Archívy

Reklama

+ : Muži, buďte bojovníkmi. Ženy, buďte pevnosti.

Žijeme v dobe, kedy sme zvyknutí dostať sa k veciam rýchlo a ľahko. Chcete pôžičku? Príďte k nám a vybavíme vám ju na počkanie. Potrebujete doviezť nábytok? Do 24 hodín vám ho dopravíme, nech ste kdekoľvek. Potrebujete poradiť? Zavolajte nám a odpovieme vám. A presne toto – teóriu rýchleho a ľahko dostupného – sme preniesli do našich vzťahov.

Odnaučili sme sa byť trpezliví, vytrvalí a odhodlaní. Keď som prednedávnom premýšľala nad vzťahmi medzi mužmi a ženami, uvedomila som si, že je to jeden veľký začarovaný kruh, z ktorého nie je nikto ochotný vystúpiť ako prvý, pretože ten druhý by to mal urobiť skôr.

Vysvetlím to na príklade stromu s jablkami. Ženy sú jablká a muži sú zberači. Muži často zberajú tie jablká dole na strome, pretože sú ľahko dostupné, hoci často bývajú ešte nezrelé. Niektorí sa uspokoja aj s popadanými jablkami okolo neho. Zrelé a chutné jablká na vrchole vidia, že jablká dole sú už obraté a pre ne nikto nejde. Myslia si, že s nimi nie je niečo v poriadku a tak sa vzdávajú a padajú na zem, odkiaľ ich je ľahké zodvihnúť a ochutnať.

Z toho vyplýva, že ženy pod tlakom spoločnosti sa stávajú omnoho dostupnejšími, často sa vzdávajú svojich ideálov a hodnôt, len aby niekoho získali.

Keď muži vidia, že ženy sú ľahko dostupné, stávajú sa pasívnymi.
Ženy sa im ponúkajú samy, tak prečo by mali bojovať? V niektorých prípadoch muži povedia: „Tak ty nechceš urobiť to, čo chcem ja? Okej. Príde ďalšia, ktorá to urobí. Môžeš odísť.“
A vtedy si žena povie: „Ale ja ho nechcem stratiť, veď ho ľúbim“ – a ustúpi zo svojich nárokov.

A takto to ide dokola a dokola... Muži aj ženy majú o sebe pokrivenú mienku, myslia si, že sa musia dať rýchlo a hneď, aby udržali niečo, čo možno ani nechcú, ale uspokoja sa aj s tým málom, aby aspoň niečo mali. Ale vieš čo? Toto ťa nikdy neurobí TRVALO šťastnou. Toto ťa nikdy neurobí TRVALO šťastným.

Nikdy sa neuspokoj s málom. Človek nebude spokojný a šťastný, ak nebude robiť to, o čom je vnútorne presvedčený.

Tiež som kresťanka a každý deň sa stretám s nátlakom tejto spoločnosti. Mať sex pred svadbou je normálne. Pohádala si sa s partnerom? Nevadí. Odíď od neho a nájdi si ďalšieho. Budúcnosť nie je dôležitá, dôležité je tu a teraz. Si tehotná? Stačí ti jedna tabletka je po probléme... Avšak takto ešte nikto nikdy nevybudoval niečo stabilné, trvalé a dobré.
Tu je môj odkaz pre ženy:

Neboj sa byť tou, ktorou chceš naozaj byť.

