Archívy

Reklama

+ : 23 pravidiel správneho džentlmena

1. Džentlmen vždy otvára žene dvere.

2.  Džentlmen si zvolí cestu pri obrubníku.
   Keď si muž zvolí cestu po chodníku, drží sa pri obrubníku, aby ženu ochránil od rýchlo jazdiacich aut,  od prachu a striekaniu vody z kaluži.

3. Džentlmen sleduje množstvo alkoholu.
  Aby sa zabránilo nepríjemným situáciám. Muž sleduje, čo a koľko vypije žena spolu s ním, udržuje rovnováhu medzi prázdnym pohárom  a túžbou vypiť viac ako je potrebné pre dobrú náladu.

4. Džentlmen sa vždy podelí o vrchnú časť odevu.
  V chlade, vetre, daždi a snehu má muž vždy pripravenú nejakú teplú vec, aby ju mohol ponúknuť žene na ochranu pred nečasom.

5. Džentlmen je dochvíľny.
  Neexistuje žiadne ospravedlnenie za to, že prídete neskoro.

6.  Džentlmen nie je lenivý vstať.
   Keď žena vojde do miestnosti, muž vstane, hoci aj keď len napoly. Takýmto znamením úcty  ľahko na seba upozorní akúkoľvek dievčinu.

7.  Džentlmen dáva komplimenty.
   Nemusíte hovoriť naučené formuly, stačí ak to bude úprimné.

8.  Džentlmen pomôže dáme sadnúť si.
   Muž odsunie stoličku, aby si žena mohla sadnúť a jemne ju prisunie.

9.  Džentlmen uvoľní miesto.
   Muž uvoľní miesto žene vždy a všade – v metre, autobuse, kdekoľvek. Nie je to ťažké, ale aký veľký význam to má. Tým že muž uvoľní svoje miesto, dáva tým najavo svoju lásku k blížnym a svoju ušľachtilú povahu zároveň.

10.  Džentlmen pomôže žene do kabáta.

11.  Džentlmen nezabudne povedať „ďakujem“ a „prosím“.

12.  Džentlmen sa správa vhodne pri stole.

13.  Džentlmen nie je nikdy hrubý.
    Ani barman, ani čašník, ani predavač, ani vodič – k nikomu a nikdy. A už vôbec nie v spoločnosti dámy.

14.  Džentlmen zaplatí.
    Muž vždy platí za večeru.

15.  Džentlmen odprevádza.
    Muž vždy odprevadí ženu, aby si bol na 100 % istý, že došla v poriadku.

16.  Džentlmen počúva.
    Počas rozhovoru muž beseduje a zároveň počúva, pričom neprerušuje hovoriaceho. Umenie počúvania je skryté v tajomstve, ak toto dokážete, určite rýchlo nadviažete nové známosti.

17.  Džentlmen je zodpovedný za svoje slová.
    Najskôr premýšľa a až potom hovorí. A vždy dodrží sľub.

18.  Džentlmen nie je nikdy hrubý k žene.
    Muž sa nikdy nebude presadzovať na úkor žien a už vôbec nepoloží na ňu ruku. Nie je o čom diskutovať.

19.  Džentlmen preberá iniciatívu.
    Muž tak môže zachrániť akúkoľvek situáciu a byť na to hrdý.

20.  Džentlmen si všíma detaily.

21.  Džentlmen si váži svoju rodinu.
    Predtým ako sa muž rozhodne ženu požiadať o ruku, predstaví ju svojej rodine. Muž, ktorý ľúbi a váži si svoju rodinu, sa tak bude správať aj k svojej založenej.

22.  Džentlmen má zlaté ruky.
   Opraviť poškodenú vec, zorganizovať v dome poriadok, alebo prísť s novým vynálezom, aby zlepšil život – taký má byť muž.

23.  Džentlmen vie ľúbiť.
    Muž vie verne ľúbiť a nehanbí sa za svoje city. Vie vyjadriť svoje pocity a nebojí sa byť sentimentálnym.
Pridal kava on 01/04/2019 08:44

Komentáre (129)

michal je odhlásený top michal napísal dňa 01/04/2019 09:17 :

hmm a ake su pravidla spravania pre zenu, ktora chce ziskat takeho dzentlmena?

Naposledy upravil michal dňa 2019-04-01 10:18 GMT

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 01/04/2019 09:27 :

Džentlmen nemusí byť zručný. Nie každý má na to, aby opravil pokazenú práčku, vymenil toaletnú misu. Len nech zarobí peniaze aby bolo do rezervy, keď sa niečo pokazí, aby to kúpil a zohnal majstra, ktorý to urobí za neho.

kava je odhlásený top kava napísal dňa 01/04/2019 10:12 :

Anneliese, ale asi by bolo dost trapne zakazdym, ked sa nieco pokazi, alebo na kazdu muzsku robotu volat suseda, alebo majstra.

kava je odhlásený top kava napísal dňa 01/04/2019 10:13 :

Michal, ved skus nejake take pravidla pre zenu napisat, celkom by ma to zaujimalo

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 01/04/2019 10:19 :

Káva, akokoľvek je to trápne, žiaľ, nie každý má také nadanie a schopnosti. Zase si niekto zarobí peniaz, tým že ti poslúži.

michal je odhlásený top michal napísal dňa 01/04/2019 10:45 :

Kava spravna zena by mala byt inteligentna, tolerantna, psychicky vyrovnana, disciplinovana, mala by mat slusne spravanie a vystupovanie na verejnosti, nemala by mat zavislosti, mala by mat zdravy zivotny styl, mala by mat urcite ambicie a karieru, nejake zaujmy, nemala by sa porovnavat s muzom, ale podporovat ho a starat sa o neho, mala by vediet varit, nemala by mat odpor k domacim pracam, mala by mat pozitivny vztah k detom a rodine. To len tak narychlo, urcite by sa este naslo zopar dolezitych kriterii... smile Ako to vidis ty? Splnala by si ich?

Naposledy upravil michal dňa 2019-04-01 14:31 GMT

neveriacitomas je odhlásený top neveriacitomas napísal dňa 01/04/2019 05:33 :

anneliese to je spoliehanie sa na mamonu a to je hriech wink tongue
no, ale ja osobne si myslím, ž je to len vysnívaný ideál, ktorý máloktorý chlap dokáže splniť, možno na chvílu

Naposledy upravil neveriacitomas dňa 2019-04-01 18:35 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 01/04/2019 05:42 :

Džentlmenstvo nie je v súlade s progresívnosťou. Volič liberálov nemá čo snívať o takýchto prehnitých prežitkoch patriarchálnej spoločnosti.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 01/04/2019 05:44 :

Je to všetko také infantilné. Nehnevajte sa na mňa, ale porozmýšlajte nad tou pomýlenosťou. Aj ambície, aj kariéru, aj starať sa o muža i deti, no a ešte domáce práce.

Faktom je, že dnešné západné dievča kvôli tým svojim ambíciám zažije privela sklamaní a dnešná západná žena kvôli tej svojej kariére je už večer doma vyšťavená a na nič iné súca.

Sme tam kde sme, pretože ženy by chceli mať všetko ako deti a naši muži im v snahe zapáčiť sa nahovárajú že to aj môžu všetko mať. Teda, muži sa vzdali úlohy vedenia a nakoniec tiež nič nezískavajú.

