Archívy

Reklama

Čo som dostal: : Školenia na vysokých školách sú tiež len konšpiračné teórie?

ŠTEFAN NIŽŇANSKÝ
utorok 06. marec 2018

Ako osy sa vrhli hejteri v slovenskom parlamente na premiéra Fica po jeho reakcii na vystúpenie prezidenta Kisku, ktorý zatrúbil k predčasným parlamentným voľbám na Slovensku. Hoci mu ústava našej parlamentnej demokracie neposkytuje právomoc zasahovať do rekonštrukcie demokraticky zvolenej a zostavenej vládnej koalície, sám seba (povzbudzovaný opozíciou) osvojil si po vzore cárskych samozvancov takýto mandát!

Obviniť predsedu vlády SR zo šírenia konšpiračných teórií, môže snáď ozaj iba dobre platená naivná trúba či parlamentný truhlík...

Tak si teda vážení, poďme tie údajné konšpiračné teórie trochu odhaliť aj prostredníctvom iných ľudí a subjektov, ktoré svoje tvrdenia opierajú o dôkazy a skúsenosti.

Súkromná televízna stanica TV Prima (teda žiaden konšpiračný zdroj) priniesla informácie o tom, ako George Soros v roku 2014 ovplyvňoval dokonca voľby do Európskeho parlamentu (pozri pokračovanie videozáznamu o vyjadrení M. M. Šimečku – nižšie). Soros ovplyvňoval  verejnú mienku cez sociálne médiá, neziskové organizácie, mainstreamových novinárov a právnikov. V Českej republike im vraj vyplatil 130 tisíc dolárov. Piatimi prioritnými štátmi jeho záujmu boli vtedy v roku 2014 Francúzsko, Maďarsko, Grécko, Taliansko a Holandsko. Celkové výdaje Sorosovej nadácie na „európske volebné projekty“ boli v objeme 6,16 milióna dolárov.

A tá istá TV Prima informuje, že: „Neznámi hackeri na internete pod hlavičkou DC Leaks zverejnili  ešte v roku 2016 vyše 2 500 e-mailov z neziskových organizácií, ktoré sponzoruje maďarsko-americký miliardár George Soros. Ide o projekty Open Society Fund a z interných dokumentov vyplýva, že pozornosti kontroverzného boháča neunikli ani štáty strednej Európy: Česká republika, Maďarsko, Poľsko či Slovensko. Soros míňa milióny na podporu imigrácie, genderovej ideológie, no napríklad aj na podporu Ukrajiny.“

Bývalý český premiér a prezident Václav Klaus poskytol vlani – v roku 2017 – rozhovor nemeckej internetovej Alternativ TV. Klaus hovoril o katastrofálnom podceňovaní utečeneckej vlny. Uviedol tiež, že žijeme v dobe „mediokracie“, v ktorej sú politici ovládaní médiami. Sorosa označil za svojho nepriateľa. A potvrdil to vzápätí aj v rozhovore pre švajčiarsky server lapravda.ch v jeho Inštitúte : „Môj názor na pána Sorosa je absolútny, trvajúci štvrťstoročie, konštantný a nemenný. Pán Soros je zlo. Pán Soros, čokoľvek povie, je zlo. Čokoľvek urobí, je zle. Táto veta patrí medzi tie jeho – Sorosove vety. Preto som sa ja veľmi snažil o to, aby, aby sa jeho inštitúcie neusídlili v Českej republike. Nemohol som nikdy zakázať, ani som nikdy neašpiroval na to, aby som mu zakázal jeho think-tank. Ale keď chcel svoj think-tank premeniť na univerzitu, ktorú by malo rešpektovať aj české právo, tak som už vyslovil  rezolútny nesúhlas. Tak pochopil a odišiel do Budapešti. Takže tam majú nádielku Sorosa. No neznamená to, že nemá aj celý rad iných cestičiek, ktorými dočahuje do Českej republiky,“ povedal Klaus.

Sorosom platené mimovládne organizácie a redakcie sa snažia ovplyvňovať spoločenské dianie a vládnuť – bez mandátu vládnuť.

