halabala : kto z vas ide tohto roku na POHODU?

thumbs up
Pridal slovaaak on 04/07/2018 02:10

Komentáre (178)

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 04/07/2018 10:51 :

po tom čo kaščak toto liberálne neomarxistické havado povedalo „…národne, kresťansky a podobne orientované kapely nemajú miesto na festivale Pohoda. Ak mám byť úprimný, ani by nemali vôbec existovať a hrať!“ a potom, čo tam ten zapredanec začal stavať minarety a dávať priestor mimovládkam tento kšeft bojkotujem a mali by to robiť aj iní. V mojom okolí, sa chvalabohu našlo dosť mladých, ktorí rýchlo pochopili kde je sever a o čom v skutočnosti je, že kvazi na muziku vas tam dotiahnu a potom vam tam vymivajú mozgy radičova, demeš, gál, hrib  a minule aj daňový podvodnk a užernik.

krvavamery je odhlásený top krvavamery napísal dňa 05/07/2018 05:03 :

Pohoda ma nejako nikdy nelákala, som príliš pohodlná a na spanie mi nestačí stan. Ak mám spať v stane, tak niekde na nejakom romantickom mieste pod hviezdami :-)
Späť ale k pohode. Prajem príjemnú zábavu všetkým zúčastneným či už na pohode alebo na iných festivaloch ktoré sa v hojnom počte konajú počas celého leta po celom Slovensku. Ak sa bude dať, hádam sa dostanem na Horkýže slíže.

krvavamery je odhlásený top krvavamery napísal dňa 05/07/2018 02:50 :

Ku komentáru vyššie, aj napriek tomu, na pohode sa ocitnú aj kresťanské kapely, zbory, či chóry, alebo ja neviem ako to mám nazvať.

yukon je odhlásený top yukon napísal dňa 05/07/2018 07:37 :

Zaručene sú na Slovensku aj lepšie festivali ako Pohoda a aj rozumnejši ľudia,ktorí svoj čas vedia prežiť plnohodnotnejsie... Veď dúfam,že takéto festivali nie sú kultúrou a obrazom našej krajiny,ktorá stojí na pevnejších hodnotách a základoch....

krvavamery je odhlásený top krvavamery napísal dňa 06/07/2018 06:04 :

Nikto netvrdí že Pohoda je najlepší festival, ale rozhodne najznámejší a má aj svoju tradíciu a na Slovensku je aj najväčší. Osobne som tam ešte nebola, nie je všetkým dňom koniec a možno sa tam raz ocitnem, nevylučujem. Nerozumiem však prečo tu potrebuje niekto spochybňovať. Slovak sa pýta, či ide niekto z vás, jednoducha otázka a jednoducha odpoveď. Založte blog o tom čo si myslíte o Pohode a tam si prznite koľko chcete.

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 06/07/2018 02:01 :

Nuž faloš a klamy sa tu stali takou samozrejmosťou že sa na tom už treba zasmiať nie zamyslieť . Mám namysli príspevok nado mnou. No pravda je že je až zarážajúce a pre mňa tiež nepochopiteľné kolko hlúposti môže obsahovať jeden obyčajný komment. Vraj nedá mi zareagovať, vraj „ma k tomu mierne vyoprovokoval“ Nuž robíš len to čo robit chceš a robiš to zámerne, tak sa prosím nevyhováraj na sivého atď. Vraj praktizuješ vierovyznanie pravidelne, tak nechápem prečo si reagovala? Buď je tvoja prax povrchna, alebo ju nechapeš, alebo si vyber niečo iné. Keby bol stredobodom tvojej praxe kristus, tak nepotrebuješ reagovať a ani sa vyhovarať.
Netreba zabúdať, že nechápava mysel tvori zmätené slová. Vraj tu existuje údajne nejaká protiprezidentská kampaň. Samozrejme, že nič také neexistuje, ale ostáva faktom prezidentová rusofóbna, protinárodná, proimigračná, proamericka kampaň dlhodobo polarizujúca spoločnosť. Žiadny politik v doterajšej historie samostatnosti neširil tolko nenavisti, rozzbrojov, falošnosti a pokrytectva ako on. Nechápavá myseľ nepochopí propagandistickú PR aktivitu s prezidentovými platmi. Prečo nedaruje zisky s úžery, ale peniaze zo štátneho rozpočtu, ktoré su preňho ako malina.  A ako to je  v skutočnosti s dobrým anjelom – projektom, o to už vypovedal jeho parťák. Vraj kde je pravda vie iba Boh takže Boh veľmi dobre vie kto je tento človek, ale to nevylučuje ani možnosť, že tu pravdu sa dozvedia aj ludia. A keď skončí v base tak napíšeš, kto je bez viny, nech hodí kameňom.

Loveasaway, prajem ti viacej pochopenia a porozumenia. K ním sa nedostaneš cez prázdne slova.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 06/07/2018 06:12 :

loveasaway,
vnímanie rozlišností a rozdielov nebuduje názor, ale chaos. Prečo dnes toľko ľudí nevie, kde je sever ? Lebo sa zahlcujú rôznorodými informáciami zo všetkých strán, a pritom nie sú utvrdení v tom, v čom by mali. A potom veria všetkému a vlastne ničomu. Kresťan katolík nemá ani páchnuť na miesta, kde sa deje niečo, čo nie je v súlade s katolíckou morálkou. Áno, má sa vzdelávať vo svojej viere, v tom, čo slúži na budovanie jeho katolíckej identity. A potom bude mať správny názor na všetko dianie okolo seba, hneď zavetrí, odkiaľ vietor fúka, keď zaveje nejakú "svetobornú" novinku.

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 06/07/2018 08:59 :

Dievča nešťastné, čo mi to tu podsúvaš? čo som predviedol, alebo nepredviedol je len v tvojej mysli, ktorá si to interpretuje v intenciach toho, čo je schopna pochopiť a čo nie. A že si nechapava svedči aj tvoja reakcia na vetu : Nechápavá  myseľ tvorí zmätené slová. Vraj ťa to nemôže uraziť ale akosi došla na to, že je to urážka? Veď ja som nepovažoval tvoju vetu : , lebo z plnosti nášho srdca vychádzajú..“ za urážku, ja s tou vetou súhlasím.  Sama sa tu predvádzaš ako klasický príklad slniečkára kresťana, ktorý je úplne mimo reality a ani nerozumieš tomu o čom píšeš, ale ego ti nedá poučať druhých. Vraj kotlebová strana sa hlási k nacizmu – keď to dokážeš, dám ti 100 eur a vraj „ Ľudia, ktorí majú vždy vo všetkom jasno... nerešpektujúc názor iného... sú často tými, ktorí vo voľbách dajú hlas strane, ktorá sa otvorene hlási napr. k nacizmu“ No stačí sa pozrieť na nedávne výstupy Hanzelovej alebo 12 apoštolov „investigatívy“ RTVS, ktorí do jedného splňajú tvoju definiciu: Ľudia, ktorí majú vždy vo všetkom jasno... nerešpektujúc názor iného... sú často tými, ktorí vo voľbách dajú hlas strane, ktorá sa otvorene hlási napr. k nacizmu“ Tito neomarxistický a liberálny gestapáci by radi určovali, čo si ma kto myslieť a majú vo všetkom jasno a nevolili Kotlebu, ale čuduj sa svete úžerníka. A takýto kydajú na Kufu a obraňujú Havrana.  Dievča sorry, ale to čo tu predvádzaš je zmes tvojho ega a nepochopenia. Samozrejme, že svet nie je čierno biely, ale to nemusím fetovať, chlastať a chodiť na duhový prd aby som to pochopil. A nechápem, čo sem pletieš židov, alebo cigánov, ako to vlastne súvisí. Typický slniečkárska kresťanka – židia sú obete, cigáni sú obete, imigranti sú obete. A jedného dňa ti dojde – to bude v tom lepšom prípade- že obeťou si ty.

Naposledy upravil sivy dňa 2018-07-06 22:00 GMT

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 06/07/2018 09:21 :

rasto624, ty čo sem furt vypisuješ o joge, budhizme, čakrách, však ty o tom nemáš ani páru. Keby si mal viacej info, tak by si vedel, že joga je už vyše tisic rokov odtrhnutá od svojich duchovnych koreňov, že je vlastne degradovaná iba fyzické cvičenia, ale ktoré ľuďom pomáhajú, keď im nepomôže lekár, alebo dnešná medicína. A nerad ti to hovorim, ale môžeš sa aj roztrhať, ale aj tvojom tele, tele velkého vyznávača biblie a kresťana sú čakry a energetické dráhy, ktoré boli vedecky dokázané a teraz sa choď prežehnať, lebo to je určite dielo Zlého, lebo biblia nič nepíše o čakrách, ale ona ani nepíše o traktore, takže by si mal pôdu obhospodarovať biblickým spôsobom teda motykou a rylom. Nechapem prečo sa tato stranka vola krestanká, keď sem chodia ludia, ktorí sa nyzývaju krestania a potom to tu zahlcuju vlastnými vyplodmi fanzazie a este bohorovne tvrdia, že je to pravda.

krvavamery je odhlásený top krvavamery napísal dňa 07/07/2018 02:26 :

Roman, na Pohode vystupujú aj kresťanské kapely, alebo farské zbory.

krvavamery je odhlásený top krvavamery napísal dňa 07/07/2018 03:58 :

OK? Tak ja už nehovorím nič. Ak sa má človek vyhýbať príležitosti k hriechu, nemôže navštevovať ani zoznámko. Hriechom pýchy to tu len tak sviští. Prísť, prečítať a zatúžiť vybrať smietku z oka svojho brata, ... Toľko k príležitosti k hriechu. Menej zhrešia tí ktorí si poskáču na hudbu, vypijú pivo ako tí, ktorí tu ako hadi číhajú v tráve do čoho zahryznúť.

Naposledy upravil krvavamery dňa 2018-07-07 05:01 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/07/2018 05:12 :

Mňa by v tejto súvislosti zaujímalo, koľko katolíkov sa vráti z tejto akcie povzbudených vo viere a ku konaniu morálneho dobra a koľko naopak s ťažkým hriechom na duši.

krvavamery je odhlásený top krvavamery napísal dňa 07/07/2018 05:15 :

Janjan, to isté sa môžeš spýtať, aj keď niekto prečíta tvoje príspevky, nakoľko sú povzbudení ku konaniu morálneho dobra. Či sú skôr ľudia nie viac znechutení falošnou nábožnosťou a dorábaním sa. Prepáč.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/07/2018 05:33 :

krvavamery,
ale ja sa to pýtam.

mierumilovna je odhlásený top mierumilovna napísal dňa 07/07/2018 07:11 :

rromann, prestan otravovat svojimi chorými vyplodmi a kostrukciami, nikto nie je na ne totiz zvedavy. ja na teba nemienim viac reagovat, tak sklapni a otravuj iných a inde.
p.s. moja aktivita, co sa týka prispievania blogov je zrejme ukoncena, pretoze na rozdiel od teba cas vyuzivam zmysluplne, nie na kraviny a tvoje primitivne reakcie. si zakomplexovany, riadne.
pokial clovek nie je uplny ..., reagujem slusne, no zial s takym ako ty to nejde. a nevypisuj tu uz inteligentnym babam, ktore by si v reálnom zivote vôbec neoslovil ... . vezmi si ,na musku, niekoho seberovného! s nim ries svoje mindráky.. .
Povedala som to myslim dostatocne jasne.  
SKODA AJ PISMENIEK -  pretoze sebareflexia ti evidentne ZLYHLALA.

mierumilovna je odhlásený top mierumilovna napísal dňa 07/07/2018 07:16 :

konstrukciami..
zdvihni sa od pc, si na nom nalepeny v jednom kuse a chod robit nieco UZITOCNE - namiesto osocovania, domyslania a vymyslania si. TO P.BOH SCHVALUJE.

mierumilovna je odhlásený top mierumilovna napísal dňa 07/07/2018 07:19 :

KOCKY, tu nepomoze nic len CISTA IGNORANCIA.
PEKNY DNICEK vam prajem wink smile

mierumilovna je odhlásený top mierumilovna napísal dňa 07/07/2018 09:33 :

.

mierumilovna je odhlásený top mierumilovna napísal dňa 07/07/2018 09:44 :

Milá Zuzaka, srdecne pozdravujem smile

necitaj vôbec HNOJ OD DOTYCNEHO, skrátka UPLNE ignoruj jeho nemiestne urazky - nic ine si totiz nezasluzi. nestoji za deravy gros reagovat na bezbrehú hlupost.

prajem ti peknú a príjemnú slnečnú sobotu wink smile

slovaaak je odhlásený top slovaaak napísal dňa 07/07/2018 12:48 :

sivy: k tvojmu prvemu komentu na zaciatku. ten citat o kascakovi je kravina - jednak som ho nenasiel nikde na webe, jednak min. 1/3 spolurganizatorov pohody su organizatori festivalu Lumen.
pred chvilou nam skoncila omsa pre dobrovolnikov, ktoru organizoval selezian otec Rasto Hamraček.
a o 16.00 hraje na Europa stage gospelova kapela Heartbeat. wink

Naposledy upravil slovaaak dňa 2018-07-07 13:57 GMT

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 07/07/2018 01:32 :

slovaak ale no taak, keď to nie je nete, tak to neexistuje grin Ani moja fotka nie je na nete, znamená to, že neexistujem cool
A možno si iba zle hľadalwhistling

https://www.napalete.sk/michal-kascak-nahral-skladby-s-xenofobnym-a-rasistickym-podtonom/

krvavamery je odhlásený top krvavamery napísal dňa 07/07/2018 02:34 :

Pravdupovediac, navštevujem kadeaké koncerty a festivaly. Od Pohody som vôbec, ale vôbec nečakala nejakú spojitosť s kresťanským duchom. Keď mi ale muž mojej sesternice oznámil účasť chrámového zboru v ich meste na Pohode, vôbec som mu neverila, myslela som že sranduje. Potom som si pozisťovala, že tento chrámový zbor nie je jediný kresťanský čo sa na Pohode zúčastni.

Môj názor je, nie len z chleba žije človek a človek nežije len z duchovných veci a náboženských akcii a povzbudení. Nábožensky vyžijeme dennou modlitbou, čítaním Svätého Písma, keď sa dá svätá omša a všetko čo nás duchovne obohacuje, ale nie je to jediný život ktorým žijeme. Nech sme kdekoľvek, na koncerte, v kine či na turistike v horách, nech nezabudneme a správame sa ako kresťania. Ani ten koncert neublíži kto má pevné korene vo viere. Kto tie korene nemá, nepomôže ani ako sa hovorí Svätená Voda.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 07/07/2018 03:36 :

Tu na zemi žijeme jediný život. A je na nás, aby sa ten "náboženský" zhodoval so "svetským".

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/07/2018 03:54 :

janjan napísal dňa 07/07/2018 03:36 PM :
Tu na zemi žijeme jediný život. A je na nás, aby sa ten "náboženský" zhodoval so "svetským".


Nemá to byť na opak, že  "svecký" tj. každodenný (bežný) sa bude zhodovať  s "naboženským" tj. živou a praktizujúcou vierou?


Podľa mňa, má sa žiť tak, že nabožnosťou sa ma meniť svecké


A nie nabožnosť svetu

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/07/2018 03:57 :

janjan napísal dňa 07/07/2018 03:36 PM :
Tu na zemi žijeme jediný život. A je na nás, aby sa ten "náboženský" zhodoval so "svetským".


Ty si tomu dal censor

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 07/07/2018 04:50 :

loveasaway alebo presnejšie pod byvalým nickom olgark , no že nepovieš keď práve ty si pohodu narušila

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-07 18:59 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 09:21 :

rasto624:

Vlastne aj cudzoložná kresťanka je vlastne aj veriaca,  aj krestanka,  tedza cudzoložná veriaca kresťanka...


Odpoveď: Jn 8,7: „Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň.“

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 11:30 :

rasto624,
postoj kresťana má byť napríklad takýto (a katolíci to robia skoro na každej svätej omši a určite mnohí aj doma):
Prosíme Ťa, Pane, požehnaj nášho pána premiéra milosťou, aby múdro a spravodlivo viedol našu krajinu, na časné aj večné blaho všetkých jej obyvateľov. A daj, aby jeho účasť na púti v Levoči bola závdavkom jeho večnej spásy.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 11:50 :

rasto624,
takže podľa Teba je veriaci len ten, kto nespácha žiaden hriech ?
Musia sa cítiť veľmi osamelo.
My ostatní budeme radšej so sv. Jánom vyznávať, že sme hriešny.

