Archívy

Reklama

Hľadám spoločenstvo mladých

Ahojte, vedel by mi niekto odporučiť nejaké aktívne spoločenstvo mládeže v KE? Samozrejme kresťanské, ak by to bolo možné, najlepšie aj s vlastným zborom, rád spievam wink
Pridal jacques dňa 13/02/2020 08:50 0 komentáre

Čarovná perla

Aj na teba tam kdesi v besnom a ľadovom oceáne života čaká perla. Jagavá a dokonalá, perla celý život ukrytá v temných hlbinách, roky kresaná do hladkosti mocnými vlnami v temnotách. Povedz, si jej človeče vôbec hodný? Dokázal by si ju zbožňovať, chrániť a obdivovať, aj keď je oceán plný iných, rôznofarebných perál? Si lovcom, ktorý spokojný nikdy nebude? Ktorý loví a loví až ho šťastie opustí alebo vody ostanú prázdne? Alebo ti chýba trpezlivosť? Nájdeš 2-3 nádherné schránky, no bez vytúženej perly a ďalej už hľadať nechceš? Zo strachu? Alebo z unavenosti? A vôbec, dokázal by si uveriť v dokonalú perlu aj za cenu nedokonalej schránky? Lebo krása perly nepominie, môže sa len zdokonaľovať, vybrusovať, kým každá schránka, nech je akokoľvek dokonalá a pôvabná sa časom dotlčie a doškriabe. A pamätaj, každá perla je krásna, jedinečná a preto je ťažké ju nájsť v tých tmavých hĺbkach života, možno zakliesnenú na najhlbšom dne v sieťach iných lovcov, ktorí sa tam utopili. No ak ju nájdeš, ak sa dokážeš k nej dostať cez schránku čo ju ochraňuje, ver mi, že to bude perla ktorú hľadáš a bude čakať len na to, aby si si ju vzal, ochraňoval, staral sa o ňu a svoje siete spálil, pretože jedine tá jedna perla ti rozžiari domov ako žiadna iná.
Pridal jacques dňa 11/02/2020 09:07 5 komentáre

Svet sa končí každý deň

Koniec sveta. Vec desivá, pre mnohých lákavá, tak aké to nakoniec bude? Smrť v mukách, v pokojnom spánku? Totálna devastácia Zeme, vyhynytie života? Alebo smrť vnútorná, duchovná? Uvedomuje si človek, že apokalypsu častokrát dennodenne zažíva ten či henten človek? Len si predstav, dlhoročný vzťah a zo dňa na deň koniec, alebo sa zrazu ocitneš totálne na ekonomickom dne, alebo najhoršie, niekoho z najbližších naveky pohltí čierna zem. Či sa apokalypsa vtedy nezačne? Hviezdy života padajú na zem, nahrádza ich kruté temno, nepokoj a smútok, všetko na okolí hlce neviditeľný pálivý mráz, zem sa trasie, svet prestáva existovať, z ľudí sa vykľujú démoni a draci. Duša človeka sa trhá na kusy a začína miznúť, apokalypsa srdca a rozumu. A čo spasiteľ? Čo záchranca pred absolútnou skazou? Záleží na ľuďoch. Každý z nás môže odvrátiť duševný koniec sveta, ak tým, ktorí ho zažívajú podá pomocnú ruku, ponúkne plece pre plač, úsmevom a povzbudením zozbiera poblúdené kúsočky duše a láskou ich ako tak zacelí. A apokalypsa skončí. Naveky.
Pridal jacques dňa 11/02/2020 09:02 3 komentáre