Archívy

Reklama

+ : Odborníčky na zoznamovanie povedali 6 najčastejších dôvodov, prečo sú ľudia single

Popri práci, zhonoch, strese a záľubách odsúvame potrebu mať niekoho pri sebe na druhú koľaj. Fenomén samoty, i keď sa jej desíme, je čoraz bežnejší, lebo nájsť si partnera nie je ľahké. Túto problematiku veľmi intenzívne vnímajú aj Erika Čisáriková a Diana Fabiánová, ktoré sa snažia pomôcť single ľuďom trochu netradične, ale účinne. Vysvetlili, prečo si ľudia nedokážu nájsť partnera.

Diana Fabiánová sa v rámci projektu LáskaTu venuje organizovaniu rôznych aktivít a žúrov pre nezadaných. A tam je svedkom kadečoho. „Stretávam sa s tým, že ľudia, ktorí chodia na naše single parties, majú príliš vysoké očakávania. Aj uvedomelí, vzdelaní ľudia vedia byť veľmi zadubení. Stačí len iná národnosť. Na párty bola krásna Poľka a jeden známy muž ju odmietol so slovami, že nemá rád Poliakov. Bez toho, aby sa s ňou stretol a dal tomu šancu. Dokonca farba očí, dĺžka vlasov a podobné veci, ktoré sú veľmi irelevantné, dokážu u jedinca vyvolať stopku. Rozumiem, že nechceme podliezať latku, chceme rovnocenného partnera, ale kde je tá zdravá hranica? Potom sa nemôžeme čudovať, že si partnera nevieme nájsť.

Zásadným problémom je práve hľadanie dokonalosti. „Hľadanie ideálneho partnera je blud! Navzájom sa podporujeme v kolektívnom klame. Ideálny partner neexistuje. A keby existoval, čo by s nami robil? Chcel by mať vôbec niekto ideálneho partnera, ktorý si odloží ponožky vždy na miesto, všetko zariadi a svojou dokonalosťou nám dáva zrkadlo, že my dokonalí nie sme?“ pýta sa Diana.

Diana Fabiánová je presvedčená, že je dôležité začať od seba. „Ísť do hĺbky, pochopiť seba, vedieť si zodpovedať otázku, prečo si neviem nájsť partnera, čo chcem zmeniť vo svojom živote a postupne to odbúravať. A potom ten partner príde, pretože ho svojím vyžarovaním k sebe pritiahnem. To je však dlhodobý proces,“ tvrdí Diana.

Prečo je tak veľa ľudí nedobrovoľne nezadaných? Psychologička Erika Čisáriková, ktorá ľudí dáva dokopy prostredníctvom Matchmakingu, o ktorom sme písali aj v našom nedávnom článku o zoznamovaní, vymenovala najčastejšie dôvody vychádzajúce z jej praxe, pre ktoré si ľudia nevedia nájsť svoju polovičku.

1 Hanblivosť a pocit osamelosti

Mnohí single dospelí majú rovesníkov väčšinou zadaných, majú svoje rodiny, svoje problémy, stretávajú sa stále s tou istou partiou, vidia stále tie isté tváre. „No a to, aby sami chodili po diskotékach, im už v ich veku príde od veci, na to sa už necítia. Ak sa k tomu pridá aj introvertná povaha, ocitajú sa v začarovanom kruhu na dlhší čas, čo môže byť dosť vyčerpávajúce a nimi samými vnímané ako beznádejné. Väčšina takýchto ľudí sú úžasné bytosti, neskutočne citlivé a schopné milovať. Ale ako to dať o sebe vedieť, keď majú strach to prejaviť navonok?“ uzatvára najčastejšie uvádzaný dôvod single života psychologička.

2 Samoľúbosť a zacyklenosť v predstavách

Opačný prípad sú podľa Eriky extroverti. „Ľudia, ktorí vystupujú sebavedomo, extrovertnejšie, ktorí nemajú problém osloviť toho druhého ani ísť do spoločnosti a baviť sa – proste sú si sebou istí, si nevedia nájsť partnera, lebo sa zacyklili vo svojich predstavách o budúcom partnerovi.“ Psychologička tvrdí, že ich predstavy a očakávania sú také jednoznačné, že si nevedia predstaviť iného človeka než toho, ktorého si vytýčili. Alebo vnímajú predošlé vzťahy ako predlohu toho, aký má byť terajší vzťah. Vo všeobecnosti však mnohí pri hľadaní nového partnera kladú latku príliš vysoko.

3 Nevypovedané predošlé vzťahy

Erika má názor, že často sa bojíme vzťah definitívne ukončiť. „Partneri majú stále niečo otvorené, akoby boli spolu, ale vlastne nie sú. Je to pre nich také ponechanie si zadných vrátok. Hovoria si, že keď nikoho iného nestretneme, aspoň nebudem sami. Je to prvá a zásadná chyba, ktorá súvisí aj so strachom zo samoty,“ hovorí Erika. Zdá sa jej to nefér aj z hľadiska otvorenosti k novým vzťahom, akoby jednotlivec mrhal energiou, ktorú by mal smerovať skôr na budovanie nového vzťahu.
  „V živote je dôležité k veciam, ktoré sa dlhodobo naťahujú, zaujať rozhodnutie, nebáť sa zmeny. Zmena vás omladí a dodá novú energiu. Vnútornou silou a dôverou v seba pritiahnete správnych ľudí,“ dodáva.
  Podobným prípadom sú aj staré rany. Rôzne traumy zo života, z detstva, s ktorými musíme bojovať ešte aj v dospelosti. Kým sa s nimi človek nevyrovná, partnera si ťažko nájde.

