Archívy

Reklama

Alternatívy : Alternatívy

Vždy som vedel, že je nado mnou vyššie nebo. Isté sny sú ako jeho odleskom, ich prostredníctvom sa šíri vôňa večnosti nad ludskou mrvou. A aj keby sa žiadny z nich nemal nikdy realizovať, podmienenosť tohto nižšieho sveta ich nerobí o nič menej reálnymi. Preto sa nikdy nespokojím s blatom, lebo som sa nedopustil onoho omylu pomýlenia si reality, nikdy som nezamenil klam podmieneného sveta s realitou vzorou.

Tolko úvod, poeticky za hranicou chápania väčšiny osadenstva, epicky sa hodiaci skôr k Barbarovi Conanovi než na stránky Zoznámka. Už ma ale nudí čítať ludí skostnatených, bez rozhladu, akoby predčasne zostarnutých, obmedzených ich (!) takzvanou realitou, snažiacich sa iba vtesnať do nej a obmedziť aj ostatných, sabotujúcich vlastné šťastie a nevediac inak ako sabotovať aj to všetkých ostatných. Je niekedy nutné, vypnúť decku televízor a vyhnať ho nasilu von, ak nemá duševne aj telesne zájsť.

Tolko protirečenia ako od žien som od mužov nezažil. Videl som, ako muža odmietla pre nesprávnu farbu vlasov, len aby roky odkladala jeho list s vyznaním, po 15 rokoch prehlásila márne "až teraz viem, že ma miloval". Videl som, ako viacročný vzťah spláchli dole vodou, pretože sa cítili pod tlakom a chceli byť nezávislé. Len aby následne dali svoju ruku inému za omnoho kratšiu dobu, a teraz žili v nešťastnom manželstve kde podvádzajú a neodvážia sa rozviesť, pretože sa stali závislými, na jeho peniazoch a streche. Zažil som, ako žena tlačí a sťažuje sa, prosí a chce zachrániť, keď už sama takto premrhala čo mohla ponúknuť. Videl a stretol som toho omnoho viac a nemôžem sa spokojiť s tým blatom.

Osadenstvo tejto stránky je groteska, navyše neúprimná. Videl som naopak, ako žena po klinickej smrti dostávala záchvaty šialenstva, ako vraj niekedy bíjala najmladšiu dcéru pri pôrode ktorej sa jej to stalo, a ako ich všetky štyri muž neopustil a staral sa.  Môj otec mal 39 keď ma mal a nechodil som otrhaný ani hladný. Nechápem tú obavu, že starší sa nemusí vedieť postarať o rodinu kým deti dospejú. Aký je teda ten ideálny biologický vek pre muža, kedy si má založiť rodinu? Mňa tiež zaujmajú otázky ako z vedlajšej ankety. Do 30 je výhovorka, že nič nemá. Po 30, keď už má, je výhovorka, že je starý. Otvorte si prosím žalúzie a pusťte trocha svetla na tie vaše ilúzie. Prestante sa zosmiešňovať, tvrdíte že my sme starí a jedným dychom poukazujete na Alžbetu matku Jána Krstitela. Čo si o sebe myslíte, že si vymodlíte priazeň Ducha Svätého, rovnú Alžbety či Matky Božej? Ste v zajatí moderných bludov a pyšných klamstiev. Nie, nieste rovnaké ako muži. Mali ste sa naučiť prímať a ceniť svoju ženskú prirodzenosť. Viem poslúžiť povzbudením žene, ak to chcem. Ale do vás to už cez net nenalejem, preto je to s vami do neba volajúca strata času.

Poviem ešte viac. Že ma ani nezaujmajú vaše odpovede a diskusie. Ako muž, nepotrebujem ženu, ktorá sa chce realizovať v oponovaní, ktorá kdesi na internete diskutuje o politických a sociálnych záležitostiach, pretože jej za roky na vysokej škole narástlo kvázi-mužské ego. Stretol som sa tu od vás s neuveritelnou drzosťou, ako napríklad keď som zverejnil blog, stredobodom ktorého bol odkaz na nejaké video, a tunajšia nekorunovaná princezná ma neváhala zahrnúť kritikou a zároveň priznať že to nesledovala a ani sa nechystá. Je mi z toho vášho mudrovania a zároveň zbabelosti zle. Z tej kritiky mužov tiež. Ja to vidím presne opačne, než z čoho mužov osočujete, a ani sa nebojím to povedať - čím nezávislejšie ste, čím študovanejšie ste, tým nepotrebnejšie ste a tým na vás viac kašleme. Naučili ste sa kvázi-mužskému uvažovaniu, stali ste sa zbytočnými. Čítate moderné psychologické teórie, odpovede ste tam nenašli.