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 08/07/2018 12:19 :

Rasto264 čo to tu stvaraš, dopredu sa ospravedlnujem, ale ty si bud hlupak, alebo klamár. Kde vy tu chodite na argumenty ukaž mi na nete a ja ti uverím. Prd uveríš, lebo si rovnaký dogmatik ako tí proti ktorým tu bojuješ, len si myslíš že si lepší, ale to si myslia aj oni. Nemá zmysel plytvať energiou, lebo každý link a dokonca výskum by si spochybnil. Len aby si bol v obraze aj na Slovensku nielen vo svete sa používajú prístroje, ktoré dokážu určiť diagnozu na základe stavu energetických dráh. To sa vvužíva napr. aj pri akupunkture – samozrejme aj tá je protibiblicka, ako inak, však aj popíjanie čaju je protibiblické ako si tu svojho času táral. Lebo ty len táraš a bohorovne tvrdiš : Takže poznám veľa. Keby tomu tak bolo tak by si tu nerozprával tie hluposti  ako napr. o joge, že: cvičenie nerieši nič, ale vôbec nič namiesto medicíny...  Je to doplnok ako akýkoľvek iný cvik...  Ty si klamár, alebo fakt hlupák – zas sa ospravdlnujem, ale to sa nedá čítať. Cvičenia jogy pomohli mnohým ľudom na celom svete, hlavne pri problémoch s chrbticou a pohybovým aparátom, v niektorým sanatoriach a liečebňach vo svete zaviedli aj cvičenia jogy, lebo mali úspech a dokonca aj na Slovensku niektorí lekari odporúčajú cvičenie jogy. A  na cvičenia jogy chodila aj moja byvala profesorka v jedných kupeľoch na Slovensku. Cvičenia jogy pomohli mnohým kresťanom a teraz sa choď prežehnať k tomu tvojmu biblickemu bohu, že to dopustil. Vlastne to on s tým nič nemá, to je predsa od Zlého!! Tak je to nie?  Ty si tu bol už toľko krát prichytený na hruškách, ako sa hovorí a stále bez zábran sa tu prezentuješ. A prečo si nereagoval na ten traktor, veď ten je tiež protibiblický?. Celá veda, technika aj priemyselná revolúcia je protibiblická, ty trdlo. Ale traktor ti neprekáža, ten ti vyhovuje, že, nemusíš sa celý deň lopotiť na poli, párkrat to prejdeš a máš pokoj? A čo televízia, to ti nevadí, že sa živíš protibiblickým remeslom, kde v biblii je zmienka o televizii?
Sa z toho už prebuď, miešaš tu hrušky s jablkami a ešte tam dáš aj slivky a ešte sa tváriš ako odbornik na ezoteriku a aj s vlastnou bibliou máš problém.  Ty si ako poniektorí tu, čo vlastné fantázie a predstavy tu ľuďom tlačia do hlavy a nutia ich aby im verili. To je čisté psycho. To je fakt na konzultáciu u lekára, lebo keby ti niekdo preukázal existenciu dráh, alebo čakier, alebo ti niekto povedal, že vďaka joge sa uzdravil, však ty by si skončil na cajli. Aby sa tak nestalo, tak to musíš popierať, lebo ta tvoja istota, barlička, fantazmagorie o biblii by sa ti rozpadla ako domček z kariet. Nemal by si sa čoho chytať, držať.  Že tým sprostostiam veríš je tvoje slobodné rozhodnutie, ale netlac tie kaleraby ľudom do hlavy.
Dám ti dobru radu, prestaň sa po pansky voziť na traktore, ale po biblicky zapriahni vola, alebo koňa a hybaj orať a zober motyku a hybaj okopávať ručne, to ti prečisti hlavu a nebudeš druhých unavovať slaboduchými myšlienkami a predstavami.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 05:47 :

rasto624,
spoveď je niečo iné, než si o nej myslíš. Vyznať svoje pády môžeš rodičom, psychoanalytikovi, kamošovi pri pive ... Ale nikto z nich Ti tie pády neodpustí, nezmaže. To urobí jedine Boh pri katolíckej spovedi.

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 08/07/2018 06:51 :

Rasto624  Keď si už napísal:
Ak by bolo meducinsky potvrdené joga, akupunktúra, reiki,  či rôzne prístroje nebol by dôvod na používanie v praktickej medicine a preplácať ich liečbu. (nechápem, čo sem pletieš reiky) tak konštatujem, že ti vôbec nechápeš súvislosti. Ty si sám protirečíš a prekrúcaš slova ako sa ti hodí. Vraj „A takéto odborné stanovisko zaujimajú ľudia bez príslušnej odbornosti ( ja by som si nedovolil),  nevadí. Platí však pravidlo rekurzivneho klamstva: zlidej kričí, chyťte zlodeja  …
Takže si bol prichytený pri klamstve!!! (a nie je to prvy krat), lebo bez príslušnej odbornosti tu dávaš stanoviská a dokonca bezpodmienečne platné závery!!!
A vraj „Je na Bohu,  aby posúdil,  či je dobré vypestovať potraviny v potu tvari s traktorom...
Verím,  že keby to všemohúci nechcel,  nedivolil by človeku vymyslieť traktor... „

Tak to skusim napisať ako ty, takto: Je na Bohu, aby posúdil, či je dobre vyzdravieť v potu tvári pri jogových cvičeniach. Verim ,že keby to všemohúci nechcel, nedovolil by človeku objaviť jogu..“
a takto by som mohol pokračovať pri akupunkture, pri prístrojoch atď. Rasto, ty si normálne že farizej, ty si normalne ich vzorom. A čo trebars porno, zbrane? To človek vymyslel sexshopy, atomovu bombu, chemické zbrane, lebo všemohuci to chcel? A ešte si myslíš , že si v pohode, no to ti aj verim, lebo vela takých ako ty si myslia, že sú ok a druhí su out, ale často to býva opačne.
Normalne, že nechapem. sorry, ale ty máš ten papier opravnene.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 07:25 :

O tom, ako ľudia volia ECAV biskupa je dobrý článok:
https://svetkrestanstva.postoj.sk/34461/ako-chuti-moc-v-evanjelickej-cirkvi

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-08 20:26 GMT

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 08/07/2018 07:45 :

rasto624, lepší katolicky jogin, ako pomätený biblický kresťan. To z kade čerpaš info čo mam a čo nemam povolené čitať, to ti našepkáva ten biblický boh? Však ano takých ako ty sú vo svete tisicky a už niekolkokrat predpovedali koniec sveta a posledny súd. Pokojne pokračuj v tom tvojom bluzneni, aspoň maš vyhodu, že na to nepotrebuješ drogy, lebo to stoji prachy ty to máš zadara od tvojho biblického boha. Ozaj ako vieš že to neni len rafinovaná hra Zlého aby ťa zviedol? No nakoniec je to jedno, ty by si to aj tak neprekukol, takže to máš na doživotie. Len aby si bol v obraze, použivaš rovnake metody a sposoby presvedčania a argumentacie ako druhá strana, ktorú tak rad kritizuješ. Čo ti nevyhovuje, alebo tomu nechapeš, tak to si upraviš a aby si iných utvrdil vo svojich bludoch, tak sem strčiš material z jednej strany, ktorý podporuje ten tvoj blud. Nie si o nič lepši ako oni a never tomu, že ste na opačnej strane a medzi vami je pomyselna čiara. Je smutnou pravdou, že ty si na rovnakej strane ako oni. Pomylení a zbludení sa tu navzajom poučuju, kto je mimo grin

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 08:12 :

rasto624,
raz vychváliš, ako super volili biskupa v ECAV a potom napíšeš toto ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 08:14 :

rasto624,
a Tvoj zbor nie je cirkevná organizácia ? Veď Ty také zavrhuješ. Tak ako to vlastne je ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 08:22 :

rasto624,
takáto voľba je podľa Písma ? Ja som ho čítal len raz, ale takéto niečo som tam nevidel.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 08/07/2018 08:23 :

rasto624,
všade to nie je tak. V katolíckej Cirkvi je to úplne inak. Napríklad podľa Tit 1,5:
"Na to som ťa nechal na Kréte, aby si usporiadal, čo ešte treba, a po mestách ustanovil starších, ako som ti prikázal; ..."

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-08 21:29 GMT

sivy je odhlásený top sivy napísal dňa 08/07/2018 10:14 :

rasto624 no jasne pani je odbornička, lebo ti to vyhovuje a podporuje tie tvoje fantazmagorie a vraj hladala vyzkum a nič nenašla, aj slovaak  hladal vyjadrenie kaščaka a nenašiel ho z čoho usúdil, že neexistuje, tak som mu ho ukazal ja.
Ty si normalne že manipulant, veď ty robiš presne to iste, čo robia politici a novinari, manipuluju a upravuju informacie, tak aby sa im to hodilo do toho obrazu, čomu veria. Ty si myslíš, že my tu žereme seno a nevidíme to? Ty nemáš ani kuska sebereflexie, povedal by som, že maš totalnu stratu sudnosti, Čo to preboha stvaraš rasto, sa prebud konečne. Keď som byval ešte u rodičov, tak som videl na čt2 jeden dokumentarny film o sektach a hadaj ktoré sekty boli najhoršie a najnebezpečnejšie? Nie new age ani ezoterické ani hare kršna, ale biblické sekty!!!  A tam sa diali veci, ohlupovanie v mene biblickeho boha, ludia sa vzdali majetku, robili akože v prospech komunity a boha a biblický guru, ich šefovia si uživali peniaze a vydobytky modernej techniky a ľudom zakazovali použivať radio, televizir, baterky, auta, telefony, čitať noviny , peniaze nedostavali, mali len prideli šatstva a rozdelovala sa uroda plus kto si čo dopestoval. V niektorých biblických sektach frčalo mnohoženstvo , znasilňovanie, ale aj vraždy. Však v mene boha je dovolené všetko, nie . Ty si zbludenec v mene biblického boha a ako každy zbludenec, ktorý „našiel cestu“ aj ty manipuluješ a klameš.

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 09/07/2018 05:34 :

cvičenie jogy..ak človek cvičí cviky pre svoje zdravie, posilnenie tela, .. ok
ak do toho zapája ostatné vnímania mimozmyslového,, aby posilňoval nejaké čakry a energie, spájal sa s nejakou vesmírnou energiou, tak to ok nie je
je to škodlivé

mnohé uzdravenia za použitia takýchto techník možno nastanú, ale človek sa otvára niečomu, čomu sa otvárať nemá, podobne, ako si chce niekto dávať veštiť, riadi sa horoskopmi..otvára sa týmto škodlivým veciam..a hoci sa môže z niečoho uzdraviť a povedať si, pomohlo mi to..prejaví sa táto škodnosť alebo zlo v niečom inom, podstatnom pre život a dušu človeka, alebo taký človek márne hľadá Božie požehnanie, keď sa dobrovoľne otvára zlému a je stále naklonený k zlému..kým sa toho nezriekne
podobne, ako má niekto pre "silu, energiu alebo šťastie" kamene, retiazky na ruke, zariaďuje si byt podľa feng šuej a prúdenia energií..

myslím, že cirkev sa vyjadrila, že joga (mimo samotného cvičenia) za používania metód energií, čakier a iného.. je škodlivá
tak netreba o tom zbytočne diskutovať, je škodlivá, nepraktizujem to
veštenia, horoskopy sú škodlivé, nepraktizujem to
metódy pozitívneho myslenia zamerané na silu a všemohúcnosť svojho ja sú škodlivé, nepraktizujem to
atď.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 09/07/2018 05:53 :

rasto624,
v tom citáte z Pavlovho listu, je kde uvedené, že biskup sa má voliť ? V citáte, ktorý som dal ja je jasne uvedené, že Titus má ustanoviť starších, nie usporiadať voľby.
Cirkev sa pri celibáte riadi slovami Pána Ježiša v Mt 19,12.
A slová "muž jednej ženy" určite neznamenajú, že biskup musí mať ženu. To by sv. Pavol sám porušil to, čo prikazoval, pretože bol slobodný. A to bol biskup "par excellence".

Doporučujem Ti vnímať Písmo v jednote napísaného a nie po jednotlivých vetách a odstavcoch.

A navyše, musíš prijať aj Tradíciu, pretože Písmo Ti to výslovne prikazuje.

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 10/07/2018 04:31 :

Z Pisma vysvetlenie

Prvy list bl. Pavla apostola Timotejovi 3,1-2

1. Hodnost "biskupa" v Novom zakone neznamena vzdy najvyssi stupen knazskeho svatenia, biskupstvo v dnesnom zmysle slova. V starokrestanskom nazvoslovi "biskup" a "starejsi" oznacuju ako biskupsku, tak vseobecne aj knazsku hodnost a niekedy sa ani neda zistit, o ktoru vlastne ide. Nie je to vsak len cestny urad "starejsich" Cirkvi, lez ustanovizen sviatostne (kladenie ruk a prislusne modlitby) a hierarchicky (skutocna pravomoc) ustanovenych cirkevnych predstavenych. V jadre bola teda aj organizacia apostolskej Cirkvi ta ista ako dnesna katolicka.

2. V prvych storociach Cirkvi sa na knazsku hodnost mohli podujat aj muzi zenati, pretoze bolo malo nezenatych, ktori by boli vyhovovali vekom, cnostou a vzdelanostou. Postupne si vsak knazske bezzenstvo razilo cestu, az v zapadnej katolickej Cirkvi stalo sa vseobecne povinnym. Uz sv. Pavol otvorene odporucal uplnu cistotu (1 Kor 7*) a od biskupov, knazov a diakonov rozhodne ziadal, aby sa len raz zenili. Druha zenba sa totiz vseobecne aj u pohanov pokladala za nieco menej pristojneho. Apostolove slova vsak neznamenaju, ze tito sluhovia Cirkvi musia byt zenati.

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-10 06:02 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 04:54 :


2. V prvych storociach Cirkvi sa na knazsku hodnost mohli podujat aj muzi zenati, pretoze bolo malo nezenatych, ktori by boli vyhovovali vekom, cnostou a vzdelanostou. Postupne si vsak knazske bezzenstvo razilo cestu, az v zapadnej katolickej Cirkvi stalo sa vseobecne povinnym. Uz sv. Pavol otvorene odporucal uplnu cistotu (1 Kor 7*) a od biskupov, knazov a diakonov rozhodne ziadal, aby sa len raz zenili. Druha zenba sa totiz vseobecne aj u pohanov pokladala za nieco menej pristojneho. Apostolove slova vsak neznamenaju, ze tito sluhovia Cirkvi musia byt zenati.

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-10 05:47 GMT


Druha zenba sa totiz vseobecne aj u pohanov pokladala za nieco menej pristojneho.


Dobrá hovdina


Matúš 12, 18-23

Napríklad

a to ešte sú i ďalšie státe aj starom zakone, žo židovského sposobu je


##
Apostolove slova vsak neznamenaju, ze tito sluhovia Cirkvi musia byt zenati.


Čistota prvom rade bola inač myslená a nie vylučne "slobodný stav" ako nikde apoštol Pavol, že musia byť vylučne slobodný

To je tak,keď niekto nerozumie a vyklada svoj vôľne a domyšla i vymyšla si

##

A ešte "tradicia"

Vieme, že nebol celibát u kňazov /diakonov, biskupov


Tak o akej tradicií sa vlasne melie a odvolávate sa?

Cirkevná "tradicia" je určená k inému súvisiacím veciam


Ale čo by sa dalo od takých samovykladačov očakávať, len vyplod hovadin a manipulácie

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 06:14 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 10/07/2018 05:06 :

11111, tak nevykladaj svojvolne

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 05:17 :

alexandra_napísal dňa 10/07/2018 05:06 AM :
11111, tak nevykladaj svojvolne


Nie som ty

Ako si radila drž sa svojích rád

a nepodavaj tuposti a hlúposti ktoré zavádzajú a sú klamstvom!

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 06:21 GMT

Ps,
obzvlášť keď nemáš ani naubohejšie základné poznatky a tušenie z cirkevnej historie by bolo inteligetne v tvojom prípade nehaluziť a debatovať o čom skutočne vieš i máš poznatky/znalosť a nie čomu nerozumieš a ani poňatia nemáš

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 06:36 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 10/07/2018 05:43 :

11111, a čo si si ešte z predloženého výkladu z Písma vyvodil? ty toho navyvodzuješ v každom smere..

odporúčam, ak chcem danej veci pochopiť alebo mi nie je celkom jasná, prečítať si výklad v Písme alebo požiadať o výklad kňaza

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-10 06:44 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 05:59 :

alexandra_napísal dňa 10/07/2018 05:43 AM :
11111, a čo si si ešte z predloženého výkladu z Písma vyvodil? ty toho navyvodzuješ v každom smere..

odporúčam, ak chcem danej veci pochopiť alebo mi nie je celkom jasná, prečítať si výklad v Písme alebo požiadať o výklad kňaza

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-10 06:44 GMT


Tak si to daj vysvetliť kňazom aspoň keď nemáš znalosť, než budeš zas  bluzniť a vypušťať taraniny/hovadiny -bludy

Ja ako ty bludy nepustil do eteru, tak konečne začni uctivo sa správať keď som ťa napomenul a mudrosti (tvoje rady čo mám) aplikuj prvom rade ma sebe

Podala si tuposť a hluposť v tom tom príspevku -alexandra_ napísal dňa 10/07/2018 04:31 AM :

##
ty toho navyvodzuješ v každom smere..


Ja alebo ty?

Ako reagoval som na tebou podamú - hlúposť vyvodzenia
1-"Druha zenba sa totiz vseobecne aj u pohanov pokladala za nieco menej pristojneho."

-Matuš 12,18-23


2- "Apostolove slova vsak neznamenaju, ze tito sluhovia Cirkvi musia byt zenati."

