Archívy

Reklama

Život : Patróni

Každoročne vo všetkých kláštoroch Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva prebieha losovanie patróna. Svätá sestra Faustína pripisovala tomuto losovaniu veľký význam. Očakávala pomoc z neba práve vďaka patrónovi, ktorého si vylosovala. Svätci sú totiž nielen vzormi kresťanského života a môžeme sa od nich veľa naučiť, ale sú aj silnými orodovníkmi u Boha a prihovárajú sa za nás.

Zároveň s patrónom si vylosujete aj úmysel, na ktorý ste pozvaní modliť sa napr. krátkou strelnou modlitbou. Pri každom patrónovi je aj citát z Denníčka sv. sestry Faustíny.

Na priloženom linku:

https://www.milosrdenstvo.sk/patronowie/

....

Prikladám k zamysleniu kázeň od o. Kuffu

o. Marián Kuffa - O koronavíruse
Pridal alexandra__ on 04/01/2021 05:10

Komentáre (9)

michal87 je odhlásený top michal87 napísal dňa 05/01/2021 11:25 :

Kňaz Marián Kuffa hovorí v tejto kázni veľkú pravdu.Vyjadrujem obdiv a uznanie za jeho pomoc tým najslabším ktorí ju potrebujú a vďaku za to akým spôsobom nám sprostredkuje Božie slovo.Pre jeho úprimnosť a pravdovravnosť sa stal pre niektorých ľudí nepohodlným lebo pravda sa nie vždy a nie každému počúva ľahko preto sa ho snažili umlčať ale vďaka Bohu ktorý nad ním drží ochrannú ruku sa im to nepodarilo.Kiež by sme mali takýchto kňazov na Slovensku čo najviac aby nám pomohli vymaniť sa z liberálnych okovov ktoré nám pod rúškom falošnej slušnosti nasadila „naša“ pani prezidentka.

bull je odhlásený top bull napísal dňa 05/01/2021 12:56 :

Líbí se mi kázání otce Mariána Kuffy. Je poučné, pravdivé.

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 05/01/2021 08:37 :

Sestry Matky Božieho Milosrdenstva sú ľudovo povedané tety. A ich ženích (tych sestier) by mal byť Ježiš Kristus. To by bol potom sváko. Sváko Božieho milosrdenstva.
Ale keďže je aj Bohom, tak potom je to Sváko svojho milosrdenstva. grin

alexandra__ je odhlásený top alexandra__ napísal dňa 05/01/2021 09:46 :

Jaj, Misomiso..to by si nebol ty, keby si nepodal svojsky vyklad..
Ale mozes si vylosovat patrona na tento rok a aj s umyslom na modlenie. Mozno budes prekvapeny, koho si vylosujes a na koho by si si mohol spomenut pred Bohom.

eustacia je odhlásený top eustacia napísal dňa 09/01/2021 09:50 :

Vylosovala som si a som prekvapená. Dobrý nápad, vďaka alexandra__.

alexandra__ je odhlásený top alexandra__ napísal dňa 10/01/2021 01:23 :

Pozyvam veriacich ludi k modlitbe pri pozehnani Slovenska relikviou Kristovej Krvi, dnes od 14.hod.
Kto moze, nech si poklakne a pomodli sa.V nedeľu opäť požehnajú Slovensku relikviou Kristovej krvi z lietadla

Nitra 9. januára (TK KBS) V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku. Zverejňujeme jeho slová výzvy, aby sa veriaci mohli duchovne pripraviť a pripojiť k tomuto úkonu a účinne prijať milosti z neho prameniace v záujme ochrany Slovenska a jeho ľudu pred zúriacou pandémiou koronavírusovej infekcie:

Milí kresťania i všetci ľudia dobrej vôle,

pozývam vás všetkých k vnútornej účasti na udalosti požehnania mocnou relikviou Kristovej krvi. Ježiš ju za nás vylial na kríži za naše hriechy a ich následky. Nákaza, ktorá nás v týchto dňoch zasahuje v stále väčšej miere je varovaním i výzvou k obráteniu.

Chceme prosiť o Božie zmilovanie, ale i o navrátenie sa ku kresťanskému životu. Je mojou i našou povinnosťou prispieť do tohto zápasu pokornou, ale i kajúcnou modlitbou za všetky naše zlyhania, nevďačnosť, za všetky hriechy proti životu. Za všetky zlyhania manželstiev, rodín, verejných činiteľov i duchovenstva. Za všetky amorálne zlyhania nás ľudí, niekedy až za zvrátené zmýšľanie.