Tu to skrátim na tri odkazy a ušetrím si čas s vami. Prečítajte si Podvolenie od Michella Houellebecq, nekompromisná reflexia ženskej otázky a našich vzťahov. Poslednú noc som našiel YouTube kanál akejsi kresťanskej rodiny, ktorý mi velmi pripomína rodinu s ktorou som sa nedávno zoznámil. Nemienim sa spokojiť s menej, ako so ženou ktorá by chcela podporiť podobnú víziu a ktorá podobne premýšla a svojej roly. Osobitne teraz, keď stretám takých ludí naživo, je to pre mňa povzbudenie nespokojiť sa s menej, bez ohladu na následky. Neviem presne kde hladať, ale pre mňa to určite znamená neobmedzovať sa na Slovensko. Na Zoznámku nič nové, vy nieste spokojné s mužmi a muži niesú spokojní s vami. Vraj "spoločnú cestu k Bohu", píše jedna z vás na svojom profile. S takou biednou sebaprezentáciou, je spolahlivejšie aj rýchlejšie, vydať sa na cestu sám.
Pridal bot001 on 28/09/2019 08:21

Komentáre (44)

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 12:36 :

Tradičná cesta muža
Tradičná cesta ženy
Náprava krízy medzi nimi

Toto je aj pre mužov. Tá žena to má tak utriedené v hlave, že tu podala v 45 minútach najcennejšiu orientáciu na tému, akú som momentálne schopný na YouTube nájsť.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 29/09/2019 07:34 :

bot

Kľud, nechaj tomu čas

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 29/09/2019 07:57 :

1111 to nie je otázka času, ale hodnôt a keď tie chýbajú, alebo sú pomýlené, žiadny čas ti nepomôže. Keď máš 20-30 , tak subjektívne čas nehrá rolu, ale keď máš už 40 - 50 , tam si už nemôžeš dovoliť takéto úvahy. Každý rok navyše ti znižuje šancu na úspech.  Nezávisle na tom, či sme bohatí, alebo chudobní, čas je veličina, ktorú nemôžeme vlastniť ani ovplyvniť. Samozrejme s výnimkou mnohých žien, že aj po 40-ke majú čas a s ich pomýleným myslením veria, že sa nájde pre nich princ. Každý človek, či je to žena, alebo muž, keď má pomýlené myslenie a hodnoty, sabotuje fungovanie spoločnosti. Rola ženy a rola muža sú nemenné od Boha. Menia sa iba ideológie, ktoré tieto role narúšajú, alebo ničia za účelom zmeniť chod spoločnosti a sveta.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 08:53 :

Ako a kde stretať kvalitné ženy

Všetko má tiež svoju postupnosť, po tejto lekcii by si mali muži viac vážiť priatelstvo a popracovať na svojom spoločenskom živote a zručnostiach.

Poznám totiž chlapca, ktorý má výnosnú prácu a spraví takmer všetko čo na dome treba. Nevytiahne však z dielne či domu päty a zažil som ho ako mal problém osloviť predavača v Merkury Markete.

Narátal by som ešte niekolko mladých mužov, s ktorými mi bolo potešením sa stretávať alebo pracovať. Niektorí sú sklamaní a izolujú sa, niektorí sa stretávajú so zbytočne podradnou spoločnosťou a vybíjajú v kratochvílach ktoré ich len zničia.

Vyžaduje si to silu charakteru, vyhodiť zo svojho života zlú spoločnosť a nebáť sa byť sám. Ale to je len pol cesty, potom by si mal človek hladať motivujúcu spoločnosť, v ktorej môže prekvitať a nielen brať ale sa naučiť aj dávať.

