Archívy

Reklama

Vďačnosť

Čo je vďačnosť? Ako sa prejavuje? Kto je komu vďačný? Pamätáte si ešte kedy ste naposledy pocítili úprimnú vďačnosť?

Každý deň si uvedomujem, že mám byť za čo vďačná.
Každý deň sa mi vyskytne nejaká príležitosť kedy si poviem ďakujem.

Či už je to zdravie, dýchanie čerstvého vzduchu, chodenie do prírody, pozorovanie okolitých krás, načúvanie spevu vtákov, hudby.
Denne ďakujem za život, ktorý má mojimi dennými rozhodnutiami vedie rôznymi cestami po tomto svete. To ma privádza k ešte väčšiemu uvedomeniu si, akú veľkú mám zodpovednosť za môj život, za moje telo, moje správanie.  
Každý deň ďakujem z hĺbky srdca že žijem, že môžem chodiť, že som.

Denne ďakujem, prijímam a učím sa akceptovať a adaptovať. Adaptovať, tak aby som bola šťastná. Aby som bola naplnená radosťou aspoň väčšiu časť dňa, keď už nie celú. Učím sa prijímať a adaptovať sa, čo mi denne môj vnútorný svet ovplyvnený vonkajším svetom prinesie. Je to dobrodružstvo, je to cesta, je to môj život.

Ďakujem za to, že som si našla spôsob ako sa v tejto dobe nezblázniť. Ďakujem za to, že som objavila nový rozmer života. Ďakujem za terapiu vôňami. Ďakujem, že som objavila neskutočný prírodný dar, esenciálne oleje. Ďakujem za prírodu do ktorej denne môžem chodiť.

Ďakujem za nové aktivity, prečítané knihy, vypočutú hudbu, rozhovory s ľuďmi. Toto všetko má posúva vpred. Posúva ma to vpred, stať sa novým lepším človekom. Posúva ma to vpred, stať sa vedomejším a plnohodnotnejším človekom.  
Ďakujem, že si môžem denne intuitívne zatancovať. Ďakujem, že som si začala sama seba vážiť oveľa viac so všetkým čo ku mne patrí.  
Ďakujem za moju odvahu „ísť s kožou na trh“.

A takto by som mohla pokračovať donekonečna a ešte ďalej. Je toho veľa. Veľmi veľa.
Za čo si vďačný/á Ty?

Niekedy zabúdame. Zabúdame na maličkosti z ktorých sa skladá život. Je to prirodzené.
Chcela by som vás povzbudiť k tomu, aby ste nezabúdali. Aby ste nezabúdali na dar života a s ním spojené okolnosti či už tie radostnejšie alebo menej radostné. Všetci sme prišli na tento svet pre niečo, pre nejakú vec, poslanie, nech to už nazveme akokoľvek. Všetci máme za čo ďakovať.
Nezabúdajme.

Prajem veľa slnečných dní smile
Pridal bubulak dňa 09/03/2021 06:21 0 komentáre