-nehovorí o celibáte (ako sa tu chce pretlačiť a podáva sa)

Nič som nevyvodzoval, keď mám holé fakty wink

O tuposti nemám čo polemizovať -tuposť/hlúposť je len a ostane tuposťou/hluposťou

Ale na tvoju tuposť sprostosti ozaj nemám zájem.
(tej si tu na stránke užijeme i bez mojej odozvy/reakcie)


Tak len, maj sa

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 07:26 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 10/07/2018 07:56 :

11111, snažil si sa tu popísať toho hodne každým smerom, ako tradične, len si akosi prehliadol, že nie to sú moje slová a výklad, čo si si mal možnosť viackrát prečítať, že ide o výklad z Písma

to sú slová mudrejších a adekvátne vzdelaných v cirkvi, ktorí výklad do Písma vkladali
a tak, čokoľvek si tu napriek tomu posmešne o tom napísal a poprel, nazval výklad hovadinou, hlúposťou a tuposťou, je irelevantné

už len správanie človeka k človeku, ak je založené na takej arogancii a znevažovaní,,o akom dobre by mohol taký človek zmýšľať? do svojich komentárov si vložil viac nadávok a urážok ako akéhokoľvek vecného vysvetlenia pre obohatenie človeka

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 08:12 :

alexandra_  napísal dňa 10/07/2018 07:56 AM :
11111, snažil si sa tu popísať toho hodne každým smerom, ako tradične, len si akosi prehliadol, že nie to sú moje slová a výklad, čo si si mal možnosť viackrát prečítať, že ide o výklad z Písma

to sú slová mudrejších a adekvátne vzdelaných v cirkvi, ktorí výklad do Písma vkladali
a tak, čokoľvek si tu napriek tomu posmešne o tom napísal a poprel, nazval výklad hovadinou, hlúposťou a tuposťou, je irelevantné

už len správanie človeka k človeku, ak je založené na takej arogancii a znevažovaní,,o akom dobre by mohol taký človek zmýšľať? do svojich komentárov si vložil viac nadávok a urážok ako akéhokoľvek vecného vysvetlenia pre obohatenie človeka


Poznámky výklad mám a to tvoje podanie čo si dala (tie dva body) sú mimo skutočnosti

Skús lepšie používať inteligenciu a nie tuposť a takú primitívnu manipuláciu (nie všetci tí naletia a otvoria sv. písmo)


###
už len správanie človeka k človeku, ak je založené na takej arogancii a znevažovaní,,o akom dobre by mohol taký človek zmýšľať?Veru ,veru toľko toho čakať nič dobré od teba pri toľko arogancií

##

Veru radčej kňaza nech oslovia uživatelia ako takých ako si ty a spol tu -tak pravdu sa nedozvedia iba tuposť

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 09:21 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 08:35 :

Alexandra

Aj si čítala vysvetlivky?

Tak napríklad
3, kresťanská morálka v TomTom bode ide o "početný život" a nie tebou podané-

"
Druha zenba sa totiz vseobecne aj u pohanov pokladala za nieco menej pristojneho."


A smelo môžem pokračovať ... (Ja podal už dva argumenty a podložené , ty zatiaľ žiadne ani vložené mudrými a učenými -ako sa snaziš uviesť a pomotať iných iba osočujúce tvrdenia a manipuláciu)

Tak asi tak je to medzi nami

Skús viac čítať a venovať sa skutočne sv.písmu než tu podávaniu tuposti/hluposti a bludov/nezmyslov

Bude to pre teba a aj ostatných užívateľov osožnejšie ak tak spravíš a budeš sa venovať viac pozorne a podľa toho čo je v sv.pisme dané


Veru neskutočné "morálna si" v tvojom konaní - podávaní bludov


A napísala si ty dnes viac  než ja wink a zavádzajúce bludy si podala

#

A k tvojmu spomenutému "storcuvaniu" to zatiaľ konáš len ty ako budím cez blbé a tak primitívnej žvanenie čo podávaš cez útoky

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 11:56 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 08:35 :

Alexandra

A 2 časť "biskup"

2. Je možné,že Pavol žiada,aby biskupom bol muž , ktorý bol iba raz ženatý, čiže po smrti manželky má zostať vdovcom. Nie je však vylúčené ,že výraz "muž jednej ženy" podobne ako " manželka jedného muža" ktoré sa nachádzajú v židovských a pohanských nápisoch z tých čias, označujú zvlášť vrúcnu manželskú lásku

Prepis sv.písma str. 2489 s úvodom k jednotlivým spisom PROF.Jozef Heribanová, sdb

tvoje podanie -" Apostolove slova vsak neznamenaju, ze tito sluhovia Cirkvi musia byt zenati."
Tak čo, je to tvojom podaním tak podané a sučinné s podaním PROF.Jozef Heribanová, sdb  ?


(Komu keď som zareagoval a označil bludom /XX zopakovaným tvojím spojeniam)


Ani nikde chýru o "celibáte" - akom štíhle to uvádza sa


Pomotané si to uviedla!

A to predošlé -"početný život" bolo s úvodu (prehovorí zo str. 2480 v bode -formálne a obsahové zvláštnosti Pastoralnych listov bod 3)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 10:42 GMT


A presne tu je to, ako som spomenul, ako svojvoľne upravuješ  posvojom čo nie je pravda (ani komentárom/vykladom podané) a podávaš manipulatívne bludy a svoje vlastné vyklady/vyplody


##
Áno také tvoje konanie pokladám za tuposť/hlúposť, primitivizmus a
nemorálnosť voči iným

ako i za nechutný hnus

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 11:37 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 10/07/2018 02:14 :

11111,
mám Písmo, ktoré uvádza výklad, ktorý si dal, a mám Písmo, ktoré uvádza výklad, ktoré som kopírovala ja, Písmo Sväté Nový zákon, 1952, Spolok sv. Vojtecha, Imprimatur Nr. 2769/1952, Mons. ThDr. Ambrosius Lazík

výklady si neprotirečia

Neviem vsak pochopit, za koho sa pokladas ty, ze si katolicky vyklad, resp. vysvetlenie skutočností, dané do Pisma, ktoré som sem dala, dovolujes nazyvat hnusom, bludmi a ostatnymi znevazeniami, nehovoriac o tych dalsich.

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-10 15:31 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 02:57 :

tvoje podanie -" Apostolove slova vsak neznamenaju, ze tito sluhovia Cirkvi musia byt zenati."

Druha zenba sa totiz vseobecne aj u pohanov pokladala za nieco menej pristojneho.


tvoja tuposť a cirkev to tak nepodáva


To mám prečítať všetky Výtlačky sv.písma?

(ja argumentoval dostupným pre všetkých a nie ako ty,  čo ani antikvariáte nezoženiu ľudia)alexandra_ napísal dňa 10/07/2018 02:14 PM :
11111,
mám Písmo, ktoré uvádza výklad, ktorý si dal, a mám Písmo, ktoré uvádza výklad, ktoré som kopírovala ja, Písmo Sväté Nový zákon, 1952, Spolok sv. Vojtecha, Imprimatur Nr. 2769/1952, Mons. ThDr. Ambrosius Lazík

výklady si neprotirečia

Neviem vsak pochopit za koho sa pokladas ty, ze si katolicky vyklad dany do Pisma, ktorý som sem dala,  dovolujes nazyvat hnusom, bludmi a ostatnymi znevazeniami, nehovoriac o tych dalsich.

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-10 15:20 GMTTy si vyklad nedala s písma ale vlasnú schomoleninu a to nazývam ako nazývam - HNUSOM A BEZOČIVOSŤOU   (u teba evydentná)a BLUDOM


Tex vykladu čo som dal hovorí dosť jadne o inom vypovednou hodnotou, než čo si uviedla a sa bavíme


Ako "sa neprotirečí", keď je to mimo (a iná vypovedaná hodnota a smere) to čom si podala ráno voči mňo spomenutý výklad ktorý hovorí úplne o inom a faktoch skumania historie?

A tie tvrdenia čo si uviedla hovoria o inom - ako to a "kde je totožné"?


Netrapoš už, nepodloženiami a bez faktov a dôkazov

Tebou podané dve tvrdenia a omačkové obhajoby sú bludy

Fakty sú taz fakty
(zatiaľ podal fakty a dôkzy,len ja)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 15:59 GMT


A nie je to o trpezlivosti u teba, ak by ťa zas manipulativne uživateľky chceli obdivovať ale o tvdohlavej tuposti/hluposti

Obzvlážť keď ranné tvoje podanie sa bije s faktami a podanou citáciouod domňa

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 18:55 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 03:27 :

Alexandra

Toto si odprezentovala

Druha zenba sa totiz vseobecne aj u pohanov pokladala za nieco menej pristojneho.


Ak by to bola pravda
Načo by potom sv.Pavol dával pokyny aby ostali radšej dovcami stď. podľa vysvetlovacieho vykladu ?

Načo teda, keby to bolo tak zaužívané[
- " Druha zenba sa totiz vseobecne aj u pohanov pokladala za nieco menej pristojneho",
ako si to podala?


Keby to v malo byť ako si uviedla?

MÁ TO LOGIKU?

To nemá najmenšiu logiku
ani len pri úvahe a zamyslení sa nad tým (a nie pri inteligencií)

a mám Písmo, ktoré uvádza výklad, ktoré som kopírovala ja, Písmo Sväté Nový zákon, 1952, Spolok sv. Vojtecha, Imprimatur Nr. 2769/1952, Mons. ThDr. Ambrosius Lazík


Si ráno neuviedla, že cituješ

Aká náhoda, že až teraz predkladáš, že "cituješ"

Važne už by si mala prestať haluziť wink a strapňovať sa

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 16:44 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 10/07/2018 05:59 :

Alexandra_ napísala pravdu.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 06:10 :

janjan napísal dňa 10/07/2018 05:59 PM :
Alexandra_ napísala pravduZas ďalšie ubohé len tvrdenie bez faktov a dôkazu grin
(plané slová)

Akú pravdu a v čom pravdu? Keď  od PROF.Jozef Heribanová, sdb citácia uvádza upne iný význam a  iné, než udala uživateľka alexandra_  ?


Po potom je na mieste otázka,


To ako chcete nahovoriť, že rkcirkev nemá jednotný výklad v rozpetí niekoľkých rokov ? wink

1952, Mons. ThDr. Ambrosius Lazík

vz

Podaním  roku 1995 PROF.Jozef Heribanová, sdb  s prekladu Nového Zákona z roku 1986


To naozaj také rozdielné tvrdenia a tak zasadne VYZNAMOVO VYPOVEDNÉ ? Za tak pár rokov? (1952 - 1995)


Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 19:41 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 10/07/2018 07:00 :

rasto624,
pomôžem Ti. O Tradícii, začatej apoštolmi (nie pred apoštolskej) a o tom, že ju máme zachovávať, sa píše v 2 Sol.
Takže nestačí len Písmo, je nutné zachovávať všetko, napísané aj nenapísané, čo učili apoštoli a ich žiaci a nasledovníci.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 10/07/2018 07:03 :

11111,
žiaden katolík nebude protirečiť Písmu, riadne vydanému, potvrdenému autoritou biskupa, aj keby bolo vydané pred 500 rokmi.
Ak niečomu nerozumieš, študuj.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 10/07/2018 07:13 :

janjan napísal dňa 10/07/2018 07:03 PM :
11111,
žiaden katolík nebude protirečiť Písmu, riadne vydanému, potvrdenému autoritou biskupa, aj keby bolo vydané pred 500 rokmi.
Ak niečomu nerozumieš, študuj.


Mal by si si s alexandrou_ naštudovať a nie tarať,  podávať nezmysly  ako bludy (domienky bez faktov a potvrdenia) hlavne keď tebe a alexandre_ chýba realna  znalosť a skutočné vedomosti


##
žiaden katolík nebude protirečiť Písmu, riadne vydanému, potvrdenému autoritou biskupa, aj keby bolo vydané pred 500 rokmi.Tak neviem prečo protirečite faktom čo som podal a každý má k tomu prístup?
(nie ke to nedosihnuteľná tlačovina/kniha)


Ale ten rozdieľ medzi (podaním alexandrinin tvrdením a mojím prepisom od dostupného a vykladom PROF.Jozef Heribanová, sdb  (čo podal podrobnejšie a obširnejšie vyjadrenia a poznatky i samotné fakty s učinnosťou k historickým faktom tej doby ) to stále neobjasňuje tvoj komentár ako ani nie je možné tvrdiť dvom vzajome vypovdne hodnotovo rozdieľním za "pravdu" a totožnosť  

A Čo by mal? /na to som sa nepytal ani nepoložil otázku - na otázku dvoch rozdieľne vypovedných podaní jednou cirkvou, rkc - to nie je odpoveď "čo mám"

Ani odpovedať čo za pravdu alexandra_ napisala = bez podloženia dôkazu/


To vie moc presne -držím sa faktov a skutočného nie vymyslov s internetového podania anonimných manipulantov (čo bolo nie raz tu niektorými uživateľmi kvám preukazané a dokazané -asi toľko) bez dôkazov a faktou či štipky a skutočne zdravého uvažovania/rozmyšlania

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-10 22:14 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 10/07/2018 07:54 :

Kde sa podeli naše bojovníčky za slušnosť na internete ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 11/07/2018 06:37 :

zuzaka,
čo Ti nie je jasné, čo chceš rozchomoľovať ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 11/07/2018 08:28 :

rasto624,
V prvom rade, prirovnávať debatu o Písme s debatou o zváraní je prinajmenšom nemiestne.
Ale k veci. Doteraz si nedal žiaden citát z Písma, ktorý by dosvedčoval, že biskupa majú voliť bežní ľudia. To je podstata debaty, nie to, či biskup má alebo nemá byť ženatý. A ináč, kňazi a biskupi sa zriekajú manželstva nie z neschopnosti byť manželmi, ale preto, že chcú celým svojim bytím, nerozdelene slúžiť Bohu a Cirkvi. Tak, ako sv. Pavol, ktorý aj na to nabádal, aby sa mu aj v tomto pripodobnili. Dúfam, že vieš, kde sa to píše.
Už si si prečítal list Solúnčanom ? Zdá sa, že ešte nie, lebo inak by si musel začať veriť Tradícii.

A ocenil by som viac úcty voči učeniu Katolíckej Cirkvi. Píšem ja posmešne o Tvojej ?

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-11 21:29 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 11/07/2018 09:45 :

janjan napísal dňa 11/07/2018 08:28 PM :
rasto624,
V prvom rade, prirovnávať debatu o Písme s debatou o zváraní je prinajmenšom nemiestne.
Ale k veci. Doteraz si nedal žiaden citát z Písma, ktorý by dosvedčoval, že biskupa majú voliť bežní ľudia. To je podstata debaty, nie to, či biskup má alebo nemá byť ženatý. A ináč, kňazi a biskupi sa zriekajú manželstva nie z neschopnosti byť manželmi, ale preto, že chcú celým svojim bytím, nerozdelene slúžiť Bohu a Cirkvi. Tak, ako sv. Pavol, ktorý aj na to nabádal, aby sa mu aj v tomto pripodobnili. Dúfam, že vieš, kde sa to píše.
Už si si prečítal list Solúnčanom ? Zdá sa, že ešte nie, lebo inak by si musel začať veriť Tradícii.

A ocenil by som viac úcty voči učeniu Katolíckej Cirkvi. Píšem ja posmešne o Tvojej ?

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-11 21:29 GMT


Samozrejme ako tradične pointa zas niekomu ušla laugh

1,Pointa mie je o čom kto s čím porovnáva
rasto nič neporovnával iba vyjadril pointu

Ako pravideľne píšeste o inom neš sa píše a polemizujete od koňa beňa a rozoberate čo nebolo ani podané


Presne ako s týmtom prispevkom


Pre to že ti pravdepodobne rozum poriadne chyba a ako ukazuješ asi tak myslenie ti poriadne neslúži

Tak to zopakujem

Rasťo vyjadril

o tom že keď je napriklad reč o zvaraní (na inom fóre)nik tam nerozonerá o karbobrúske

A ty ako i ďalší diskutéry polemizujete tu na stránke a rozoberate vždy o inom a mimo podanú pointu, hoc tvariaco sa ako že o pointe  

Ako vždy píšete o inom.

Ja položil otázku a tvaril si sa ako odpovedáš a pri tom uplne si písal rady o inom, mimo položenej otázky (nemalo ani súvis i keď si prestieral odpoveď,  (fantaziroval si si uplne o inom)

To veru o zravom (duševnom) zravotnom stave nehovorí


##

A ocenil by som viac úcty voči učeniu Katolíckej Cirkvi.To by u teba janjan,  i ja rád ocenil, keby bolo konečne u teba - viac úcty voči učeniu Katolíckej Cirkvi. A HLAVNE UČELOVO NEMANIPULOVAL, to obzvlášť ocenil pri tebe
(i pri ďalších uživateľoch/kách rk)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 03:06 GMT

eustacia je odhlásený top eustacia napísal dňa 12/07/2018 07:21 :

zuzaka, ozývam sa.

eustacia je odhlásený top eustacia napísal dňa 12/07/2018 08:41 :

Chápem, že sa janjanove napomenutia môžu javiť ako necitlivé, tvrdé, prísne. Pokiaľ však nejde dokázateľne o bludy, urážky a pod., o čo vlastne ide?

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 09:38 :

zuzaka napísal dňa 12/07/2018 04:45 AM Nech sa ozve ten komu si pomohol chápať, vnímať rozumieť, cítiť, vedieť, že katolícka cirkev je tá pravá.
Chcem to vidieť.
Naposledy upravil zuzaka dňa 2018-07-12 07:54 GMT


Dosť neštastne sformulované -na to sa ozve kde kdo

Lebo katolícka cirkev je tá pravá.*
(poznamka neskôr)

I bez spravneho chapania /rozumenia učeniu Katolíckej Cirkvi a sučinnosťou učením Katolíckej Cirkvi

Zak skôr aké vysvetlenie a rozumenie správne chapanie učeniu Katolíckej Cirkvi (s janjanovej pomoci) by ma zaujímali, lebo vysvetlenie podať nevie
(bez teológických vedomosti čo mu chýbajú /bez podpory človaka s priamymi teológickými vedomosťami /to nejde )

_____
*
Katolícka cirkev je cirkev (buď jednotlivá z viacerých cirkví alebo tieto všetky cirkvi ako celok), ktorá uznáva za svoju hlavu rímskeho pápeža, zástupcu Ježiša Krista na Zemi.