To, moslimská žena je pre cudzích na ulici zahalená (ako aj kresťanská žena minulosti) a udržuje domáci krb či vybavuje rozličné pochôdzky. Večer plní priania svojmu pánovi a celkovo naplno rozvíja svoju ženskosť. Muž s ňou nesúperí na trhu práce, ale investuje do nej a do čipkovanej bielizne.

Západná žena sa oblieka elegantne pre kariéru a klientov, sexi pre cudzie pohlady. Večer sa doma zvalí vyšťavená, v mikine a teplákoch. Skvelý obchod sme spravili, s tou našou modernitou.

Naposledy upravil mad_max dňa 2019-04-01 18:45 GMT

Naposledy upravil mad_max dňa 2019-04-01 18:46 GMT

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 01/04/2019 05:46 :

Tomáš, každá žena sníva o inom ideále, a každá žena si ide za tým, čím väčšmi sa dá priblížiť k nemu. Prípadne sú ženy, ktoré to jednoducho neriešia.
Samozrejme že sme v dobe, kedy sa musíme spoliehať na mamonu. Preto chodíme do práce, či? Rodinám nijaká charita nezaplatí účty, neurobí nákup aby mali čo celý mesiac jesť, aby si mali z čoho urobiť domáce opravy. Práca opravy je jedna vec a kde je materiál?

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 01/04/2019 05:58 :

Je to úplne naivné. To je z nejakého starého odloženého čísla Brava, či nejaký podobný materiál z puberty? Chcel by som totiž vidieť tie dámy, nie narcisistky, čo špúlia pery do zrkadla a robia si selfíčka pre svoje trolenie na nete. Ženu aby dnes pohladal. Už zovňajšok dnešných žien je krach. Vyžehlené rozpustené vlasy, bez nápaditosti nejakého ženského účesu, móda podla Ameriky a vzorov z MTV. Opicenie sa s tetovaniami, fialové vlasy, obezita, ... A hlavne drzosť, napodobovanie mužských postojov, samozrejme nepodarené, a ešte nárokovanie si džentlmenov.

Naposledy upravil mad_max dňa 2019-04-01 18:58 GMT

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 01/04/2019 06:07 :

Ale, aby som tiež pridal nejakú hodnotu a nie len kritizoval - srdečne odporúčam všetkým prítomným dievčatám jednu výnimočnú knihu. Je to 150 strán nabitých informáciami, cielenými na súčasnú ženu. Sú tam rady ako si pritiahnuť muža a ako si udržať vzťah, spolu s radami ako prekuknúť klamárov a vyhnúť sa strate času s mužmi s ktorými to nikam nepovedie. Kniha sa nazýva Lady a je dostupná v papierovom, audio, ako aj ebook formáte. Kúpil by som ju i sestre či dcére.

https://www.rooshvstore.com/books/lady/?utm_medium=menu&utm_campaign=organic&utm_source=rv

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 01/04/2019 06:10 :

Mad, myslíš si, že dnešní muži sú po výzorovej stránke príťažliví?
Poniektorí muži sú nepekne tuční, neohrabane oblečení, nechty na rukách a nohách so špinou, vyjadrovanie otrasné, vlasy prefarbené, vyžehlené, nagelované, prípadne na ježa vygelované, náušnice v ušiach, tetovania, pivné brucha, dvojtá brada, smradľaví od cigariet, zuby zažltnuté od nikotínu. Niekedy som rada že už nemám 17 rokov, nemala by som sa po kom ani popozerať. Lenže ani tí muži po 30 sú kadeakí čo sa výzoru týka. Muži po 40 tke, to je vidno keď to oblieka ešte stále mama, košele po otcovi zo skrine a pod.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 01/04/2019 06:10 :

No Nikoleta, tvoj vzhlad je práveže dnes dosť tuctový, platí dosť všeobecne. Trebárs, zájdi na Pokec, nastav si prehliadanie profilov dievčat od 18 do 28 - velké množstvo ich je ako cez kopirák (štýl vlasov, grimasy, dokonca tetovania). Ja za to nemôžem, že si musíte robiť fotky samé pred zrkadlom.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 01/04/2019 06:11 :

Mad, nuž, nech si tú knihu slečna dcéra číta.

_novyuzivatel je odhlásený top _novyuzivatel napísal dňa 01/04/2019 06:19 :

@kava: v prvom rade, niektore body skor hovoria o dobrej vychove, nez o tom, ci je ten muz gentleman, alebo nie, napr. 11, 12, 21...

K ostatnym niektorym bodom tiez mi dovol par slov:
1) ...okrem pripadu, ked vyslovene kolegyna si nezela, aby som jej otvaral dvere - ano, priklad zo zivota.

5) jasne, ze existuje ospravedlnenie:
a) postarsia dama sa vymkla z bytu a place pred mojimi dverami, i ked uz som chcel ist na rande, tak co urobim? Pockam s nou, kym pride k nej dcera, syn otvorit - ano, zase priklad zo zivota. Samozrejme, zavolal som priatelke, ze "Slniecko, budem meskat, lebo teta X zase sa vymkla z bytu." Ona povie: "Ty si taky skvely, ze pockas s tou pani, mozeme inak sa stretnut aj na polceste k tebe... "
b) zdrzali ma na ceste, lebo jednemu panovi prislo zle a nemohol som ho nechat len tak na ulici, kym prisla sanitka/pomoc atd.

Ine to je, ked meskam kvoli tomu, ze jednoducho nevazim si tu damu natolko, aby som tam bol min. o 10 min skorej. Ale pausalne povedat, ze neda sa ospravedlnit moje meskanie - to je sebecke a neempaticke...

7) Ejha, tazka tema, a co ked ta dama nedokaze akceptovat komplimenty? Dokazes ty napriklad prijat komplimenty? Len od partnera, alebo aj od ineho muza? Je to akceptovatelne od ineho muza pre teba? Od kolegu slova, ze "Kava, pristanu ti tieto nove nausnice; si fesna v tejto (kratkej) sukni..."

14) Veru, priklad zo zivota, ze ano, aj ta dama chce byt rovnocenna, na zaciatku vztahu sama prosila, aby sme platili na striedacku. Medzi tymito bodmi iste niekde by sme mohli pridat, ze muz respektuje volu zeny, nesili svoju pravdu.

20) tu mi unika pointa...

22) asi najviac vycnieva tento bod: to uz vidim, ako my IT pracovnici, ja konkretne aj matematik rozoberam pracku, opravujem chladnicku, strechu atd.

23) tu by som skor povedal, ze ci muz je citovo zrely alebo nie, to nema nic spolocne s tym, ze ci je gentleman...