4 Hotová „polovička“

Psychologička vníma u ľudí aj akúsi lenivosť. Ľudia hľadajú ideálneho, hotového partnera, ktorý má všetko vyriešené, je mu všetko jasné, je pripravený na vzťah. Musí to byť sebestačný silný jedinec bez chýb, ktorý sa vie vo všetkých situáciách vynájsť. „A tí, ktorí hľadajú takéhoto partnera, nemajú sami všetky veci doriešené, nie sú dokonalí. Často tvrdia, že im je jasné, že dokonalosť neexistuje, napriek tomu po nejm túžia a pre neustále hľadanie neexistujúceho nevidia tých ostatných, ktorí by z iného uhla pohľadu mohli byť dokonalými partnermi,“ dodáva.

5 Pocit menejcennosti

„Ako by som ja mohol mať takú partnerku? Ani by si ma nevšimla! On určité hľadá nejakú super babu…“ opakuje Erika vety, ktoré často počúva od klientov na terapiách. Ľudia sa podľa nej podceňujú. Jednotlivec neustále hľadá alebo si prisudzuje neschopnosti v čomkoľvek. Neverí si, že to zvládne, neustále si vytvára konštrukcie o tom, čo by si ten druhý o ňom mohol pomyslieť. Najmä v poslednom čase Erika eviduje u ľudí totálnu nedôveru v seba, akýsi pocit menejcennosti, ktorý nám bráni v hľadaní partnera.

6 Chýba nám spontánnosť

Ľudia nie sú spontánni a aj to je dôvodom samoty. „Sedím v kaviarni, v parku, kdekoľvek, a náhle zbadám sympatického človeka. Čo je na tom, keď sa s ním dám do reči? Ľudia si myslia, že takéto správanie bude zvláštne. Ale v konečnom dôsledku, ak človek prejaví niečo pozitívne voči druhému (samozrejme normálnym spôsobom), ten je veľmi polichotený a rád, že sa mu niekto prihovoril,“ opisuje situáciu.
  Podľa psychologičky by sme mohli byť oveľa pozornejší k ostatným. „Vždy hovorím, že keď zacítite potrebu alebo túžbu povedať niekomu niečo príjemné, treba ísť trošku cez svoje hranice, upustiť od strachu, prejaviť emócie a urobiť to. Povedať, čo cítime. Určite bude spätná väzba pozitívna a vy budete slobodnejší a naplnení,“ dodáva Erika.

https://aprilmagazin.curaprox.com/odbornicky-na-zoznamovanie-povedali-6-najcastejsich-dovodov-preco-su-ludia-single/?fbclid=IwAR3MlEjVSUhhB7bNieSvwqZwGcM052nL9QZmuZYqz2LNwwBEjhLBLjAbFzI
Pridal aava on 04/07/2019 01:40

Komentáre (104)

tridsiatnik je odhlásený top tridsiatnik napísal dňa 04/07/2019 03:29 :

... všetky tieto teoretické fakty sú pravdivé, ale realita života je niekedy iná ako teória...

psachnet je odhlásený top psachnet napísal dňa 04/07/2019 05:26 :

PREČO SÚ ĽUDIA SINGLE?

Jednoduchá voľba.
Tak jednoducho sa to píše. Ale skutočnosť je tak rôznorodá a nie jednoduchá.

Vieme byť k sebe samým úprimný?
Mnohý sme si odpovedali určite Áno.

Naša skutočná skúsenosť života nás postupne v plynúcom čase preškoľuje.

 To aký sme tam hlboko vo vnútri, kde ani nedovidíme, pokým nás to neprinúti sa pozrieť až na samotné dno.
Je tak jednoduché odvrátiť zrak od toho, čo sa nám prieči v chuti vnímať a prijať.

Čo vlastne chceme?

V živote som sa stretol, alebo  vlastne my všetci sme sa stretli s rôznymi  ľuďmi.

Najčastejšie asi s týmito rôznymi neduhmi v mnohých ľuďoch. A aj v sebe samých.

„Staré rany. Rôzne traumy zo života, z detstva,
s ktorými musíme bojovať ešte aj v dospelosti.
Kým sa s nimi človek nevyrovná, partnera si ťažko nájde.“

„Neverí si, že to zvládne, neustále si vytvára konštrukcie o tom,
čo by si ten druhý o ňom mohol pomyslieť.
Niektorí ľudia majú totálnu nedôveru v seba,
akýsi pocit menejcennosti,
ktorý nám bráni v hľadaní partnera.“

„Niektorí často tvrdia, že im je jasné, že dokonalosť neexistuje.
A napriek tomu po nej túžia a pre neustále hľadanie neexistujúceho
nevidia tých ostatných,
ktorí by z iného uhla pohľadu mohli byť dokonalými partnermi.“

„Predstavy a očakávania sú také jednoznačné,
že si nevedia predstaviť iného človeka než toho,
ktorého si vytýčili.
Alebo vnímajú predošlé vzťahy ako predlohu toho,
aký má byť terajší vzťah.
Vo všeobecnosti však mnohí pri hľadaní nového partnera kladú latku príliš vysoko.“


„ Keď chcú, tak ľudia sú úžasné bytosti,
neskutočne citlivé a schopné milovať.
Ale ako to dať o sebe vedieť, keď majú strach to prejaviť navonok?
Jeden z dôvodov single života.“