Nechcem ísť do ďalších temných stránok nášho života, ale len v kajúcnosti prosím Pána o milosrdenstvo voči nám hriešnym. Pane odvráť od nás túto ničivú silu. Nemám odvahu sľúbiť, že náš život sa zmení k lepšiemu. Obávam sa, že je hlboko vzdialený od skutočnej kajúcnosti.

Napriek tomu sa odvažujem prosiť, zmiluj sa nad nami a chráň nás svojou presvätou krvou, ktorú si vylial za nás. S pokorou prosím so všetkými veriacimi, modliacimi a kajúcimi ľuďmi, ochráň nás od týchto chorobných rán s nádejou, že sa zmeníme viac na Tvoj obraz. Prosíme o to spoločne na mocný príhovor Božej Matky.

Peter Brodek

Modlitba ku Kristovej Krvi

Ó, predrahá Krv večného života, výkupná cena celého sveta, nápoj a kúpeľ spásy pre naše duše, ktorá nás bez prestania zastávaš pred milosrdným trónom Najvyššieho. Klaniam sa ti s najhlbšou úctou i túžbou, nakoľko je to len možné, zadosťučiniť za krivdy a zneuctenia, ktorých sa ti ustavične od ľudí dostáva, najmä od tých, čo sa ti bezbožným spôsobom života rúhajú.

Uvažujme: Ktože by nemal túto krv nekonečnej ceny chváliť? Ktože by sa nemal roznietiť láskou k Ježišovi, ktorý ju vylial na kríži? Čo by sa so mnou stalo, keby ma táto božská Krv nevykúpila? A kto ju vyronil až do poslednej kvapky zo žíl môjho Pána? Nebol to zaiste nikto iný, len láska Kristova.

Modlime sa: Ó, nesmierna Láska, ktorá si nám podala tento balzam plný spásy! Neoceniteľný balzam, ktorý si zo žriedla nesmiernej lásky vytiekol, učiň, aby ťa všetky srdcia a všetky jazyky chválili, oslavovali a ďakovali ti teraz i vždycky i na veky vekov. Amen.


-
TK KBS informoval Tibor Ujlacký

alexandra__ je odhlásený top alexandra__ napísal dňa 11/01/2021 10:38 :

Vcera sa let neuskutocnil, prave teraz by mal v lietadle Mons. Brodek pozehnavat Slovensko relikviou Kristovej krvi. Kto moze, pomodlime sa.

perpetua je odhlásený top perpetua napísal dňa 12/01/2021 09:21 :

ahoj Alexandra, ďakujem, vylosovala som si....ešte raz vďaka,.. ja sa na ten úmysel už veľmi dlho modlím, ...Boh mi dáva nádej, že nemám prestať a
vytrvať...veľké ĎAKUJEM..

alexandra__ je odhlásený top alexandra__ napísal dňa 16/01/2021 09:57 :

Je mile, ze ste sa pridali, Eustacia, Perpetua a mozno aj ini

Chcela by som dat do pozornosti a pozvat ochotnych ludi do 24-hodinovej modlitby sv. ruzenca, za odvratenie pandemie, pomoc a ochranu Boziu pre nas a nase rodiny, aj za inych ludi. Pomodlit sa sv. ruzenec osamote alebo vsetci spolu v rodinach mozete v hociktorom case od soboty 16.1. od 18.hod. do nedele 17.1. do 18.hod.

Pripajam link
https://slovenskydohovorzarodinu.sk/24-hodinovy-ruzenec-za-slovensko-rodiny-a-deti-sobota-16-1-2021-od-1800/

"Modlíme sa v Hájičku pri VEĽKÝCH KOSTOĽANOCH ( momentálne sa kvôli núdzovému stavu nie je možná účasť – pripojte sa z vašich domov na diaľku). Na tomto mieste sa naši predkovia takmer pred 200 rokmi modlili za ukončenie moru, ktorý zúril celou krajinou. V roku 1830 pri morovej nákaze obchádzali hranice chotára farnosti a prosili o záchranu. Nebeský Otec na príhovor Panny Márie mor zastavil, ďalej sa nešíril, chorí sa uzdravili a zdraví neochoreli. Urobili sľub, že postavia kaplnku a budú každý rok v nedeľu okolo sviatku Narodenia Panny Márie putovať z vďačnosti na toto miesto… A tak sa aj stalo. Postavili kaplnku a v roku 1831 prvý raz putovali na toto miesto zvané Hájiček. Teraz sa tu modlíme my za naše úmysly."