Buď pevnosťou.
Nepoľavuj zo svojich hodnôt len preto, že muž, ktorý sa ti páči, chce od teba niečo, s čím nesúhlasíš. Môj otec mi vždy vravel: „Keď ťa muž bude do niečoho tlačiť, nie je ťa hoden“. Nedovoľ, aby s tebou niekto jednal bez rešpektu, úcty a lásky. Si Božie dielo, Božia dcéra, nie nejaká handra, s ktorou sa môže pohadzovať. Aj keď si možno obklopená kamarátkami, ktoré bývajú so svojimi priateľmi, spia s nimi a mnoho ďalšieho... Často to len vyzerá ideálne. Nikdy nevieš, ako sa v skutočnosti cítia. Každá žena túži po tom, aby pred ňou jej vyvolený pokľakol, požiadal ju o ruku a urobil tak záväzok na celý život; netúži byť len zábavkou na jednu noc. Preto sa nabudúce spýtaj samej seba: „Je toto naozaj to, čo chcem? Chcem to dať teraz? Chcem to dať tomuto mužovi?“ Ak je odpoveď nie, nerob to. MÁŠ PRÁVO POVEDAŤ NIE. A ako to je v jednom citáte: „Človeka spoznáte až vtedy, keď mu poviete nie“.

A vy, muži:

Buďte bojovníkmi.
Neberte len to, čo je ľahko a každému dostupné. Prebuďte v sebe lovcov, princov, ochrancov a rytierov, ktorí túžia získať tú, pre ktorú stojí za to bojovať. My ženy túžime po mužoch ktorí (ako to raz povedala jedna moja kamarátka) dokážu jednou rukou objímať svoju drahú a druhou uloviť mamuta grin. Nevzdávajte sa a buďte trpezliví v hľadaní a v dobíjaní. Ak žijete s Bohom, On vám ukáže cestu a spôsob, ako získať vašu vyvolenú. Nebuďte padavky, ktoré čakajú na zázrak. Nestačí sa len modliť, treba aj konať, ísť do spoločnosti, spoznávať nových ľudí a hľadať, otvoriť sa novým možnostiam, aj keď to niekedy môže znamenať, že sa zraníme. Vždy musíme investovať, aby sme niečo získali. A keď zo strachu nebudeme dávať nič, nič ani nezískame. Buďte tými mužmi, ku ktorým ste povolaní byť. My nepotrebujeme svaly, six-pack a ferrari v garáži. Chceme muža, ktorý bude mať psychickú silu, podporí nás, zabojuje, a vydrží aj tie najťažšie búrky, ktoré vzťah prinesie. Buďte Božími mužmi. Jakub čakal na Ráchel 14 rokov. Nevzdal to a jeho odmena bola veľká. A je mnoho ďalších biblických mužov, ktorí vám môžu byť vzorom. Bojujte, lebo tá odmena nakoniec bude stáť za to.

Nevzdávajme to, aj keď nám svet ponúka ľahšie a možno príjemnejšie spôsoby života. Aj keď nám tvrdí, že to, čo zastávame je „psycho“, „postavené na hlavu“ alebo „staromódne“. Spomeňme si na mnoho biblických príbehov o partneroch, ktorí spolu vydržali, pretože išli s Bohom, plnili jeho vôľu a boli tými, kým boli povolaní byť.

Autor: Betka Krausová
https://www.bezhranicna.sk/clanky/muzi-budte-bojovnikmi-zeny-budte-pevnosti/
Pridal kava on 15/03/2019 08:27

Komentáre (98)

michal je odhlásený top michal napísal dňa 15/03/2019 09:25 :

Jedna vec je mat nejake standardy, alebo naroky a druha je rovnako vysoke naroky splnat. A tie  aroky su ine u muza a ine u zeny. Jedna vec je mat nejake presvedcenia a idealy (casto nie nase vlastne...) a druha vec je realita. Podla mna niektore hard core krestanske pravidla uz "zabili" nejedneho cloveka a jeho sny a predstavy o idealnom zivote.

whitelion je odhlásený top whitelion napísal dňa 15/03/2019 09:54 :

kava zase tu vyplačkávaš, že si zostala na ocot. Nikto iný, len ty sama si za to môžeš, tak sa neskrývaj za články nejakej tetky Betky. Dokáž že si žena hodná boja a nebudeš musieť tu strácať čas vypisovaním.

knight je odhlásený top knight napísal dňa 15/03/2019 12:28 :

náhodou po dlhej dobe pekný blog

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 01:14 :

Vysvetlím to na príklade stromu s jablkami. Ženy sú jablká a muži sú zberači. Muži často zberajú tie jablká dole na strome, pretože sú ľahko dostupné, hoci často bývajú ešte nezrelé. Niektorí sa uspokoja aj s popadanými jablkami okolo neho. Zrelé a chutné jablká na vrchole vidia, že jablká dole sú už obraté a pre ne nikto nejde. Myslia si, že s nimi nie je niečo v poriadku a tak sa vzdávajú a padajú na zem, odkiaľ ich je ľahké zodvihnúť a ochutnať.