Celkovo si cenim, ze tych bodov nebolo 10, 20 - ako to byva v tych zenskych casopisoch... Ale ze ich je  prvociselny pocet grin

Naposledy upravil _novyuzivatel dňa 2019-04-01 19:23 GMT

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 01/04/2019 06:20 :

Nikoleta, načo mu vysvetľuješ, že si meníš strih vlasov? Nie je to tak trochu tvoja osobná vec? Mne osobne sa neskutočne na ženách páči, ak majú krásne, zdravé, dlhšie vlasy, ktoré pokiaľ možno nosia rozpustené. Je to také ženské a prirodzené. Dlhé vlasy sú top a prečo ich viazať gumkou? Veď treba ich vystaviť svetu na obdiv. Čo je na tom? Pozrime sa na herečku, pani Zuzanu Kocúrikovú, úžasná a šarmantná dáma, ešte vo svojom veku nám ukazuje svoju krásu.

home je odhlásený top home napísal dňa 01/04/2019 06:21 :

grin

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 01/04/2019 06:33 :

Ten článok som nepísala ja. Nehovorím k nemu ani áno, ani nie.
Len čo ma naštartovalo, ak sa tu bude niekto navážať do žien, ako vyzerajú, aké sú. Nikto nie je povinný hľadať si za ženu modelku. Ale tu je to tak, muži kritizujú ak sa ženy o seba starajú, ale šedej myšky si na ulici nevšimnú. Kresťanskí muži by svojím vlastným ženám dali najradšej šatku na hlavu, šatovú zásteru a nechutné topánky, ale po cudzej a upravenej žene škúlia.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 01/04/2019 06:37 :

Vážené dámy, nemôžete očakávať, že v nekresťanskej liberálnej spoločnosti sa budú zachovávať zásady džentlmenstva (napríklad v Amerike by sa takto prejavujúci muž mohol ocitnúť v base). Džentlmenské správanie má základ v rytierstve a to vychádzalo z katolíckych princípov vzťahov muža a ženy. Ak chcete džentlmenov, vychovajte zo svojich synov pravých katolíkov a nie katolícky odvar, ktorý nemá problém vychvaľovať protikatolícke a nemorálne zvrhlosti modernej doby (viď komentáre mužov-katolíkov na mnohých blogoch).
Lenže na to, aby ste dokázali takto vychovať svojich synov, samé musíte byť katolíčky telom i dušou. A takýchto som si tu všimol len zopár.

michal je odhlásený top michal napísal dňa 01/04/2019 06:40 :

mad_max, ved vidis co dnesne zeny ocakavaju od muzov blink Tak preco neocakavat to iste aj od nich? Dnes je taka doba. Samozrejme, ze ked pridu deti, tak sa zena musi starat viac o nich ako o svoju karieru. Ale aka zena chces aby vychovavala tvoje deti?
Inac si dost protirecis. V jednom prispevku vycitas zenam, ze sa chcu odlisit fialovymi vlasmi a v dalsom  ze vsetky vyzeraju tuctovo. Tvoje vlasy su ako odlisne od ostatnych?

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 01/04/2019 06:40 :

Janjan, ty s tu nemáš čo všímať kto je aká katolička. Od toho tu nie si. Kto si ty, že ideš hodnotiť kto je akou katolíčkou?
Ty si vychoval koľko synov katolíkov? Ja osobne žiadného a preto sa tu nebudem navážať do iných ľudí so súdmi, čo, prečo a za čo a kto za to môže.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 01/04/2019 07:02 :

anneliese,
môžem si tu všímať koho chcem a čo chcem. Ako si si asi všimla, nikoho konkrétneho som nehodnotil. Ale mám oči a hlavu, a keďže platí, že čo na srdci, to na jazyku, podľa písomného prejavu diskutujúcich na rôznych blogoch, viem si urobiť úsudok o tom, kto je aký katolík. Aj ja som tu hodnotený, a to stupňom "bigotný fanatik".

psachnet je odhlásený top psachnet napísal dňa 01/04/2019 07:04 :

PRAVIDIEL SPRÁVNEHO DŽENTLMENA

Napísať jedinečné pravidla ako byť Džentlmenom alebo Dámou je nie jednoduché, pretože už len jedinečnosť každého muža a ženy je unikát.
Každý džentlmen by si mal hľadať svoj jedinečný kvet života. Dámu, s ktorou si budú rozumieť svojimi zmyslami vonkajška a vnútra navzájom čo najviac.

Sám za seba môžem povedať, že dáma je pre mňa jedinečná v jej podstate jej všetkých zmyslov. Je to niekedy ako z rozprávky "Kráska a Zviera". Keď sa pozerám na svet vôkol, tak nie každý si môže dovoliť sa narodiť ako džentlmen alebo dáma. Niekedy je to spoločná práca muža a ženy, keď sa vďaka spoločnej vzájomnosti stanu jedinečným párom.

Použijem slova jednej psychologičky:
„Každý človek je jediný exemplár. Podľa toho, ako sa správa k ostatným, ako reaguje na svoje okolie, sa stáva výnimočným. Každý si je tvorcom svojho šťastia.“

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 01/04/2019 07:05 :

nikoleta14,
to, čo je napísané v blogu, samozrejme platí, možno aj od slova do slova. Takto by sa mali chovať správne vychovaní muži. Lenže v dobe prekrútených hodnôt, nič normálne nie je normálne.

whitelion je odhlásený top whitelion napísal dňa 01/04/2019 07:18 :

kava A čo keby si už konečne začala od seba? Stále riešiš mužov, hladáš v nich chyby, takmer všetko im vyčítaš, ale žeby si napísala 23 pravidiel ako sa máš správať ty, tak to ťa ani nenapadne.

michal je odhlásený top michal napísal dňa 01/04/2019 07:19 :

Janjan ty sa spravas podla tych pravidiel? Ci doba je vyhovorka?

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 01/04/2019 07:21 :

ľudkovia, zas ste jej naleteli grin Toto 35 ročné žieňa, čo nikdy nemala žiadneho chlapa, ktorá tu vypisuje ako by si vyberala, aký je o ňu záujem a jazyk je pre ňu slizký orgán laugh tu točí dokola tieto puberťacké blogy.
Súhlasím s tým, že nároky nech sú, ale ten čo ich vyžaduje nech má aj čo ponúknuť. Padla tu poznámka aj o pokeci, tak to je ukážka zúfalstva, keď sa tam predvádza xy žien čo si nahovárajú, že si budú akože vyberať a stačí sa pozrieť koľko rokov tam zrejú . Bežne tam býva aj číslo10-15 rokov grin

Naposledy upravil sivy dňa 2019-04-01 20:24 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 01/04/2019 07:22 :

michal,
jasné, ako inak smile

kava je odhlásený top kava napísal dňa 01/04/2019 07:46 :

Novyuzivatel, preco by som nemala vediet prijmat komplimenty? Myslim, ze mily, uprimny kompliment (ak nie je o tej kratkej sukni) vzdy potesi.

Michal,  z tych tvojich kriterii mi vychadza, zeocakavas, ze zena ma byt aj karieristka aj domaca gazdinka zaroven, taka superwoman.

Janjan, trochu  prehanas.