Vzťahu so ženou však predchádza priatelstvo. Netvrdím tu, že priatelstvo je lahké získať - sám mám priatelov v najrôznejších miestach len nie vo svojej dedine - ale oplatí sa na tom popracovať. Spoločenský kruh je velmi dôležitý, v tom majú ženy navrch. Život ponúka vela pozorovaní, len tie pozorovania väčšina nerobí. Je časým vzorcom, že muž ide nakoniec predsalen akýmsi zázrakom do vzťahu so ženou, ale sám ako sirota a len ako generátor peňazí. Zatial, žena má svoj bohatý spoločenský kruh známych a rodinných príslušníkov. Ten muž sa potom čuduje, z kade sa berú v ženinej hlave najrôznejšie nápady a prečo ho ona neberie vážne. Chcel by byť vplyvom v jej živote, ale je len osamoteným vplyvom a nemá na to aby bol vedúcim svetlom. V slovanských krajinách je to v stredných a nižších vrstvách rozšírený jav s dlhodobou tradíciou. To je ale abdikácia a nenaplnenie mužstva.

Jedno moje oblúbené podobenstvo je z filmu Tmavomodrý svět. V komunistickom vezení sa spolu ocitnú český pilot a nemecký doktor SS. Spolu spomínajú na vojnu. Čech spomína, ako sa v Anglicku zamiloval a najlepšiemu kamarátovi prebral ženu, ako sa kvôli nej pobili. Nemec odsekol: "To jste moc klesli v mých očích, kameradenšaft je pro vás luftbláze (kamarátstvo je pre vás vzduch)." Čech: "Vy jste se nikdy nezamiloval? Je mi vás líto." Na čo Nemec trval na svojom: "Ne, mně je líto vás!" Je to archetypálny príklad slovanskej mäkkosti, do ktorého zapadá aj velká časť mladých mužov všeobecne, ktorí akosi nevedia snívať o inom než ženskom rozkroku. Sme časťou padnutého ludstva, ďaleko vzdialeného predošlým ludským typom, ale očakávať nápravnú iniciatívu od žien je hlúposť.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 08:55 :

Neviem, v akej miere je tunajšie osadenstvo schopné rozumieť hovorenej angličtine. Snáď to len nieje tak, že ženy sú lepšie jazykovo vybavené. Bola by to škoda, pretože tie lekcie sú naozaj cennou a dôležitou orientáciou.

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 29/09/2019 09:58 :

Ahoj Bot001,

precitala som si tvoj blog a chcela by som zaregovat na tieto otazky z tvojho blogu:

Nechápem tú obavu, že starší sa nemusí vedieť postarať o rodinu kým deti dospejú. Aký je teda ten ideálny biologický vek pre muža, kedy si má založiť rodinu? Mňa tiež zaujimajú otázky ako z vedlajšej ankety. Do 30 je výhovorka, že nič nemá. Po 30, keď už má, je výhovorka, že je starý. Otvorte si prosím žalúzie a pusťte trocha svetla na tie vaše ilúzie. Prestante sa zosmiešňovať, tvrdíte že my sme starí...


Precitala som si dnes znovu celu diskusiu pod blogom o Ankete, na ktoru zrejme reagujes. Pravdupovediac, nevsimla som si, ze by niekto v tom vedlajsom blogu priamo tebe napisal, ze si prilis stary na to, aby si mal deti. Podla veku, co mas napisany v profile 33 rokov urcite nie si prilis stary na to, aby si mal deti - teda aspon pokial ide cisto o vekovu kategoriu. A ak by aj niekto nieco take tvrdil, tak je to nezmysel.
Ked ma muz deti vo veku medzi 30-45 rokov, je to podla mna vhodny vek, ked sa uz tak presne na to pytas.  Vacsina mojich kamaratov, ktori su zenatí, maju deti po tridsiatke, nemali problem ich v tomto veku splodit a ani sa o tie deti postarat, ja tam fakt nevidim nejaky problem.

Naposledy upravil lesanka333 dňa 2019-09-29 11:34 GMT

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/09/2019 10:07 :

Raz mi jeden muž tu na zoznámku, muž toho istého veku ako som ja (30-35 r.), povedal: Hoc máme ten istý vek, pre teba je už neskoro, kým ja mám ešte čas.
Vôbec som sa na tú reakciu neurazila, je to jeho slobodná vôľa čo chce on a aké má on nároky. Verím, že našiel to čo hľadal. My nemôžeme obviňovať zo svojho neúspechu všetkých okolo. Raz niekto nechce, tak nech nechce. Základ je, neurážať sa a neobviňovať okolie. Kto ma tendenciu obviňovať, bude to robiť aj v manželstve, pri každom neúspechu sa bude hľadať vinník a kto za to môže.