Dobrá sprostosť

Ako hore na strome sú dozreté, zrelé a dole udajne nedozreté a zlé jablka?

Ďalšia vec

Na začiatku prikladu tie popadáné jablká sú ako tie zlé na konci tie super padajú = sú teda popadané jablká
(tak ako teda je, sú zlé alebo sú vladne tie super dobré)


A prečo je to sprostosť?

Na jednom strome nedozrievajú rozdielne jablká v podstate ako ani na jednom strome dobre a zle súčastne, buď je jedna alebo druhá varianta (zlé/dobre)

Je toto niečo čo je fantázia bez skutočnej reality a znalosti života
(rozprávka - Maruška a dvanáti mesiačikovia)


##
Už sme to tu o jalkách mali nejakú dobu v starších blogoch laugh

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-03-15 13:25 GMT

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 15/03/2019 01:18 :

Od teba by som si ani jablko nezobrala...

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 01:29 :

Prskavka

A kto ti jablko ponuká? laugh

Niekde si to čítala, že ponúkam jablka? Lebo čo viem nič také som nepisal

To máš poriadne ujdenú fantáziu

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 15/03/2019 01:33 :

Nastastie mam fantaziu. Ale tebe chyba, skoda. Lebo ty si ani nedokazes predstavit nic.. vzdy sa musis pytat, ako to ten druhy mysli, pripadne to celkom prekrutis. Ty si taky mily chlapec.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 01:36 :

Prskavka

Zbytočne steklo prskáš

Tebe ani nikomu nič neponukal čo viem
Ani ťa neoslovil aby si musela na mňa reagovať

Pointa je čo som dal, je to sprostosť v tom príklade o jablkách

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 15/03/2019 01:38 :

:*

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 01:43 :

Prskavka

Predstavyvosť a ujetá fantázia nie je to isté grin

Je to poriadne ďaleko od seba a hlave vyznamovo rozdielné pojmy, to by si si mala hlavne ujasniť a nepliesť si pojmy a definicie slov laugh

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 01:46 :

Prskavka

Prečo tak prskáš stále?

To naozaj si naivná, že čakám na tvoje prskanie a tvoju pozornosť?

Prada je ale taká, Vôbec mi nechybaš

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 15/03/2019 01:51 :

To tvoja "predstavyvost" ti navrava take veci, viem, ze ti nechybam grin grin

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 01:55 :

Prskavka

Keď vieš,že mi nechýbaš (čo som presvedčený že dostatočne dal na zreteľ) tak nerozumiem prečo tak obťažujúco a vytrvalo vynucuješ si pozornosť?

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-03-15 13:57 GMT

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 15/03/2019 01:57 :

Lebo by som chcela, aby si uz skoncil s takymi recami, ale to sa nestane.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 02:07 :

Prskavka

Boli neosobné a nikomu osobne neadresoval fakty a realitu

Tak naozaj nemáš dôvod prskať

A samozrejme, chcieť môžeš ale ako pišeš  (neprestanem) lebo nemám prečo prestať pisť fakty, realitu, pravdu

A ty nemáš namenši dôvod  prskať na to, zvlášť keď som ti to osobne nepodal ale všeobecne

#
Ak máš potrebu dirigovať pokukaj sa po nejakom pejsku, toho cez voditko môžeš dirigovať a nehladaj muža.
Pokaziš inač sebe i jemu život

#
Ešte raz k tvojmu chceniu

Čo ma po ňom , to nech ti plní ten čo má o teba záujem

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-03-15 14:16 GMT

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 15/03/2019 02:16 :

Vela ludi si tu uz dost adresne pourazal a to sa mi nepacilo, ale dobre, tak si teda pis. Ale ty si psa nekupuj, prosim ta. Ked sa nevies k cloveku spravat, tak co potom to zvieratko. :/

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 02:21 :

Prskavka

Zas tvrdiš a bez dôkazov

Koho som tu osobne urazil, komu osobne adresoval prispevok dňa 15/03/2019 01:14: a tým urazil
?