Ak je konšpirácia to, že som dnes na Youtube na vlastné oči videl a na vlastné uši počul besedu, v ktorej Šimečka hovorí: „Priznám sa, George Soros je môj priateľ. Investoval teraz, dal celý svoj majetok – 18 miliárd dolárov do nadácie, ktorá bude podporovať v celom svete liberálnu demokraciu. Ale nielen v Európe, aj v Latinskej Amerike, v Afrike, všade na svete... Ak sa ma pýtate, áno súhlasím s jeho hodnotami liberálnej demokracie. Tuná na Slovensku aj vďaka Sorosovým peniazom, ktorými pomáhal mimovládnym organizáciám, aby chodili po Slovensku a burcovali proti Mečiarovi. Dokonca bez jeho peňazí by sme to neboli dokázali. Takže Soros je navyše aj človek, ktorý nám pomohol poraziť Mečiara!“  

Toto je priamy dôkaz usvedčujúci Richarda Sulíka z klamstva na dnešnej tlačovej konferencii SaS. Zľahčoval aj slová premiéra Roberta Fica v teraz aktuálnom úsilí o prevrat alebo v snahe rozpútať v krajine medzi Dunajom a Tatrami občiansku vojnu. Lebo o nič iné tu dnes nejde.

Žiadne konšpiračné teórie, žiadne Ficove výmysly – teraz totiž prišiel rad na Slovensko!

Chladné hlavy, svedomie a čestné konanie sa dnes vyvažujú na váhach dejín a spravodlivosti zlatom.

Hejteri v opozičných parlamentných ministraničkách majú pravdu iba v dvoch veciach. Že mnohé sa zanedbalo aj podcenilo. Veď nie tak dávno otvorila súčasná vládna koalícia dvere tretiemu sektoru a ustupovala mu, nadbiehala, akoby verila, že si získa u nich nejaké plusové body. Nezískala nič, umožnila im len dostať sa k informáciám z prvej ruky a dovolila obsadiť miesta vo verejnej a štátnej správe nastrčeným agentom – provokatérom a udavačom.

A ako nazvať  súčasné aktuálne ale neprípustné pôsobenie agentov z mimovládok na akademickej pôde? Upozorňujú na to cez Facebook mnohí. Takmer na všetkých vysokých školách už prebiehajú školenia a inštruktáže za zatvorenými dverami. Fakt je už asi „päť minút po dvanástej!“

Predovšetkým v obrane Slovenska pred Sorosom a jeho platenými liberálnymi žoldniermi, ktorí už rozvešali v Bratislave, v Nitre, v Banskej Bystrici a v Košiciach zakrvavené tričká.

Zatiaľ iba tričká.
Pridal geronnimo on 13/03/2018 05:41

Komentáre (31)

chose20 je odhlásený top chose20 napísal dňa 13/03/2018 06:49 :

grin

Naposledy upravil chose20 dňa 2018-03-13 21:16 GMT

jeanledius je odhlásený top jeanledius napísal dňa 13/03/2018 08:49 :

Prečítaj si radšej Maxa Kašparú, alebo G.K.Chestertona, to Ti dá viac.
S nami je Boh, kto nám čo zmôže? Ani Soroš, ani Fico, ani EÚ, ani Putin... ľudia maloverní, len na tento svet hladiaci, skôr sa o svoje biedne duše starajte. Je mi nagrc, ako sa sem ťahá politika a ja sa potom musím zapájať, bo mi svedomie ináč nedá. Otvorím FB, politika, zapnem telku, politika, idem do práce, politika, prídem domov, politika... je to na mašlu, ako by nič iné nebolo dôležité. Už nech sa začne sezóna, nech sa môžem realizovať v tichu a samote, v spoočenstve mimo civilizácie.

chose20 je odhlásený top chose20 napísal dňa 13/03/2018 09:27 :

grin

Naposledy upravil chose20 dňa 2018-03-13 21:15 GMT

everest je odhlásený top everest napísal dňa 14/03/2018 11:06 :

https://www.youtube.com/watch?v=UfobXBDCfPI
Samozrejme treba čítať medzi riadkami a netreba veriť všetkému čo čítame a vidíme....ale, ale ale ani ten najväčší klamár nevie,  nedokáže klamať tak, aby nepovedal prípadne nenaznačil kúsok pravdy.