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 29/09/2019 10:30 :

Bot001: Nechcem pisat vsetko do 1 komentaru... tak v tomto mojom komente je pokracovanie predosleho. Neviem, ci ten tvoj dojem, ze tu zeny povazuju muzov po 30-ke za prilis starych na to, aby mali deti, si nadobudol na zaklade komentaru od Anneliese v tom blogu o Ankete ?
Skopirujem ho tu, aby bolo zrejmé, ze na co reagujem:

Muž, hoc je z biologického hľadiska schopný dieťa splodiť, nemusí byť schopný postarať sa o rodinu kým deti dospejú.

Ja nechcem robit Anneliese hovorcu, ani interpretovat za nu, ze ako svoj komentar myslela, ale nemam vobec dojem, ze by ten jej komentar bol mysleny konkretne na teba. Jednak to napisala uplne vseobecne. A ak uz aj na niekoho konkretneho z diskutujucich reagovala, tak ja mam skôr dojem, ze Anneliese tym svojim komentarom reagovala na komentar Janjana, ktory Janjan vyssie nad nou napisal: "nejaká žena sa vytešovala, že si našla o 15 rokov staršieho manžela."
Ked toto napise 54-rocny clovek v kontexte plodenia detí vo vyššom veku po 50-ke, tak je podla mna adekvatne si potom aj polozit otazku, ci 50-nik svojich novorodencov stihne aj vychovat do dospelosti ? To teraz nemam na mysli konkretne Janjana, ja proti nemu osobne nic nemam, to myslim teraz uplne vseobecne.
Ked chodievam na cintorin a vidim tam oznamy o umrtiach ludi vyvesene na nastenke cintorina, tak mnohi ludia v dnesnej dobe umieraju po 60-ke alebo po 70-ke. Myslim, ze takto nejako bol mysleny ten Anneliesin komentar...aspon ja som ho takto pochopila. Urcite nebol mysleny tak, ze muzi tridisatnici su prilis starí na to, aby sa stali otcami a mali deti.

Ono ja si tu uz dlhsiu odbu vsimam, ze mnohe nedorozumenia a konflikty vznikaju medzi ludmi tu na diskusiach aj kvoli tomu, ze niekto nieco napise uplne vo vseobecnosti, ten druhy si to zase vztiahne na seba, nahneva sa za to, alebo sa urazi... a uz je konflikt a ohen na streche a toto je podla mna podobna situacia. Ja preto ked reagujem na nejake komentare v diskusii, tak vacsinou na zaciatku vety napisem nick (prezyvku) cloveka, na ktoreho reagujem, aby nevznikali taketo nedorozumenia, ze si clovek vztiahne na seba nieco, co vobec jemu adresovane nebolo.

Naposledy upravil lesanka333 dňa 2019-09-29 11:37 GMT

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 29/09/2019 10:31 :

Anneliese: tvoj komentar som si vsimla az po pridani mojho komentu, snad som ten tvoj neiterpretovala nespravne smile

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/09/2019 10:43 :

Lesanka, nie, interprétovala si to správne, nedá sa nesúhlasiť. Len na margo veku som chcela vyjdriť moju skúsenosť. Viac krát tu boli narážky na vek. Osobne tiež naň prihliadam.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/09/2019 10:45 :

Lesanka a ďakujem.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/09/2019 10:49 :

Lesanka, ešte poznámka. Ty proti Janjanovi nič nemáš, narozdiel odo mňa. Zopár výhrad voči jeho osobe mám, ale to nie je nijaké tajomstvo. Hlavne mi kolie oči, ako by druhým hovoril ako majú žiť, pričom jeho sa to akože netýka. Aj ten komentár k tej vytešenej dievčiny, ktorá si tu našla o 15 rokov staršieho muža. Zase vyťahuje len to čo mu vyhovuje.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 10:56 :

Sčasti sa moja reakcia vzťahovala na tebou uvedenú poznámku Anneliese, sčasti na poznámku Elle, podla ktoréj sa "vždy rozum zastavuje ak chce muž po 35 stále ženu do 30". Môžeš celú tú moju reakciu brať ako prekypenie a zovšeobecnenie. Má ale dobrý dôvod.

Ťažko nesiem, že niekto koho nemôžem brať vážne podla profilu, má tendenciu vysmievať a neakceptovať názor toho kto si ho naopak vyplní a len odpovedá na otázky. Už som ti to vysvetloval, žiadna sa neunúvala spolupracovať s tou anketou. Atmosféra je tu nepriatelsky vzťahom naklonená a najviac vyskakujú len nejaké anonymné indivíduá.