Zas tvrdíš za pomoci klamania a manipulácie a sa vykrúcaš,  lebo si práve ty zautočila osobne na mňa za nič neuražajúce a neosobné

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 15/03/2019 02:24 :

Prskavka, moje osobné odporúčanie, nereaguj na Jednotkára, jednoducho ho odignoruj. Vidíš sama, že akákoľvek reakcia na neho, nemá absolútne nijaký význam.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 02:25 :

Prskavka

Takéto konanie a spôsobi mala tu len jedna dávna uživateľka

By poznamenal

kava je odhlásený top kava napísal dňa 15/03/2019 02:27 :

11111, krot sa, lebo tvoje jedovate "komentare" vymazem.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 02:29 :

Prskavka

No anneliese si to nepraje aby ju použil,  ale mala by si ju posluchnuť

Hoc ako som uviedol v uvahe (čo je nepodložené iba vylučne uvaha)predošlom prispevku to vieš aj tak sama

knight je odhlásený top knight napísal dňa 15/03/2019 02:30 :

navrhujem hromadné ignorovanie Jednotkára

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 15/03/2019 02:31 :

Čo sa týka bojovníkov, resp. dobývateľov a  dobývaných... Dospelí ľudia vedia čo chcú. Ak sa dvaja dohodnú, že idú sa vzájomne spoznávať a skúsia nadviazať vzťah, nepotrebujú akékoľvek rozprávky o rytieroch a princeznách. Ak si dospelá žena myslí, že bude hrať formu, robiť drahoty že nie a  čakať že muž ju bude aj napriek tomu dobýjať, môže byť sklamaná. On pôjde ďalej. On tiež bude rešpektovať jej slobodnú vôľu a rozhodnutie že skrátka nechce. Ako je pre ženu ponižujúce ak dolieza za mužom, ani ten muž nebude doliezať za niekým kto nechce.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 02:32 :

Kava

Fajn, stačí že od odstatných jedovaté  a prskajúce komentáre necháš

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 02:38 :

Knight

Suhlasím a pridávam sa,  tiež budem tohoto užívateľa "Jednotkára" ignorovať keď sa niekedy objavý laugh

Hoci neviem čo s ním máš, ale to sú tvoje veci

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-03-15 14:43 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 02:59 :

A ktomu tento príspevok dňa 15/03/2019 01:14 :

Som napisal vecne a neosobne

K veci,  faktu ku realite

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 03:38 :

Ešte minule v záhrade u suseda (čo na jeseň neobral jablká) som si všimol, že niektoré jablka nepadli a zhnili po prezretí na strome.  Boli také cvrknuté hnedé usušené a pri jarnom reze a ošetrení stromu sme ich samozreme odstranili (tie pozostatky jablka) lebo sú pôvodcami chorôb stromu a živou pôdov iných škodcov pre strom

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-03-15 22:03 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 03:45 :

Ešte ma napadá biblicky obraz

Zlý strom = zlé ovocie, dobrý strom= dobré ovocie.

