Archívy

Reklama

Život : Chiara Corbella Petrillo

Učiť sa dôverovať..
Slová manžela P.S. Chiara Corbella Petrillo

"On ťa učí dôverovať Mu, že chce tvoje dobro."

https://svetkrestanstva.postoj.sk/26175/matka-ktora-nezomrela-preco-vidia-vsetci-chiaru-corbellu-v-nebi

https://www.mojpribeh.sk/sprava/chiara-corbella/

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180719022.beatifikacnyprocesChiary

„Je krásne mať príklady života, ktoré ti pripomínajú, že je možné dosiahnuť maximum šťastia už tu na zemi s Bohom ako sprievodcom. Vieme, že si špeciálny a že máš zvláštne poslanie. Pán ťa chcel a On ti aj ukáže cestu, po ktorej máš kráčať, ak mu otvoríš srdce. Dôveruj mu, oplatí sa to. Mama Chiara.“
Pridal alexandra__ on 20/07/2020 07:15

Komentáre (6)

eustacia je odhlásený top eustacia napísal dňa 21/07/2020 09:56 :

Pekné svedectvo, nie ojedinelé, ale stále obdivuhodné.smile

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 21/07/2020 02:02 :

Ahoj Alexandra,
aj ja ďakujem za tento blog. O príbehu Chiarinej rodiny som síce čítala už pred pár rokmi, ale je dobré si ho znovu pripomenúť - je v ňom stále živé posolstvo.
Pozrela som všetky odkazy, ktoré si sem pridala, najviac ma oslovil rozhovor s Chiariným manželom na strankach KBS a hlavne video, kde jej manžel hovoril osobne, to bolo veľmi silné a hlboké, človeku sa až tisli slzy do očí... možno aj preto, že to vyvoláva spomienky na vlastných milovaných blízkych, ktorí nás predišli do večnosti.

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 21/07/2020 02:11 :

Je mi veľmi ľúto, koľkým utrpením si Chiara s manželom prešli. Je obdivuhodné, s koľkou pokorou dokázali prijať utrpenie (smrť 2 detí), ktoré ich postretlo a ako statočne niesli svoj kríž a jej manžel ešte stále nesie... Je krásne s akým obdivom, láskou a úctou rozpráva o svojej nebohej manželke... aj keď na ňom vidno, že vo svojom srdci stále nesie obrovskú bolesť. Kiež mu Pán Boh dáva silu a kiež ho napĺňa a potešuje svojou láskou.

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 21/07/2020 02:34 :

Chcela by som napísať ešte pár slov k medicínskej stránke tohoto príbehu. Chápem, že to, za čo ľudia Chiaru najviac obdivujú, je to, že dokázala obetovať svoje zdravie a život pre svojho synčeka, aby mohol žiť on, aj keď pre ňu to znamenalo pomalé umieranie v bolestiach a smrť. Je skutočné obdivuhodné, keď niekto dokáže obetovať svoj život, aby zachránil život svojho dieťaťa - zaslúži si nepochybne úctu. Ale zopár vecí z medicínskeho hľadiska mi tu celkom nesedí... (Pokrač.v ďalšom komente pre ľahšiu čitateľnosť.

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 21/07/2020 02:50 :

V článkoch píšu, že Chiara mala karcinóm na jazyku a že nepodstúpila liečbu, aby neohrozila zdravie svojho syna. Zhubné nádory medzi ktoré patrí aj karcinóm, sa liečia nielen podávaním chemoterapie, ktorá by mohla poškodiť zdravie embrya, ale v prvom rade sa zvyknú liečiť tým, že sa operatívne odstránia. Karcinómy na koži alebo na slizniciach je možné operatívne odstrániť aj v lokálnej, resp. regionálnej anestéze, nemusia kvôli tomu tehotnú ženu dávať do celkovej anestézy, teda ľudovo povedané "uspať" ju. Jazyk je v ústach pre chirurga prístupný, preto pravdupovediac nerozumiem, prečo Chiare ten zhubný nádor nebol včas operatívne odstránený, čo mohlo zachrániť Chiarin život ešte počas tehotenstva a malý chlapček nemusel teraz vyrastať bez matky a možno by bola mohla Chiara ešte žiť. Existujú anestetiká, ktoré možno v lokálnej anestéze podávať aj tehotným ženám, akurát je potrebné znížiť dávku. Nechcem týmto spochybňovať správnosť rozhodnutia absolvovať operáciu až po pôrode, len fakt nerozumiem tomu, prečo jej ten karcinóm chirurgovia nevyoperovali včas v lokálnej anestéze počas tehotenstva. Neviem, či sú tu na zoznamku nejakí lekári - anesteziológovia alebo chirurgovia, ktorí by sa k tejto téme vedeli vyjadriť kvalifikovanejšie ako ja...

Naposledy upravil lesanka333 dňa 2020-07-21 16:31 GMT