„Keď zacítime potrebu alebo túžbu povedať niekomu niečo príjemné,
treba ísť trošku cez svoje hranice, upustiť od strachu, prejaviť emócie a urobiť to.
Povedať, čo cítime.
Určite bude spätná väzba pozitívna a vy budete slobodnejší a naplnení.“

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 05/07/2019 03:59 :

Kava pozrel som to, popritom mojom automatickom frfotani na vsetko co je sekularne,desakralizovane som sa snazil vylupnut racionalne jadro pre poucenie.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 05/07/2019 06:17 :

Uz je neskoro, tak uz sa nejdem zaoberat tazkymi otazkami, potom pisem "bludy" smile Dovody? Co tu pisala Kava kedysi tak to naozaj plati o tom ako zeny komunikuju, presne tie skusenosti mam. Ci tu ci real, v poriadku, vsetko korektne. V reali to skor vnimam tazsie, dat sa do reci a zistovat kadejake veci.. sice aj na to su rozne "okluky" . Tu treba vyuzit priestor, a dat aj diskretne najavo pre vnimavych. Niekedy si zeny pisu ze hladaju nikoho, a tam je jasne ze netreba nic riesit...naozaj otazka dovodov je komplexna i ked niektore tu uvedene su v jadre pravdive.

jaamy je odhlásený top jaamy napísal dňa 06/07/2019 06:44 :

Najviac zadubeni su prave krestania, ako som zistila tu. Prave paradoxne na takych hlupostiach ako je vaha, vyska ...normalne som bola z toho v soku, aké dokonslé partnerky si hladaju niektori veriaci muzi...  cakala som hlbsie hodnoty.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 07:19 :

jaamy, prečo zadubení? A to sa netýka len kresťanov. Je to všeobecné pravidlo pre normálnych mužov, tak ako pre ženy je v prvom rade dôležité ako je na tom muž materialne. smile

https://www.youtube.com/watch?v=W6vp1f2Yucc

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 06/07/2019 07:34 :

Sú muži, ktorým sa páčia chudé, iným plnšie, blondíny, vysoké,... každý si nájde. Na každé vrece je záplata. Nie je niekedy lepšie schudnúť, ako nariekať že muži chcú štíhle? Teda pokiaľ som o tom presvedčená že chcú štíhle?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 07:44 :

prave som pocul nejaky song kde sa spievalo nieco take "som zena hodna boja"... som si pomyslel ze taku veru zatial nepoznam, ale zas moze byt dovod aj v tom ze o niektorych neviem niektore veci(rozvedene atd) tak neviem ci su hodne boja. Take veci ako sa pisu vyssie urcite nie(vaha, vyska atd) ale zas nepopieram ze "chemia" musi byt ale nejako nekonkretizujem, to s dotycnou potom. No a to dalej, u mna si na take nepridu, som chudobny ako kostolna myssmileale mam zlate srdcesmile no dost lebo z tej samochvaly to tu bude smrdiet ako v kravine.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 07:56 :

pascendi, čo si ty berieš do huby neustale ROZVEDENýCH ?
Ty sám si porušil základné nariadenie Boha a chceš sa do niekoho navážať? Z hladiska moralneho je velakrát lepšia rozvedená, ako jej rovesníčka, čo celý doterajší život "precestovala" , "nakupovala"...

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 06/07/2019 08:06 :

Pokiaľ jeden z manželov požiada o rozvod, druhá strana neurobí nič, rozvedú ich tak či ak, so súhlasom alebo bez súhlasu. Kto pozerá na rozvedeného pomedzi prsty, len že je rozvedený, je to také úbohé.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 08:12 :

Ja som vyjadril ze rozvedna zena je pre mna neprijatelna...co som tym spachal hriech? ktory?Ktore nariadenie Boha som porusil,, to ma zaujima. Ja sa do nikoho nestariem to je kazdeho vec, ale hadam sa moze starat o seba a moje podmienky.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 08:14 :

a čo slobodná s dieťaťom, pascendi? taká pre teba je?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 08:16 :

Nehladam nikoho takeho

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 08:19 :

Aká chyba je na nej?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 08:25 :

to je zaujimava otazka, sugestivna a podsuvajuca odpoved, keby som povedal ze nechcem co ja viem plnostihle, tak stale je moja vec preco...nikomu neskladam ucty z toho co ja chcem.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 06/07/2019 08:30 :

A aká chyba je na tom, že má svoje preferencie, ktoré nechce zmeniť?

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 08:38 :

Bohu budeš skladať učty z toho, čo si chcel

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 06/07/2019 08:40 :

Je hriech nechcieť slobodnú mamičku?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 08:49 :

Ano to je spravna otazka pri kazdom aj inom rozhodovani, lebo taka je skutocne validna pre svedomie

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 08:51 :

je hriech môcť mať deti a nemať ich?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 08:52 :

to som tu uz pisal, NIKTO nema povinnost mat deti.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 08:57 :

fakt? smile Malo by to , okrem ineho, velke nasledky

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 09:05 :

Manzelia sa zavazuju ze prijmu deti ako Bozi dar...asi nikto si nevie predstavit aby to bolo povinnostou (co ti co nemozu mat deti atd)Ak Pan Boh dal schopnost uplne kazdemu mat deti, bez vynimky, tak by mohol pozadovat nejaku povinnost, ale kolidovalo by to s tymi ktorym dal iny dar (pannenstva) takze by bol chaos nad chaos... jeden z cielov manzelstva ten treti(zrejme nerata s tym ze vsetci budu panici a panny), predpoklada ze tam deti "vznikaju" ak sa tomu nebrani...