No nezabudnime, že modlitba, pôst dokáže dopomôcť k predvídaniu zla.
Buďme opatrní, lebo do mnohých vecí nevidíme, ale môžem sa s pokorou modliť a postiť sa za oslabenie tých čo nám môžu škodiť.
No Boh dokáže aj nemožné a aj plán "zlého" dokáže zmeniť tak, že nakoniec poslúži dobrej veci....

pekný deň. Pozor na Konšpirácie a ľudí čo pravdu nazývajú Konšpiráciu.
Viete ich rozoznať?
Myslím že málo-kto.
Tak prosím opatrne a viac sa modlime za dar rozoznávania a dobrého úsudku.

Naposledy upravil everest dňa 2018-03-14 10:21 GMT

jeanledius je odhlásený top jeanledius napísal dňa 14/03/2018 11:28 :

misomiso - ja nie som ani Sorosovec, ani Ficovec, som prounijny (v ramci Unie, ako bola zalozena a planovana, nie v takej podobe ako je teraz), nie som ani Putinovec.
Ja som mimo tohto. Nevyberam si stranu, som kriticky voci vsetkym a snazim sa pouzivat zdravy sedliacky rozum.
Boh je so vsetkymi, co chcu byt s nim. To je hlavne. Boh je s kazdym, pokial ho clovek vedome neodmietne. A vsetky skupiny, ktore si vymenoval, jeho pravdy vedome odmietaju.

11111 je prihlásený top 11111 napísal dňa 14/03/2018 03:08 :

Everest

Presne, prezradia sa sami i ich správanie.
(len škoda, že to trvá nejaký čas)

Sorry
Nejak iba vkladáš otázky po diskusiach (v ždy novej a novej) len nejak žiadna odpoveď tebe položené (v starých)

Len nová uvaha v ďalďej a ďalsej diskusí,bez uzazvorenia ani jedného

Nemyslíš, dosť jasná reč konania?

##
To si trochu mimo trafila "o čitaní medzi riadkami" v geronnimo-vej téme

(mimo témy ale na vloženú myšlienku - láska,pravda nehovorí a nepoužíva formu "medzi riadky"  - tie hovoria  iba jasnou rečou)

##
Ps. To že sa nebudeš hadať,protirečiť nemusíš písať (to si prosím laskavo nechaj,pre iných) , o to nestojím a ani nemám zaujem, lebo fakty sú jasné aj bez toho ani hlbšie nebudem rozoberať (z nadobudnutých skusenosti) tebou
podané "medzi riadkami"
(ale vždy je to zname "ALE"....)

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-03-14 16:29 GMT

rasto624 je prihlásený top rasto624 napísal dňa 14/03/2018 05:09 :

PS: Štefan Nižňanský je ficov...  Bol chvíľu riaditeľom STV... A zrejme aj spolupracovnikom ŠTB... Za sociku aktivny komančský tedaktor... V STV sa nevolia riaditelia tak ako to navonok vyzerá....
Stále to patrí k politicky rozdeĺovaným funkciám - trafikám...
Tak asi bol poverený šíriť...

Jeho farba je jasná...

rasto624 je prihlásený top rasto624 napísal dňa 14/03/2018 05:20 :

Myslím,  že tu nejde o sorosa. On je len širiteĺom.

Ľudia s pocitom sučastníka , mienkotvorcu a moderného európana prijímajú mnohé...

A ešte sa nerozpadla ficova vláda a už médiá uverejňujú požiadavku EU na podpis ISTAMBULSKEHO DOHOVORU. ( vraj týranie žien) alebo viac gender...

Nedivim sa...  Nová vláda to urobi s radosťou...

whitetiger je odhlásený top whitetiger napísal dňa 14/03/2018 06:08 :

Geronimo:
používaj vlastný rozum,
mysli vlastnou šedou mozgovou kôrou a
buď kritický voči autorovi tohto textu -
Štefan Nižňanský je buď
a) platený Moskvou
b) užitočný idiot ktorý hrá do karát Putinovi
- koho nám to dáva ako zdroj pravdy - Klausa?
to sme teda dopadli ...
každopádne, čo z jeho textu vyplýva je
najlepšie zakázať mimovládky,
to je čisté rusko, tak chceme dopadnúť?
Tam sa mimo iné bežne strieľajú novinári..