Katolícka cirkev tvorí

-všetky cirkvi uznávajúce Nicejské vyznanie viery

-východné katolícke cirkvi (Pravoslávne cirkevi- rozumejú sa východné pravoslávne cirkvi)
zvané aj uniati, katolíci východného obradu či východné cirkvi zjednotené s Rímom

##

Tak skrateno (pomôckovo) prevzaté z
Wikipédie -Katolícka cirkev (latinská cirkev a východné katolícke cirkvi)Cirkvi sui iuris, ktoré tvoria Katolícku cirkev

(zoradené podľa tradícií a v abecednom poradí)

1. Tradícia alexandrijská
Cirkev eritrejská
Cirkev etiópska
Cirkev koptská
2. Tradícia antiochijská
Cirkev maronitská
Cirkev sýrska
Cirkev sýrsko-malankarská
3. Tradícia arménska
Cirkev arménska
4. Tradícia chaldejská
Cirkev chaldejská
Cirkev sýrsko-malabarská
5. Tradícia konštantínopolská (Gréckokatolícke cirkvi)
Cirkev albánska
Cirkev bieloruská
Cirkev bulharská
Cirkev grécka
Cirkev chorvátska
Cirkev italo-albánska
Cirkev macedónska
Cirkev maďarská
Cirkev melchitská
Cirkev rumunská
Cirkev rusínska
Cirkev ruská
Cirkev slovenská
Cirkev ukrajinská
6. Tradícia latinská
Cirkev latinská (t.j. Rímskokatolícka cirkev/Katolícka cirkev latinského obradu)
Apoštolský exarchát pre Srbsko a Čiernu horu zatiaľ nie je výslovne uznaný ako cirkev sui iuris.[4]

Čo je Cirkev sui iuris Upraviť
„Svätá katolícka Cirkev, tajomné Telo Kristovo, sa skladá z veriacich, čo sú organicky spojení v Duchu Svätom tou istou vierou, tými istými sviatosťami a tou istou správou a ktorí, zoskupení do rozličných hierarchicky spojených celkov, tvoria miestne cirkvi a či obrady. Medzi nimi jestvuje podivuhodná vospolnosť, takže rozmanitosť v Cirkvi nielenže nie je na škodu jej jednote, ale ju skôr robí očividnou.“[5]

„Spoločnosť veriacich, ktorí sú spojení podľa právnych predpisov s hierarchiou, ktorú výslovne alebo mlčky uznáva najvyššia autorita Cirkvi, sa v tomto zákonníku označuje cirkvou sui iuris.“[6]

"Partikulárne cirkvi sú plne katolícke prostredníctvom spoločenstva s jednou z nich: s Rímskou cirkvou, ktorá „predsedá v láske“.“ (KKC, č. 834)

„Pod názvom partikulárna cirkev, ktorou je predovšetkým diecéza (alebo eparchia), rozumie sa pospolitosť veriacich, ktorí sú v spoločenstve viery a sviatostí so svojím biskupom vysväteným v apoštolskom nástupníctve. Tieto partikulárne cirkvi sú utvorené „na obraz všeobecnej Cirkvi; v nich a z nich [utvorená] jestvuje jedna a jediná Katolícka cirkev“.“ (KKC, č. 833)

„Partikulárne cirkvi sú plne katolícke prostredníctvom spoločenstva s jednou z

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 10:48 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 12/07/2018 10:01 :

Zuzaka, dojem?
niekto dáva na dojem, pre niekoho je podstatné, čo sa v obsahu píše
Janjan píše pravdu, ja som tiež katolíčka, a bolo by to pomýlené, ak by napísal niečo iné, viera je len jedna, nemôžu platiť dve pravdy alebo pravda podľa niekoho iného, alebo kus alebo kúsoček z mojej viery zapriem, aby som vyhovel druhému..máme byť verní
Napríklad posledne, čo napísal Rasťovi je pravda.
Rasťo sa domnieva podľa vlastného uváženia iné. A ani sa nečudujem, že jeho pohľad je iný.
každý nazerá na príspevok podľa svojho
nejde o to, či je to napísané k veci striktne alebo inak o niečo jemnejšie (určite však nejde o hrubosť alebo urážky), dôležitý je pri bavení sa o nejakej veci obsah k nej
a ani nie je dôležité, či to pomohol chápať Janjan, pretože každý má aj svoje, svoju vieru, svoju výchovu, svoju cestu k viere a k nábožnosti, ale to, čo píše, píše pravdivo
a tiež aj v mnohom obohatil
ja som sa napríklad na jeho podnet začala modliť nočnú modlitbu pred prvým piatkom..dal to tu do pozornosti, predtým som sa to nemodlievala..je to zaužívaná pobožnosť svätej hodiny, keď sa Pán Ježiš krvol potil v smrteľnej úzkosti, o túto modlitbu- bdenie vo svätej hodine žiadal pri zjavení Pán Ježiš sv. Margitu Máriu Alacoque
To sú rôzne veci, ktoré človek nevníma alebo nepozná, alebo už na ne pozabudol a je dobré, ak si ich pripomenie
Podobne, Roman, pred nejakým časom daval, čo sú hriechy proti Duchu Svätému, alebo skutky telesného a duchovného milosrdenstva..to môže byť hocijaká myšlienka, ktorá ti niečo pripomenie

a potom sú tí, ktorí sa silou mocou snažia ten dojem o druhom zámerne kaziť, tam už dochádza vecnosť, tak musia prísť osobné ataky, aby aspoň ako tak uspeli...nuž, čo s takými

ja si vážim ľudí s vecným názorom alebo vysvetlením, bez znevažovania

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 10:05 :

eustacia napísal dňa 12/07/2018 08:41 AM :
Chápem, že sa janjanove napomenutia môžu javiť ako necitlivé, tvrdé, prísne. Pokiaľ však nejde dokázateľne o bludy, urážky a pod., o čo vlastne ide?napomenutia môžu javiť ako necitlivé, tvrdé, prísne.

-To nie sú napomenutia

-To je neadekvatnosť tj. chybajúca adekvátnosť  potrebnej a potrebnej znalosti,  je to nevzdelamosť a neznalosť

Dokumety rkc si prečitať vie každý i originali aj sám a nie len vyberové citácie, že

A rkc sa vie dopracovať i správnemu vykladu a tak správmemu pochopeniu nauke cirkvy prostrednictvom skutočne študovaného teológa a má i poverenie(poverenie)  ktorý vie vysveliť, doplniť a objasniť, ppdrobne rozobrať v súlade učením rkc

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 11:33 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 10:24 :

zuzaka napísal dňa 12/07/2018 10:05 AM :
Ja chcem, aby sa ozval byvaly nekatolik, ktorý na základe janjanovych "povzbudeni", sa stal katolíkom.

Ja som to takto myslela. Neriešim pravosť či nepravost.
A neriešim ani janjana. Zaujima  ma ucinnost jeho spôsobu evanjelizacie.


To som chápal o čo ti ide, preto som upozornil ako to vedia nešťastne sformulované  zneužiť k inému a tak sa obhajovať a neodpovedať práve na to čo, o čo ti ide

#
Taký človek tu na stránke nie je (som presvedčený)
Obzvlásť i dokázateľne

Skôr opak je toho čo ťa zaujíma

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 12/07/2018 11:37 :

Zuzaka, to by si chcela tak nejak zázrak :-)

niekomu celý život trvá, kým sa obráti, kým sa z neveriaceho stane veriaci

ten, čo je iného vyznania, má svoju vieru
možno niekomu stačí si toto prečítať a možno nie..to nie je úplne otázkou prečítania si niečoho na nete..viera je predsa dar

myslím, že píše ku nejakej skutočnosti, ak je popieraná alebo sa píše nepravdivo, alebo píše aj to, čo je obsahom viery, pre obohatenie

a ten, čo je veriaci, sa môže obohatiť o niečo vo viere, ak to predtým nevedel alebo nevnímal

a možno to neobohatí nikoho

to ťažko povedať

A ak aj niekoho nieco obohati alebo si nieco uvedomil, nemusi sa z toho spovedat na tomto fore, je to kazdeho osobna sukromna vec

aj ja, keď sem niečo pridám, nejaký článok alebo video, pridávam to s úmyslom obohatenia, že to možno niekoho obohatí, kto si to prečíta alebo pozrie, pretože to obohatilo aj mňa

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-12 14:24 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 11:55 :

alexandra_ napísal dňa 12/07/2018 10:01 AM :
Zuzaka, dojem?
niekto dáva na dojem, pre niekoho je podstatné, čo sa v obsahu píše
Janjan píše pravdu, ja som tiež katolíčka, a bolo by to pomýlené, ak by napísal niečo iné, viera je len jedna, nemôžu platiť dve pravdy alebo pravda podľa niekoho iného, alebo kus alebo kúsoček z mojej viery zapriem, aby som vyhovel druhému..máme byť verní
Napríklad posledne, čo napísal Rasťovi je pravda.
Rasťo sa domnieva podľa vlastného uváženia iné. A ani sa nečudujem, že jeho pohľad je iný.
každý nazerá na príspevok podľa svojho
nejde o to, či je to napísané k veci striktne alebo inak o niečo jemnejšie (určite však nejde o hrubosť alebo urážky), dôležitý je pri bavení sa o nejakej veci obsah k nej
a ani nie je dôležité, či to pomohol chápať Janjan, pretože každý má aj svoje, svoju vieru, svoju výchovu, svoju cestu k viere a k nábožnosti, ale to, čo píše, píše pravdivo
a tiež aj v mnohom obohatil
ja som sa napríklad na jeho podnet začala modliť nočnú modlitbu pred prvým piatkom..dal to tu do pozornosti, predtým som sa to nemodlievala..je to zaužívaná pobožnosť svätej hodiny, keď sa Pán Ježiš krvol potil v smrteľnej úzkosti, o túto modlitbu- bdenie vo svätej hodine žiadal pri zjavení Pán Ježiš sv. Margitu Máriu Alacoque
To sú rôzne veci, ktoré človek nevníma alebo nepozná, alebo už na ne pozabudol a je dobré, ak si ich pripomenie
Podobne, Roman, pred nejakým časom daval, čo sú hriechy proti Duchu Svätému, alebo skutky telesného a duchovného milosrdenstva..to môže byť hocijaká myšlienka, ktorá ti niečo pripomenie

a potom sú tí, ktorí sa silou mocou snažia ten dojem o druhom zámerne kaziť, a potom sú tí, ktorí sa silou mocou snažia ten dojem o druhom zámerne kaziť,

ja si vážim ľudí s vecným názorom alebo vysvetlením, bez znevažovania1,
"pre niekoho je podstatné, čo sa v obsahu píše"

- klamstvo , vždy mimo podstaty píšete nie k veci ale o iných ako i teraz a podstate vždy o svojom a svojich myšlienkach, nie o podanej myšlienke/pointe

Pointa je - na základe janjanovych "povzbudeni", sa stal katolíkom.

(ten spomenutý blog mimo rkatolíka nič iným nepovie)

Držme sa pointy - to sú komentáre po iných blogoch (v svojom kopírované trhance dogmatiky a teológie neuvádza)

Fakt je ,že nikdy vysvetlenie nepodal a nemal k ničomu!Ani kto je blížny nejak nevedel podať (a tradične ako má zvyk/zaužívané nakopírovať rkc učenie o blížnom)
Tak isto neustáli spor z mravouky o cti druhého - raz používa inokedy ignoruje  (toho je ešte neskutočne viac)


2,
"viera je len jedna, nemôžu platiť dve pravdy alebo pravda podľa niekoho iného, alebo kus alebo kúsoček z mojej viery zapriem, aby som vyhovel druhému"

Presne , viera nie manipulovať, kúskovania výberu čo sa kedy a ako aktuálne hodí s vlastnej okolnosti a mienky či zámeru ,ako i podľa sympatií či je rkc ,  či inoverec nebodaj  či vlastnej domyslenej pravdy
Čo pravidelne ty i janjan KONÁTE

3,
" a potom sú tí, ktorí sa silou mocou snažia ten dojem o druhom zámerne kaziť,"

Presne vaše najme vás dvoch (prevažne) i ďalších rkc najme užívateliek

4,"a potom sú tí, ktorí sa silou mocou snažia ten dojem o druhom zámerne kaziť,"

A že potom nechápeš prečo to konám a aké je to jednoduché keď chceš

5,
ja si vážim ľudí s vecným názorom alebo vysvetlením, bez znevažovania

- Janjan nemá , neprejavil vecný názor a bohužiaľ nikdy nevysvetlil a zvažuje kde sa dá "v mene viery inovercov alebo tých čo nedostali rkc výchovu , dajme tomu len krst - atakuje   (čo som sa pravidelne musel pohádať a zastať takých ľudí

Okrem takýchto pokrútených hodnotovo ľudí, inú výpoveď sa pravdepodobne nedočkáme i si neprečítame.

A to že sa jediná a len ty tu a angažuješ v vytváraním  "správneho janjanovho konania " je známe všetkým užívateľom

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 13:20 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 12:56 :

rromann napísal dňa 12/07/2018 12:29 PM :
"zuzaka napísal dňa 12/07/2018 10:05 AM :
Ja chcem, aby..." a ja chcem, aby si si tu, ty podvodníčka, mala len jeden profil. Je nehorázne, čoho sa podvodníci dožadujú. Na pravú vieru sa neláka na cukríky


Bohužiaľ ani manipuláciou a trhancami
(To platí /myslím všeobecne )

Presne takých podvodnikom i s jedným profilom čo sa dožaduju je dosť a robia to pravidelne

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 13:59 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 01:05 :

alexandra_

Keď dávaš do popredia obohajúci bolog od janjana

Ako ani rkatolíkov ukážkovo moc neobohatil (čo poukazujú komentáre pod blogom)

A o inovercom to ešte menej

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 01:12 :

rromann napísal dňa 12/07/2018 01:02 PM :
už som ti to viackrat napísal. zapájaj sa do debaty, až pochopíš o čom je reč, alebo ťa niekto vyzve


Dobrý pokus o fór laugh

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 01:33 :

rromann
napísal dňa 12/07/2018 01:25 PM :
dilinko, vlastne ty tu máš tiež viac profilov, takže vrana k vrane sadá


Len si snívaj laugh laugh

Veď to tu má cez polovicu uživateliek ďalšia je cca 1/4 prenockov alebo navratilcov (mojím odhadom čo pobadal)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 14:37 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 01:55 :

rromann napísal dňa 12/07/2018 01:50 PM :
Aspoň dobre vidno "kresťanského ducha"


Správne napisané, ale len ozaj v uvozovkach

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 14:56 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 12/07/2018 04:38 :

Zuzaka, preco ma/nas uz posielas na druhy svet? smile
Ale prosim ta..smile
neviem, co ta k takej poznamke vedie, ale mozem ta ubezpecit, ze mam od toho hodne daleko..a snad budem mat na to dostatocny cas zivota a moznosti zmenit to..

Kiezby kazdy sme prisli do neba..

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-12 17:46 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 04:48 :

alexandra_ napísal dňa 12/07/2018 04:38 PM :
Zuzaka, preco ma/nas uz posielas na druhy svet? smile
Ale prosim ta..smile
neviem, co ta k takej poznamke vedie, ale mozem ta ubezpecit, ze mam od toho hodne daleko..a snad budem mat na to dostatocny cas zivota a moznosti"a snad budem mat na to dostatocny cas zivota a moznosti"


To by sa moc nespoliehal (hoc i to je priamou vypoveďou a naznačuje doszatočne svoje... )"Memento mori "
To aby si neotálala a využivala už tento okamych ako tú "možnosť"

lebo neviete ani dňa ani hodiny.

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 17:54 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 04:53 :

Najzaražujucejšie na tom celom, je poniektorých ich pretvárka a faloš,ktorú pod maskou aj tak pred Bohom neskryjú

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 18:06 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 12/07/2018 06:05 :

Aby som uviedol na pravú mieru omyl, ktorý sa tu vyskytol: ženatý muž sa môže stať gréckokatolíckym kňazom, ale vysvätený gréckokatolícky kňaz sa už nemôže oženiť.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 06:14 :

janjan napísal dňa 12/07/2018 06:05 PM :
Aby som uviedol na pravú mieru omyl, ktorý sa tu vyskytol: ženatý muž sa môže stať gréckokatolíckym kňazom, ale vysvätený gréckokatolícky kňaz sa už nemôže oženiť.


1, o akom omyle píšeš?


2, kde si ho vyčítal?