Mne tu nezaujmajú ich preferencie. Tento blog má podať nejaké alternatívy a orientácie. Zistiť či je o tie nové orientácie záujem.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/09/2019 10:58 :

Bot, nie. Muž po 30 a žena pod 30, z môjho hľadiska úplne OK. Silnou kávou pre mňa bol 45 ročný muž, ktorý by o ženu po 35 ke ani nezakopol, že on si hľadá len do 35 r. Ako OK, keď tá do 35 r. bude mať o 45 r. záujem, v poriadku, ale ja nie.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 11:02 :

Vyťahuje čo mu vyhovuje. Ja som rád, že si tu takto rozumiete, ale ak tu bude privela milých komentárov tak ich preriedim, aj keď proti vám dievčatá nič nemám.

Zatial ostal bez povšimnutia materiál, ktorý som tu poskytol. Predsa sa tu nebudem doťahovať o názory na osobné nároky s cudzími luďmi. Mňa zaujma, či sú tu muži vládnuci angličtinou a ochotní na sebe pracovať. Či je tu niekto, kto rozumie uvedenému, nie len jazykovo ale aj významovo.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/09/2019 11:04 :

Bot, tak sa staň koučom (dnes je to tak moderné), a vysvetli tu mužom, o čom to je.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 11:06 :

Viem, že si tiež užijete svoje. V uvedenom prípade sa s tebou zhodnem. Len, či to nieje tak, že tí ludia príliš riešia čísla a ani sa nezodvihnú zo stoličky aby sa navzájom stretli. Internetových mudrlantov je aj mužských neúmerné množstvo.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 11:10 :

Však o to mi ide. Len je velmi náročné a zdĺhavé im tu vypisovať. Chcel by som vedieť, či tu vôbec nejakí muži schopní na sebe popracovať sú, či sú vôbec otvorení myšlienke - že chyba je aj v nich. yay

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 29/09/2019 11:18 :

Bot, v zásade tu nepíšem svoje osobné veci. Píšem len vo všeobecnosti a ak aj používa prvú osobu jednotného čísla, nemyslím tým, že sa to týka priamo mňa. Moje súkromie nepatrí na sociálne siete na videnie verejnosti.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 02:13 :

Či ženy rozumejú, ako nefér sú zoznamky voči mužom

Video vychádza z údajov o populárnej zoznamke Tinder, vysvetlí však všeobecne platný mechanizmus zoznamiek. V skratke, muži primárne vychádzajú z vizuálnej príťažlivosti, ženy však posudzujú aj postavenie a spoločenské zručnosti. Ak vezmeme v úvahu, že v skutočnom živote ženy usilujú o vrchných 20% mužov, nemáme dôvod si myslieť že na zoznamkách konajú inak. Muži však na zoznamkách nemajú možnosť preukázať sa, keďže žena má od nich iba fotku a zopár slov. Čo spôsobuje, že muži sú nimi posudzovaní ešte nelútostnejšie, len na základe toho čo im bolo poskytnuté (čo je zvyčajne zovňajšok). Ženy teda len ťažko môžu získať onú iskru, ktorá by ich primäla k opätovaniu. Nemajú dosť aby mohli muža posúdiť, teda nemajú motiváciu sa účastniť. To plne vysvetluje, prečo obe pohlavia čaká na takých miestach prevažne sklamanie. V prípade Zoznámka, kde ani ženy nedávajú mužom možnosť získať iskru a motiváciu, toto všetko platí ešte dvojnásobne. Výsledkom je vykecávanie s náhodnými cudzincami. Je niečo horšie, ako jalové vykecávanie s cudzincami? Tá žena má viac rozumu než my.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 02:50 :

Tiež pre mňa v tom poslednom videu bolo zaujmavé, ako sa tam všetky dievčatá zhodli na tom, že muži nemajú dosť vysoké štandardy. Tu zas, keď muž vyjadrí, že má len nejaké požiadavky pre seba, a to ani nemá nároky ktoré by len tak neopodstatnene vyžadoval či niekoho urážal, tak je označený za nenormálneho atď. censor

Podla mňa, ani muži ani ženy nemajú dosť vysoké štandardy, ak majú len malý ciel alebo majú slabšie mentálne schopnosti - obaja sa dokážu spustiť s totálnou spodinou. Obaja tiež dokážu byť nerozumne vyberaví.

eustacia je odhlásený top eustacia napísal dňa 29/09/2019 04:00 :

bot001, tvoj úmysel je zrejme dobrý, ale dávaš tu do pozornosti pochybné zdroje inšpirácie. Napríklad propagácia filozofie heretika Juliusa Evolu na túto stránku určite nepatrí.