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 09:11 :

Je Boh nemenný? Absolutne spoľahlivý a dôveryhodný?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 09:22 :

Ale toto predsa pozname, napr, je Boh vsemohuci a vsemocny? nech stvori kamen ktory by nedokazal zodvihnut,,,neviem co chces riesit ale nie je sanca menit jasne pravidla..ak si nejako sofisticky chces "dokazat" nieco tak laskavo bezo mna.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 09:40 :

Prečpo boli potrebné dogmy?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 10:10 :

fu tu uz sa ozyva duch dnesneho "mucenika"... to uz je dost vazne, treba sa krotit, aby sa to nedotiahlo dalej nez je este unosne, kdesi za cervenu ciaru... vieme ako dopadol jeden kral kdesi v Anglicku a co vsetko urobil kvoli tomu ze mu Cirkev "branila" sa realizovat, aby si mohol zit podla seba a si zeny ako a kedy chcel. Nejak tak zacinali aj jeho uvahy...

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 10:38 :

Si jasnovidec ? grin grin robíš to, čo druhým (neprávom) vyčítaš!

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 12:30 :

v com som "jasnovidil"? venujem sa ludom a obracaju sa mna, takze ich tak "trochu poznam"

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 06/07/2019 12:42 :

aby bolo jasne, toto tu je moja sukrona aktivita a nevyplyva mi tu nic zo spravodlivosti, a tato aktivita je obmedzena zas mojimi povinnostami zo spravodlivosti. Takze nemozem riesit kazdeho problemy ako sa komu "zamane", Tiez sa musim venovat studiu kedze radenie nie je len tak, cmulanie z prsta. Pokial sa tu spominali rozvedeni a ich problemy, tak dost ludi ma niekoho takeho okolo seba, nevidim dovod aby som si zapieral ich problemy, ktore maju a o ktorych viem. Je to regulerny kriz, a tam ma katolik len jednu moznost spajat ho s Krizom, tu moze pomoct vrucnost s ktorou to moze robit, ktora dodava opravdivost jeho prosbam, Nic ine nie je, vsetko ostatne je jasne, caka ich dozivotny(ci do smrti druha) celibat a s tym sa neda nic robit, ponuknut tento kriz a spajat ho s Krizom ako som spominal, hrat sa na silneho a otrleho a na inych vylievat svoj hnev ci bolest a kdesi v kute "nariekat" nepomoze.

jaamy je odhlásený top jaamy napísal dňa 06/07/2019 04:46 :

Milý Pascendi, tak ako ty dnes, som Ja kedysi hovorila ze rozvedeneho urcite nikdy nechcem. Mas na to pravo. Nikdy vsak nevies ci teba by chcela ta rozvedena - to len tak okrajovo, tiez si vyberam. Moze sa aj tebe lahko stat ze sa rozvedies, lebo nebude ina cesta a budes trpiet a skuvinat ako raneny pes. Cely svet sa ti obrati naruby, uz nic nebude ako predtym a vdaka takymto ludom ako ty ta to obcas aj zaboli. Musim povedat, ze mozno prave preto, ze ma ludia poznaju a vazia si ma, sa nestretavam s takymto postojom, a hlavne je ina doba, ale ako dieta ma vzdy zabolelo ked si niekto obtrel hubu o moju svedomitu matku s ktorou sa otec kvoli inej po 45 rokoch manzelstva rozviedol. Ver mi, ze  keby som sa na to musela pozerat dnes, kludne takemu idiotovi vybijem zuby wink pekny zvysok vikendu.

Naposledy upravil jaamy dňa 2019-07-06 17:49 GMT

Naposledy upravil jaamy dňa 2019-07-06 17:51 GMT

Naposledy upravil jaamy dňa 2019-07-06 17:54 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 06/07/2019 06:37 :

"Nikdy vsak nevies ci teba by chcela ta rozvedena - to len tak okrajovo, tiez si vyberam"


Ako môže rozvedená rím.katolíčka chcieť iného?

To desatoro nič ?
To je zvláštne kresťanstvo a chorá už samotná úvaha o takom konaním a choré ego!

jaamy je odhlásený top jaamy napísal dňa 06/07/2019 07:25 :

111111 si zvlastny? Desatoro je hlavne v skutkoch a nie ukaznenosti. Nechaj sudenie na Boha a nehraj sa na neho ty.

aventurier je odhlásený top aventurier napísal dňa 06/07/2019 07:55 :

jaamy, vyhľadaj psychologa. zjavne si sa nezmierila s rozvodom rodičov.