Ani rasto, ani miriamocka nič čo ty riešiš a popisuješ - "omylom" nevyjadrili ani nepodali


3, nič také čo "naprávaš" nik nespomenul a nepísal

4, jedine čo bolo spomenuté, že gréckokatolícky kňaz je a môže byť ženatý

Nik nespomenul postupnosť ani neriešil čo ty riešišTal rekapitulácia:

Aký omyl a koho omyl teda naprávaš, ako uvádzaš?
Ako všdy mimo pointu a podstatu wink a riešiš len svoje uvahy/domienky ktoré nik nepodal

##
Presne o tom je celá tvoja pravda, pointa a podstata =pravidelné konanie domyškanie a vymyšlanie si niečoho,  a  o ničom inom

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 19:24 GMT

janjan
gréckokatolícky veriaci svoje poznajú a ostatný nie sú anafabeti ani neschopní škôlksri, ale dospelý ľudia a ak ich to zaujíma, vedia si zaistiť zroj ku vedomosti (obratením na kompetetných tj. Gréckokatolícku Cirkev/úrad)

K čomu to vlasne dobré bolo a priniesol tvoj komentár?

##
2, vec aby nezabudol a ušetril zbytočnú odpoveď uživateľke alexandre_ jej na poučnosť a obohatením (pre koho)

Ohladom tohoto jej i rkatolícky kňaz vie podať info. Stačí byť aktívna farnička =komunikovať s kňazom vo farnosti

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 19:59 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 12/07/2018 08:25 :

Rasto624: "A budú tam aj greko kňazi,  čo nepočúvali prikaz a oženili sa..."
miriamocka112: "Ja som gréckokatolíčka, naši kňazi sa môžu ženiť,..."

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 08:34 :

janjan napísal dňa 12/07/2018 08:25 PM :
Rasto624: "A budú tam aj greko kňazi,  čo nepočúvali prikaz a oženili sa..."
miriamocka112: "Ja som gréckokatolíčka, naši kňazi sa môžu ženiť,..."


A ktoté to slovo uvádza či upriamuje na "omyl" a hovorí konkrétne o ženbe po vysviacke? A poukazuje opoctatnenie k tomu čo chceš "naprávať"?

Lebo stále v tom nevydím , že by bolo uvedené a priamo konkrétne "po vysviacke" ako si uviedol že "naprávaš omyl" okrem všeobecného hovorového podania s poukazaním na skutočnosť, že tá možnosť a je fakt "ženatý kňaz je u greckokatolíkov

Tak ten konkrétny fakt uveť, nech nemusíme isť zez 20 prispevkov a pačiť a preto nemusím tvrdo konať ako i ty, ale chlapsky sa postav k tomu a jasný konkrétny fakt, či slovo ktoré to priamo uvádza to čo riešiš a označuješ" omylom"


Tak i mimochodom i rkatolícky kňaz v 21 storoči mal svadbu a kanonickom práve, kodexom, teologiou je všetko poriadku.

To vylúskaj a ozrejmi verejnosti ako je to a je i možné aj takéto niečo.

Pán chytrý a sčítany samouk teológie
(nezabudni na § uviesť, pri vysvetlení)


A faj bude ešte dnes pred polnocou vysvetlenie podať na oba body

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 21:46 GMT

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 21:55 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 08:59 :

Janjan

A je to možné u rkc,  nie je to vymyslený príklad ale skutočnosť a s teológickej nauky

Vo vysvelovaní a ozrejmení by nemal byť pre teba problém ani svižnosti

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 12/07/2018 09:01 :

rasto624: "Čo je nemiestne: To posúdi Pán. "
To Ty musíš posúdiť, čo je správne a čo nie, čo hriech a čo dobro. A podľa toho potom konať. Keď to bude posudzovať Pán, na Súde, môže byť už pozde.

Ešte stále si nedal nejaký citát z Písma, o voľbe biskupov ľuďmi.

U vás to je "Druhý list apoštola Pavla Tesalonickým". A to, že máš sa držať Tradície, je vo vašom preklade možno ešte výraznejšie, než v našom.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 09:10 :

janjan napísal dňa 12/07/2018 09:01 PM :
rasto624: "Čo je nemiestne: To posúdi Pán. "
To Ty musíš posúdiť, čo je správne a čo nie, čo hriech a čo dobro. A podľa toho potom konať. Keď to bude posudzovať Pán, na Súde, môže byť už pozde.

Ešte stále si nedal nejaký citát z Písma, o voľbe biskupov ľuďmi.

U vás to je "Druhý list apoštola Pavla Tesalonickým". A to, že máš sa držať Tradície, je vo vašom preklade možno ešte výraznejšie, než v našom.ako nedal, keď UVIEDOL?

A toto je čo?


Skut.15:22  Vtedy sa apoštoli a starší s celou cirkvou uzniesli, že spomedzi seba vyberú mužov a po?lú ich s Pavlom a Barnabášom do Antiochie. Boli to Júda, ktorý sa volal Barsabáš, a Sílas, poprední muži medzi bratmi.


Tak o čo ti ide?

Akú to pravdu a podstatu naháňaš?


Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 22:11 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 12/07/2018 09:15 :

11111,
táto stať zo Skutkov pojednáva o inom. A okrem toho, táto udalosť je prejavom Učiteľského úradu Cirkvi (Magistéria).

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-12 22:26 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 12/07/2018 09:26 :

miriamocka112,
ospravedlňujem sa. Miesto slova "omyl" som mohol použiť miernejšiu formu, napríklad "nepresnosť".
Ale je dôležité vyjadrovať sa presne, lebo nie každý to vie, a potom sa šíria medzi ľuďmi bludy.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 09:27 :

janjan napísal dňa 12/07/2018 09:15 PM :
11111,
táto stať zo Skutkov pojednáva o inom. A okrem toho, táto udalosť je prejavom Učiteľského úradu Cirkvi.


To vobec čo si uviedol neriešim
,hoc kerú stať (konkrétnu)nebolo podmienkou ale odpovedať zo sv.písma -
odpovede zo sv.písma si sa dožadoval a to bolo splnené


##

Ale čo tak vyjadriť sa konečne ku tomu môjmu a ukazať svoje skutočné vedomosti s teológie a znalosť

1, bode mužnosť chlapa

2, bode skutočné teológické vedomosti

Čím viac času na vysvetlenie poukazuje len na tvoju nevedomosť

Ako vieš na internete vyhladávať nie som zvedavý

No čas ti letí a ubieha wink

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 23:12 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 12/07/2018 09:32 :

zuzaka, rasto624,
nebojte sa, neočakávam, že sa nejaký nekatolík obráti na základe mojich komentárov.
A ani by som to nechcel vedieť, keby sa tak aj stalo.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 09:35 :

Rasťo

Ešte stastie,  že tu nechidia ateisti,  aspoň sa nemusia hanbiť za spoluobčanov kresťanov.


Boli tu len pokrstený čo nedostali vedenie -nauku od rodičov. A s očakávania, zažili sklamanie ak sa v diskusíí ozvali a do pár hod. sa odregistrovali čo tu nasi blogový "kresťanský" starejšinovia na nich predviedli

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 09:43 :

Janjan

Nejak nie a nie podať teológické vedomosti laugh

Ako ani potvrdenie svojho opodstatnenia a hlavne tvrdenia -"nápravy omylu"


To nepotvrdzuje čo rkatolícky (eustacia, alexandra)  o tebe uviedli a vydia o čom iných pravideľne presviečajú, lebo okrem ich to ostatný nevydíme a poukazujem realisticky na fakta a skutočnosti

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 12/07/2018 09:45 :

rasto624,
poznanie Boha sa nezakladá na tom, koľkokrát sme prečítali Písmo, či iné knihy (aj keď tomu značne napomáha). Koľko nevzdelaných malo neotrasiteľnú vieru a dôveru ...

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 09:53 :

Janjan

Začni pracovať na vysvetlení

Lebo bez najmeších výčitok svedomia i keď mnohých poburujem (maju domienku krivdenia ti) píšem čo píšem o tebe (lebo moje tvrdenia o tebe sú nadobudnuté z takýchto nespočetných konkrétnych preukazaných faktov a nemám pocit bliženia ti (ako to tu iný radi v blogoch uvádzajú o mne)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-12 23:03 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 12/07/2018 10:02 :

janjan napísal dňa 12/07/2018 09:45 PM :
rasto624,
poznanie Boha sa nezakladá na tom, koľkokrát sme prečítali Písmo, či iné knihy (aj keď tomu značne napomáha). Koľko nevzdelaných malo neotrasiteľnú vieru a dôveru ...


Ako takúto vec -"Boha sa nezakladá na tom, koľkokrát sme prečítali Písmo, či iné knihy"

pekne popisuješ, čo je pravda,len to vystupovanie čo podávaš o tom nehovorí ani to stále často ako popisuješ čo a koľko si načital (dogmatiky,kních, sv.píma)

Hoc poukazu, že len a iba čítal, ale neporuzem/nepochopil

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 05:31 :

Zuzaka

Ale rromann napial pravdu -klamstvo podlosť, faloš, ale to fakt aký je u janjana, lebo to janjan sám tu predviedol (presne to čo vňom a aký skutočnosti je)

Nik v tom netvdil, nepopisal a meuviedol čo  oduševnene tvrdil janjan "napráva omyl"

-Omyl nik nepodal

Tak janjan iba klamal, zavádzal a osočil kryvo iných

(čo zas alexandra_ bude ticho a ak sa to buducnosti niekde pripomenie bude popierať)

O tom sú tie jej krásne slová včerajšom komentári o "kresťanstve" , vnimam to ako to je a nie raz popisal -manipulánti

##

rromann napísal dňa 13/07/2018 02:35 AM :
"janjan napísal dňa 12/07/2018 08:25 PM :
Rasto624: "A budú tam aj greko kňazi,  čo nepočúvali prikaz a oženili sa..."
miriamocka112: "Ja som gréckokatolíčka, naši kňazi sa môžu ženiť,..."

topmiriamocka112 napísal dňa 12/07/2018 08:31 PM :
Janjan, len sa hraj ďalej"
To ty sa tu zahravas s pravdou. Platí znovu to, čo som napísal vyššie. Podľa, falošná klamarka


"Podlá falošná klamáraka"

O tom sú tu naši rkatolíci a ich  predstava o rkatolíckej nauke
(a to i tu podavajú a prezemtujú)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 07:11 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 07:01 :

miriamocka

Presne každý čestne zmyšlajúci tvojmu prispevku porozumiel čo si uviela a o čom si pisala

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 07:09 :

rromann napísal dňa 13/07/2018 06:58 AM :
Nemila zuzaka, neviem o akej špine pises,  ale ty vieš o mne   nič.  A ked si mysliš, že pravda sa širi tvojou falošnou pokorou a cukrikovymi recami, tak si na omyle


A ty rromann tiež na veľkom omyle pri širení "pravdy", že falošnosťou, klamstvom, kryvým osočovaním, častovaním nadávok iných atd.....


Ako to porekadle je

Zlodej kričí chyďte zlodeja

A ako si to včera uviedol?

vrana k vrane... wink
Podliak podliaka chráni, nečestný nečestného atd.....

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 13/07/2018 07:34 :

tieto sporné diskusie vznikajú práve z toho, že jeden napíše niečo závažné, čo je proti druhému, a nie som si celkom istá, či to nie je robené zámerne

Ako čítavam v Rasťových príspevkoch, Rasto často píše veci, ktoré sú ironické alebo nepravdivé voči RKC.
Keďže je namietaná táto diskusia, že by sa chcel niekto robiť najmúdrejším, tak sa pýtam, z akého dôvodu má Rasťo, mimo RKC, väčšie právo písať o RKC ako ten, kto sa z RKC voči tomu ohradí a povie, nie toto pravda nie je, a do diskusie sa zapojí?

neviem, čo tým Rasťo sleduje medzi katolíkmi, keď má potrebu písať, ako človek iného vyierovyznania, o RKC a o tom, čo by mala a nemala robiť, že koná mimo Božieho slova.., ale domnievam sa, že každý si má ctiť svoju cirkev, z ktorej pochádza a nešpiniť cirkev iného

preto nie je možné očakávať, že bude iný ticho

ten, čo veci podal, nepodal ich s vedomím, že si ich nik nevšimne a že sa nikoho týkať nebudú, podáva ich práve z toho dôvodu, aby si ich niekto všimol
potom je už len pohnútka a úmysel, z ktorej tak koná

tá mi však čestná ani neznalá nepríde, nie po toľkých slovách, ktoré som tu už čítala

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 08:12 :

alexandra_ napísal dňa 13/07/2018 07:34 AM :
tieto sporné diskusie vznikajú práve z toho, že jeden napíše niečo závažné, čo je proti druhému, a nie som si celkom istá, či to nie je robené zámerne

Ako čítavam v Rasťových príspevkoch, Rasto často píše veci, ktoré sú ironické alebo nepravdivé voči RKC.
Keďže je namietaná táto diskusia, že by sa chcel niekto robiť najmúdrejším, tak sa pýtam, z akého dôvodu má Rasťo, mimo RKC, väčšie právo písať o RKC ako ten, kto sa z RKC voči tomu ohradí a povie, nie toto pravda nie je, a do diskusie sa zapojí?

neviem, čo tým Rasťo sleduje medzi katolíkmi, keď má potrebu písať, ako človek iného vyierovyznania, o RKC a o tom, čo by mala a nemala robiť, že koná mimo Božieho slova.., ale domnievam sa, že každý si má ctiť svoju cirkev, z ktorej pochádza a nešpiniť cirkev iného

preto nie je možné očakávať, že bude iný ticho

ten, čo veci podal, nepodal ich s vedomím, že si ich nik nevšimne a že sa nikoho týkať nebudú, podáva ich práve z toho dôvodu, aby si ich niekto všimol
potom je už len pohnútka a úmysel, z ktorej tak koná

tá mi však čestná ani neznalá nepríde, nie po toľkých slovách, ktoré som tu už čítalaČo tu s týmntom komentárom za klamstvá a intrigy píšeš???


1, "tieto sporné diskusie vznikajú práve z toho, že jeden napíše niečo závažné, čo je proti druhému,že jeden napíše niečo závažné"

-že jeden napíše niečo závažné, čo je proti druhému

miriamočka ani rasťo nič také nenapísali iba janjan si intrigoval svoje proti druhým

-a nie som si celkom istá, či to nie je robené zámerne

ja som si istý aj už dokázal a preukazalo sa, že je to poriadne zámerne u teba i janjana (u teba konkrétne tento komentár čo si uviedla, pomimo mnoho iných)
A je to úmyselne , vedomé - tak vieš čo za hriech konáš  


2,
"Ako čítavam v Rasťových príspevkoch, Rasto často píše veci, ktoré sú ironické alebo nepravdivé voči RKC.
Keďže je namietaná táto diskusia, že by sa chcel niekto robiť najmúdrejším, tak sa pýtam, z akého dôvodu má Rasťo, mimo RKC, väčšie právo písať o RKC ako ten, kto sa z RKC voči tomu ohradí a povie, nie toto pravda nie je, a do diskusie sa zapojí?"


Rasťo píše ako to tu ty , janjan prezentujete a podávate rkc a o tom píše a voči tomu sa ohrádza

3," neviem, čo tým Rasťo sleduje medzi katolíkmi, keď má potrebu písať, ako človek iného vyierovyznania, o RKC a o tom, čo by mala a nemala robiť, že koná mimo Božieho slova.., ale domnievam sa, že každý si má ctiť svoju cirkev, z ktorej pochádza a nešpiniť cirkev iného"

Zato tvoju a janjanovu i rromanovu potrebu písať o druhých a iných vierovyznaniach presne viem a to i ostatný (som presvedčený)

A druhý aspekt, už samotná úvaha tvojich slov - "čo by mala a nemala robiť, že koná mimo Božieho slova" Veď to tu pravidelne VY sami (ty, janjan, rromann) tu druhým píšete a drzo nakazujete(etika , mravnosť, slušnosť je vám trom cudzia)4,"preto nie je možné očakávať, že bude iný ticho"

Tak sa potom nečuduj a nepíš keď vieš
Tak ako píšem v úvodnej otázke -    "Čo tu s týmntom komentárom za klamstvá a intrigy píšeš???"  
#

Potom keď neočakavaš, ze bude ticho tak nečuduj sa (prečo sa teda nad ozvatím iných pohoršuješ? že sa ozyvame - miriamocka, rasto,ja a ďalší5,"ten, čo veci podal, nepodal ich s vedomím, že si ich nik nevšimne a že sa nikoho týkať nebudú, podáva ich práve z toho dôvodu, aby si ich niekto všimol
potom je už len pohnútka a úmysel, z ktorej tak koná

tá mi však čestná ani neznalá nepríde, nie po toľkých slovách, ktoré som tu už čítala"

"potom je už len pohnútka a úmysel, z ktorej tak koná

tá mi však čestná ani neznalá nepríde, nie po toľkých slovách, ktoré som tu už čítala"

Ani mne čestné nepríde(aktuálny príklad popri mnoha iných v blogoch)to čo janjan včera predviedol údajnej náprave toho čo nebolo

Ani čestné tvoje , keby ja niečo takého podobného a s ďaleka menšom rozsahu spravil tak štartuješ a teraz konkrétne ignoruješ a úskočne rozoberáš iné a iných - rasta    

Tak poučuj o morálke na budúce ale prvom rade sa morálne správaj a chovaj  
(lebo to zatiaľ sú o morálke iba reči u teba)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 09:36 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 08:19 :

rromann napísal dňa 13/07/2018 07:43 AM :
11111, nikde este tie tvoje "vyjadrenia" najdem...


