Archívy

Reklama

Milosrdenstvo : Sviatok Božieho Milosrdenstva

Chcem, aby ten obraz, ktorý namaľuješ štetcom, bol slávnostne posvätený na prvú nedeľu po Veľkej noci. Táto nedeľa nech je Sviatkom Milosrdenstva" (Den. 49). Podľa priania Pána Ježiša sa má sláviť v prvú nedeľu po Veľkej noci, čo poukazuje na úzke spojenie medzi veľkonočným tajomstvom vykúpenia, a týmto sviatkom. Liturgia tohoto dňa sa sústreďuje predovšetkým na oslavu Boha v tajomstve jeho milosrdenstva. „Túžim, aby Sviatok Milosrdenstva bol úkrytom a útočišťom pre všetky duše, zvlášť pre úbohých hriešnikov. V ten deň je otvorené vnútro môjho milosrdenstva. Vylievam celé more milostí na duše, ktoré sa priblížia k prameňu môjho milosrdenstva. Duša, ktorá pristúpi k svätej spovedi a svätému prijímaniu, dosiahne úplné odpustenie vín a trestov. V tento deň sú otvorené všetky Božie pramene, cez ktoré plynú milosti. Nech sa nebojí priblížiť ku mne žiadna duša, hoci by jej hriechy boli ako šarlát" (Den. 699). Sviatok Milosrdenstva má byť nielen dňom všeobecného uctievania Boha v tomto tajomstve, ale aj dňom milosti pre všetkých ľudí, a zvlášť pre hriešnikov. Lebo Pán Ježiš spojil s týmto sviatkom veľké prisľúbenia. Najväčšie z nich spojil so svätým prijímaním, prijatým v tento deň - je to prisľúbenie „úplného odpustenia vín a trestov”, čiže taká milosť, akú dostávame len vo sviatosti svätého krstu. Veľkosť tohto sviatku je aj v tom, že všetci, dokonca tí, ktorí sa iba v tento deň obrátili, si môžu vyprosiť každú milosť, ak je zhodná s Božou vôľou. „Sviatok môjho milosrdenstva vytryskol z [môjho] vnútra pre potešenie celého sveta” (Den. 1517) „a je potvrdený v hlbinách môjho zľutovania" (Den. 420).
Pridal boziazena on 27/04/2019 07:09

Komentáre (7)

neveriacitomas je odhlásený top neveriacitomas napísal dňa 27/04/2019 09:41 :

amen

megyt je odhlásený top megyt napísal dňa 28/04/2019 04:39 :

Sú to Veľké Milosti,ktoré každý z nás potrebujeme!!!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 28/04/2019 04:46 :

Spoveď nemusí byť práve v dnešný deň.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 28/04/2019 05:21 :

Raz náš pán kaplán hovoril na kázni, sviatosti a duchovný život, nám nemajú slúžiť na to, aby nás skľučovali, ale na to, aby nás povzbudzovali. Povedal, že koľkokrát sa ľudia spovedajú z toho, že počas modlitby zadriemali a pod. ... Takže Boh nie je ten, ktorý pozerá ako predajca, či sme splnili všetke podmienky dodržali časový harmonogram, aby nám udelil milosti. Dnešný sviatok stanovil pápež Ján Pavol 2 a on isto nepovedal, že kto dnešný deň nesplní prestne stanovené podmienky, že nedostane milosti. Ľudia spamätajte sa.
Už len chýba, aby ste si odpustky kupovali za presne stanovenú cenu.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/04/2019 11:50 :

V prvom rade, pozrime sa na vec z čisto technického hľadiska. Keby chceli všetci, ktorí pristupujú k eucharistii, pristúpiť k spovedi práve včera, na sviatok Božieho milosrdenstva, ako by to asi vyzeralo... Predpokladám, že všetci ktorí pristupujú k eucharistii, boli na spovedi pred veľkou nocou, číže od katolíka, žijúceho zriadeným životom, katolíkom, ktorý túži a usiluje sa žiť v milosti posväcujúcej, je schopný na posledný deň veľkonočnej oktávy pristúpiť k eucharistii, bez toho aby musel ísť znova na spoveď. Hriešni sme všetci a sme slabí a padáme, ale kde by sme došli a kde by došli naši kňazi, keby sa teraz všetci hromadne spovedali v nedeľu, lebo si v Denníčku sv. sr. Faustíny prečítali...

Teraz sa pozrime na spovedanie v nedeľu. V mnohých kostoloch sa spovedá aj v nedeľu, ale je to správne? Spovedanie v nedeľu je len pre najnutnejšie prípady, aby sa mohli vyspovedať aj pracujúci na týždňovkách, alebo skrátka ľudia ktorí nemôžu pristúpiť k eucharistii a tak aby mohli ešte pred omšou vyspovedať. V nedeľu bývajú kňazi veľmi vyťažení slúžením omši a nemajú toľko času spovedať. A spovedanie v nedeľu počas omše nie je vhodné, lebo nám neplatí účasť na omši.
Mne sa páčilo, ako v prvopiatkový týždeň šomrali dôchodkyne, že neprišiel spovedať kňaz v nedeľu pred omšou. Tak k tomu už nemám už ani čo dodať. Keď sa dôchodkyne nemajú čas spovedať počas týždňa, ...

Na záver ešte dodám, prečo veríte viac súkromným zdánlivým zjaveniam, ako Svätému písmu? Či Boha vnímame ako Jehovisti, že duchovné dobrá sú len pre vyvolených, pre hŕstku tých čo sa vyspovedajú na sviatok Božieho milosrdenstva? Predsa v Biblii hovorí Boh, kto mňa prijíma, kto bude jesť moje telo,... Či tak nejako. Číže si nevymýšľajte na základe prečítania si jednej knihy Denníčka, že duchovné dobrá nedosiahnete ak práve nesplníte nejakú podmienku že práve v tú nedeľu sa musíte vyspovedať. Boh nie je automat kde hodíte mincu a vypadne vám duchovné dobro. Žite tak ako treba a nie tu kupčiť s Bohom.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/04/2019 12:23 :

Dolores, ak si si nevšimla, nenapadám sviatok Božieho milosrdenstva, už v príspevku vyššie o tom píšem, ale poukazujem na spovedanie v nedeľu a ak si niekto mysli, že duchovné dobrá sa dajú získať iba účasťou na spovedi v deň toho sviatku. Bol tu príspevok, kde to bolo písané, ale už je vymazaný.

milanhammer je odhlásený top milanhammer napísal dňa 05/05/2019 05:54 :

Stredovek trvá. Božia žena,.....takto Božie milosrdenstvo nefunguje. To je presný opak biblického milosrdenstva.