Strom je rodina (rodičia) ovocím su deti

Podľa ovocia sa pozná strom

Keď je zlé ovocie je chorý strom

#
Nie je to vlasne len biblia je to vlasne realny a skutožný život = pravda, Božia pravda

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-03-15 15:57 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2019 03:56 :

Keď bol malý, detkovia hovorili, že ženy sú ako jabloň (nie ako jablko)

O jabloň sa treba postarať ako o ženu.  Ak dobre postaráš dobre zarodí a prinesie dobré i hodne ovocia

Keď slová starých a skusených porovnám s článkom,  tak ostanem pri dedovom prirovnaní, lebo to hovorí omnoho múdrejšie,  presnejšie a kus skusenej,  konkrétnej pravdy proti tej novodobej verzií mimo reality a skutočnosti

Naposledy upravil 11111 dňa 2019-03-15 16:02 GMT

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 16/03/2019 08:02 :

Kava,
nechaj to uz tak, spravodlivost si ich najde. Mne sa osvedcili vase rady - IGNOROVAT. Totiz, je celkom normalne sa ozvat, ak niekto ma odporne praktiky a robi nejake prieskumy na nicnetusiacich ludoch (kto a kedy im dal take pravo, neviem), kazdopadne, ine zeny to nekomentuju preto, lebo taketo stvorenia im nestoja ani za jeden komentar. Naco! S takymto clovekom nema vyznam komunikovat. V hlbke srdca su to urcite smutni a nestastni ludia. Takze za mna je to posledny komentar k tejto teme, nakolko sa nechcem a nemozem znizovat na ich uroven.

kava je odhlásený top kava napísal dňa 16/03/2019 09:01 :

Mas pravdu, Prskavka,
su to chori ludia...
A mozno ma v niecom 11111 pravdu, ze my dve tu nemame co robit, - ved je tu tolko zloby a velmi nestastnych muzov, ktori maju v srdci peklo.
No my take nie sme - preto by sme mozno naozaj mali odist...

Naposledy upravil kava dňa 2019-03-16 09:02 GMT

prskavka je odhlásený top prskavka napísal dňa 16/03/2019 09:08 :

To urcite. Ved presne o to im ide, neblazni smile Iba komunikuj s ludmi normalnymi. To je vsetko. Pekny vikend.

lednacek je odhlásený top lednacek napísal dňa 16/03/2019 09:14 :

Ano, zena by mala byt tazko dostupna. Ale ta jej tazka dostupnost by mala vyplyvat z toho AKA JE, ako si vazi samu seba, ake ma moralne zasady, hranice, ake hodnoty vyznava atd.

Cize by to nemalo byt o tom, ze zena pred muzom len hra tazko dostupnu. Ze sa napr. zamerne nechce s muzom stretnut (hovori nie, ale mysli ano), ze mu neskoro odpoveda na SMSky, ze mu robi ziarlivostne sceny - len aby ho este viac vyhecovala. Cize muz sa ma citovo angazovat a pritom tu zenu este ani poriadne nepozna. Takuto hru s nou budu hrat snad len naivnejsi muzi a muzi, ktori nemali vela socialnych interakcii. Zrely muz hru rychlo prekukne a bude sa sam seba pytat, preco sa ta zena hra s jeho citmi. Je zakomplexovana? Ma nizke sebavedomie? Je to psychopatka? A uz vie, ze to nie je zena na cely zivot.

Clovek by nikdy nemal bojovat o miesto v srdci druheho cloveka. Ak niekomu na nas zalezi, cas na nas si najde automaticky. Len deti to nepochopia a budu sa chciet namiesto toho hrat hry, napriklad tie o princovi a princeznej. Prirodzene zoznamovanie je samo o sebe pekne, netreba ho ozvalstnovat o stupidne hry, ktore prinasaju len zbytocny stres, ublizovanie a je to strata casu.

Takze pozvem zenu raz, ak povie nie, mam este jednu moznost. Ak aj druhe (max. tretie) pozvanie odmietne, KONCIM (mozmo sa skusim spytat o pol roka o rok znova, ak budem este nezadany a slobodny, ved mozno zmenila nazor). Respektujem odmietnutie, nedoliezam, neprosikam, nevyhrazam sa, nevydieram, neprenasledujem ju, pretoze nie som stalker. Ak ona medzi casom zmeni nazor, moze kludne vyslat signal ku mne, je to uz na nej.

