Archívy

Reklama

o... : o falošnosti. tam kde by nemala byť...

ahoj. rozhodol som sa "obohatiť" toto blogovisko o jeden krátky blogííík. dúfam...

 v mojej rodnej dedine mame jednu najzboznejšiu starú dievku. naše miestne báje a povesti, v dubovej kôre vyryté, vravia že ona sa v čiernych dlhých a neforemných šatách a so šatkou na hlave už narodila. samozrejme gynekológovia v pôrodnici robili čo mohli.. lenže boli temné 50tie. zdroje boli potrebné predovšetkým na kolektivizáciu a boj proti kontrarevolúcii. čize nedostatok zdrojov a skusení lekári budujúci závody ťažkého strojárstva na považí, vyrabajúce lietajúce, tažko obrnené traktory spravilo svoje...
 takže naša zbožná, ešte mladá katolíčka, sa rozhodla že svoje pravé, bohabojné hodnoty musí odovzdávať hriešnej mladej generácií.
 no mladá.. kche - kche: podľa iných konzervatívnych ľudí, prekvapujúco najmä mužov - ani zďaleka mladá nie. však uvážte? čo taká stará herka - po 30tke, môže takému pravému, hodnotovo orientovanému chlapovi ponúknuť? možno ešte tak to že umyje riad a záchod. lebo to sú také drobnosti ktorými sa pravý muž zaoberať ani nemôže...
však svet je plný čerstvo birmovaných - teda už spôsobilých.. dievčat. a určite sa len tak pohrnú do ochraniteľského náručia muža úzkych ramien, pevného pivného svalu a prísneho sklopeného pohľadu, v okuliaroch lepiacou páskou zlepených.
 no ale vráťme sa k našej zbožnej slečne. po revolúcii sa rýchlosťou blesku otvorila naša cirkevná škola. a naša slečna sa tam hneď nanominovala a začala vychovávať... myslím že náboženstvo a nejakú občiansku či čo to bolo? proste taký klasický školský predmet, pri ktorom stačí keď sa pozriete na obálku učebnice a nič horšie ako 4ku na vysvedčení mať ani nemôžte.  
 naša slečna vychovávateľka mohla hneď uplatniť svoj ťažko nadobudnutý morálny kredit. to znamenalo že deti už od zrelých šiestich rokov s kresťanskou láskou a osobnou pokorou v srdci napomínala že by sa mali hanbiť. lebo sa narodili 7 mesiacov po svadbe, že ich mamičku videla na námestí pri novinovom stánku a ona ,potencionálna hriešnica, sa smiala pri mužovi ktorý nebol jej manželom. že tie deti neboli v dostatočne prednej lavici na nedeľnej omši a podobné hriešne veci, ktoré už od najranejšieho detstva diabol pripravil pre ľudí.
 ďalšia jej chuťovka boli reči pod kostolným stromom. tohoto typu: dievčatá! že ten janko sa priveľmi podobá na svoju o 15 rokov staršiu sestru? mne bolo hneď divné ako jeho sestra v jednom čase tak radikálne schudla.. a určite to len "náhodou" bolo vtedy keď sa ten janko narodil...

 ďalšia vec bola tá, že náhodou zo svojich zverencov mala najradšej tých najstarších. a ešte väčšou náhodou to boli chlapci vo veku 12-14r.
 toto sa mi pripomenulo keď minule bolo v správach ako odsúdili nejakého toho vysokopostaveného cirkevného hodnostára. ten čo prechovával detskú pornografiu... ako to fakt neviem pochopiť.
 chápem keďže aj kňaz je len muž, a to ešte nevykastrovaný a dobrovoľne sa zaviazaný k celibátu. chápem že proste niekedy diabol zvíťazí a a prsty na klávesnici môžu dosť často v adrese používať písmená ako x,e,s a podobne... to je pochopiteľné, aj keď stávať by sa to nemalo.. netvárme sa že nie.
no každopádne keď sa to už stane tak je plno edukačných videí kde prezentujú svoje umenie a ženský šarm dobre narodené, nakreslené ženy a dokonca sú aj také pri ktorých je vidno láska k dobre vykonanej práci, plný profesionalizmus, nič s čím by ony osobne nesúhlasili.
 tak prečo tí chybujúci ľudia radšej nechybujú pri takýchto veciach? prečo ničia tie životy deťom ktoré sa nemôžu brániť, ktoré ešte možno ani nevedia že sa im deje niečo zlé. ale v budúcnosti to zistia..
 ďalšia otázka namieste je, ako niekto môže chrániť a obhajovať takých ludí?
 no a pointa. zhrniem ju do tejto frázy. nie je všetko zlato, čo sa bliští smile smile
Pridal lllll on 07/07/2018 08:27

Komentáre (1)

francis je odhlásený top francis napísal dňa 07/07/2018 01:53 :

No ked si sa uz tak dobre vyplakal vsetkym, tak nam skus napisat nieco ty o sebe. Napriklad, ake mas chyby, nedostatky, co vycitas druhym a sam to robis a proste co ta len napadne, to ze kritizujes to uz nemusis pisat, to uz myslim doslo kazdemu.
Dakujeme za skoru odpoved a prajeme krasny den.
PS : Poprosime k veci wink