Archívy

Reklama

kresťan v diskusii : pozornosť čitateľa

Zdravím a vítam každého, kto bol ochotný alebo natoľko zvedavý aby si zobrazil tento príspevok.

Nie som aktívnym členom (či skôr používateľom) tejto stránky a teda nepoznám pomery vzťahov ani zaužívané zvyklosti, v prípade nedorozumení sa tak vopred ospravedlňujem.

Týmto príspevkom by som rád oslovil ľudí, ktorí sa hlásia ku kresťanstvu a rovnako by sa zaradili aj k nadšeným čitateľom.
Mojou túžbou alebo skôr cieľom, je tvorba článkov/príspevkov zameraných na témy ktorými sa novodobý kresťan zaoberá. Jednou stránkou je písanie a druhou rovnako podstatnou stránkou je čitateľ. Ak by niekto z vás mal záujem o konkrétnu tému, budem rád ak sa zmieni v komentári (ak tu je možnosť komentovať tento príspevok) či v správe. Takisto ak má niekto obľúbenú alebo zaujímavú či kontrovérznu knihu, budem rád za odporúčanie konkrétnych titulov s krátkym popiskom čo vás zaujalo, obohatilo alebo naopak pobúrilo ako kresťana. Rovnako budem rád aj za odporúčania do kresťanských skupín, ktoré sa snažia reagovať na aktuálne dianie a šíria kresťanský názor do médií, kníh, webu..

Prípadne by som aj ocenil odporúčanie z vašej strany, akú formu zdieľania preferujete - kniha, web / blog, youtube. Ja osobne napríklad preferujem kúpiť si knihu či už naslepo podľa autora alebo podľa pútavého nadpisu, alebo naopak podľa referencií, knihu overenú známou osobou či inými čitateľmi ktorí knihu verejne hodnotili. Niektoré témy sú ale natoľko aktuálne a časom sa rýchlo meniace, že knižné spracovanie neposkytuje možnosť rýchlej reakcie - čo je vlastne aj dôvod vytvorenia tohto blogu.

Na vašu prípadnú reakciu sa teším a vopred Ďakujem.
Pridal pistuldo on 31/03/2023 11:50

Komentáre (2)

antonia1973 je odhlásený top antonia1973 napísal dňa 27/02/2024 04:32 :

Ahoj,
ak je to este aktualne-- co sa tyka mňa, zaujala by ma tema alebo clanok na temu Vztahy krestanov  s neveriacimi/ateistami.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 28/02/2024 08:12 :

dnes zacnem tu... ja som vyberal knihy podla autorov... teraz som si pozeral napr. Dionyza Areopagitu- O mystickej teologii a O Bozich menach s komentarmi sv.Maxima Vyznavaca... pred 20 rokmi to bola zvedavost a aj nedisponovanost ... a unahlenost...
Teraz to bude to prave orechove...vtedy som si kupil aj Dialogy od Sienskej...
pozriem si to niekedy teraz... to uz bude ine..."dvakrat do tej istej rieky nevstupim"... to je jasne... odzrkadlia sa tam moje boje,zapasy... nove pochopenia...

A aky je vztah "krestanov" s neveriacimi ateistami? skusim hadat...ekumenicky? (samozrejme pre Katolika neprijatelny)