Sivy, ty mas v profile vek 30, ale nemyslim si, ze je to pravdive cislo

Naposledy upravil kava dňa 2019-04-01 20:46 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 01/04/2019 07:53 :

kava,
čo preháňam?

kava je odhlásený top kava napísal dňa 01/04/2019 08:08 :

toto "napríklad v Amerike by sa takto prejavujúci muž mohol ocitnúť v base"
a toto napriklad "na to, aby ste dokázali takto vychovať svojich synov, samé musíte byť katolíčky telom i dušou" - vychovat dzentlmena nemusi len katolicka, ale kazda ina dobra zena.

michal je odhlásený top michal napísal dňa 01/04/2019 08:18 :

kava ved z tvojho blogu vyplyva, ze ty ocakavas supermana smile
Ja si myslim, ze kazda zena, ktora chce mat rodinu by mala byt aj domaca gazdina. Ale mala by sa venovat aj praci, ktora ju bavi. Co sa ti zda na tom nezlucitelne?

juha je odhlásený top juha napísal dňa 01/04/2019 10:36 :

blink

Naposledy upravil juha dňa 2019-04-01 23:43 GMT

josi je odhlásený top josi napísal dňa 01/04/2019 10:41 :

Pokial to je myslene (s ohladom na datum zverejnenia whistling ) ako zart, tak beriem... vyssi level je uz iba Chuck Norris.

V opacnom pripade zastavam nazor, ze sa to muselo zrodit v hlave, ktorej nositel/-ka bud nema kontakt s realitou, zije vo vlastnej bubline, odmieta akceptovat ludsku nedokonalost, ma sklony k manipulacii a mnoho inych priznakov, ktore nesvedcia o dobrom psychickom zdravi... alebo - a to je ten lepsi pripad - je to zoznam vlastnosti pre naprogramovanie humanoida.

V preklade do krestanskej reci je tento dzentlmen svatec - je dokonaly, bez chyby, bez hriechu - az to zavana porovnavanim s Bohom.

Naposledy upravil josi dňa 2019-04-01 23:42 GMT

kava je odhlásený top kava napísal dňa 02/04/2019 07:18 :

Michal nic, len ze den ma len 24 hodin a zena len dve ruky. A nie kazda ma z varenia a vypekania pasiu, napriklad ja.

whitelion je odhlásený top whitelion napísal dňa 02/04/2019 07:49 :

kava Však potom nejedz, keď ťa varenie nebaví. Choď do kaviarne, daj si kávu, vysťažuj sa kamarátke ako ty na nič nemáš čas, lebo hodiny, dni a týždne riešiš na zoznamku svoje mindráky a zajtra sem môžeš hodiť zas nejaký svoj romanticko-puberťácky blog, aby sme ti mali byť začo vďační.

michal je odhlásený top michal napísal dňa 02/04/2019 07:50 :

Kava takze si zabudla este na pravidlo 24. Dzentlmen vie varit. Vzdy zene navari chutne jedlo ked sa jej nechce ist na obed, alebo veceru do restauracie. Neblazni...

analytik89 je odhlásený top analytik89 napísal dňa 02/04/2019 08:04 :

Ach kava kava, princ na bielom koni už cupitá a hľadá práve teba. Tak rýchlo mu bež naproti.
Keďže platí, že vrana k vrane sadá atď.., tak aj v tomto prípade ak niečo od opačného pohlavia požadujem, musím vedieť ponúknuť protihodnotu. Dokážem to ?

michal je odhlásený top michal napísal dňa 02/04/2019 08:25 :

kava vie navarit chutnu kavu a usmernit ta ked nieco budes robit inak ako podla jej predstav. Nevidis v tom hodnotu analytik?

Naposledy upravil michal dňa 2019-04-02 09:26 GMT

kava je odhlásený top kava napísal dňa 02/04/2019 08:48 :

Varenie ma nebavi, beriem to ako nutnost, ale bavi ma nakupovat potraviny. Ale snad kebyze mam pre koho varit, z lasky, ze by sa moj vztah k vareniu zmenil. Aale nebojte sa, hladom by urcite netrpelwink

Naposledy upravil kava dňa 2019-04-02 09:50 GMT

analytik89 je odhlásený top analytik89 napísal dňa 02/04/2019 09:35 :

Kava ty si žena ktorú hľadám smile Mňa naopak baví variť, ale neznášam nakupovanie čohokoľvek a teda aj potravín grin Perfektne by sme sa dopĺňali

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 02/04/2019 11:51 :

No konečne

_novyuzivatel je odhlásený top _novyuzivatel napísal dňa 02/04/2019 03:49 :

@kava: som rad, ze si napisala, ze varenie ta nebavi, ze beries to, ako nutnost.
A prave o tomto to je: ak muz by mal na zozname, ze "musi mat rada varenie!" a trval by na takomto zozname, tak mozno by o teba nemal zaujem...

Ale pri nom mozno by si si oblubila varenie, ako sama pises. Tak je to dolezite, ze to ma na zozname?

Takze, ano, je dolezite mat predstavu, akeho partnera chceme, akeho vobec nechceme, ale rovnako dolezite je mat na takomto zozname skutocne dolezite vlastnosti, napr. vztah k detom (chce-nechce), citovu zrelost, ci klame sam sebe, ci ma lasku k matematike, ci je zodpovedny, spolahlivy, nesebecky atd.

Jaj, a este nieco (nieco podobne k vareniu): viem, ze niektorym zenam vadi, ak muz sa neholi denne... A to ja sa teda neholim denne, lebo som v tomto smere lenivy... smile
Samozrejme, keby som vstupil do romantickeho vztahu a viem, ze partnerke to vadi, tak by som sa holil denne wink Takze je to dolezite, ci muz sa holi/neholi na dennej baze?

jeden je odhlásený top jeden napísal dňa 02/04/2019 04:29 :

Jéjda, keď budem veľký, chcem byť džentlmenom! grin

kava je odhlásený top kava napísal dňa 02/04/2019 05:46 :

_NU, mne by urcite nevadilo, keby sa muz neholil denne. To mi pripomenulo Plhu "Já, když se denně holím, tak krvácím"

knight je odhlásený top knight napísal dňa 02/04/2019 06:07 :

sme še pobavili yay

whitetiger je odhlásený top whitetiger napísal dňa 02/04/2019 06:23 :

kava,
a nebolo to náhodou "když kouřím tak zvracím"? smile

cannavaro je odhlásený top cannavaro napísal dňa 03/04/2019 09:19 :

Správna dáma, ktorá má seriózny záujem sa tu s niekým zoznámiť si zverejní svoju fotku a nebude sa skrývať za všelijakými trapnými obrázkami alebo fotkami. Nikoho predsa nezaujímajú umelo vytvorené albumy alebo nič nehovoriace obrázky, ale to, ako vyzerá dotyčná osoba. wink

kava je odhlásený top kava napísal dňa 04/04/2019 07:39 :

Dama si NEmusi dat verejne fotky. Dzentlmen si najpr precita zenin profil skor ako jej napise (videl by napriklad: nehlada Nikoho) a nie ze len bazi po fotkach, po vyzore. To tiez o nieco svedoi.

spisino je odhlásený top spisino napísal dňa 04/04/2019 07:53 :

tu je všetko možné aj nemožné,predstavte si skor sa ludia nehladali podla kriterii ani sa nepoznali a tak teraz tak to berme že ideme s dobou ale len nech zvítazí zdravý rozum lebo zahynieme  grin grin heh

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 04/04/2019 08:16 :

Spisino, ako vieš podľa čoho si predtým ľudia hľadal partnerov? Chceš mi povedať, že mužom nezáležalo na tom, ako žena vyzerá? Nepozeralo sa na majetkové pomery? Zdravotný stav? Kto z akej rodiny pochádza? Chceš mi povedať, že sa ľudia nepoznali? V niektorých prípadoch sa to možno stalo, ale nebolo to automaticky.
Mne sa páči, ako ľudia púšťajú takéto hlášky že predtým a teraz... Neoverené.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 04/04/2019 08:20 :

