Archívy

Reklama

Hľa! : Kam sa strácajú bábätká?

Obianuju Ekeocha - Target Africa, kniha, anglícky

Afrika sa od skončenia koloniálnej éry borí so socioekonomickými a politickými problémami. Tieto výzvy prilákali bohatých darcov zo západných krajín a organizácie, ktoré sa pasujú za záchrancov. Hoci niektorí prichádzajú s dobrými úmyslami, iní sa snažia zaviesť idey sexuálneho oslobodenia. Toto sú noví kolonizátori dvadsiateho prvého storočia, ktorí agresívne pretláčajú agendu radikálneho feminizmu, kontroly pôrodnosti, sexualizácie detí a homosexuality.

Autorka, pôvodom z Nigérie, ukazuje ako sú títo darcovia zdatní v zneužívaní afrických ťažkostí, napríklad pôrodná úmrtnosť, neplánované tehotenstvá, HIV/AIDS, manželstvá neplnoletých a pretrvávajúca chudoba. Vďaka tomuto zneužívaniu sa mnohé africké krajiny dostali do zraniteľnej polohy prijímateľov pomoci, ktorá je od základu postavená na ideologických riešeniach odporujúcich morálke a kultúre ich obyvateľov. Takto sa mnohé africké krajiny dostávajú späť do vazalského vzťahu a nová kultúrny štandard zo západu sa stáva súčasťou legislatívy v afrických metropolách.

Kniha odkrýva západný vplyv na Afriku o ktorom sa nehovorí. Vychádzajúc zo širokého diapazónu podložených materiálov rozpráva príbeh zahraničnej pomoci s dodatočnými klauzulami, príbeh Afriky zameranej a znovukolonizovanej bohatými darcami.


Knihu môžete nájsť napríklad v knižnici Domu Quo Vadis v Bratislave. Nie príjemné, ale dôležité čitanie.
Odkaz na originál: https://www.ignatius.com/Target-Africa-P2384.aspx
Pridal herby on 06/12/2018 01:25

Komentáre (2)

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 07/12/2018 05:03 :

Ako sa hovorí, v prvom rade si treba zamiesť pred vlastným prahom!

lipton11 je odhlásený top lipton11 napísal dňa 08/12/2018 07:19 :

Afrika je leniva a najskor aj tazkopadna kolko je tam nerasrnwhi bohatstva voda je okolo celeho kontinentu a sem uteka mladaz buducnost afriky african nech jw doma stastny a nech tam buduje lepsi zajtrajsok nie toto co sa dnes robi absoltne ma nezaujima ich porodnost ked tu europa vymiera a europa je biela a nie cierna a tak by to malo ostat na vacne veky vekov