Ja ani hľadať dávne v minulosti nemusím laugh

Ty ako i minulosti tak aj aktuálne nemenne podávaš
(a k tomu i s patričnom presným obrazom je súčasnosť )

Po 2 bavime sa tu a tetaz (čo minulosť je voči pritomnosti)

A po 3 je to bombastické ako sa pekne kryvý sám seba usvdčuje vlastným konaním keď je pri nekalosti nachytaný smile

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 09:28 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 08:49 :

miriamocka


Alexandra, ja sa nechcem nikoho zastávať, ale skús si prečítať úplne prvý Rasťov príspevok. Zareagoval na tému blogu, nič odveci tam nebolo, žiadna narážka na RKC. Ale potom ho začali chytať za slovíčka a on sa len bránil.
Vieš, ja to vidím tak...je tu skupina ľudí, ktorí zámerne provokujú. Potom prečo sa čudovať, keď sa niekto bráni?


To nepochopí, márny to pokus , pre ňu janjan je len správny a skutočnosti a fakty nie je schopná nikdy prijať, spracovať a vydieť
(ak slovne komentári by aj pripustila, tak iba slovom a nič viac, nasledujúce konanie bude hovoriť zas o opaku slov /vždy to tal bolo/)

Vždy budú druhý - zlý, nevediaci, nechapavý a všetky ostatné zápori

Ako sa vždy vyjadruje -janjan je ten  čo je napadaný

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 09:52 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 13/07/2018 09:14 :

Miriamocka, mrzia ma na tejto stranke dve veci, napadanie cirkvi a napadanie osobnostne
Tak hlboke, ze je to neskutocne smutne, nech to vyznieva hocijako hrdinsky

Kazdy, kto pise nieco urazajuce alebo s nekalym umyslom druhej osobe, na druhej strane je clovek, ktoreho sa to dotyka a moze mu ublizit. Neubudne z nicoho, ak taku vec clovek nepovie, zadrzi, ale druhemu taka vec na utrpeni a znevazeni prida.

Vec sa da povedat tak, aby priniesla osoh alebo poriadok, ak uz vsak ma prinasat druhemu zlomyselnu skodu, je ta vec neosozna, skodliva a nepotrebna

Ale bol by to idealny stav, co vsak nie je, pretoze kazdy ma isty intelekt a povahu a svoje, co sa prejavuje..a tak ostava len snaha, opatovna snaha a tak dookola, preto si myslim, ze padnut moze kazdy, ale kto nema umysel napravit pokazene alebo aspon zamysliet sa..to je uz potom zle

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-13 10:18 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 13/07/2018 09:34 :

Musela som si to prelistovat..V oblasti jogy mam podobny nazor ako Rasto..zastancovia jogy, samozrejme, pisali proti a posmechovali
Ak mas toto na mysli..a potom sa to uz rozvijalo dalej o inom az k biskupom

Aj ked mi to pride trochu vtipne, ved clovek ma toho tolko, co sa ma vo svojej sfere z Bozieho na seba zamieravat..ale nakoniec ideme k biskupom  
Ked tak maximalne v tom, co vyplyva mne vo vztahu k biskupovi

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 09:35 :

alexadra_ napísal dňa 13/07/2018 09:14 AM :
Miriamocka, mrzia ma na tejto stranke dve veci, napadanie cirkvi a napadanie osobnostne
Tak hlboke, ze je to neskutocne smutne, nech to vyznieva hocijako hrdinsky

Kazdy, kto pise nieco urazajuce alebo s nekalym umyslom druhej osobe, na druhej strane je clovek, ktoreho sa to dotyka a moze mu ublizit. Neubudne z nicoho, ak taku vec clovek nepovie, zadrzi, ale druhemu taka vec na utrpeni a znevazeni prida.

Vec sa da povedat tak, aby priniesla osoh alebo poriadok, ak uz vsak ma prinasat druhemu zlomyselnu skodu, je ta vec neosozna, skodliva a nepotrebna

Ale bol by to idealny stav, co vsak nie je, pretoze kazdy ma isty intelekt a povahu a svoje, co sa prejavuje..a tak ostava len snaha, opatovna snaha a tak dookola, preto si myslim, ze padnut moze kazdy, ale kto nema umysel napravit pokazene alebo aspon zamysliet sa..to je uz potom zle

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-13 10:18 GMT


Ako hovorím len svá s opacnými skutkami

Pokiaľ je rkc a nadbiehajúci lichotkami je všetko "ok"

i to zle, podlé a zákerné a neadekvátnosti atd....

Veď má nalepočku rkc a nadbieha lichotkami
##

Rasťo a miriamocka nič zale nepodali a dstalo sa iba janjanovej zakernosti a podlosti

A ty to ako vždy manipulatívne podávaď a obracaš

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 10:44 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 09:42 :

rromann napísal dňa 13/07/2018 09:37 AM :
"A po 3 je to bombastické ako sa pekne kryvý sám seba usvdčuje vlastným konaním keď je pri nekalosti nachytaný smile"
A tak niečo konkretné by nebolo?


Čo konkretnejšie ako tvoje príspevky by si si prial? laugh

Veď je ich dosť i priamo tu v diskusií

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 10:00 :

miriamocka napísal dňa 13/07/2018 09:49 AM :
Alexandra,
tak to je.

A pointa-

A je to tak činené u spominaných?

Alebo iba pekné mudre slová Ale prázdne, lebo sú bez konkrétneho konania, alebo presnejšie až opačného konania?


Myslím, že týto ľudia s rypaním do iných vydupkavajú a vynucujú si len pozornosť od iných užívateľov , lebo inym spôsobom (pozornosti) v svojej opistenosti a samote nedostanú

(po skúseností,pozorovaní  a zvažení faktov som si istý tým , že to tak u tých ľudí je)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 12:42 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 01:09 :

rromann napísal dňa 13/07/2018 11:55 AM :
"11111 napísal dňa 13/07/2018 09:42 AM :
rromann napísal dňa 13/07/2018 09:37 AM :
"A po 3 je to bombastické ako sa pekne kryvý sám seba usvdčuje vlastným konaním keď je pri nekalosti nachytaný smile"
A tak niečo konkretné by nebolo?
Čo konkretnejšie ako tvoje príspevky by si si prial? laugh
Veď je ich dosť i priamo tu v diskusií"
Ty chápeš vôbec význam väčšiny slov v texte???? pochybujem


Za to ti ja nemôžem čo ty pišeš a podávaš ale len ty sám  laugh

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 14:14 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 02:39 :

Alexandra

Napisala si

Keďže je namietaná táto diskusia, že by sa chcel niekto robiť najmúdrejším, tak sa pýtam, z akého dôvodu má Rasťo, mimo RKC, väčšie právo písať o RKC ako ten, kto sa z RKC voči tomu ohradí a povie, nie toto pravda nie je, a do diskusie sa zapojí?


Ja sa tiež pýtam

Prečo ukazuješ a stale uporne  presviečaš o chybe Rasťa?

Prečo potom rkatolíci vkuse utočia na iných mimo rkc vierovyznania?

Prečo klamstvom a podlosťou píšete o chynach iných a vymyšlate si megatíva o iných ako i uvádzate to čo vraj dali iný a nik to skutočnoti nenapísal?

A prečo vždy napomínaš iných ale pri skutočnom akterovi (janjanovi) už si ticho a ak ozveš tak prekrúcaš to?


A prečo píšeš o jednom zakopnutí a umyselne zavádzaš, keď  je to tu sústavne a vždy a zakaždym ?

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 03:15 :


rromann napísal dňa 13/07/2018 02:55 PM :
"zuzaka napísal dňa 13/07/2018 09:02 AM :
ty chuda vypatlane, a ty sa akým právom do tých debát zapajaš?? či to len iný nemôžu a ty jediná jedinučká môžeš???
A ty sa hlásiš k rkc, no konec.- obhajuješ tu rasťa čo si neodpostí každú chvilu na posmech obracať " Peter ty si skala..."  A naposledy jeho posmešky z Panny Marie tiež asi pasujú k tvojej viere, že sa ho tu zastávaš


A že ojedinelého

Samozrejme rkc zas slepí a to že to je zlé a nesprávne čučia

Ty s rkc učením neukazal s nadavaním ani konaním

Robíš zle a nesprávne


No
Ako vždy lem tý iný inoverci robia zle,len na svoje rkatolíck nevydí


##
"ty chuda vypatlane"

To už len je ukážka "kresťana" ktorý pozná učenie rkc a má živú vieru

No fuj

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 16:19 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 03:28 :

Alexandra, rromann obhajujete sa ako deti škôlke čo a ako rasto624

Alexandra, janjan i rromann

Každú jednú príležitosť kde sa dá rypnuť do rasto624 nevynechate

V čom ste lepší?

Veď ste taký istý a konate - správate sa ako pohania čo nikdy  nepočuli o Bohu

lesanka333 je odhlásený top lesanka333 napísal dňa 13/07/2018 03:31 :

ODKAZ PRE JANJANA:

Ahoj Janjan,
Mišovi (Misomisovi) tu uz davnejsie vymazali profil. Vcera si cital diskusiu na tomto blogu a poprosil ma, aby som sem pre teba v jeho mene pridala tento odkaz (resp. komentar) - citujem:

Misomiso:
"Asi okolo roku 212 napisal sv. Hippolyt Rimsky spis s nazvom Apostolska tradicia, kde okrem ineho stoji:

2. Biskupové

"....Za biskupa at je vysvecen ten, kdo je zvolen vsim lidem a je bezuhonny. Kdyz bylo vyhlaseno jeho jméno a vsichni souhlasi, shromazdi se v Den Pane lid spou s presbyteriem a pritomnymi biskupi. Kdyz vsichni prisvedci, at na nej biskupove vlozi ruce, knezi potichu stoji . Vsichni at mlci a modli se v srdci za seslani Ducha.... "

S pozdravom. Misomiso grin"

Naposledy upravil lesanka333 dňa 2018-07-13 16:32 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 03:34 :

rromann napísal dňa 13/07/2018 03:23 PM :
ti to zopakujem. Si i d i o t. neschopný pochopiť napísaný text a napísať príspevok bez dodatočných úprav.  
p.s. už si tu dostal zhodnotenie aj od profesionala


A ty si "kresťan" rkc a stakýmtom správanim a konaním?

A takto vedome a umyselne páchať hriech?


To pohania sú bližie k Bohu

##
No to srašne a k hanbe/zahanbeniu reprezentuješ rkc

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 16:44 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 13/07/2018 03:55 :

miriamocka112: "Keď sa hocikoho spýtaš, aký je rozdiel medzi rímskokatolíkom a gréckokatolíkom, určite ti povie, že rímskokatolícki kňazi sa nemôžu ženiť a gréckokatolícki áno. Čiže je to akási zaužívaná formulka, ktorej každý rozumie."

Z tejto odpovede je vidno, že asi tí dotyční tomu nerozumejú.

A nebol by som tak optimistický v názore, že ľudia sú teologicky vzdelaní. Ja to vnímam skôr opačne.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 13/07/2018 03:59 :

zuzaka, miriamocka112,
mohli by ste byť konkrétne a preukázať kde sme ja alebo alexandra_ neúctivo alebo urážlivo reagovali na rasta624 ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 13/07/2018 04:30 :

rasto624,
V Sk 15, 22 sa ani len náznakom nespomína nejaká voľba biskupov (riešili iný problém). Prvý cirkevný snem (koncil) vybral dvoch mužov, Júdu a Silasa, aby prezentovali v Antiochii výsledky smenu - rozhodnutie, ako majú konať kresťania obrátení z pohanov. Museli to byť iní ľudia než Pavol a Barnabáš, nezávislí, lebo tí by mohli byť neprajníkmi obvinení, že výsledok snemu reprezentovali po svojom.

Dôležitý je aj Sk 15, 31: "Keď ho prečítali, radovali sa z tejto útechy." Čo z tejto vety vyplýva ? Že kresťania s radosťou prijali rozhodnutie apoštolov, koncilu, a s radosťou sa podriadili rozhodnutiu Učiteľského úradu Cirkvi.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 13/07/2018 04:46 :

miriamocka112, zuzaka,
áno, máš pravdu, ospravedlňujem sa, že som otázku nesformuloval inak, aby som vás neprávom neobvinil z niečoho, čo ste nevyslovili.
Ale dali ste tu poznámku o všeobecnej neúctivosti resp. útočnosti príspevkov voči rasto624 a iným. Preto som chcel vedieť, čo zlé sme napísali.

A treba si dávať aj na všeobecné vyjadrenia, lebo niekedy nemusia byť v súlade s katolíckou morálkou. Napríklad niekto o malom spoločenstve (komunite) povie, že je tam rozšírený nejaký hriech - všetci, aj nevinní, sú v podozrení.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 05:18 :

janjan napísal dňa 13/07/2018 03:59 PM :
zuzaka, miriamocka112,
mohli by ste byť konkrétne a preukázať kde sme ja alebo alexandra_ neúctivo alebo urážlivo reagovali na rasta624 ?


To som ti už včera povedal klamstvo čo si podal o iných a udajne naprával čo nik nepovedal


janjan napísal dňa 12/07/2018 06:05 PM :
Aby som uviedol na pravú mieru omyl, ktorý sa tu vyskytol: ženatý muž sa môže stať gréckokatolíckym kňazom, ale vysvätený gréckokatolícky kňaz sa už nemôže oženiť.


A
si klamár, podvodnik, manipulator - nik neuviedol to čo v tom tom prispevku ty uvádzaš

Lebo tvoje konanie je zhodhné a totožne s konaním klamara podvodnika a manipulanta


A klamstvo je ako ti ide o nauku a že ako sa ti hodí tak sa oháňaš, preto si zas klamár a podvodnik


A lahko dokozateľné  na rromanna napraviť a poučiť už odvahu nemal

To si "prehliadol" keď tak sleduješ a tak si všímaš aj to čo noe je ,že?rromann napísal dňa 13/07/2018 03:23 PM :
ti to zopakujem. Si i d i o t.

rromann napísal dňa 13/07/2018 02:55 PM :
"zuzaka napísal dňa 13/07/2018 09:02 AM :
ty chuda vypatlane.


A tam kde nič nie je faloš a podvod- chceš naprávať.

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-14 20:30 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 05:43 :

janjsn apísal dňa 13/07/2018 03:55 PM :
miriamocka112: "Keď sa hocikoho spýtaš, aký je rozdiel medzi rímskokatolíkom a gréckokatolíkom, určite ti povie, že rímskokatolícki kňazi sa nemôžu ženiť a gréckokatolícki áno. Čiže je to akási zaužívaná formulka, ktorej každý rozumie."

Z tejto odpovede je vidno, že asi tí dotyční tomu nerozumejú.

A nebol by som tak optimistický v názore, že ľudia sú teologicky vzdelaní. Ja to vnímam skôr opačne."Z tejto odpovede je vidno, že asi tí dotyční tomu nerozumejú."

To je ale len tvoja vlastmá sugemcia  o druhých -ostatný sme rozumeli a vedeli ako to je.
#

"nebol by som tak optimistický v názore, že ľudia sú teologicky vzdelaní."

Ani nemusia


To -teológicky vzdelaní to je fakt   ty veru nie si teologicky vzdelaný. ani alexadra_ nie je teológicky vzdelaná a nespočetne iných uživateľov nie je tiež

Ale zoznamko nie je teológicko a filozofiacka fakulta/teologicka fakulta ,  ani seminár atď...


Si si to tu splietol


Potom vzniká uvaha
A prečo si na teológickej útovni nepohovoríš na patričnom mieste a s takými ľuďmi, keď tak po tom túžiš?

Napriklad keby si chodil na teológicko filozofickúvakadémiu, by si mohol doštudovať a byť katechét a bolo by to isto prospešnejšie (pozom by si i viac pomohol cirkvy i ducvhovným) ako to čo tu predvádzaš

A omnoho a vyžšom rozahu prospešnejšie

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 19:00 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 06:20 :

janjan napísal dňa 13/07/2018 04:46 PM :
miriamocka112, zuzaka,
áno, máš pravdu, ospravedlňujem sa, že som otázku nesformuloval inak, aby som vás neprávom neobvinil z niečoho, čo ste nevyslovili.
Ale dali ste tu poznámku o všeobecnej neúctivosti resp. útočnosti príspevkov voči rasto624 a iným. Preto som chcel vedieť, čo zlé sme napísali.

A treba si dávať aj na všeobecné vyjadrenia, lebo niekedy nemusia byť v súlade s katolíckou morálkou. Napríklad niekto o malom spoločenstve (komunite) povie, že je tam rozšírený nejaký hriech - všetci, aj nevinní, sú v podozrení.


Janjan
Ty si sklade?  Koľko máš rokov?


" A treba si dávať aj na všeobecné vyjadrenia, lebo niekedy nemusia byť v súlade s katolíckou morálkou. "

To očakávať aby sedelo od tých čo tvrdite že nepozmajú?

To už poriadme na hlavu....

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-13 19:21 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 13/07/2018 06:40 :

11111,
čo sa stalo ?

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 13/07/2018 11:19 :

rromann napísal dňa 13/07/2018 03:50 PM :
11111 umyselne si tu páchal hriech ty, ked si zverejnoval udajne "pravdy" zo sukromia Alexandry, o ktorých si sa domýšlal na základe nejakeho osobneho kontaktu.


" udaje "pravdy" o ktorých si sa domýšlal

A na akom základe sa domievaš, že si napisal pravdu a zas nepodal lož a klamstvo -že nedal pravdu a domyšlal som si? To by ma zaujímalo

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 14/07/2018 03:40 :

rromann napísal dňa 14/07/2018 02:38 AM :
Lebo si hajzel, čo si tu vymyslal aj na mňa. Ked je raz niekto klamar,  klamár zostane"Ked je raz niekto klamar,  klamár zostane"

Tak taký dôvod máš na klamanie?