Nesúvisí to síce s džentlmenstvom, ale vymenila by som potrebu ženy od muža, doma všetko pokazené opravovať, za to aby muž mal vodičák a jazdil. Bez vodičáku a schopnosti jazdiť, je muž absolútne nepoužiteľný.

felicita je odhlásený top felicita napísal dňa 04/04/2019 09:40 :

Veľmi pekný blog. Super, že sa našiel niekto, aby spísal pravidlá slušného správania. Len gentlemans sú takmer vyhynutí muži.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 04/04/2019 12:22 :

Aby mohol byť muž úspešne galantný, musí dostať na to aj priestor. To znamená, ak žena neovláda základy etikety, muž sa aj pri maximálnej snahe byť galantný, nedopracuje ani k základným aktom etikety.

cannavaro je odhlásený top cannavaro napísal dňa 04/04/2019 03:44 :

Kava, to, že muž len bazi po fotkách je tvoja interpretácia. Džentlmen si prečíta aj profil a zaujíma ho aj výzor. To je úplne normálna vec. Muž, ktorý tvrdí, že ho výzor nezaujíma buď klame alebo je impotent. Profil bez fotky vo mne vzbudzuje podozrenie.

neveriacitomas je odhlásený top neveriacitomas napísal dňa 04/04/2019 04:21 :

anneliese nejde o charitu, nie je napísané spoliehajte sa na charitu, ale spoliehajte sa na Boha. Jasné treba pracovať no podla týchto nárokov by som musel zarábať tak ideálne 4000 mesačne, aby som sa vmesti do normy wink

home je odhlásený top home napísal dňa 04/04/2019 05:28 :

Ten blog nie je zly.
A ano, gentlemani takmer vyhynuli.
A prave ked som niekoho s podobnymi (nenutenymi) sposobmi stretla, aj pousmiala kym som si na to zvykla. Bolo to mile a pripadalo aj uctive.

To ze sem niekto hodi clanok...neznamena ze to pozaduje vynucuje apod. Pravda?wink

Nech kazdy kona tak ako bol vychovany nauceny od rodicov resp aby mu to bolo prijemne a prirodzene.


smile

Este som zabudla... nie vsetky body by som spajala so slovom "gentleman.

Naposledy upravil home dňa 2019-04-04 18:33 GMT

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 04/04/2019 06:11 :

Blog od ammada vyzera ako dalsi prieskum smile V ktorom budu teraz skumane zeny..

limbo je odhlásený top limbo napísal dňa 04/04/2019 06:19 :

to nie je prieskum, ale reklama.....a ešte k tomu dosť neoriginálna grin

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 04/04/2019 06:23 :

Fíha, no jedno lepsie ako druhe grin

kava je odhlásený top kava napísal dňa 07/04/2019 05:49 :

Nezabudka, dňa 04/04/2019 12:22,
vyhovorky, vyhovorky

kava je odhlásený top kava napísal dňa 07/04/2019 05:54 :

Anneliese, len aby bol ochotny vozit aj teba a poskytnut auto na potrebne veci. Ja mam skusenost, ze muz je prehnane haklivy na svoje auto.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 06:05 :

Káva, kde ty chodíš na tie skúsenosti? Predsa manželia si zaobstarajú auto spoločne, a minimálne ten muž aby jazdil, najlepšie je ak obaja ale muž to je absolútna nutnosť.

kava je odhlásený top kava napísal dňa 07/04/2019 06:36 :

Idealne je aby mali obaja manzelia kazdy svoje auto. Muzi su strasne haklivi a lakomi na svoje auto.

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 07/04/2019 07:51 :

A ideálne by bolo, keby to auto manželke kúpil jej muž,  však je gentleman, pravda?

kafíčko, dám ti jednu radu, začni na sebe pracovať, lebo tieto stupidné blogy a názory tu budeš vypisovať ešte o 10 rokov, minimálne. Tvoja predstava, že len preto , že máš inú anatómiu tela je postačujúci dôvod, nato  aby sa chlap kvôli tebe poondial , alebo robil šaša -  gentlemana je  infantilný. Čím skôr si to ty a tebe podobné uvedomíte, tým skôr lepšie pre vás. Žena, ktorá tu presadzuje trápne „právo“ na neodpisovanie, nemá úroveň dámy a preto nie je žiadny dôvod sa k nej správať ako gentleman.  Pôsobenie žien na zoznamkách je len brzdou zoznamovania, pretože vychádza z týchto vašich pomýlených predstáv. Samé nemáte úroveň, ale ste presvedčenie, že len preto, že ste sa narodili z odlišnou telesnou anatómiou vás  predurčuje na nejaký výber. Takže vám poviem to, čo vám väčšina mužov nepovie a to, že z hľadiska mužov ste tu jedno veľké zúfalstvo s neprimeranými očakávaniami a nadmernými ambíciami nezodpovedajúcimi vašej skutočnej hodnote. Preložené do slovenčiny, chceli by ste viac, než načo máte.  Nemáte pokoru, nemáte úctu, nemáte slušnosť. Ste tu ako žobráčky, čo  len niečo chcú od druhých  a samé nič nemajú ponúknuť, okrem toho že sú ženy. A to je veľmi málo pre muža , ktorý si tu vážne hľadá partnerku , manželku.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 08:11 :

Káva, neplatí to vo všeobecnosti. Osobne nepoznám takého muža, ktorý by mal voči autu také správanie ako opisuješ. Samozrejme, ak si to okolnosti vyžadujú, je potrebné aby mali manželia každý auto, ale to čo hovoríš ako sú muži voči autu hákliví, nie je pravidlom. A ak by sa aj taký muž našiel, nevidím v tom problém. Ak by toto bola jediná chyba muža tak to vlastne ani nie je problém.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 08:13 :

Káva, ináč musím ti povedať, je dobré že máš isté nároky na muža a nechceš sa dať nejako lacno, ale niekedy naozaj riešíš hlúposti. Keď sa vydáš, zistíš že si riešila veľmi nepodstatné veci a život je o inom.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 08:57 :

Ideálne je čo najviac vylúčiť auto zo svojho života.
Ideálne je, aby ľudia začali používať hromadnú dopravu. Aby miesto podpory megalomanských fabrík postavených na najúrodnejšej pôde sa podporovali malé rodinné firmy a farmy priamo v obciach, žeby autá pomaly ani nepotrebovali. Ideálne je, aby ľudia miesto naháňania sa za dovolenkou niekde v Tramtárii, navštívili svojich rodičov žijúcich v osamelosti možno v susednej dedine.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 09:01 :

Janjan, to povedz kňazom. Jeden kňaz, jedno auto. A od rodiny chceš aby vylúčil auto zo svojho života? Zobuď sa.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 09:08 :