Naposledy upravil aventurier dňa 2019-07-06 20:57 GMT

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 06/07/2019 08:20 :

aventurier, ty, čo si Bohu klamal, dávaš takéto "odborné" rady?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 04:24 :

jaamy to je obojstranne ja nechcem, a tym padom moze aj chciet druha strana, neda sa svietit ja "rozvedene" (vlastne vydate ) nehladam. Ano mas pravdu poznam skuvinajucich ak psi... o utrpeniach vieme ze su trestom ci skuskou.. nech sa teda zamyslia ktore sa tyka ich...Ja sa budem snazit do manzelstva nevstupovat unahlene, Opatrne, a hlavne ako ku sviatosti...proste urobit VSETKO z mojej strany pre to aby fungovalo...tam je potom v pripade "skuvinania" dovod jasnejsi.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/07/2019 05:38 :

Nedá sa ani, aby nadviazal partnerský vzťah rozvedený a nerozvedený bez toho, aby človek nezanechal sviatostný život. Sú rozvedení muži, ktorí skutočne za rozvod nemôžu a sú to dobrí ľudia. Ale nedá sa. Teda dá sa, ale človek sa musí rozlúčiť s prijímaním eucharistie. Rozvedení ľudia by mali tiež uprednostniť prijímanie eucharistie pred civilným zväzkom a voľnými zväzkami. Nie je to jednoduché, ale je to jedna z možnosti. Aj u nás je veľa rozvedených a normálne pristupujú k eucharistii, Chvála Bohu.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/07/2019 05:59 :

Samozrejme neodsudzujem ľudí, ktorí sú rozvedení a znova sobášení v civilnej inštitúcii, mnoho takých zväzkov aj z môjho okolia sa neskôr sobášili po smrti prvého manžela aj v kostole. Chcem len poukázať a myslím že na tejto stránke to ani netreba, tu si myslím je všetkým jasné, že zväzok s rozvedeným znamená zrieknutie sa sviatostného života. Niekedy na určitý čas a niekedy žiaľ na celý život. Netreba sa spoliehať, resp. čakať na smrť pôvodného manžela, manželky.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/07/2019 06:02 :

Nejde len o zrieknutie sa sviatostného života. Takéto konanie je odmietnutím Boha a znamená mimoriadne riziko večného zatratenia.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/07/2019 06:11 :

Janjan, to by si nebol ty, aby si ešte čosi múdre k tomu nedodal. Ja si myslím, že každý z nás vie čo znamená zrieknutie sa sviatostného života. Ale dobre, pre nás retardovaných si to doplnil. Ďakujem.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 06:17 :

Vsak pravda "zrieknutie sa sviatostneho zivota" tam urcite nemoze byt, sviatosti nie su potrebne ku spase, ale su velkou pomockou v duchovnom zivote, su DAR nie SAMOZEJMOST, nikto nema slubene ze ich bude mat, ci bude mat lahky pristup k nim...Z hlavnych pravd vieme co jedine je NEVYHNUTNE potrebne ku spase, o sviatostiach o ktorych hovori Trident ze su nutne, tak tam je ta nutnost presne vymedzena, vela svatych zilo ci zomieralo bez prijatia sviatosti.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 06:19 :

Takze naozaj robit zo svojej strany vsetko co viem a co mozem, lebo ked bude dopusteny na mna ten kriz ze ma opusti manzelka, tak v uvazovani ci mam trest ci ocistny kriz je potom uvazovanie jasnejsie.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 06:49 :

"janjan napísal dňa 07/07/2019 06:02 :
Nejde len o zrieknutie sa sviatostného života. Takéto konanie je odmietnutím Boha a znamená mimoriadne riziko večného zatratenia."
a na to si ako prišiel? to máš z vlastnej hlavy, alebo odkial?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/07/2019 07:23 :

Ako inak by si nazval programové, premyslené rozhodnutie pre dobrovoľné, trvalé zotrvávanie v ťažkom hriechu? Tu nejde o jednorázové zlyhanie, spáchanie nejakého ťažkého hriechu, ale o trvalý stav.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/07/2019 07:30 :

Z morálnej teológie:
"Ťažký hriech nás pozbavuje milosti posväcujúcej a ním sa dobrovoľne zriekame lásky k Bohu. Dali sme prednosť stvoreným veciam pred Bohom, a tak sme sa odvrátili od posledného cieľa."

Naposledy upravil janjan dňa 2019-07-07 08:30 GMT

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 07:48 :

vieš, že na Biblii sa nesmie ani slovo zmeniť? ani pridať ani ubrať

jaamy je odhlásený top jaamy napísal dňa 07/07/2019 07:50 :

Aventurier nemudruj, pisem fakty. Vy poniektori ich mate problem prijat, ja som vysporiadana. Vas trapi ako dopadnu ti rozvedeni. Odkial viete ze nemam cirkevny rozvod? Mudrujete nic neviete a vo svojej podastate ste tak malicki.
Takýto ľudia ako aventurier a janjan su za úpadkom viery, hanbite sa.

jaamy je odhlásený top jaamy napísal dňa 07/07/2019 07:55 :

ANNELIESE cakat na smrt exmanzela???  To je vazne hnusne. Ze som sa ja pustala do nejakej debaty tu s takymi! Prepac, ale ateista na toto ani nepomyslel a katolik moze? Tento svet je tak zvrateny!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/07/2019 08:17 :

jaamy,
cirkevný rozvod určite nemáš. Také niečo neexistuje.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/07/2019 08:21 :

Jamy, skus citat s porozumenim a suvisle cely text. Velmi ti to pomoze. Ked si sa uz pustila do debaty s takymi...