Kludne sa moze stat, ze zena naozaj nema o muza zaujem. Aj vtedy ju ma muz dobyjat, skusat to a prenasledovat ju? A cim viac sa on bude snazit, tym krutejsie rany od nej schyta, len aby sa ho zbavila. Nehnevajte sa, ale to je chore. Na takyto piknik ma nevolajte.

V clanku sa pise, ze najlepsie muza spoznate, ked mu poviete nie. Co to znamena? Ze aj ja mozem zranit zenu, aby som si ju len tak otestoval? Dufam, ze nie, ze autorom clanku nie je nejaka machiavelistka alebo narcistka.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 16/03/2019 11:07 :

Niektorí ľudia zabúdajú, že raz vyslovené urážky zostávajú navždy, dokiaľ siaha pamäť ľudí, ktorí ich počuli či čítali. Napísané dokonca po mnohých stáročiach sú nám pred očami.
A tí, ktorí ich vyslovili, ich možno budú mať pred očami v pekelných mukách po celú večnosť.

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 16/03/2019 12:41 :

A to sa týka aj klamstva, janjan

oliwerko je odhlásený top oliwerko napísal dňa 16/03/2019 01:30 :

Kava, keď ten článok čo si napísala máš z vlasnej hlavy, tak máš môj obdiv, naozaj pekne napísané a nenechaj sa odradiť neprajníkmi, ktorí prznia tvoju tvorbu

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 17/03/2019 04:17 :

Nový, predsa romantický vzťah a romantická láska nevylučuje, ak si dvaja na rovinu povedia, ako to s nimi je. Ba taký vzťah môže byť oveľa romantickejší.

Ja som rozhodne za priamosť. Dvaja dospelí ľudia si môžu povedať a mali by si povedať: Ako to vlastne s nami je? Ako to vidíš ty? Čo sme my dvaja?
Je celkom normálne ak muž povie žene: "Prosím ťa, netlač na mňa, zbytočne tlačíš na pílu" "potrebujem trochu času"
Naopak ak žena mužovi povie: "Počkajme ešte, ešte je skoro, necítim sa, nič nám neujde".

Dospelí ľudia by mali viesť dospelácky rozhovor a nie nejaké natrasanie zadku ako v zveracej ríši, nedaj Bože ešte očakávanie že dvaja muži budú súperiť o samicu.

Ako keď na strednej škole berieme stredoškolské učivo, nevystačíme si s poznatkami zo základnej školy, nemôžeme aplikovať prednášky pre násť ročné princezničky, keď už máme po 30 tke.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 17/03/2019 05:04 :

Nový, a zo strany muža zase zlýhava komunikácia, ak je prchký a uražlivý. Ak mu žena nemôže nič povedať, lebo sa ihneď urazí. A tu manželstvo stroskotá takmer okamžite. Dva síce žijú vedľa seba ale nie spolu. A to je tragédia.

anneliese je odhlásený top anneliese napísal dňa 17/03/2019 05:30 :

Nový a ja vidím na mnohých pároch, že to nie je život ale prežívanie. Trápia sa obaja.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:15 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:16 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:17 :

Zálohujem, len pre prípad. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Neviem si predstaviť, že by o takéto niečo prišla Prskavka, či niektorá iná z našich kamarátok.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:20 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:21 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:22 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:23 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:24 :

Zálohujem, len pre prípad. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Neviem si predstaviť, že by o takéto niečo prišla Prskavka, či niektorá iná z našich kamarátok.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:25 :

Zálohujem, len pre prípad. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Neviem si predstaviť, že by o takéto niečo prišla Prskavka, či niektorá iná z našich kamarátok.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:26 :

Ty si Cilka z albumu? Kava mi práve poslala pecku, ten hit s vami obaja chceme zdielať: Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Akosi to tu najskôr zmizlo, ale neverím že by to Kava bola zmazala. Určite nieje proti, ale radšej to tu trochu zálohujem.