Janjan, nechcem byť voči tebe odporná, ale aké príspevky dávaš, také reakcie dávam ja na ne. O fungovaní rodiny vieš asi toľko, ako si ja predstavujem vedenie cukrárne. Tiež mám takú predstavu že budem predávať koláčiky, kávu a zmrzlinu, ale o chode cukrárne a čo všetko to obnáša, nemám ani páru. To isté máš ty s fungovaním rodiny.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 09:26 :

anneliese,
nemusíme vylúčiť zo života auto ani žiaden mamon. Vylúčme Boha. Veď je to tak moderné, pokrokové, in. A "nič" nás to nestojí, iba život.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 09:32 :

Janjan, ešte raz, rodiny na to aby mohli fungovať, používajú aj rôzné materiálne veci, bez toho to žiaľ nejde. Ty nemáš poňatia o tom, ako sa musí rodina otriasať aby vôbec prežili. Auto ne je nijaký mamon, u nás ľudia dochádzajú denne 50-60 km do práce. Nehovorím o iných problémoch, ktoré denno denne prekonávajú. Otvor si už konečne oči.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 09:39 :

anneliese,
presne o tom to je, "ako sa musí rodina otriasať aby vôbec prežili". Ako sa musí otriasať, aby platili lízing na druhé auto, na jeho údržbu ... Až sa nakoniec tak otriasa, že rodičia pracujú aj v nedeľu, k modlitbe pričuchnú 2x za rok ...
Miesto hľadania toho, čo z materiálnych vecí je pre život naozaj nevyhnutné, hľadáme to čo si MUSÍME kúpiť, aby nám malo čo zavadzať v skrini.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 09:39 :

anneliese,
a už sa toľko nedorábaj smile.

Naposledy upravil janjan dňa 2019-04-07 10:39 GMT

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 09:41 :

Janjan, dorábaš sa ty. Nemá význam sa s tebou vôbec vybavovať, lebo rozprávaš somariny. A spýtaj sa kňaza, prečo nepoužíva hromadnú dopravu. Kto mu spláca jeho lízing?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 10:08 :

anneliese,
dám tu úryvok zo skvelého textu, ktorý tu dal lazar44, od sv. Bernardetty z Lúrd:

"Vďaka ti, Ježišu, za chudobu mamičky a otecka, za starý mlyn, za hrubé dosky nášho domu, za prašivé ovce, ktoré som pásavala. Vďaka ti, Bože, že som hladovala a nebola takmer nikdy nasýtená; vďaka ti za starosť o deti a za pasenie oviec."

Keby sme mali v srdciach aspoň stotinu takéhoto postoja, život na zemi by bol oveľa krajší a radostnejší.
Ale nie, my MUSÍME MAŤ.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 10:15 :

Toto už už nepatrí, blog je o inom, ale už keď sme začali. Na rodiny sa útočí, už pomaly ako u Beňovcov, aby nič nemali, hoc sú to veci, ktoré majú rodine slúžiť na dobré a aby sa rodiny mohli rozrástať a rozvíjať. Taký stolár a otec 4 detí, kde je jedno z nich postihnuté, na to aby zarobil peniaz pre rodinu, potrebuje auto, aby mohol chodiť po zákazníkoch a robiť im nábytky na mieru, ... to sú celkom normálne veci.
Keď som už ale spomínala kňazov, aj tu tému dotiahnem do konca. Tam sa naopak peniaze zhromažďujú a načo má taký kňaz audinu? Tak rodiny aby nemali ale kňazi si veľmi slušne užívajú milodary a to neživia rodiny. Minule taký 26 ročný kňaz, stará pan mu dávala na omšu a na stôl mu dala 10 eur, pýtala sa: "pán kaplán, je to dosť?" Kaplan jej povedal: "to je na Vás". No chcela by som vidieť, keby mu dala na stôl dve eurá, či by jej povedal že je to na Vás.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 10:15 :

Janjan, tie úryvky svätých si daj zaramovať.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 10:18 :

anneliese,
nič si nepochopila.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 10:22 :

Janjan, ty si nepochopil. Ty sa tu dorábaš a stále si hudieš svoje, lebo nevidíš a nechceš vidieť.
Kresťanské rodiny nie sú mamonár, ak veci ktoré si zaobstarajú, slúžia na dobré. Ty nechápeš. Máš len klapky na očiach. Je to tvoja vec, pokiaľ si so sebou spokojný, OK. Ale ja keď vidím čo tu za capiny píšeš, vždy sa k tomu ohradím.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/04/2019 12:19 :

janjan, to čo ty považuješ za mamonu, pre iných je nutnosť. naštastie ty o tom nerozhoduješ. auto rodine šetrí peniaze a hlavne čas. A ten ušetrený čas pre rodinu, či modlitbu je na nezaplatenie. To sa ale nedá povedať o tvojom internete a zariadeni, ktoré k tomu použivaš. si presne taký farizej, ako tí čo volajú migrantov, ale vo vlastnom dome pre nich miesto nemaju, z vastných penazi im nedaju...

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 12:26 :

Nezabudka presne. Cestovanie 50 km dvomi vlakmi, plus cesta na stanicu, 3-4 hodiny, cesta autom 2 hodiny. A ešte aby ktosi závidel rodine jednu dovolenku, čas kedy je rodina pohromade, kedy manžela majú jeden druhého, kedy deti majú rodičov a rodičia detí na voľnočasových a rekreačných aktivitách. Nikto nehovorí, že treba obísť starých rodičov, veď tých navštevuje rodina po víkendoch. Len zbytočne to bude človek hovoriť niekomu, kto sa nerodil celkom bez empatie.

kava je odhlásený top kava napísal dňa 07/04/2019 04:00 :

Sivy, ano mas byt gentlmenom k zene uz len preto, ze je zena. Ale tebe to je zbytocne hovorit. A toto " z hľadiska mužov ste tu jedno veľké zúfalstvo s neprimeranými očakávaniami a nadmernými ambíciami nezodpovedajúcimi vašej skutočnej hodnote" si daj do profilu (miesto toho ze si v pohode, lebo evidentne NIE  SI V POHODE. Ani zdaleka. Tak ako ty  nepise clovek, ktory je v pohode.). A naco tu potom si, ked tu same zufalkyne??

Naposledy upravil kava dňa 2019-04-07 17:04 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 04:02 :

nezabudka1234,
ten môj farizejský internet (max. 10 Mbit., reálne do 8 ) a počítač ma dlhé roky živil, bez neho by som bol dávno na psom tridsiatku.

Naposledy upravil janjan dňa 2019-04-07 17:02 GMT

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 04:19 :

Janjan, a predstav si, to mamonárske auto slúži rodine na dobre. Otec sa na ňom vozí do práce, alebo matka odvezie deti do škôlky, školy, sama ide do práce, po ceste z práce vyzdvihne deti zo škôlky, školy, rýchlo nakúpia a idu domov. Bez toho by ta rodina vyšla na psi tridsiatok. Mne sa páči, ako ty sám seba nevieš uživiť bez počítača, ale od rodiny chceš aby žili normálne bez auta.

Nerozumiem, ako môžeš takto uvažovať. Prepáč mi, ale mne to príde že si celkom vygumovaný. Veď tiež nemám vlastnú rodinu, a ako to že sa nevieš absolútne vcítiť do toho ako ľudia bežne žijú.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 07/04/2019 04:31 :

"ano mas byt gentlmenom k zene uz len preto, ze je zena" - ale prd, svet ti nieje nič dlžný.

