Archívy

Reklama

Ako mi aromaterapia zmenila život? : Ako mi aromaterapia zmenila život?

Na úvod len v krátkosti spomeniem čo je aromaterapia. Aromaterapia je prírodná metóda, ktorá využíva účinky éterických olejov z rastlín na ľudský organizmus. Je to terapia vôňami. Esenciálne oleje sú prchavé kvapaliny. Získavajú sa lisovaním za studena alebo destiláciou z rastlín a ich častí - semená, kôra, listy, stonky, kvety, korene, plody.
Už od dávnych vekov sa oleje získavané z aromatických rastlín považovali za najúčinnejšiu medicínu, akú ľudstvo poznalo. Boli súčasťou rôznych ceremónií, obradov, kozmetiky, medicíny a ďalších aspektov života.
Esenciálne oleje majú regeneračné, ochranné a imunitu posilňujúce vlastnosti. Vďaka ich zložkám s malou molekulovou veľkosťou a vďaka rozpustnosti v lipidoch, rýchlo prenikajú pokožkou.

Mnoho zložiek esenciálnych olejov má antibakteriálne, antifungálne, predinfekčné, protinádorové, antiparazitné, antivírusové a antiseptické účinky. Dokážu zničiť mnoho škodlivých baktérií a vírusov a zároveň podporiť imunitný systém. Sú to prchavé látky, dokážu prečistiť a dezinfikovať ovzdušie a odstrániť pachy. Tiež podporujú uzdravenie na emocionálnej, telesnej a duchovnej úrovni. Môžu byť veľmi nápomocné k uvoľneniu emocionálnej traumy.

Jedna vec je však vidieť popis, ktorý sľubuje hory doly, druhá vyskúšať si to na vlastnej koži.
Ako teda svet plný vôní dokázal zmeniť môj vnútorný svet? Pôjdeme však na to pekne postupne. Od začiatku. Už v detstve som bola na vône veľmi citlivá. Na základe vôni sa mi nestále vracali/vracajú spomienky. Vybavujú sa mi úplne presne situácie na ktoré by som len tak mimochodom ani nespomenula.

Odkedy som však objavila prírodné esenciálne oleje sa môj život obrátil naruby. Môj život dostal úplne iný nádych. Oleje si cením o to viac, že je to hotový dar z nebies. Je to čistá príroda, dar od Boha.
Oleje používam rôzne. Stali sa mojou osobnou lekárničkou. Lekárničkou, ktorá mi zatiaľ priniesla len to najpozitívnejšie. Difuzér krásne osvieži a prečistí vzduch.
Používaním olejov som sa tak isto začala vnútorne liečiť. Každý z nás si so sebou nesie nejaké nánosy. Nejaké spomienky na ktoré by sme najradšej zabudli. Udalosti s ktorými sa nám nie najľahšie vyrovnáva. Potlačené zranenia, ktoré sme pochovali do hlbín nášho podvedomia. Oleje v nás prebúdzajú rôzne emócie. Liečia na emočnej úrovni. Pomáhajú. Moje dni sú pokojnejšie a radostnejšie. Som oveľa kreatívnejšia a viac sa vedome ponáram do všetkého čo robím.
Pridávam si ich do čaju, vodu, lyžičky medu. Kvapkám na jazyk. Používam ich vnútorne aj na pokožku. Koža je naším najväčším orgánom a preto sa o ňu treba primerane starať. Je preto viac ako dôležité na ňu používať čisté prírodné látky.

Používanie esenciálnych olejov má mnoho a mnoho pozitív. Ako sa však hovorí: kto nevyskúšal nepochopí. Pozývam ťa preto vyskúšať. Skúšať a experimentovať. Ja sama nestále experimentujem, skúšam, testujem. Platí však samozrejme pravidlo všetko z mierou.

Keď máš záujem dozvedieť sa viac, neváhaj a napíš mi! Veľmi rada sa podelím o svoju radosť.
Pridal bubulak on 15/02/2021 10:11