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 08:45 :

jajjan, si len taký trápny rypák. sad
cirkevný rozvod síce neexistuje, ale všetkým je jasné, že jaamy mala na mysli cirkevnú nulitu.

jaamy, ludia vychádzajú z tvojho profilu. Tam je aj možnost : rozvedena/s cirkevnou nulitou

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 08:46 :

ked to tu citam, ani tzv anulacia, ani to neberiem, nemam moralnu istotu ze je vsetko ok.
Vsetky kadejake tie nahradky, nejake spoluzitie, "ako brat so sestrou"... to je korculovanie na velmi tentkom lade
preco sa to tu zvrhlo na riesenie hentakych problemov(je to vlastne otazka kazdeho svedomia(foro interno), tam pristup zvonku nie je, oni si musia riesit veci vo svedomi, to v prvom rade musia mat)vsak riesme tu ti slobodni, preco nemozu najst svoju slobodnu. Aj zeny by mohli ponuknut svoje skusenosti

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 08:49 :

Pascendi, ešte si nepovedal, prečo boli potrebné dogmy

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/07/2019 08:51 :

Pascendi, problem je v tom, ze ty si tu kladies neviem ake naroky, ty tu vystupujes akoze ty si ten, ktory este nenasiel zenu hodnu boja, ale zrejme ani o teba sa nejdu zeny potrhat. Neviem kolko mas presne rokov, nepozerala som tvoj prodfil, ale predpokladam ,ze medzi tvojimi rovesnickami, hoc splnia tvoje naroky, nebudu az take zeny tuziace po tvojej osobe. Uz len  toho dovodu, ako tu vystupujes. Povysenecky.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/07/2019 08:53 :

Clovek, ktoremu cirkev anuluje manzelstvo, musi byt aj tak civilne sudom rozvedeny. Nie je to automaticky ze cirkev anuluje manzelstvo, tak ma automaticky v obcianskom "slobodny/slobodna".

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 09:01 :

Takze po poriadku aby som sa zas ja nestal "temou" to prve na hentake otazky si treba hladat(ja predpokladam u katolikov ze ich vedia) odpovede ked uz teda hoooooooooooooodneeeeeeeeeeeeeee daaaaaaaaaaaaaaaavnooooooooooo ich nevieme
Dalej nijake zvlastne podmienky nemam(iba tie jasne, vyplyvajuce z desatora a tie ako ma kazdy svoje),
Dalej  preco si tu niekto vymysla? aaaaaaaaaaa uz viem. a inak ja som sa nikdy nestazoval na nezaujem...nieco ine som, ak som riesil

a ano videl som tu vela "anulovanych" tusim dost ich bolo kdesi z Vychodu.. tak  o tom ako pisem

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/07/2019 09:10 :

No prosim,vek nemas uvedeny. Tak to tu pises ako si ty uz len neviem ako vyberas, ale ci si ty ten ktoreho by si ooaxna strana vybrala. Teraz co pozeras teidsiatnicky, ci patdesiatnicky? Ked uz nijaka nebola hodna boja. Len zeby sa o teba potrhali.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 09:25 :

A kludne aj na toto(tu som znamy a komu neznamy nech sa mozno spyta na to tu je posta) vek primerany nemam Ani 20 ani 30 ani 40 , a skor plus , a naozaj som sa nestazoval a ani nestazujem, nastastie zaujem je vytrvaly ale diskretny, tu ma clovek  viac voditok  ...a uz dost "svedectiev"... veru zenu hodnu boja zatial nemam, ale nevylucujem ze sa pohybuje blizko mna...a tam je dovod iny preco nemam.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 09:35 :

"pascendi napísal dňa 07/07/2019 09:25 :
A kludne aj na toto(tu som znamy a komu neznamy nech sa ....a naozaj som sa nestazoval a ani nestazujem, nastastie zaujem je vytrvaly ale diskretny,.."
Áno Ivan grin grin grin

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 09:41 :

Minule som spominal jeden song, a teraz ma napada iny.. z kaluze, do blata za nos vedu nas..dievcata... i ked uz hlavu len tak nestracam, to "velki" uz maju robit tak, ale Opatrnosti nikdy nie je dost, potom su zoznamky plne, tu to nie je, ale inde maju ze: v laske som sa sklamal a som opatrny. Tu je dost voditok, konickovo sa venujem ako sa citaju symboly, znaky, neverbalne gesta atd(potrebujjem to aj pri robeni si jasna pre veci svedomia), takze aj fotky su dost voditka tu, nemusi byt hned fotka skutocna..aj tie zvieratka, kvetiny, fotene bonmoty...to vsetko o niecom vypoveda, a tym niekto dava najavo co je, aky je...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 09:45 :

nezabudka nemusel som nic napisat, nemam taku povinnost, ale tato tvoja metoda kopirovania niekoho vyjadreni a potom dookola slovickarenia, a "analyzovania" a chytania za slovo... u mna neskusaj. nijake "svedectvo" robit nebudem, a comu ty veris je mi hodne ale hodne jedno.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/07/2019 09:52 :

Song

jaamy je odhlásený top jaamy napísal dňa 07/07/2019 10:08 :

Pascendi je amoralne vystupovat inkognito, do vsetkych a vsetko sudit. Pritom nemas ani vyplneny profil! Je to forma klamstva- umyselne zavadzanie. Porovnavas tu ani nebudem menovat tu zoznamku radsej, cakala som vyssi level a nie hentam tu co si nepriamo spomenul. Hodnotis inych fotky a sam ziadnu nemas? Co chces povedat/napovedat ty inym?
Anulita z vychodu grin prave podla mna  je na celom SK a povedala by som k tomu viac, ale neviem kto toto cita a tak radsej uz pomlcim.
Niektori ludia sa cely den len modlia a vysedavaju v kostole, akoby zabudli ze modlit sa da aj sluzbou Bohu/blizmemu, pracou, sluzbami a osvetou viery svojimi skutkami a prikladom.  Boh nas nestvoril na moralizovanie, on vie kto je co zac. Vie o jeho hriechoch aj dobrych skutkoch.

