Archívy

Reklama

Feminizmus : Ako spoznať feministku

Napríklad tak, že jej ukážem príklad. Pozri, toto postavili muži. A keď ona na to povie, že aj ženy by to dokázali alebo niečo v tom zmysle, znamená to, že sa snaží súťažiť s mužmi o to kto je mužnejší. V živote takej ženy nastane chvíľa, keď si uvedmoí, že nie je až taká dobrá v mužských roliach ako muž. To vedie k frustrácii, v extrémoch k nenávisti. Potom sa dožadujú rôznych privilégii atď, atď. Čo teda majú robiť? Naučiť sa od cnostných žien, čo je to byť ženou.
Opačný príklad je žena, ktorá sníva o princovi na bielom koni, lebo to je v rozprávkach.
On:-Aj ja môžem snívať, že som princ na bielom koni, chceš sa pridať?
Ona:-Ale taký naozaj existujú.
On:-Áno princezná, takisto existujú ženy, ktoré sú krajšie, majú desať z desať bodov. Pravdepodobne ti už vyfúkli toho princa. grin
Opatrne pri takej žene, zrejme bude chcieť šplhať nahor od jedného k druhému.
Na záver len dodám, že feminizmus oslobodil ženy od súdnosti.
Pridal bjolf on 06/10/2018 05:37

Komentáre (5)

eustacia je odhlásený top eustacia napísal dňa 06/10/2018 07:48 :

Jeden z negatívnych uhlov pohľadu na tak široký pojem, akým je feminizmus.

aventurier je odhlásený top aventurier napísal dňa 06/10/2018 10:19 :

Ženy, mám vás rád. Ste úžasné bytosti.

krvavamery je odhlásený top krvavamery napísal dňa 06/10/2018 04:46 :

Pardon.

Čakala som, že v tomto blogu bude návod "ako spoznať feministku".

To si treba napísať do profilu "hľadám feministku :-)"

lednacek je odhlásený top lednacek napísal dňa 06/10/2018 05:05 :

Ono je to tak, ze tu bolo zautocene na city zien - vytvoril sa obraz trpiacej zeny a ako jedine riesenie sa ponukol feminizmus. Teraz mozeme akokolvek rozumne argumentovat, u zien sa to nestretne s porozumenim. Budu zrejme svorne tvrdit, ze sme zakoplexovani, ze utocime, ze sme negativni. Pritom castokrat ani ony samotne nevedia, co ten feminizmus vlastne je. Vedia len, ze je to nejaky nastroj na napravenie krivd voci zenam.

A zvlast ak maju zeny negativne skusenosti s muzmi z detstva alebo celkovo s muzmi (dnes naozaj nie je problem taketo skusenosti ziskat), tak im uz nikto feminizmus nevyhovori.

Co dokazeme urobit? Mozeme si za manzelky vybrat dievcata a zeny, ktore feministky nie su. A skusme sa k nim spravat tak, aby sa z nich feministky neskor nestali. Nebudme k nim panovacni, majtetnicki a nevyuzivajme ich. Tu prevahu, ktoru mame nad zenamy, vyuzivajme viac v prospech rodiny, nie na dokazovanie si niecoho na ukor niekoho, nie na ponizovanie a vyuzivanie druhych.

Zeny by si tiez mohli uvedomit, ze to co ich robi jedinecnymi, vynimocnymi, je to, ze su zenami. Nie to, ked sa hraju na muzov.

A ako spoznat feministku? Staci zacat temu o tom, kto by mal byt hlavou rodinysmile Skor sa mi zda, ze aktualnejsia otazka by mala byt: ako najst v dnesnej dobe dievca, ktora feministkou nie je? Zial, aj v katolickych kruhoch je problem najst take dievca.

jeanledius je odhlásený top jeanledius napísal dňa 09/10/2018 01:08 :

Ja si myslím, že väčšina žien v podvedomí túži po silnom mužovi, v ktorom bude mať oporu. Druhou vecou sú očakávania spoločnosti.
Feminizmus je nezmysel. Boh nás stvoril tak, aby sme sa dopĺňali a boli rovnocenní, nie boli rovnakí, alebo aby bol jeden viac ako druhí.