To už tetaz rozumiem prečo klameš -ako píšeš a si sa priznal "aj ostameš"

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-14 04:56 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 14/07/2018 06:34 :

11111,
ako sa Ti darí v zoznamovaní ?

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-14 13:53 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 14/07/2018 01:22 :

janjan napísal dňa 14/07/2018 06:34 AM :
11111,
ako sa Ti darí v zoznamovaní ?

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-14 13:53 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 14/07/2018 03:20 :

rromann a zuzaka,
čo keby ste si podali ruky ?

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 14/07/2018 03:50 :

rromann napísal dňa 14/07/2018 03:31 PM :
Isto ta panbožko miluje, za to, ako vehementne braniš rasta, ktorý si robi posmesky z Panny Marie "Isto ta panbožko  miluje"

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 14/07/2018 04:06 :

Nie je dobré opakovať zlé vyjadrenia, aj keď nie sme ich autormi.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 14/07/2018 04:08 :

janjan napísal dňa 14/07/2018 04:06 PM :
Nie je dobré opakovať zlé vyjadrenia, aj keď nie sme ich autormi.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 14/07/2018 04:13 :

rromann napísal dňa 14/07/2018 04:10 PM :
11111 sa nerovná húpací koník. koník je na tom lepšie

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 14/07/2018 04:19 :

rromann napísal dňa 14/07/2018 04:17 PM :
dilino , moje kopírovať nemusíš, ja ich sústavne neupravujem, ako ty grin grin grin

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 14/07/2018 05:01 :

11111,
jeden môj si nestihol skopírovať ...

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 14/07/2018 05:06 :

janjan napísal dňa 14/07/2018 05:01 PM :
11111,
jeden môj si nestihol skopírovať ...

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 14/07/2018 06:29 :

rromann napísal dňa 14/07/2018 06:27 PM :
načo piješ?

rromann je odhlásený top rromann napísal dňa 14/07/2018 07:26 :

Ste len banda falošných pokrytcov.
Vašo, mna vymažeš a toho primitava 11111, ktorý tu osočuje klame uraža, toho tu dlhe mesiace toleruješ? Ludi, ktorý urážaju Pannu Mariu toleruješ. Ale čo čakať od takeho mamonara ako si ty! A vrat mi na účet peniaze, čo som zaplatil. Inak si ich budem vymahať, a nech ťa to tvoje krestanske svedomie zožiera, za to, čo si tu dopušťal. Vieš čo sa píše, do štvrteho pokolenia!

rromann je odhlásený top rromann napísal dňa 14/07/2018 07:31 :

Pre janjana zopakujem:
CIRKEV VIERA KONZERVATIVIZMUS DEJINY POLITIKA FRAGMENTY LITURGIA UMENIE AKCIE ETIKA NÁROD RODINA
18. 10. 2010

Pochod homosexuálov v Belehrade: "Proti sodomistom s bičujúcim Kristom!"

Karol Brtáň

10. 10. 2010 sa v srbskom Belehrade konal po deviatich rokoch opäť „Pochod hrdosti“ („Parada ponosa“) sodomistov, pedofilov, sexuálnych násilníkov a iných zvrhlíkov a psychicky narušených deviantov. Šéf Euro-socialistickej a boľševickej misie v Srbsku, Vincent Degert, na belehradskom zhromaždení predstavil srbskej verejnosti zhruba tisícku importovaných sodomistov (prevažne tzv. sex-turistov nakazených AIDS) zo západných, liberalizmom skazených európskych krajín ako napr. Holandsko. Voči prítomnosti tohto cudzieho a umelého elementu homosexuálov v organickej srbskej spoločnosti sa v sobotu a v nedeľu postavilo vedno 20 000 obyčajných Srbov pripravených brániť svoju „porodicu“ (rodinu).

Z nich sa vyše šesťtisíc aktívne a nebojácne zapojilo do obrany hodnôt priamo v belehradských uliciach, čím srbský ľud prakticky počtom prečíslil moc policajného štátu zradcovskej, prozápadnej a liberálnej vlády Borisa Tadiča. Ten na umlčanie hlasu srbského ľudu, výhradne od ktorého by mala plynúť moc srbskej vlády, vyslal do ulíc 5600 policajných žoldnierov. Kontrarevolúcia srbských národných historických hodnôt bola na sklonku a magický dátum 10. 10. 2010 mohol vstúpiť do srbských dejín ako „Deň národnej obrody“.

Povstavší srbský národ, bití žoldniermi z vlastnej krvi, v nedeľný sviatok Pána bránil v belehradských uliciach Boha a život ním na Zemi stvorený.
Srbskí národní kontrarevolucionári zapálili sídlo Demokratickej strany a americko-židovskej televízie B92, ktoré oboje sa snažia po juhoslovanskej občianskej vojne srbský národ nakaziť chorobami západného liberalizmu všemožnými prostriedkami.

V tento pohnutý deň som sa na ulici dal do reči s 21 ročnou Srbkou vo Viedni študujúcou filozofiu, Ljubicou Bojičič, ktorá pred mojimi očami udrela po hlavách dreveným pravoslávnym krížom dvoch jazykmi sa nechutne oblizujúcich mužov. Celý incident zostal bez povšimnutia srbskej polície, ktorá spolu s armádou bránila pred demonštrantami hlavne sídlo americko-židovskej televízie B92, ktorá sa pochodu zastávala, a preto sa stala terčom útokov srbských kontrarevolucionárov.
Spýtal som jej, či je jej čin, ktorého som bol svedkom, podľa nej v súlade s kresťanskou morálkou, keďže patrila k asi tristočlennej skupine vybavenej krížmi a pravoslávnymi ikonami. Odpovedala mi:

„Áno aj nie. Dnešný falošný kresťanský humanizmus navráva kresťanom, že sú bezmocné teliatka, ktoré sa majú iba nečinne prizerať tomu, ako ich celý zvrhlý a židovským liberalizmom skazený svet fackuje a vysmieva sa z ich hodnôt. Z kresťanských hodnôt, ktoré sú univerzálnymi hodnotami života. Falošní kresťanskí humanisti, ktorí sa nechali zmiasť rôznymi New Age sektami odvolávajúc sa na Krista zdôrazňujú, aby sme my, kresťania, nastavili násilníkom či sodomistom znásilňujúcim Boží poriadok i druhé líce. Aby sme sa prizerali, ako Diabol víťazí nad ľudskou slabosťou. Aby sme sa utiekali k Bohu iba v tichých modlitbách a šeptom ho prosili o pomoc. Aby sme sa báli hlasno zastať Krista. Aby sme zaliezli pod zem ako ustráchané šváby či nietzeovské kresťanské chrobáky.
Títo falošní kresťanskí humanisti pritom zrádzajú Krista, nášho Pastiera, ak odhovárajú jeho ovečky od činov. Určite predsa ako kresťania nemohli len tak zabudnúť, že kresťanstvo je živá viera, založená na skutkoch Kristovej lásky, kedy v tichej modlitbe k Bohu máme iba žiadať, aby nás Otec naplnil silou v podobe Ducha Svätého – silou konať a vzoprieť sa Diablovi a jeho prisluhovačom v súlade s vôľou Božou.

V mene kríža...

Môj skutok aktívnej obrany kresťanských hodnôt, na ktorý ste sa ma pýtali, nie je v súlade s týmto pokryteckým kresťanským humanizmom. Ale naopak, je v súlade s učením historického a dodnes živého Krista, ktorý nielenže volá po láske a mieri, ale sám sa aktívne zasadzuje pri obrane Lásky a Pravdy – presne v tom duchu, ako keď s osmihlavým bičom v ruke vyháňal Kristus vo svojom spravodlivom hneve Božieho Syna kupeckých farizejov zo stánku svojho Boha-Otca,“ srbská deva otvorila staruškú Bibliu a prečítala z nej:

„Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi. Sami doň nevchádzate, lebo zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi. Sami doň nevchádzate, a tým, čo vchádzajú, vojsť nedovolíte,“ zavrela Sväté Písmo a pokračovala:
Ježiš čistí svojím bičom Boží chrám – obraz Krista-revolucionára, ktorý sa kresťanskí pseudohumanisti snažia zatajiť...
„A tak som dnes tu. Proti sodomistom s bičujúcim Kristom-revolucionárom. Dnes totiž hlavne mladí veriaci zabúdajú na to, že Kristus bol v prvom rade revolucionár, bohatier čistého srdca a muž činu a nie nejaký zženštilý a precitlivelý rojko ako sa ho dnes snažia prezentovať pokryteckí židovsko-kresťanskí pseudohumanisti. Kristus bol revolucionár, ktorý mal z Božej vôle prinavrátiť človeku v Novej zmluve s Bohom Pravdu a Lásku ako jedinú cestu do Božieho kráľovstva, ktorú židovskí farizeji v Starej zmluve predali a dodnes prostredníctvom masmédií ako je zradcovská televízia B92 predávajú za úplatu zlatom od Diabla, keď sa falošne a nepravdivo tvária, že homosexualita je úplne normálna a prirodzená vec.“

Po Ljubiciných slovách som ako Slovák zostal zahanbený. Bol som totiž aj na Dúhovom Pride 2010 v Bratislave. Vtedy som sedel ako kresťan katolík v kaviarni na Hviezdoslavovom námestí, pevne v rukách zvierajúc ruženec a ticho v modlitbách prosiac Pána Boha i Sedembolestnú Pannu Máriu, aby uchránili Slovensko pred sodomistami ako pokušiteľmi Diabla. Podľa Ljubiciných slov som vtedy svojou nečinnosťou zradil Krista. Miesto, aby som prosil Boha o silu k činu, zachoval som sa spolu s väčšinou slovenských kresťanov ako teliatko v predstavách kresťanských pseudohumanistov.


Po tomto zahanbujúcom stretnutí s odvážnymi srbskými veriacimi som sa pred tvárou Boha zaprisahal, že ak sodomisti zavítajú do Bratislavy aj o rok, nezostanem len pri tichej modlitbe, ale požiadam Ducha Svätého, aby ma viedol k činom aktívnej obrany pilierov kresťanského sveta – k obrane tradičnej rodiny.

Tak mi Boh pomáhaj!

prebraté z http://www.beo.sk/

rromann je odhlásený top rromann napísal dňa 14/07/2018 07:35 :

A pre tieto sliepky, čo tu vypisuju nezmysli o laske nekonečnej a tolerancii , ale maju ju len pre svojich pochlebovačov... Tie kravy som urazil, ked som ich prirovnal k vam Vy ste riadne p... , preto ste aj tam, kde ste

rromann je odhlásený top rromann napísal dňa 14/07/2018 07:41 :

11111 a ty ked si sa nepoučil na rodičoch , spoznaš to časom na sebe!
Ale aj tak som ešte takého primitíva nestretol ako si ty

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 14/07/2018 09:33 :

Kedysi na tejto stranke neexistovali urazky
Viedli sme aj sporne debaty, ale neexistovali v takom rozsahu, v akom je to teraz..od isteho casu sa stali zakladom komunikacie a dovolenosti, stylom poniektorych ludi
Staci si precitat komentare vyssie..co komentar, to urazka
Uz aj niektori ini by tu nemali co robit za svoje spravanie

Napriek vsetkemu nie spravnemu, co tu odznelo, je mi luto, ze je Roman prec
Ako jeden z mala ludi sa dokazal zastat tych, ktorym bolo ublizovane
A rovnako podavat striktne veci viery, ktore maju ludia radsej v pozvolnejsom a prisposobivom style

Niektori ludia radi pichaju do inych a tesi ich to, rovnako do ich citlivych zalezitosti zivota, ktore som mala moznost velakrat tu citat
S uplnym vedomim a pozitkom zo zla, ktore im sposobuju

Mne je jasne, ze spravodlivost nie je uplna
Pretoze sme kazdy iny

Stacilo by o nieco viac ochoty

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-14 23:10 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 15/07/2018 05:32 :

Zuzaka, preco si myslis, ze neviem co pisem?
Myslis, ze mozes v beznej komunikacii pouzivat voci niekomu rozkazovaci sposob? (pokial nejde o napomenutie z vyslovne zleho) mozno je to tebe prirodzene, mne nie.
Je len ista skupina ludi, ktori mi mozu rozkazat, ostatni ma mozu o nieco poziadat.
A myslim, ze tak je to u kazdeho.

Ale zamyslela som sa.
Ja na tejto stranke citam uz dlhsie.
To je moj pohlad.
Ak mas iny, mozes ho rovnako napisat.

Jedine, co by som upresnila je, ze v mnohych komentaroch, kde su urazky, lebo prirodzene, ze su aj tie vecne a slusne
Za napisanym si stojim.

Ak sa ti zda, ze zastavam nadavky Romana, nezastavam, tie nadavky boli zle, ako aj ine slova, ktore tu odznievaju, a prirodzene, ze za nadavky a urazky moze niekto ocakavat, ze moze byt nahlaseny a vymazany, je mi luto, ze zostali bez opravy..
Niekedy vsak tie vzajomne diskusie su vedene vo vzajomnom bojovom postaveni (a to nehovorim a vecnych namietkach, ale o znevazovani) alebo v nerovnovahe toho, co jeden moze a druhy uz nie
Preto si myslim, ze sa ma kazdy poznazit zo svojho ist korektne

Bojime sa povedat prepac, lutujem..lebo si myslime, ze je to slabosske a ubudlo by z nasej moci
No bez prepac sa tazko mozem pohynat dalej, to by clovek musel byt dokonaly a svaty, aby nikdy neublizil, ale nie je..preto robi chyby, mozno vedome a mozno nevedome, ale robi..a tie chyby a zanedbania si urcite vyzaduju napravu a prepac

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-15 07:38 GMT

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 15/07/2018 07:01 :

Zuzaka, mam jeden meter, vidim a citam, len ho nepouzivam
To by tu bolo len o vytykani, co mne tak uplne neprislucha, pokial uz naozaj nevidim vyznam k tomu nieco povedat
Mne ani ine predchadzajuce rozhovory v inom blogu neprisli uplne korektne z kazdej strany

Od toho tu vsak nie som, znovu je to moj pohlad, vysporiadalo sa to alebo vysporiadali ste si to tak, ako sa vysporiadalo

To uz je potom na kazdom ako pojde dalej

...
Kazda nadavka je vykrik z tmy alebo z bolesti duse
Patri jej povedat, toto sa nema, a potom je to uz o pristupe k cloveku..
Nadavka sa dokaze hlboko dotknut a boliet, ja by som o tych nadavkach vedela hovorit, ktore mi tu boli dane, a skutocne dokazali zaboliet a boleli dost dlho..
Postupom casu vsak stratili ucinok, a prisla lutost nad clovekom, ktory ich hovori
Kto z nas dvoch je stastnejsi, ten ktory striela do ludi a zabija, alebo ten, ktory strielat a zabijat nemusi?
A tak, ak ja mam viac stastia ako on, mozem mu v akejkolvek podobe z toho stastia a dobra podarovat, aby nebol tak nestastny.

Naposledy upravil alexandra_ dňa 2018-07-15 08:51 GMT

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 15/07/2018 07:32 :

Janjan, a moc tu už neobhajuj rkc, lebo tiež skončíš na hranici. Ako si si všimol, je to tu samý individualny veriaci s vlastným náboženstvom. či už to bol zvon a teraz rasto624 ktorý žije udajne len podla biblie. Ale tá jeho biblia sa sklada len z toho, čo si do nej on sam dal. To k tomu listu solunčanom
"rasto624 napísal dňa 11/07/2018 09:43 PM :  5.list Solúnčanom ?  Je to sväté písmo??? Nie nečítal...“ A on bude o sebe tvrdit, že neni sektar. A okolity lud mu tu bude čapkať za pár cukríkovych slov na ktoré ich nalákal ako uchyl male deti-

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 15/07/2018 07:56 :

Nie vzdy len o tom druhom, niekedy hej, a niekedy mali svoj podnet
Prave preto je dobre zacinat pohladom na seba, ci som nieco nepokafral
Ak nie, tak to nejak musim adekvatne spracovat..podla uvazenia ktorym smerom

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 15/07/2018 08:28 :

Alexandra, to nebolo nutné. Aspon vidieť, kto je tu osa. Ako sa hned do teba pustila.
"zuzaka napísal dňa 15/07/2018 07:47 AM :
...Ale ani schvaľovať mlčaním." Ked rasto dava niekam na okraj Pannu Mariu, vtedy reagovať netreba, ale ked mu to niekto vytkne, vtedy ako osa priletí smile
Postupne všetci, čo sa zastali RKC boli odtialto vyštvaný.
Tak ako to kedysi stalker napísal" ...banda pokrytcov a farizejov.."

nezabudka1234 je odhlásený top nezabudka1234 napísal dňa 15/07/2018 08:36 :

Aj janjanovi to hrozi. to hrozi každemu katolikovi, čo tu zabludí a koná...

