Archívy

Reklama

Hľa! : Kam sa strácajú bábätká?

Obianuju Ekeocha – Target Africa [kniha, po anglicky]

O autorke:
Obianuju Ekeocha je Nigérijčanka žijúca a pracujúca v Spojenom kráľovstve ako biomedicínska špecialistka. Je zakladeteľkou Culture of Life Africa, organizácie, ktorá sa cez výskumnú a osvetovú činnosť venuje obrane nedoktnuteľnosti a dôstojnosti ľudského života. Na témy súvisiace s ochranou života prednášala v sedemnástich krajinách a v OSN.


O knihe:
Afrika sa od skončenia koloniálnej éry borí so socioekonomickými a politickými problémami. Tieto výzvy prilákali bohatých darcov zo západných krajín a organizácie, ktoré sa pasujú za záchrancov. Hoci niektorí prichádzajú s dobrými úmyslami, iní sa snažia zaviesť idey sexuálneho oslobodenia. Toto sú noví kolonizátori dvadsiateho prvého storočia, ktorí agresívne pretláčajú agendu radikálneho feminizmu, kontroly pôrodnosti, sexualizácie detí a homosexuality.


Autorka, pôvodom z Nigérie, ukazuje ako sú títo darcovia zdatní v zneužívaní afrických ťažkostí, napríklad pôrodná úmrtnosť, neplánované tehotenstvá, HIV/AIDS, manželstvá neplnoletých a pretrvávajúca chudoba. Vďaka tomuto zneužívaniu sa mnohé africké krajiny dostali do zraniteľnej polohy prijímateľov pomoci, ktorá je od základu postavená na ideologických riešeniach odporujúcich morálke a kultúre ich obyvateľov. Takto sa mnohé africké krajiny dostávajú späť do vazalského vzťahu a nová kultúrny štandard zo západu sa stáva súčasťou legislatívy v afrických metropolách.


Kniha odkrýva západný vplyv na Afriku o ktorom sa nehovorí. Vychádzajúc zo širokého diapazónu podložených materiálov rozpráva príbeh zahraničnej pomoci s dodatočnými klauzulami, príbeh Afriky zameranej a znovukolonizovanej bohatými darcami.


Knihu môžete nájsť napríklad v knižnici Domu Quo Vadis v Bratislave. Nie príjemné, ale dôležité čitanie.
Odkaz na originál: [url=https://www.ignatius.com/Target-Africa-P2384.aspx]https://www.ignatius.com/Target-Africa-P2384.aspx
Pridal herby on 06/12/2018 01:25