Archívy

Reklama

Viera je slepá : Ako (ne)vidím Božie plány

Som slabozraká. Nemyslím takú slabozrakosť, kde si len nasadíte okuliare a svet zas dostáva správne farby, mne okuliare nepomôžu a svet tak navždy zostane šedý. Nikdy ho neuvidím tak, ako ho vidíte vy a vy ho neuvidíte tak, ako ho zase vidím ja. Aj keď som si kvôli tomu musela veľa preskákať, až teraz vidím, že to malo zmysel.

Jasné, že prišli chvíľky, kedy som to Bohu vyčítala, prečo ja som tá, ktorá má takéto problémy. Neskôr som nastúpila na školu spolu s ďalšími zrakovo postihnutými a zistila som, že nie som v tom sama. Keď som sa rozhodovala na akú vysokú pôjdem jedna kamarátka mi odporučila jej kamaráta, a tak som si s ním začala písať. Po troch mesiacoch sme spolu začali chodiť a o štyri roky na to sme sa vzali.

Musím poďakovať Bohu, pretože ak by som bola zdravá, nikdy by sa moja cesta nestretla s manželovou. Každá chyba a každý krok, ktorý som v živote urobila viedli k nemu. A to nie je všetko, získala som aj nových priateľov, ktorým síce chýba zrak, ale nie srdce. Netreba nás ľutovať, my sme šťastní.

Preto ak máš aj nejaké postihnutie alebo problémy nezúfaj, je to len časť Božieho plánu, ktorá ťa nakoniec privedie k tvojej milovanej polovičke.
Pridal ivka123 on 18/02/2021 08:50

Komentáre (6)

pietro235 je odhlásený top pietro235 napísal dňa 19/02/2021 12:59 :

Ahoj.

Z toho, čo si napísala viem, že nemáš taký zrak ako ostatní, ale zato vidíš to, čo si ľudia so zdravým zrakom často nevšímajú.
Máš oveľa lepší pohľad na svet a na život.

Nikdy nezabudnem na nášho nevidomého suseda, ktorý vždy hovoril mojej mame: "pozdravujte Petra, už som ho dlho nevidel." smile

Ďakujem za povzbudivé slová.

eustacia je odhlásený top eustacia napísal dňa 19/02/2021 06:35 :

Pekné, super, že to niekomu vyšlo. Ale netreba zovšeobecňovať - narážam na poznámku o milovanej polovičke. Naivitu bokom, človek je úplný aj bez manžela či manželky a nie každý je povolaný do manželstva.

caviezel je odhlásený top caviezel napísal dňa 19/02/2021 07:08 :

Pekne ivka...drzim palce a modlim sa, aby sa Bozie plany vzdy plnili, aj ked cakame ine. My sme nikedy naozaj "slepi"...

emmm je odhlásený top emmm napísal dňa 20/02/2021 08:56 :

Krásne posolstvo. Vďaka.

christianwhite je odhlásený top christianwhite napísal dňa 22/02/2021 12:18 :

Krásne povzbudenie pre každého kto ho potrebuje. Vďaka za tvoje svedectvo.

Uz si videl/videla,  počul/pocula, takto hrať nejakého borca na gitare?!

A on je uplne slepý,  ale tá radosť s akou hra je famózna..

https://youtu.be/eMcK_Cevxyw

Skutocne geniálne vie hrat na tej gitare..

https://youtube.com/playlist?list=RDViuBOHjtmew

ivka123 je odhlásený top ivka123 napísal dňa 22/02/2021 04:20 :

Ďakujem všetkým.
Gitarista je super. Aj keď musím povedať, že 90% mojich známych, kt. sú nevidiaci sú hudobníci. Niektorí hrajú v kapelách, niektorí sólovky, niektorí komponujú hudb, hrajú na viaceré nástroje a poniektorí majú aj absolútny sluch.
Pietro. To je super hláška. My skôr. Nevidím prekážky alebo aj dovidenia je celkom vtipne, ale zase netreba sa to báť povedať, nikoho nechcem odradiť.