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 08:53 :

Keby si niektorí ľudia uvedomili, že vodu kážu, ale víno pijú, ich komentáre by vyzerali ináč. Lenže ľahšie je meniť iných, než seba.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 09:22 :

nezabudka1234,
nemyslím si, žeby zvon bol individuálny veriaci s vlastným náboženstvom. Len niektoré veci nevedel. A na spracovanie nových informácií, ktoré možno nezapadajú do nášho konceptu, je potrebný čas, otvorenosť pre účinkovanie Božej milosti a ochota prijať poznanú pravdu. Myslím si, že jemu toto nechýba. A navyše, ja nie som tá autorita, ktorú má niekto poslúchnuť, ja môžem len poukázať na to, čo učí Cirkev.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 10:20 :

janjan napísal dňa 15/07/2018 08:53 AM :
Keby si niektorí ľudia uvedomili, že vodu kážu, ale víno pijú, ich komentáre by vyzerali ináč. Lenže ľahšie je meniť iných, než seba.
Keby si niektorí ľudia uvedomili, že vodu kážu, ale víno pijú,

To je ptesne o tvokom chovaní,  len ty si to vedomé robíš

Aby sme nehladali dôkaz

rromann napísal dňa 14/07/2018 03:31 PM :
Isto ta panbožko miluje, za to, ako vehementne braniš rasta, ktorý si robi posmesky z Panny Marie

Tvoja rakcia "adekvátne správma"

janjan napísal dňa 14/07/2018 04:06 PM :
Nie je dobré opakovať zlé vyjadrenia, aj keď nie sme ich autormi.


Vynný a zle koniaci je komu sa posmeškovanie Boha nepáčilo a pošmeškovanie iných

A ešze tvoje slová ktorývh sa sám nedržiš - manipuluješ


janjan napísal dňa 12/05/2018 08:41 AM :
je v plnom súlade s katolíckou mravoukou. Pretože platia morálne zásady:
- Každý človek má právo na česť a dobré meno.
- Preto aj vo svojom vnútri musíme o každom predpokladať, že je čestným človekom, pokiaľ sa
iste nepresvedčíme o opaku. A ani potom ho nesmieme pozbavovať vonkajšej cti pred ľuďmi.
- Každého človeka treba považovať za dobrého, pokiaľ opak nie je iste dokázaný.


Ako vydieť i alexadru_ to "obohatilo" a píše v tom duchu o Rasťovy a iných

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 10:23 :

janjan napísal dňa 12/05/2018 08:41 AM :
je v plnom súlade s katolíckou mravoukou. Pretože platia morálne zásady:
- Každý človek má právo na česť a dobré meno.
- Preto aj vo svojom vnútri musíme o každom predpokladať, že je čestným človekom, pokiaľ sa
iste nepresvedčíme o opaku. A ani potom ho nesmieme pozbavovať vonkajšej cti pred ľuďmi.
- Každého človeka treba považovať za dobrého, pokiaľ opak nie je iste dokázaný.


Pekne poučaš iných, len škoda že tak sám nekonáš a mespraváš

To iba pre vybraných a keď ti pasuje

Člen rkc,  čo ti vyhovuje tak ten môže i Boha a iných urážať

Ale to robia zlé len inovercom a  druhý členovia rkc čo nemajú strach na pravdu a pravdivo poukážu na to čo skutočne zlé je.

Pekne ste (janjan, alexandra_) preukazali aký nesprávny členovia rkc ste (čo a ako učenie rkc praktizujete) a aké skutočnosti, tie správne a tak pekného čo pišete/uvázate skutočne žijete

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-15 11:44 GMT

Keď nad tým tak uvažujem,
Bohu vďaka a patri sláva, že ste "single" a nemate rodinu a hlavne deti
Takto učiť, praktizovať a vychovávať vieru, učenie rkc ako to tu konate - mešťastie v rodine, neštastný prostejšok (manžel/manžeka) a nešťasné deti by to bololo nešťatím (i pre spoločnosť)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-15 17:16 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 01:04 :

napísal dňa 15/07/2018 06:41 AM :
Alexandra, rozkazovaci spôsob znamená, že na konci vety je výkričník, mimo iné.

Párdon, v živote by mi nenapadlo ti rozkazovať a tu už vôbec nie.

Aj to je dôkaz tvojej súdnosti nesprávnej.
Nemáš na každého rovnaký meter.#
napísal dňa 15/07/2018 08:03 AM :
Reakcie sú o tom druhom vždy.Teda o tom, kto reaguje.

Človek ak chce, podnet si nájde. Kebyže si ho aj vymyslí.


Plne súhlasím a je to tak,  ako aj u janjana

Priamo nie len tu, ale aj o tom prispevky po iných blogoch svedčia (dávajú/ podavajú výpoveď o tom v konaní - reakcie/prispevky)

Ak im to povie niekto /poukáže na to ostane u nich v nemilosti a nasledne (i časovosti do budúcna) bude nimi (alexadrov_, janjanom)  atakovaný/napadaný cez rôzne formy a spôsobmi

(zas budem obvinený {ako sa to tu robí a robia aj v budocnosti bude na toto poukazované a označené za klamstvo}  keď je poukazané  pravdou  na nesprávnosť  za akt uražania, klamstva, domyšlania a napadania  atď)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-15 16:14 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 03:11 :

11111,
už si skončil ?

alexandra_ je odhlásený top alexandra_ napísal dňa 15/07/2018 04:56 :

Janjan, je zaujimave kolko usilia venuje tento uzivatel mojej osobe..a v nie velmi mensom pocte aj tebe
Takmer v kazdom komentari alexandra
Alebo alexandra a janjan
Myslis, ze ma tak chce poucit do zivota a ze mu tak na mne zalezi, alebo to robi skor ku mojej skode?
Vycita komentare moje, ale ako pozeram, je neporovnatelny pocet jeho komentarov ku mne. Nejak vlastne neviem rozuzlit, co tym chce povedat. Tak moze sa pisat kritika alebo nemoze? Moze sa poukazat na nespravne alebo nemoze? Ak sa teda moze poukazat, tak kto moze? Kazdy, ci len niekto? Ak by som sa mala drzat jeho navodu, vlastne ani neviem, co ten jeho navod hovori a na co poukazuje.
To len tak.
Zaujala ma ta neskonala iniciativa.
Zasluzil by si velku cokoladu za ten cas, ktory mi venuje.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 05:05 :

Alexandra_,
mňa zaujala tá jeho úvaha o nás dvoch, našich rodinách a deťoch. Doporučoval by som mu, aby si ju opísal na papier a dal pri spovedi prečítať aj spovedníkovi. Možno dostane menšiu "pokutu" smile

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 05:33 :

alexandra_napísal dňa 15/07/2018 04:56 PM :
Janjan, je zaujimave kolko usilia venuje tento uzivatel mojej osobe..a v nie velmi mensom pocte aj tebe
Takmer v kazdom komentari alexandra
Alebo alexandra a janjan
Myslis, ze ma tak chce poucit do zivota a ze mu tak na mne zalezi, alebo to robi skor ku mojej skode?
Vycita komentare moje, ale ako pozeram, je neporovnatelny pocet jeho komentarov ku mne. Nejak vlastne neviem rozuzlit, co tym chce povedat. Tak moze sa pisat kritika alebo nemoze? Moze sa poukazat na nespravne alebo nemoze? Ak sa teda moze poukazat, tak kto moze? Kazdy, ci len niekto? Ak by som sa mala drzat jeho navodu, vlastne ani neviem, co ten jeho navod hovori a na co poukazuje.
To len tak.
Zaujala ma ta neskonala iniciativa.
Zasluzil by si velku cokoladu za ten cas, ktory mi venuje.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 05:34 :

janjan napísal dňa 15/07/2018 05:05 PM :
Alexandra_,
mňa zaujala tá jeho úvaha o nás dvoch, našich rodinách a deťoch. Doporučoval by som mu, aby si ju opísal na papier a dal pri spovedi prečítať aj spovedníkovi. Možno dostane menšiu "pokutu" smile

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 05:35 :

Toľko irónie a posmeškov

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 05:41 :

11111,
to, čo si o nás popísal, je len na smiech. Okrem jednej "úvahy" - tá je na plač.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 05:55 :

miriamocka112napísal dňa 15/07/2018 05:45 PM :
11111,
tieto tvoje slová nie sú posmeškom? sú v hodné katolíka?

Bohu vďaka a patri sláva, že ste "single" a nemate rodinu a hlavne deti
Takto učiť, praktizovať a vychovávať vieru, učenie rkc ako to tu konate - mešťastie v rodine, neštastný prostejšok (manžel/manžeka) a nešťasné deti by to bololo nešťatím (i pre spoločnosť)Je vhodné to sekať?

Prečo nie celé?

Keď nad tým tak uvažujem,
Bohu vďaka a patri sláva, že ste "single" a nemate rodinu a hlavne deti
Takto učiť, praktizovať a vychovávať vieru, učenie rkc ako to tu konate - mešťastie v rodine, neštastný prostejšok (manžel/manžeka) a nešťasné deti by to bololo nešťatím (i pre spoločnosť)

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 06:03 :

.

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-15 19:20 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 06:09 :

Veta: "Keď nad tým tak uvažujem" zhoršuje skutkový stav výroku. Pretože bol napísaný uvážlivo. Nebolo to len nejaké spontánne citové vzplanutie, konanie zo strachu, či iné okolnosti znižujúce započítateľnosť skutku.

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-15 19:10 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 06:20 :

11111,
si prihlásený a Tvoja reakcia trvá akosi príliš dlho. Čo sa deje ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 06:27 :

11111,
keďže nereaguješ, poradím Ti, ako sa vysporiadať s touto ošemetnou situáciou: ospravedlniť sa a opýtať sa svedomia, či je potrebné vykonať aj nejaké iné úkony.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 06:41 :

zuzaka,
v komentári pred Tvojim som mu ho práve podaroval.
Cesta k šťastiu vedie cez pokánie.

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-15 19:42 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 07:37 :

janjan napísal dňa 15/07/2018 06:03 PM :
.

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-15 19:20 GMT


Aj to pôvodne znenie -ako sa nevykrútim i toto je vypovedná hodnota o tebe

#
Doplním
Smutná ale zato veľmi pravdivá pravda o tebe a aký skutočnosti naozaj si, ako vyhladávaš zlo a nie dobro

A akom vznení a motivácia i vo svojej podstate boli nasledné tvoje komentáre ktoré uvádzaš ako "dobré a správne rady"

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-17 05:25 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 07:41 :

Zuzaka

Ďakujem


No vystihla si to (strielaním)

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 07:50 :

zuzaka by mala presne označiť strelcov.

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 07:55 :

miriamocka112,
nepripúšťaj si štokholmský syndróm.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 07:59 :

miriamocka112

Poriadku je to tvoj názor na to (neberiem ti to a máš na to právo)

Ja zas nevidím sorry -od prvej tvojej reakcie a z dôvodu štylistike tvojho písania na dôvod a potrebu obhajovať sa voči tvojej domnienke (tj. vnímaní)

Vysvetlenie nikoho nezaujímalo , preto sa ani nesnažím ho dať (ako čítam aj tak by ste neprijali )  , podali ste si rovno svoje

A každé následné tak isto - po svojom

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-15 21:12 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 08:02 :

Klasika.

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 08:06 :

janjan napísal dňa 15/07/2018 05:05 PM :
Alexandra_,
mňa zaujala tá jeho úvaha o nás dvoch, našich rodinách a deťoch. Doporučoval by som mu, aby si ju opísal na papier a dal pri spovedi prečítať aj spovedníkovi. Možno dostane menšiu "pokutu" smilejanjan napísal dňa 15/07/2018 06:09 PM :
Veta: "Keď nad tým tak uvažujem" zhoršuje skutkový stav výroku. Pretože bol napísaný uvážlivo. Nebolo to len nejaké spontánne citové vzplanutie, konanie zo strachu, či iné okolnosti znižujúce započítateľnosť skutku.

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-15 19:10 GMT


Myslím , že si vie každý  utvoriť svoj názor

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-15 21:07 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 08:15 :

Názor na čo ?

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 08:21 :

miriamocka112,
odpoveď Ti už dal vyššie:
"Vysvetlenie nikoho nezaujímalo , preto sa ani nesnažím ho dať (ako čítam aj tak by ste neprijali )  , podali ste si rovno svoje"

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 08:43 :

miriamocka112 napísal dňa 15/07/2018 08:14 PM :
11111,
mňa nezaujíma to,čo napísal janjan alebo alexandra. Ja som sa spýtala teba,či ten tvoj výrok nebol prehnaný. Vysvetlila som ti,ako mu ja rozumiem, tak neviem prečo mi vytýkaš štylistiku môjho písania.


"tak neviem prečo mi vytýkaš štylistiku môjho písania."

Lebo i štylizácia textu má svoju výpovednú výpoveď
Ako jedno s druhým súvis

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-15 21:46 GMT

Ukazuje  to aj či druhý chce počúvať a vnímať druhého alebo nie

Dnešný príklad zuzaka vz alexandra_

Zuzaka dala oznamovaciu vetu
Alexandra_  to brala a popisovala za príkaz

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-07-15 21:52 GMT

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 15/07/2018 08:43 :

Štylizácia textu naozaj má výpovednú hodnotu.

Naposledy upravil janjan dňa 2018-07-15 21:58 GMT

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 09:09 :

miriamocka112 napísal dňa 15/07/2018 08:49 PM :
11111,nehnevaj sa ozaj za to,čo ti teraz napíšem, ale ty nie si ten, kto by mal posudzovať štylistiku. Tvoje príspevky sú tak ťažko zrozumiteľné a plné pravopisných chýb. Napr. čo je výpovedná výpoveď?

Naposledy upravil miriamocka112 dňa 2018-07-15 21:50 GMT


Nehnevám sa , je to pravda čo sa týka pravopisu,
ale že by nemal posudzovať sa mýliš (mám na to právo ako každý i ako pomôcku pri komunikácií s druhým)  


Prepáč si inteligentná a čo je výpovedná hodnota dobre vieš.
A  vyhodnocujem ako komunikuješ mám iba dojem , že Na takéto hranie čo predvádzaš a používať iného nie je pekné ako ani dôstojné ani k tebe ani k iným

11111 je odhlásený top 11111 napísal dňa 15/07/2018 09:18 :

miriamocka112 napísal dňa 15/07/2018 09:08 PM :
11111,
pletieš si mnoho vecí. Každý text ma dve stránky - obsahovú a formálnu. Na to, aby časti textu súviseli,sa používajú napr. konektory - prostriedky nadväznosti. Príspevky v blogu sú subjektívne. Vety majú rôznu modalitu. Rozkaz sa dá vyjadriť aj inak ako rozkazovacou vetou,napr. želacou vetou.
Problém je v tom,že ten,kto tvoj text číta, ho nemusí pochopiť tak,ako si ho myslel. Teda nastane komunikačný šum. Ale my sme v diskusii a môžeme sa pýtať...


Poriadku....

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 16/07/2018 08:56 :

rasto624: "Či budem členom cirkvi Kristovej i tom rozhodne len Kristus."
Nie je tomu celkom tak. Rozhodnúť sa musíš sám, Kristus Ti nenanúti členstvo v Jeho Cirkvi, nenanúti Ti vieru, neodstráni Tvoju slobodnú vôľu. Kristus Ti dáva milosť, poznanie, pozvanie ... ale to, či to všetko prijmeš, záleži len na Tebe.

slovaaak je odhlásený top slovaaak napísal dňa 26/07/2018 01:01 :

REAKCIA NA LŽI O FESTIVALE POHODA
Internetom koluje výrok, ktorý údajne povedal riaditeľ Pohody Michal Kaščák v Rádiu FM:„Národne, kresťansky a podobne orientované kapely nemajú miesto na festivale Pohoda. Ak mám byť úprimný, ani by nemali vôbec existovať a hrať.“
Uvedený výrok je nezmysel. Náboženská orientácia a národné presvedčenie účinkujúcich pre nás nehrá rolu, sme slobodným festivalom. Hrajú u nás kresťania, židia, moslimovia, príslušníci iných náboženstiev i neveriaci. Hrajú u nás umelci z 30 krajín, tým pádom aj mnohých národností, najzastúpenejšie sú domáce skupiny. Pohodu otvárali Biblické piesne Antonína Dvořáka a uzatvárala ekumenická bohoslužba, vystupovala na nej snáď najpopulárnejšia slovenská gospelová skupina Heartbeat a niekoľko cirkevných zborov, v NGO pasáži bolo niekoľko kresťanských neziskoviek. Na Pohode hrala Slovenská filharmónia, SĽUK, Slovenský komorný orchester i niekoľko súborov tradičnej hudby.

Nakoniec chceme uviesť, že organizátor festivalu Pohoda platí všetky dane a poplatky, ktoré sa na neho vzťahujú.

EN:
Response to the lies about the Pohoda festival
There is a rumour on the Internet saying that Michal Kaščák, the director of Pohoda, stated in Rádio_FM: “Nation, Christianity, and similarly oriented bands have no place at the Pohoda festival. If Iʼm to be honest, they should not even exist and play.”

This statement is nonsense. Religious orientation and national beliefs of performers do not play a role for us, we are a free festival. There are Christians, Jews, Muslims, members of other religions, and non-believers playing at the festival. We have performing artists from 30 countries, which means they are of many nationalities, and the biggest number of them are local bands. Pohoda was opened with Antonín Dvořákʼs Biblical Songs and concluded with an ecumenical worship service; we had perform perhaps the most popular Slovak gospel band, Heartbeat, and several church choirs; there were several Christian non-profit organisations in the NGO passage. Pohoda hosted the concerts of the Slovak Philharmonic Orchestra, the Slovak Chamber Orchestra, and several ensembles of traditional music.

Finally, we wish to state that the organiser of the Pohoda festival does pay all the applicable taxes and fees.