Archívy

Reklama

váhanie + vysoké nároky = samota : váhanie + vysoké nároky = samota?

Aký máte názor na váhavosť, prehnane vysoké nároky, nereálne očakávania?

Môže spôsobiť, že človeku túžiacemu po partnerskej láske "pretečie" život pomedzi prsty bez toho, aby mal po boku milovanú osobu.

Iste - netreba sa do vzťahu hrnúť za každú cenu - žiadny vzťah nikdy nebude ideálny, vždy sa objavia, problémy, krízy,... no prílišné váhanie, posudzovanie možností, prepočítavanie, veľké očakávania,... spôsobujú frustráciu a pocit, že neexistuje človek, ktorý by za to stál, s ktorým by som mohol/mohla fungovať vo vzťahu.

https://dennikn.sk/1982240/tolko-som-si-vyberala-a-vahala-az-som-zostala-sama-hovori-slobodna-zena-v-strednom-veku/?ref=tit
Pridal josi on 01/08/2020 07:37

Komentáre (11)

eustacia je odhlásený top eustacia napísal dňa 01/08/2020 11:30 :

Takže už aj tu si dennikn naháňa predplatiteľov?grin

lednacek je odhlásený top lednacek napísal dňa 01/08/2020 02:41 :

Su veci podstatne a menej podstatne. Moct sa napr. na partnera spolahnut, ocakavat od neho zodpovednost, nie je prehnany narok. Ak bude treba vyzdvihnut dieta zo skolky a on zabudne - problem. Rovnako nie je prehnane chciet, aby partner nebol alkoholik alebo nasilnik. Tieto zasadne veci mavaju korene v detstve a ocakavat, ze sa raz neskor zmenia, je naivne. Teda zvlast pokial nemate diplom z psychologie.

No a potom su menej dolezite veci. Ak partner obcas zabudne sklopit WC dosku, nema auto, VS nerad lieta lietadlom - tak nie je to idealne, ale zit sa s tym da.

alexandra__ je odhlásený top alexandra__ napísal dňa 01/08/2020 09:31 :

Pribeh zeny, ktora sa nevydala, zacal nedobre. Zazila zradu. Dalej sa bez registracie neda docitat.
Takych ludi je spusta. To je jeden z dovodov. Skusenost. Obava. Predvidavost zo spravania. Alebo nasledky, rany, ktore zostali.
Druhy dovod je, ze ludia jednoducho nestretli toho, s kym by si dokazali rozumiet a spolocne ist. Nedokazali sa zjednotit, ci mat vzajomne radi.

Vysoke ocakavania..co je pre jedneho prirodzene, pre druheho moze byt vysoke alebo nepodstatne.

Vahavost..ak nema clovek istotu potrebnu pre rozhodnutie, nemoze take rozhodnutie urobit, co je tiez prirodzene

Osobne sa domnievam, ze ludia stretnu toho, koho maju stretnut do manzelstva. Zvlast u tych, ktori Boha miluju, nesilia veci do pozicie, ktora spravna nie je, a manzelstvo je ich poslanie. Spoznaju sa tam a takym sposobom, ktory je cloveku prirodzeny, nenuteny, zmysluplny. Rozum i srdce po spoznani napovie spravne.

Samota, alebo stav slobodny, je rovnake pole plodnosti, tvorivosti, ochoty, radosti. Prilezitostou nebyt sam a byt pre niekoho. Osamoteni su len ti, ktori uz nemozu alebo nechcu vykrocit smerom k druhym.

Naposledy upravil alexandra__ dňa 2020-08-02 06:07 GMT

psachnet je odhlásený top psachnet napísal dňa 01/08/2020 10:33 :

Každú ženu aj muža poznačí akýkoľvek hlboko necitlivý zážitok, trauma, alebo krivda. Nie je jednoduché sa vysporiadať s touto ťažobou v hrudi.  Niektorý to len zahodia za hlavu. Ale niektorých to priam zabije.

Ako môžem niekomu ponúknuť niečo, čo nielenže nemám, ale vlastne ani neviem, že to nemám, alebo mám.

Ten kto nás stvoril nám dal všetko potrebné. A my? My to len potrebujeme v sebe nájsť a vypestovať zo seba to najlepšie, čo vieme.
Aj keď to tu nepatrí sa povedať, ja som žil skoro 20 rokov vo vzťahu, a rozhodol som sa nie najlepšie hneď na začiatku. Nedokázal som používať všetky svoje zmysly. A najmä tie vnútorné.
Nemal som jasné vedomie a srdce. Moje vedomie blaznelo po teológií, psychológii a rôznych vedomostiach, pretože sa nevedelo vysporiadať  s bolesťou a krivdou. A taktiež som ešte nebol zrelý na vzťah, aj keď som tak veľmi túžil po vzťahu s dievčaťom.
V živote je prirodzeným javom, keď niekto útočí, pretože ma v sebe bolesť. A čím dlhšie s ňou zápasí, tým viac ju v sebe pochováva. A až tak hlboko, že keď sa nakopí, tak hľadá pomoc nielen v rôznych sférach náboženstiev, alebo vied. Alebo ak prestane zvládať tú neskutočnú ťarchu, pretože prestane vidieť dobro a Lásku, tak to vzdá.