Naposledy upravil jaamy dňa 2019-07-07 11:11 GMT

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 10:39 :

ale krotim sa, mna tu poznaju dokonca niekto tu pouzil priklad "menstruacnych cylov", a kludne nemusim nic mat napisane ci mat fotku, prispievam tu, zaujimaju ma zrejme pouzivatelia ktori hodnotia ine veci ako foto...takze nie som vobec inkognito a nikoho "nesudim" (ale niekedy planujem tu zistit co si kto predstavuje pod "sudenim" ktorym sa tu dost pravidelne kadekto ohana, sice tusim vysledok, ale risknem to)Hodnotim fotky nerovna sa "posudzujem" v zmysle "odsudzujem" to o niecom uplne inom... to ostatne ponechavam, treba rozdychat

jaamy je odhlásený top jaamy napísal dňa 07/07/2019 10:52 :

Pascendi nebudem, robis hanbu krestanstvu ze sa vysmievas zo zien. Poukazuje to na tvoju nizkost.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 11:11 :

Noooo to su vazne "obvinenia" to prve patri do palety mojich neprajnikov, a preto take ide jednym uchom dnu a druhym von, argumenty tiez nikdy nespominaju tak o to viac pre mna nezaujimave. To druhe ze sa udajne vysmievam zo zien... to by som rad vedel kde konkretne som sa vysmieval... Inak toto tu ma naucilo kadecomu, aj tomu ze som dost otrli na kadejake expresivne vylevy, pocitologiu, dojmologiu, ad hominemy... no paleta mojich neprajnikov je pestra, len neobsahuje argumenty,

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 11:18 :

pascendi, už si pozdravoval Emmu?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 11:19 :

nebudem spominat nikoho mimo mna, ale ak chces mozez ju ty pozdravit.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 11:41 :

Asi jej zatelefonujem a spýtam sa na tvoje zdravie.
ty už o nej nič nevieš? prekukla ta?

Naposledy upravil nezabudka1234 dňa 2019-07-07 12:42 GMT

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 11:49 :

Skus neprorokovat a nedomyslat si, a urob inak co je libo.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 11:55 :

to sú otázky. tak nepodsuvaj a nemanipuluj!

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 11:59 :

ty skus hlavne rozlisovat co sa mozes pytat a potom sa pytaj, nijake "svedectva" ci "vylievacky" praktizoovat nebudem, tak si urob co je libo, lebo ako vidim fantazia a domyslavost uz zapracovala na plne obratky

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 12:07 :

ty tajtrlik, ty mne, ani nikomu nebudeš určovať, čo sa môžeme pýtať a určovať na čo máme odpovedať.
jediný , čo tu fantaziruje, ukazuje jasvidecke schopnosti... si ty

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 12:09 :

OK tak sa ty tajtrlik pytaj a potom sa div ze ja ti odpovat nebudem, nie som na nikoho spagatiku a nie som povinny odpovedat komu sa co zlubi, tomu sa hovori diskretnost a slusnost, ak neovladas neobracaj sa na mna.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 12:10 :

ty už o nej nič nevieš? prekukla ta?  tak toto je zrejme z nejakeho zjavenia, dost koniec, pravidla su pravidla.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/07/2019 12:13 :

pascendi,
nechaj to tak.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 12:16 :

Ja som uz skoncil, ale ak mam byt v teme aby to nebolo len take jalove, prave zeny su skor zname domyslavostou a naslednou ziarlivostou... co niekedy veci dost komplikuje.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 12:19 :

"toppascendi napísal dňa 07/07/2019 12:09 :
... tomu sa hovori diskretnost a slusnost,..."
ty podvodniček, ty spomínaš slušnosť?

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 12:21 :

jajjan, dnes bola taká dobrá kázeň, a uprostred pán farár zavalil - "ako povedala panna Mária v Medžugorí...."

aventurier je odhlásený top aventurier napísal dňa 07/07/2019 12:30 :

nezabudka1234, bol si niekedy v Medžugorií?

Naposledy upravil aventurier dňa 2019-07-07 13:31 GMT

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 12:35 :

nie...ale to s tym nema nič spoločné

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 02:41 :

nezabudka prestan ma osocovat neotravuj ma a neobracaj sa na mna s takym stylom nemas sancu tam si hladaj niekoho na spagate ci fackovacieho panaka, ale smerom ku mne sa neobracaj.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 03:06 :

tajtrlik  smile , podvodníček sad

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 03:12 :

Nebudem sa znizovat k jeho suterenu, lebo to je zmysel hentakych "diskusii" stiahnut cloveka presne tam. Kedze poznam  taketo sposoby diskusie a viem velmi presne kam vedu, a ako sa vedu  a ako koncia,  tak pre poucenie tych co narazili na takeho "diskutera" doporucujem tvrde ignore, nic sa tym nestrati, len ziska. Zasliapnute husenice ci kopajuce kobyly  presne to robia...dovod, dosli argumenty.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 03:23 :

ty tajtrlik, ja zase viem, kam vedu tvoje manipulacie.
keby si si neobol neobtieral hubu o rozvedených v každom druhom príspevku, tak si ťa nevšímam... na tvoju škodu, že nevieš, kde je miera

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 03:53 :

o tzv rozvedenych si dalej budem "obtierat hubu" presne ked bude na to dostatocny dovod co si ty tam vo svojej hlave namyslis (tvoje manipulacne sofisticke dovovody si predvadzal) tak na to nebudem brat ohlad ani trosku ani milimeter, tvoja "miera" nie je nijakym padnym dovodovm pre mna, ja za niekoho ultra domyslavcost nemozem.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 07/07/2019 03:58 :