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 29/09/2019 05:22 :

Eustacia

Napríklad propagácia filozofie heretika Juliusa Evolu na túto stránku určite nepatrí.


Ty poznáš dáke "práce" od Evolu??? whistling
Potom by si mohla racionálne odôvodniť v čom sú chybné a prečo sem nepatria.

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 29/09/2019 05:47 :

Niečo k tým vekom ktoré sa tu spomínajú. Tak podľa prastarých náuk, bol najideálnejší vek pre ženu, v zmysle svadby a rodenia deti 14 až 21 rokov a pre mužov to bolo vo veku 21 až 28 rokov.(Z toho vyplýva maximálny vekový rozdiel medzi mužom a ženou na 14 rokov v prospech muža,,, v opačných rozdieloch by muž len ťažko mohol disponovať nejakou mierou správnej autority) Toto ešte stále platí všade vo svete, výnimku tvoria len  "vyspele západne demokracie" Tu sa to dnes u žien posunulo o stupeň  vyššie na 21-28 rokov z dôvodov zmeny sociálnych podmienok, ako je potreba lepšieho vzdelania, rovnoprávnosť... atď.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 29/09/2019 06:42 :

anneliese,
čo bolo nevhodné na mojom komentári?

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 06:47 :

Áno Eustacia, "na herézku stačí málo". Teba zaujma nejaké meno a vôbec nie uvedené myšlienky. Tak si choj odbiť svoje náboženské povinnosti a nechaj ma.

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 29/09/2019 07:02 :

Misomiso: Neviem síce, aké "prastaré náuky" si mal na mysli, ale to že nejaká prastará náuka niečo učí, ešte neznamená, že je to dobré a správne. Určite nie je pre dievča zdravé, aby otehotnelo a rodilo vo veku 14, 15 alebo 16 rokov. Aj keď je reprodukčný systém dospievajúcich dievčat v tom veku vyvinutý a funkčný, štruktúra panvových orgánov a celého organizmu je vo fáze vývoja a telo ešte nie je pripravené na tehotenstvo a pôrod. Nehovoriac o tom, že emocionálna vyspelosť je v tomto veku nedostatočná. Ako môže 15-ročné dievča vychovávať dieťa, keď je ešte samo dieťaťom...? Deti mladistvých matiek (v pubertálnom veku) sa často rodia nedonosené, s nízkou pôrodnou hmotnosťou, časté sú poruchy zraku, sluchu, mentálna retardácia, chronické respiračné ochorenia, mozgová obrna, dyslexia, hyperaktivita.
Nechce sa mi to tu celé rozpisovať, viac je možné sa o tejto problematike dočítať na:

Príliš skoro mamou

Naposledy upravil lesanka333 dňa 2019-09-29 20:03 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 29/09/2019 07:10 :

lesanka333,
nevyspelí? 16 ročný Karol IV. viedol armádu do víťaznej bitky, 18 či 19 ročný staviteľ prestaval Chrám sv. Víta v Prahe do dnešnej podoby. To len my sme takí zdegenerovaní, že často ani v tridsiatke nevieme čo so sebou.

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 29/09/2019 07:17 :

Janjan: Ja hovorím o fyziologickej telesnej vyspelosti ženských rodidiel na to, aby ženské telo zvládlo tehotenstvo a pôrod. To je tak ťažké pochopiť, že dievča v puberte ešte po tej telesnej stránke nie je úplne dovyvinuté ? Vy ste na základnej škole nemali biológiu ? Alebo si ešte nepočul o tom, ako v zaostalých krajinách 3. sveta otehotneli dievčatá, ktoré boli ešte v puberte a zomreli kvôli tomu, lebo to detské telíčko nezvládlo to tehotenstvo ?  A Ty mi tu píšeš o tom, ako chlapec prestaval chrám... Akože nepríde Ti Tvoja reakcia úplne neadekvátna a odveci ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 29/09/2019 07:21 :

lesanka333,
písal som to ako príklad toho, že v oných časoch ľudia dospievali po fyzickej aj psychickej stránke skôr ako dnes.