whitetiger je odhlásený top whitetiger napísal dňa 14/03/2018 06:10 :

jeanledius thumbs up

whitetiger je odhlásený top whitetiger napísal dňa 14/03/2018 06:14 :

misomiso
Boh nie je s fanatikmi žiadneho tipu smile

whitetiger je odhlásený top whitetiger napísal dňa 14/03/2018 06:22 :

rasto624
Si dobrý v tom že sleduješ dianie okolo seba,
máš nejakú historickú pamäť thumbs up
K ficovmu postoju -
on najprv sám podporoval istambulský protokol, ale teraz keď videl, že by mohol z toho mať nejaké politické body -
tak zmenil názor smile To je pre neho typické blink
Však nedávno - za komančov tvrdý ateista, a potom ide rozprávať že má v rodine kňazov.
To mňa uráža..

peter3 je odhlásený top peter3 napísal dňa 14/03/2018 06:27 :

ŠTEFAN NIŽŇANSKÝ : presne tak, super že to niekto takto logicky niekto objasní a hlavne v kľude.. nie ako emocionálne ovplyvnený ľudia čo vidia všetko zlé len na jednej strane.. Ja keď len zapnem blbí azet.sk a vyskočia na mňa všetky tie články tak mi je až zle, napr: "Väčšina v SR chce odstúpenie Fica" , "Vedenie Smeru môže padnúť" a to je len maličký zlomok, doslova vidím ako niektoré média úmyselne ovplyvňujú ľudí.. Už len zostáva dúfať a modliť sa že im na to neskočia.

je pravda že by tu mohla byť situácia aj lepšia (dôchodky, zdravotníctvo, školstvo, platy) je jasné že ľudia majú toho niekedy dosť ale je naivné myslieť že keby padla vláda, zrazu sa budeme mať dobre, omyl, akurát sa tam dostanú chápadlá ktoré nás vycicajú ešte viac, a to nehovorím o tom od kiaľ z ameriky budú tieto chápadlá siahať,.. to že Soros do toho investuje toľko je len evidentné že z toho chce niečo mať.. Videli ste niekedy podnikateľa ktorý  daruje tisíce dolárov len tak, pre dobrý pocit? ja nie!!..

geronnimo je odhlásený top geronnimo napísal dňa 14/03/2018 06:28 :

whitetiger ,
ďakujem za radu a beriem na vedomie. Ale keď som si prečítal tvoj príspevok, tak som sa dobre pobavil. Je pozoruhodné, keď niekto, kto nepoužíva vlastný rozum a nemyslí vlastnou šedou mozgovou kôrou, dáva rady inému, aby tak urobil.
Teraz dám radu ja tebe:
Dávať rady, keď nechápeš význam a obsah textu je podobné ako napr. zakázať na cestách automobily len preto, že ty nevieš jazdiť.
V tvojom príspevku si spochybnil autora na základe tvojich „vedomostí“ a „znalostí“ , ktoré ti naliali lievikom do tvojej šedej mozgovej kôry, ale nedokážeš vierohodne vyvrátiť argumenty, ktoré  sú tam uvedené.
Takže, čo vlastne básnik chcel povedať tými prázdnymi slovami?

geronnimo je odhlásený top geronnimo napísal dňa 14/03/2018 06:35 :

rasto624

"Myslím,  že tu nejde o sorosa. On je len širiteĺom."

Je to tak, ale netreba o tom hovoriť, lebo tí, čo používajú vlastný rozum a myslia vlastnou šedou mozgovou kôrou, ťa obvinia z konšpirácie laugh
Mimochodom, veľmi dobrý postreh thumbs up

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 14/03/2018 07:04 :

Toto je zuajímavejšie:

http://www.lifenews.sk/15164/cinska-komunisticka-vlada-systemovo-spehuje-obyvatelstvo-hodnoti-ich-doveryhodnost

whitetiger je odhlásený top whitetiger napísal dňa 14/03/2018 07:33 :

geronimo,
tiež ma tvoj príspevok pobavil smile
Chválim ťa, že si už použil svoju mozgovňu a niečo si vypotilsmile thumbs up
že si schopný aj niečo iné ako len citovať nejaký text nejakého iného človeka a nekriticky ho prijať.
Je to super, že si povedal nejaký svoj názor. thumbs up
Ale hlboko sa  mýliš,
veľmi dobre chápem význam a obsah textu,
práve preto ti dávam rady. smile
Neviem čo a kto tebe nalieva do tvojej mozgovej kôry,
ale asi ti tam toho naliali málo,
lebo inak by si postrehol, že som sa nesnažil vyvracať žiadne argumenty, ale len poukázal na pár nezrovnalostí..
Ale si na dobrej ceste, len sa musíš viac snažiť,
ja ti však verím, máš na to!