Ale k teme, ked tu vidim, mdzugorje a pod.  popri tych jasnych dovodoch co som dal aj tento zavazi u zeny, ktoru hladam, asi nie je tazke uhadnut na ktoru stranu vahy sa budu klast dovody ci pre ci proti

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/07/2019 04:36 :

tajtrlik si bol, tajtrlik si a tajtrlikom zostanes.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 11/07/2019 04:39 :

Uz som pisal vedla, tu este doplnim, ak si niekto chce ulavovat ci osocovanim, ci ohovaranim...tak nech si zvazi..lebo o jednom sa pise bla bla bla a nema dostatocny dovod... tak nech lopticku posuniem na druhu stranu na svedomie druhej strany nech su robi poriadok a jasno, mne je to fuk, nech si kazdy robi co chce, a nech si to zodpovie hlavne pred svojim svedomim, tak beriem ze dostatocny dovod ma a pre mna je vec vybavena.

Dalej naozaj zoznamovaniu, kdesi som zazrel v teme ktora potom zmizla ze sa zacalo rozoberat manzelstvo ohladom tzv vekoveho rozdielu, tak trebars pokracovat aj v tom

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 11/07/2019 07:06 :

Ked tak rozmyslam, samotny vek nejak nie je "dogmou" skor by som dal doraz na zrelost. Poznam ludi co v 50 sa spravaju ako 20 rocni, a naopak 20 rocnych co sa spravaju celkom dospelo, ale v principe tak plus minus pat, inak osobitne kazdy jednotlivy pripad, este nevieme kto ako prekvapi. Trosku doplnim aj profil.

Naposledy upravil pascendi dňa 2019-07-11 08:15 GMT

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 12/07/2019 10:23 :

veru tak dnes si u zeny cenim zrelost, stabilnost, skusenost a jasne vedie co chce a ide za tym, to sa tyka hlavne duchovneho zivota.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 05:14 :

Kava chybas tu, nema kto moderovat a usmernovat. A ja by som sa tak rad "vylial" smiletongue

aava je odhlásený top aava napísal dňa 14/07/2019 08:45 :

Tak sa vylej.
Na hadky nie som zvedava a radsej cas travim inak a vonku

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 08:54 :

Kava, ake hadky? Vari som ja? Hned prestanem, prvy ciel tohoto tu je zoznamovanie, tie dalsie ciele su kdesi dalej.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 14/07/2019 08:57 :

Pascendi, toto mi príde ako keď sa Judáš pýtal, vari som to ja kto ťa zradí?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 09:01 :

To akoze mas z hlavy? Kava ani nepovedala ze ja sa vraj "hadam" ale "hovorca" zasiel dalej...no
Kava ja si svoje veci dokoncim a potom uz len podla chuti budem reagovat na vecne otazky, "hadat" sa urcite nemienim, az za tak dolezite to tu nemam, je to len relax...a jeden zo skutkov duchoovneho milosrdenstva tu pre mna, a samozrejme zoznamovanie, tomu sa chcem venovat teray viac.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 09:08 :

Ale ked sa to inde otvorilo, hladat zabezpeceneho muza pokladam u zien za normalne a nijako v tom nevidim problem, ak je to ale nieco viac... nemam rad napr. zuhrenie(pozriet rozdiel v mravouke "zuhrenie"-sporovlivost) Radsej by som videl uzivanie sveta(majetku, penazi...) podla cnosti miernosti.

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 09:11 :

Kava okrem toho ze okultizmus nie je to co tam mas, som iba chcel aby si to moderovala tu, mas dobre pozorovacie schopnosti, a aj empatiu, chybala si...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 10:22 :

Kava neboj "hadky" nebudu, ja poznam ludi ktori ich vyhladavaju, nezucasnim sa, k teme, ake su prekazky?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 11:48 :

Kava je prec a ja sa nemam ani komu "vyliat" zas....

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 05:04 :

Kava prekazkou je aj ohrdnuta zena, teraz sa nedivim ze ju ako priklad pouzil aj jeden svatec....ako tomu zabranit?

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 14/07/2019 05:23 :

Kava ja budem tu plnit svoju misiu, ja sa riadim mravukou, nicim inym. Ziadne hadky nebudu(efektivna metoda  tvrdeho ignore co si sem prisli riesit mindraky)z mojej strany , to co som si zaumienil to splnim, a teraz zoznamovanie budes tu ci urobis iny "zoznamkovy" blog. Ty mas prostre taky dar...

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 16/07/2019 12:37 :

Kava tak zo stareho slovnika,okkultismus ci zvidani tajemnych veci ktere dosud nebyli prozkoumany ,treba rozlisovati od spiritismu ci ducharstvi s kterymi se casto stotoznuje ... varujem pred neoslovami, toto je typicky priklad, staci pozriet "slovniky" psudopsychologie,pseudosociologie,preudoekonomiky...atd tam je ich jen plno, odvrchu dospodu

to to len tak naokraj

pascendi je odhlásený top pascendi napísal dňa 18/07/2019 09:58 :

ide si to na zajazd a ja mam byt z toho paf, no teda, nech si ide a povylieva sa tu, no co ved mnohi to robia, co tam po tom.... Kava chybas tu....

Naposledy upravil pascendi dňa 2019-07-18 11:00 GMT