Ako dieťa som bol komplikovaný, pretože boli okolnosti, ktoré ma skrátka ovplyvnili. A po 39 rokoch môžem povedať, že niekde hlboko v duši moje vedomie vedelo rozlišovať najlepšie ako len vedelo. Len ako dieťa som si to neuvedomoval. Navštevoval som psychológov, ktorý sa len pýtali a nepovedali nič. A dnes som fascinovaný dnešnou psychológiou, ktorá posunula vedomosti o človeku ďalej a začala viac hovoriť o schopnosti rozumieť svojím silným a slabým stránkam.
Nielen v živote, ale aj na trhu je veľa kníh a príbehov, kde ľudia viac a viac hovoria o svojich životných výhrach.  
Úžasné je keď človek používa svoje silné a slabé stránky v rovnováhe s celou svojou osobou. Keď zo seba vytesá ten najlepší diamant pre tú jedinečnú osobu, ako to spomenuli už niektorí predo mnou. A s ktorou prežije jeden z najvzácnejších vzťahov, akým je partnerský a manželský život. A dajú ako žena a muž nový život dieťaťu, ktorému sa vynasnažia odovzdať to najlepšie čo vedia. A vystríhať ho pred tým, čo je nie dobré.
Možno pre niektorých to je len ideál. No pre niektoré detí, ktoré už možno aj pochovali svojich rodičov, je to realitou. Keď chytíte rodičovi ruku na smrteľnej posteli a s Láskou a úctou mu poďakujete za všetko to najlepšie, čo vás naučil a dal. Aj keď sú vecí, ktoré vnímame odlišne ako náš rodič. A rodič s pokojom a taktiež aj s vďakou a Láskou odchádza do ríše duchovna. Alebo po každej návšteve miesta, kde ďakujete rodičovi, ktorého fyzické pozostatky sa vrátili po ukončení pozemskej púte do prachu zeme.
Učíme sa byť lepšími. A odmenou sú detí, ktoré sú lepšie ako my dospelý. Aj keď nie všetko je najideálnejšie. Ale je to skutočné.

autobus je odhlásený top autobus napísal dňa 02/08/2020 06:18 :

Je na zamyslenie, keď má človek 30 rokov a ešte si nenašiel manžela/ku. No keď vám tam tie ich záľuby a záujmy ani sa nedivím. Veď kedy by mali čas na rodinu. Je však skupina hľadajúcich aj po štyridsiatke a to už je divné, zarážajúce. To hádam nebol doteraz nikto hoden ich pozornosti? Možno sa tomu hovorí aj pýcha, keď sú tak presvedčení o svojej dokonalosti . A pritom vraj majú Boha na prvom mieste.
O.s.
V meste je veľká potopa a celé mesto sa evakuje. Len kňaz zostane stáť na mieste. Keď má vody po členky, príde za ním posledné hasičské auto: "Nasadnite si! Prišli sme Vás zachrániť." Kňaz len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak hasičské auto odíde. Keď má vody po pás, príde k nemu posledný záchranný čln: "Nasadnite si! Prišli sme vás zachrániť. Kňaz zase len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak aj čln odíde. Keď má vody po krk, príde k nemu posledný vrtuľník: "Nasadnite si! Prišli sme vás zachrániť." Kňaz znova len povie: "Mňa zachráni Boh!" Tak aj vrtuľník odíde. Kňaz sa utopil a dostal sa pred Boha: "Bože, prečo si ma nezachránil? Ja som Ti tak veril!" A Boh na to: "Čože? Veď som ti poslal hasičské auto, čln a dokonca aj helikoptéru!"

autobus je odhlásený top autobus napísal dňa 02/08/2020 07:58 :

Anneliese, dobu si robia ľudia. Knižnice nezburali , zábavy sú ( aj vcera bol syn, a hovoril, že tam boli hlavne "starí" ) .... Takže ľudia sa sami pripravujú o možnosť zoznámenia. Keď tu vidím registrovanych 20 ročných sympatických  ľudí, neviem či sa mam smiat alebo plakat

autobus je odhlásený top autobus napísal dňa 02/08/2020 09:43 :

"anneliese napísal dňa 02/08/2020 08:18 :
...Tema je ale o narokoch a nie o poznavani sa."
to úzko súvisí.
ťažko sa možno spoznať s niekym, kto je vzhladom na svoje nároky nedostupný

autobus je odhlásený top autobus napísal dňa 02/08/2020 09:43 :

.

Naposledy upravil autobus dňa 2020-08-02 11:01 GMT

autobus je odhlásený top autobus napísal dňa 02/08/2020 10:03 :

anneliese, aby som upresnil- vzhladom na svoje vysokké nároky. často nadsadené. a potom roky plynú...-

autobus je odhlásený top autobus napísal dňa 02/08/2020 11:02 :

toto zrovna nie sú vysoké nárok, ale je to nepochopitelné:
"Vek: 29
O mne: Mlada zena, ktora hlada Boha, Boziu volu vo svojom zivote
Rada spoznam milu osobou s ktorou si budem mat co povedat ... prosim budte kreativny v spravach .. ziadne klise ..ako sa mas... co robis.. co robis vo volnom case.. a duplom nebudte strucny .. a nepoznam slovo ..ja neviem grin ..
Ani to neprehanajte s pisanim .. ocenujem uprimnost ..prirodzenost smile

A pre VIP ludi ktori hladaju fwb .. nemam zaujem
A ani tu nehladam vztah
Za pochopenie dakujem wink

Takze sa nehanbite ..napiste nekusem :-P .. budte pozehnani wink

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 02/08/2020 05:22 :

Newage

To je tu realita i ukážka v blogoch laugh

(pri pár nickoch)

#
rochard6


To si trafil presne