dňa 2024-01-25 17:37 GMT