Okrem toho, k posledným výrokom Sivého a Janjana sa môžem kludne pridať. Len tak výchovne, ako hlas rozumu, pre prípadných okoloidúcich. Inak si nádeje na presvedčenie vás, tridsať plus nevychovaných dievčatiek, nerobím. Privela humbuku o nič v týchto miestach.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 04:33 :

Ja som chodil do školy peši. Dnešné deti nemôžu?

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 04:38 :

Janjan, to si celý ty, pred niekoľkými desiatkami rokov som chodila aj ja do školy peši, ale moje deti by som peši samé nepustila.
Už sa konečne zobuď a otvor si oči.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 04:40 :

Prečo by si ich samé nepustila?

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 04:46 :

Janjan, z bezpečnostných dôvodov? Pretože neviem kde by som asi žila keby mám deti. Už nie je taká doba, kedy sme ráno samé vstávali, samé sme šli do školy a samé sme do večera čakali doma, kým mama príde.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 07/04/2019 04:47 :

To je v pohode, ona už žiadne deti nebude mať. Všetko to smeruje k tej degenerácii, keď dvor aj na dedine je vybetónovaný stoja tam minimálne tri autá. Nemáš auto tak si takmer vylúčený zo života, nič neznamenáš. Hehe, väčšina to zbaštila. Sú ako tie tupé drevá, ktoré sa nechávajú pasívne unášať prúdom. Večne nešťastné bytosti, ktorým stále niečo chýba.

Naposledy upravil mad_max dňa 2019-04-07 17:48 GMT

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/04/2019 04:48 :

janjan, tak nezavid tým ludom auto. to im ušetrí mesačne spustu casu a tiež desiatky eur

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 04:49 :

Mad, ty vieš odkiaľ, že žiadne deti nebudem mať? Nemáš tak trochu opovážlivé tvrdenia?
To si nedovolím povedať ani Janjanovi že žiadne deti už nebude mať. Daj si pohov.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 04:50 :

Aha, už nie je taká doba. Slobodu života (nemám na mysli tú politickú) sme vymenili za mamon a kamery, ktoré nás aj tak pred ničím neuchránia. Opustili sme Boha, zasiali sme, žneme úrodu.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/04/2019 04:52 :

max, ty máš asi 4 deti, ked sa tak "zainteresovane" vyjadruješ. este ze tam máš to mad smile

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 04:52 :

Janjan, áno, vymenili sme za mamonu a kamery, keď už ani do kostola sa nedá ísť mimo omše, lebo sú tam 4 reťaze omotané okolo dverí a kamery.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/04/2019 04:53 :

janjan, to si si ty vyštrngal tuto dobu grin

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 04:54 :

nezabudka1234,
ani Ty si nič nepochopil.
Viem, že auto je potrebné, lebo sme si takto zariadili život. Ale reč tu bola o inom, o vnútornom nastavení mnohých dnešných ľudí, ktorí už nepoznajú skoro nič, len materiálno. A ak niečo navyše, tak nejakú nezmyselnú "meditáciu".

Naposledy upravil janjan dňa 2019-04-07 19:57 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 04:55 :

Janjan

Veď ty sám si také "mamon" názory  tu sial v blogoch pred cca 4-5 rokmi čo si pamätám grin

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-04-07 17:57 GMT

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 04:56 :

Janjan, a to si odkiaľ zobral, že vidíme len to materiálne? To máš doma vešteckú guľu? Alebo chodíš po domácnostiach a vidíš ľuďom do hlavy čo tam majú?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 04:56 :

nezabudka1234,
áno, vyštrngal. A neľutujem. A nikdy by som sa nechcel vrátiť späť, hoci dnes sa o slobode dá ťažko hovoriť.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/04/2019 04:57 :

anneliese,
napríklad z Tvojich tunajších replík smile

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 04:59 :

Janjan, prípadne odpočúvaš spovede? Ako môžeš také povedať, že dnes ľudia idu len po materiálnom. Keď píšeš o tom materiálnom, ja ti tu sypem, kto ide za mamonou a matériou. Keď je svätá omša rušená štrnganím mincí, čo zbierajú do košíkov, keď im je viac materiálno ako posvätná liturgia, tu máš tu mamonu. Asi tak.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 05:00 :

Ani vydieť netreba stačí len čítať staré blogi

Ako sa tam hádate,

Taký z mniha príkladov
o samostatnú spálňu lebo muž by chrápal a je toho tam požehnane laugh

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 05:01 :

Janjan, čo vidíš z mojích replík? To, že muž do života potrebuje auto (nehovorím o audine či BMW) a jazdiť? Veď je to úplne normálna vec.

kava je odhlásený top kava napísal dňa 07/04/2019 05:05 :

Nielen muz potrebuje do zivota auto, hlavne ked vacsinu pochodzok vybavuje zena.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 07/04/2019 05:11 :

Káva, u muža je to také minimum. Samozrejme, keď žena jazdí, je to jedno veľké plus, ale muž skrátka musí jazdiť. Môj synovec mal niečo, šli na pohotovosť a tam ich odoslali do krajskej nemocnice a vôbec sa nestarali ako sa tam dostanu. Žena s revúcim deckom vzadu a otec šoferuj. Ako môže žena v takom strese šoférovať?

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 05:15 :

Potom len samí obézní

Žiaden pohyb, žiadna chôdza

Len vyvážanie a namiesto toho aby sa venovali rodine musia sa o svoju atraktívnos venovať fitku a marniť čas i peniaze pre deti a rodinu tak premárniť

To už len je "zdravé" myslenie/logika a hospodárene uvažovanie yay

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-04-07 18:19 GMT

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 07/04/2019 05:30 :

Nechaj ich, oni sa sami zabijú. Skáčem cez palubu, táto loď miery ku dnu. Mám ich na háku.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/04/2019 05:34 :

Janjan, veď si odporuješ. To nie ľudia si vyberajú. To im systém nadelil

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 06:21 :

"gentlmenom k zene uz len preto, ze je zena"

Heheeee laugh laugh To je nejaký 1/4 džentmen yay

To ešte má poriadne čo robiť, aby sa stal v živote raz skutoným džentmenom

Lebo pravý džentmen je džentlmenom až v tedy keď je jeho džentmenské správanie ku každému, nie iba k žene

Ale to by tu museli niektore osoby zoznámiť sa s etikou aby také niečo aspoň tušili keď to ešte nevedia a ešte vživote nestretli sa s tým

kava je odhlásený top kava napísal dňa 07/04/2019 06:35 :

Vidis 11111, dodrzujes to? Si dzentlmenom ku kazdemu cloveku?