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 29/09/2019 07:22 :

Lesanka

Neviem síce, aké "prastaré náuky" si mal na mysli


V súčasnosti sa tomu venuje Emil Paleš
Ciganky z osád to zrejme poznajú, ak nie tak sa podľa toho riadia z iných príčin (€)  grin

Naposledy upravil misomiso_ dňa 2019-09-29 20:25 GMT

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 29/09/2019 07:49 :

Janjan: to, že by ludia v tom čase dospievali po fyzickej stránke skôr ako v dnešnej dobe nie je vôbec pravda, je to iba tvoj subjektívny názor, ktorý nie je ničím podložený... a ak áno, vieš mi sem uviesť nejaký dôveryhodny zdroj, ktorý to dokazuje ?

Ano, v dobach davno minulych bolo mozno beznejsie ako v dnesnej dobe, že otehotneli aj male dievcata v puberte... Ale cital si o tom, ako casto sa stavalo, ze tie dievcata pri porode umreli, alebo ze umrel novorodenec ?

Ty si akože fakt myslíš, že je to dobré, keď dievča otehotnie v 14-tich rokoch ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 29/09/2019 08:16 :

Napríklad sv. Alžbeta Uhorská sa vydávala 14 ročná a ako 20 ročná už mala tri deti.
Umierali aj staršie rodičky a aj ich deti.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 08:32 :

Akože, skutočne mi príde vaša téma dokonca zaujmavá, ale nemôžem si dovoliť ju tu ďalej rozvíjať. Predovšetkým ma zatial sklamali, hlavne muži, že nikto nepodal spätnú väzbu na mnou uvedený materiál.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 29/09/2019 09:03 :

Janjan

A ako 24 ročná umrela

Celkovo špatný príklad si zvolil vätej

Vydavala sa v mladom veku len z dôvodu politiky tej danej doby

Dnešnej dobe, by to bolo obchodovanie s ľudmi

A k danému veku a k naším aktuálnym zákonom by bolo zneužitie mladistvej

##

To je humorná predstava keby ti prišla 14 ročná dcerá domov, že je tehotná a zlučitelnosťou učenia tvojích cirkevných mravou a naukou grin

A ešte humornejšie by bolo ako jej vysvetluješ kedy má mať dieťa a uvádzaš jej takýto príklad s ppitosťou cirkevnou naukou

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-09-29 22:39 GMT

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 29/09/2019 09:06 :

Bot001
Možnože to tvoje sklamanie je len výsledkom premrštenych očakávaní. grin

Čo sa mňa týka, tak ja som traktorista a moje triviálne znalosti angličtiny mi neumožňujú vyhodnotiť a okomentovať obsah tých videí.cool

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 09:21 :

Aha, tak si cením odpoveď. Ja by som bol rád, keby mi to takto povedalo ešte pár chlapcov. Aspon by som bol načistom, že moja aktivita tu nemá zmysel ani s ohladom na mužov.

Tie videá sú taká skoncentrovaná pecka, že majú potenciál zmeniť niekomu život. Týkajú a hodia sa aj pre ženy, ale ja som mal v úmysle vyprovokovať debatu o nich s mužmi. Viacerí sú tu nespokojní so ženami, ale na základe tohoto by možno zmenili aspon trochu svoju orientáciu. Škoda.

misomiso_ je odhlásený top misomiso_ napísal dňa 29/09/2019 09:46 :

Bot001
Je to v poriadku, dobrú prácu tu vykonávaš. Vidno to aj z toho, koľko času do toho investuješ. Niekoho kto to "akutne" potrebuje, bude k tomu (k tým informáciám) tak či onak privedený.
thumbs up

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 29/09/2019 10:57 :

Bot001 ja som zas inštalatér a po anglicky viem len nadávať a vyjadrujem ti svoju podporu. Ale to si určite pochopil z mojich príspevkov thumbs up

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 29/09/2019 11:23 :

No čo už. Nesúdim ludí podla toho, či vedia alebo nevedia nejaký jazyk. Ale škoda. Snáď bol hodnotou aspon ten krátky výcuc. Nemám na to, aby som to všetko prekladal. Reakcie potešia. Možno neskôr niečo pridám, podla síl. Ak ma do vtedy nevymažú za "herézku".