janjan je odhlásený top janjan napísal dňa 14/03/2018 10:32 :

Zaujímavé. Ak má niekto iný názor, než oficiálny (rozumej jediný správny), okamžite je o ňom rozhlásené, že je platený Moskvou. Hneď sú mu vyrátané všetky hriechy ešte aj z prenatálneho obdobia (ako keby človek nemal právo oľutovať svoje hriechy mladosti, zmeniť svoj názor a hlásať opak toho, čo hlásala za mladi). To je typický podpásový boj liberálov, takto si liberálny demokrati predstavujú demokraciu.
Vysvetli mi niekto, aký je rozdiel medzi tým, že niekto je platený Moskvou a iný je platený liberálnym Západom ? Jeden je zlý, druhý dobrý ? Nie sú náhodou obidvaja zlí, lebo zrádzajú Slovensko ?
A čo je zlé na Václavovi Klausovi ? Že nie je ovca v stáde ? Že má vlastný názor na dianie vo svete (za ktorým si aj stojí) ?

jeanledius je odhlásený top jeanledius napísal dňa 14/03/2018 10:44 :

janjan - ako prví sme boli označení my za Sorošovcov grin Takže je to fifty-fifty tongue
Okrem toho - zdielať Nižňanského je mať iný názor?
Ja mám výhodu, že som platený zlým, zlým Západom, ktorému produkujem obrovské zisky, z ktorých ma platí grin Bohužiaľ som akosi ruských zamestnávateľov u nás nenašiel tongue A ruble by som u nás tiež asi nevyužil.
A aj tak zbytočné vysvetľovať. Odargumentuješ jednu vec, dokážeš opak a vyskočí na Teba ďalšia, aby sa potom nejaký blbec spýtal na to, čo si už na začiatku argumentoval. Tie Nižňanského blbosti znejú dobre pre toho, kto stále potrebuje nejakého nepriateľa. A to je tu väčšina diskutujúcich, hľadajú niekoho, kto je zodpovedný za ich poondený život, lebo nevedia niesť zodpovednosť za svoju voľbu.

11111 je prihlásený top 11111 napísal dňa 14/03/2018 10:48 :

Jeanledius

Čo si sa pozrel do zrkadla?

Som ti písal, že ti je to zbytočné vysvetlovať wink

Som rád, že prečo ti to bolo zbytočné (hoc aj tak som na pochybách či svojím slovám vlastne rozumieš - o vysvetlovaní)

##
Prepáč

Ale je to dané
Hlupakový nevysvetlíš a múdremu to vysvetlovať nie je zapotrebné

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-03-14 22:02 GMT

rasto624 je prihlásený top rasto624 napísal dňa 14/03/2018 10:55 :

Ono fica som dobre tipol už keď ako mládenec (neuspešný ani raz neúspešný pri obhajovani SR ) pochopil, že bude hrať hru proti mečiarovi... Bol to komanč v socialnom triku... zlo sme vtedy vyháňali zlom...
Dnes, keď už každému došlo, že s akým duchom spolupracuje, zase sa ide na čiernobielu kartu a asi to v najbližších voľbách dajú ostatní opoziční, spojení...

Avšak žiaľ málokto sa na to pozerá cez písmo sväté, a rozlišuje podľa ovocia...

Totiž Jeden (kolár) je originál cudzoložník, iní, v sas je zasa plno šamanských a alternatívnych -  energických, humano členov....

6iaľ diabol má mnoho tvári a ak sa odhalí jedna jeho identita, v momente sa ponúka ako iný kráľ...

a vzhľadom na počet veriacich sa vo voľbách ukáže, že vyhrá zase iba zlo...