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 07:15 :

Mám i staršiu knižôčku iba 19 ročnú ktorú napísal John Bridges grin

Pár viet wink

- Džentmen dokáže aj o druhej v noci vypražiť syr a urobiť omeletu na raňajky

-Všade kam ľudia prichádzajú počúvať hudbu, vypína svoj pager

- Neberie si do divadla mobil

- Džentmen si nikdy nemyslí,že o nepríjemných ľuďoch sa majú hovoriť leb príjemné veci. Ani sympatických ľudí nevychvaluje do neba. Dobro sa chváli samo

-Nikdy si nedohodne schôcku zo súcitu

- Za dažďa pri spoločnej ceste vždy

- džentlmen i keď si dáva košele prať,ale vie,ako sa zaobchádza so žehličkou a škrobí

-Po pracovnom čase si džentmen neberie do reštaurácie mobilný telefón

- džentlmen sa nevystatuje, neponosuje, používa primeraný slovník

-džentlmen odpovedá na sporné otázky priamo. Priama odpoveď však neznamená,že si nekladie obrúsok pred ústa

- Džentlment sa vie ospravedniť,  necíti voči nikomu nevraživosť

- Džentmen si vždy najpr rozmyslí, skôr ako niečo povie (tu napíše)

- džentlment nenadáva v prítomnosti dám,detí a starších osôb

- Džentmen má svoje presvedčenie,  ale než  vysloví vlastný názor,pouvažuje. Uznáva,že ho môžu mať aj iný (vlasný názor)
O svoj názor sa háda ak iba ide ovotázku života a smrti

-Džentmen /dáma nikdy netvrdí, že videl film, či čital knihu o ktorej pozná iba recenzie

- Džentmen/dáma  sa v žiadnom prípade, slovami ani skutkami nesmie nadraďovať nad druhých

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 07:20 :

Kava

Vieš dáma je totožné

Tak si odpovec sama či si toho riadiš a si ty dáma

Pár napoved som ti ešte dal (najme v posledních troch - už len aby si zažala použivať mysel)

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-04-07 20:22 GMT

kava je odhlásený top kava napísal dňa 07/04/2019 07:26 :

Nie si.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 07:27 :

Za džentlmenov si tu označkovala iných čo viem,  na čo sa teda mňa pytaš?

Skôr seba nepytaš či to nemáš pomylené u tých čo si tak označkovala

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 07:31 :

Páči sa mi takéto vychovné okienko laugh

Chce učiť a vychovávať druhých samotne sama neznalá k danej veci

Je to (takéto tvoje konanie) k smiechu, ale prepáč, nemôžem za uprimnosť

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 07:33 :

Kava

Presne si trafila, že nie si, ani tí čo si ich tak označkovala

To viem už dávno aj bez tvojej napovedy

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-04-07 20:47 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/04/2019 07:42 :

Aj od Ladislava Špačka by ti vedeľ podať (na stredných a zakladních školách ju majú ako odbornú učebnú pomôcku učitelia)

Odppručil by ti siahnuť po niečom podobnom odbornejšom, nie iba po internetových produktoch, pri tvojej snahe o poučovaní a výchove iných  

Hoc naj idelne by bolo keby to aspoň náhľadom ovládaš a máš aspoň nejaké tušenie o tom čo chceš poučať wink

kava je odhlásený top kava napísal dňa 08/04/2019 07:37 :

11111 toto pravidlo si nedopisal
 - Za dažďa pri spoločnej ceste vždy ... chodte autom?

Naposledy upravil kava dňa 2019-04-08 15:17 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 08/04/2019 01:16 :

Vrátim sa mimo diskusnej téme "autá"

Dnes správach o Británii

Briti chcú zakázať spaľovacie motory z dôvodu zlej kvality ovzdušia, ktoré vplýva na ľudské zdravie.

Nízka kvalita vzduchu je najväčším prírodným rizikom pre verejné zdravie občanov Anglicka“


Zavadzajú v apríli ďalšie poplatky a zvyšujú


Londýn sprísnil normy pre emisie v centre a zvýšil poplatky za vjazd


##
Aby ste začali šetriť na elektromobil

K dnešnemu dňu cca 30000€ na tie cca 500km  dojazdy v optimálnych podmienkach

Všade pretlačuju usporo a EKOLOGICKÉ I USPORNOSŤ, len nikde neuvádzajú recikláciu po životnosti takého auta a náklady reciklácie

Obzvlášť naškoslivejšiu sučistku "baterku"

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-04-08 14:38 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 08/04/2019 02:09 :

Vrátim sa mimo diskusnej téme "autá"

Dnes správach o Británii

Briti chcú zakázať spaľovacie motory z dôvodu zlej kvality ovzdušia, ktoré vplýva na ľudské zdravie.

Nízka kvalita vzduchu je najväčším prírodným rizikom pre verejné zdravie občanov Anglicka“


Zavadzajú v apríli ďalšie poplatky a zvyšujú


Londýn sprísnil normy pre emisie v centre a zvýšil poplatky za vjazd


##
Aby ste začali šetriť na elektromobil

K dnešnemu dňu cca 30000€ na tie cca 500km  dojazdy v optimálnych podmienkach
*5000€ je ochotný prispieť formou dotácie štát - cez splnenie podmienok

Všade pretlačuju usporo a EKOLOGICKÉ I USPORNOSŤ, len nikde neuvádzajú recikláciu po životnosti takého auta a náklady reciklácie, životnosť takej baterie (ciklusi množstva nabijania) a tým i životnosť samého auta

Obzvlášť naškoslivejšiu sučistku "baterku"

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-04-08 16:51 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 08/04/2019 02:45 :

Pri uvahe na záver aby to nedopalo ako v reklame čo mala dacia daster

Jej" kabelka je drahšia"   yay


Ta reklama presne vystihuje veľa vecí (i podstatných) wink

A dá sa spojiť i samotným blogom

To by veru nebolo džentmenské  lacnejšom aute  drahšiú kabelku voziť

Hoci pointa džentmenstva je v inom, že ponukne/poskytne odvoz

home je odhlásený top home napísal dňa 11/04/2019 04:12 :

ci toho, ....
dosla som po komentare o autach...


ja asi nebudem prakticka zena.
ale ako to, ze taketo veci ma ani nenapada riesit.


Ja by som to riesila v tom ktorom konkretnom vztahu.
Ked niekomu vyhovuje bycikel ci kolobezka, tak nech chodi tak.
Ci je auto nutnostou?
No neviem ... som z toho celeho tu asi rozcarovana.

Ja osobne mam trvalu predstavu o vztahu asi taku, ze budem od muza pozadovat ocakavat asi len v takej miere, ake naroky mam zhruba na seba.
Myslim, ze vo vztahu, partnerskom, a neskor v manzelskom, ze dvaja ludia sa snazia a riesia veci spolu. Úsilím.

Niekto napr moze splacat byt, a nebude kupovat auto, ak vie prezit i bez neho.
Dalsi moze riesit majetkove otazky inak.
To je tak individualne...

Ale aby auto bolo dolezite, a najlepsie aby mali obaja vlastne?

no super.
a o chvilu budeme sa tu dusit bez kyslika ...

nech zije nasa zelena planeta.
krasny  pokorny den nam vsetkym...asi...aj mne samej.

home je odhlásený top home napísal dňa 11/04/2019 04:20 :

zaujimave celkom, vdaka:

11111 napísal dňa 07/04/2019 07:15 :
Mám i staršiu knižôčku iba 19 ročnú ktorú napísal John Bridges

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 11/04/2019 04:23 :

Home

Je to naopak ty si praktická, ostatný nie

Nedaj sa pomyliť

home je odhlásený top home napísal dňa 11/04/2019 04:38 :

hmm, dík.
som z inej planéty...asi

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 11/04/2019 05:22 :

Home, jedna z tvojich záľub je cestovanie. Kam?