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 30/09/2019 05:34 :

Bot001: Reagujem na tento tvoj komentár:

Zatial ostal bez povšimnutia materiál, ktorý som tu poskytol. Predsa sa tu nebudem doťahovať o názory na osobné nároky s cudzími luďmi. Mňa zaujma, či sú tu muži vládnuci angličtinou a ochotní na sebe pracovať. Či je tu niekto, kto rozumie uvedenému, nie len jazykovo ale aj významovo.

Nie som síce muž, ale kedze tu zatial nikto blizsie na tie videa nereagoval, tak by som sa teda k tomu vyjadrila ja, kedze si sa pytal, ci tu niekto rozumie uvedenemu nielen jazykovo, ale aj vyznamovo...

Z tych videi, co si sem pridal, ma najviac zaujali tie prve 2 videa o krestanskej rodine, posobili na mna ako uprimne veriaci krestania, ktori sa snazia nasledovat Boha. Paci sa mi ten ich pohlad na zivot, ze sa snazia si dopestovat sami zeleninu, chovaju hydinu, snazia sa zit skromne, siju si sami šaty... byvaju v dome v lese pod stromami, aby mali v lete tien a nemuseli minat tolko energie na chladenie klimou...atd. (Rozpisala som to tu kvoli ludom, ktori pisali, ze nerozumeju anglicky, aby aj oni vedeli o com to je - nech prispejem aj ja svojou troškou k vseobecnemu porozumeniu) smile
Myslim, ze tato veriaca rodinka su velmi rozumní ludia a pochopili, ze stastie nespociva v tom, aby sa hnali neustale za roznymi materialnymi zbytocnostami v zivote, ale ze stastie spociva v tom, ze sa navzajom maju radi a travia spolu ako rodina čas zmysluplnym spôsobom a snazia sa nasledovat Boha. Pacilo sa mi, ako to ten otec tym detom nazorne vysvetloval na velkom plagate aj to, ze deti viedol k manualnym zrucnostiam, aby sa uz od detstva naucili pomahat, to je podla mna vo vychove deti dost dolezite.  
Vsimla som si, ze v tom videu vraveli, ze si sami vyrabaju mydlo na pranie, tak by ma celkom zaujimal recept, ze z coho ten praci prostriedok vyrabaju smile

Tento môj komentar bol reakciou konkretne na toto video, keby si to predsa len niekto chcel pozriet:

VIDEO

Naposledy upravil lesanka333 dňa 2019-09-30 18:58 GMT

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 30/09/2019 10:15 :

Ach. Ja na to nemám čas ani nervy - "pokusim sa ist cestou diskusie aj ked to video som nedopozeral po tom čo holka s mačkou mi radí ako maju muži a ženy vyzerat :-)" Tak ak si nedopozeral, nezavádzaj že tam vraví ako majú "vyzerať", nemáme o čom diskutovať. To s tým "blatom" som ešte ochotný dovysvetliť, pretože sa zas niekto môže zbytočne uraziť. Ja som nemal vôbec na mysli ženy, tým "blatom" som myslel sny všeobecne a vzťahy osobitne. Bola to narážka na tunajšiu pesimistickú atmosféru, len ako sa veci nedajú, a súkanie človeka do toho že sa má spokojiť s tým čo doba dáva a s čím sa spokojí väčšina. Je mi lúto, ale vaše komentáre mažem, pretože ste sa nenaučili diskutovať. Nemôžeš predsa niekomu povedať, "neprečítal som si a ani nepozrel, ale trúfam si vyjadriť sa". Bol to pekný pokus, ale unavuje ma vysvetlovať tak elementárne pravidlá dospelým luďom. Dvíhanie palčeka a strašenie "herézkou" bolo tiež detinské. Zvyšok som zmazal len preto, že už nebol kontext.

Ďakujem Lesanke za malé zreferovanie pre ostatných. To boli však len také úvodné, závažnejšie sú tie nasledujúce videá.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 08/10/2019 07:29 :

Niektoré z alternatív, ktoré môžeme len ticho závidieť: svadby únosom v Kirgizstane a svadby kúpou v Bulharsku.

bot001 je prihlásený top bot001 napísal dňa 08/10/2019 10:19 :

Ceny za mladú nevestu sa pohybujú od 1 do 10 tisíc eur. Niektorí muži sa pokúšajú zviesť svoju nevestu snov do auta alebo do lesa, ak rodičia žiadajú za ňu príliš vela. Ak sa im to podarí, dostanú ju takmer zadarmo, pretože žiadny iný muž by si ju už bez panenstva nevzal. Nevesty na predaj - hehe, a to sú to cigáni.