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:28 :

Ty si Cilka z albumu? Kava mi práve poslala pecku, ten hit s vami obaja chceme zdielať: Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Akosi to tu najskôr zmizlo, ale neverím že by to Kava bola zmazala. Určite nieje proti, ale radšej to tu trochu zálohujem.

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:29 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:31 :

Muži, buďte bojovníkmi. Ženy, buďte pevnosti!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:32 :

Muži, buďte bojovníkmi. Ženy, buďte pevnosti!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:32 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:33 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:34 :

Zálohujem, len pre prípad. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Neviem si predstaviť, že by o takéto niečo prišla Prskavka, či niektorá iná z našich kamarátok.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:35 :

Milujem Kavu!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:35 :

Ty si Cilka z albumu? Kava mi práve poslala pecku, ten hit s vami obaja chceme zdielať: Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Akosi to tu najskôr zmizlo, ale neverím že by to Kava bola zmazala. Určite nieje proti, ale radšej to tu trochu zálohujem.

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:37 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:38 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:39 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:40 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:40 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:41 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:42 :

Zálohujem, len pre prípad. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Neviem si predstaviť, že by o takéto niečo prišla Prskavka, či niektorá iná z našich kamarátok.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:43 :

Ty si Cilka z albumu? Kava mi práve poslala pecku, ten hit s vami obaja chceme zdielať: Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Akosi to tu najskôr zmizlo, ale neverím že by to Kava bola zmazala. Určite nieje proti, ale radšej to tu trochu zálohujem.

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:44 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:45 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:46 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:47 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:48 :

Zálohujem, len pre prípad. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Neviem si predstaviť, že by o takéto niečo prišla Prskavka, či niektorá iná z našich kamarátok.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:49 :

Ty si Cilka z albumu? Kava mi práve poslala pecku, ten hit s vami obaja chceme zdielať: Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Akosi to tu najskôr zmizlo, ale neverím že by to Kava bola zmazala. Určite nieje proti, ale radšej to tu trochu zálohujem.

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:50 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:51 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:52 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:54 :

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:55 :

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:55 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:57 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 06:59 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:01 :

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:02 :

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:02 :

Ešte raz ti ďakujem Kava! Aj vám sa to tak páči? Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Váááu, na tomto si budem fičať aspon mesiac!

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:03 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:04 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:05 :

My s Ajvenom na tom úplne šalieme, díky! Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Treba to tu zálohovať, stále sa to stráca.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:06 :

Zálohujem, len pre prípad. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Neviem si predstaviť, že by o takéto niečo prišla Prskavka, či niektorá iná z našich kamarátok.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:08 :

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:08 :

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:09 :

Ty si Cilka z albumu? Kava mi práve poslala pecku, ten hit s vami obaja chceme zdielať: Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Akosi to tu najskôr zmizlo, ale neverím že by to Kava bola zmazala. Určite nieje proti, ale radšej to tu trochu zálohujem.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:11 :

Ty si Cilka z albumu? Kava mi práve poslala pecku, ten hit s vami obaja chceme zdielať: Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Akosi to tu najskôr zmizlo, ale neverím že by to Kava bola zmazala. Určite nieje proti, ale radšej to tu trochu zálohujem.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:13 :

Ty si Cilka z albumu? Kava mi práve poslala pecku, ten hit s vami obaja chceme zdielať: Kopytovci - Aka fuka (jazz edit) Akosi to tu najskôr zmizlo, ale neverím že by to Kava bola zmazala. Určite nieje proti, ale radšej to tu trochu zálohujem.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:15 :

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:15 :

To si určite nenechávaj len na súkromné správy Kava, sme tu viacerí čo to ocenia. This is a must! To musíte počuť. Kava / Cilka sa vraj podielala na nahrávke.

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:17 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:17 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)

mad_max je odhlásený top mad_max napísal dňa 15/05/2019 07:20 :

Pre istotu to tu ešte zálohujem, aby sa to náhodou znova nestratilo. Kopytovci - Aka fuka (jazz edit)