Totiž, nemáme žiadnu stranu, hnutie, ktoré by naozaj odvážne hlásalo biblickú morálku a hodnoty... (ak sa aj také našlo, bolo iba naoko a jednodenominačne orientované...)
Ono reči nestačia, lebo po ovocí ich poznáme...
Totož nadávajúci kresťan, ustráchaný kresťan, nahnevaný kresťan, prchky kresťan, súdiaci kresťan, ... vlastne nie je naozaj kresťan...

a nakoniec samotný istambulský dohovor je protikresťanský a nikomu to vlastne nevadí... vlastne všetci, čo sú IN sú za... a vôbec v ňom nejde o ochranu týraných žien,,,

Myslím, že by úplne stačilo na ochranu týraných, žien, detí, psíkov, či mužov, vrátiť sa k jednoduchým, jasným a jednoynačným odporúčaniam z biblie...

a nebolo by odveci aj jasne vyjadriť  biblické posolstvo, že homosexualita, bisexualita, atd... sú dôsledkom prekliaťia a hriechu (v horizonte troch generácii) a dá sa toho zbaviť... prijatím krista...

žiaľ cirkvi doposiaľ toto vôbec neriešili, len v kostoloch hovorili, že to je zlé... a odporné... vraveli to žiaľ heterosexuálom (ktorých sa to vlastne netýka, iba polarizuje)... reálne s homosexuálmi cirkvi vôbec nepracujú, nezvestujú im písmo sväté... (tak ako sa reálne nepracuje s rómami) (česť výnimkam)

a tak tu dôjde k tomu, čo cirkvi reálne siali....

Ja však nezúfam, lebo toto všetko už v dejinách bolo...
vačší úpadok prinesie reáne oživenie viery

časom sa v tejto bezbožnej dobe proforma veriaci odklonia a naozaj veriaci budú tvoriť reálne zbory podobné tým ranným...

LUK 12:49 Oheň som prišiel vrhnúť na zem; a čo chcem? Len aby už vzplanul! 50 Ale krstom mám byť pokrstený, a ako mi je úzko, kým sa to nestane! 51 Myslíte si, že som prišiel darovať pokoj zemi? Nie, hovorím vám, ale rozdelenie. 52 Lebo odteraz sa päť ľudí v jednom dome rozdelí: traja proti dvom a dvaja proti trom. 53 Rozdelia sa otec proti synovi a syn proti otcovi, matka proti dcére a dcéra proti matke, svokra proti neveste a nevesta proti svokre.“ 54 Potom povedal zástupom: „Keď zbadáte, že na západe vystupuje oblak, hneď hovoríte: »Dážď príde,« a býva tak. 55 A keď veje južný vietor, hovoríte: »Bude horúco,« a býva. 56 Pokrytci, vzhľad zeme a neba viete posúdiť. Ako to, že terajší čas posúdiť neviete? 57 Prečo sami od seba neusúdite, čo je spravodlivé? 58 Keď ideš so svojím protivníkom pred vrchnosť, usiluj sa s ním cestou vyrovnať, aby ťa nezavliekol k sudcovi, lebo sudca ťa vydá drábovi a dráb ťa vrhne do väzenia. 59 Hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera.“

kto sa teda na Boha spolieha, nediví sa týmto politických hrám a chlebu, lebo sa spolieha na Boha, že ho povedie a ochráni skrze ducha svätého.

požehnaný večer prajem bratia a sestry smile

rasto624 je prihlásený top rasto624 napísal dňa 14/03/2018 11:05 :

a sám som zvedavý, ako momentálne mimoparlamentné KDH bude obcovať s sas a rodinou... podľa ovocia poznáme od koho sú... (dovolí im ich duch spolupracovať?) aký duch to bude, ktorý dovolí spoluprácu?

Alebo dajú jednoznačný odkaz ako Ježiš "odíť satan..., lebo je napísané: len jednému Bohu budeš slúžiť..."
?

geronnimo je odhlásený top geronnimo napísal dňa 14/03/2018 11:16 :

„..hľadajú niekoho, kto je zodpovedný za ich poondený život, lebo nevedia niesť zodpovednosť za svoju voľbu. „


jeanledius , tieto pseudofilozofické preludy sú načo dobré. Napr. v kontexte spomínaného zamestnania, buď budeš robiť za 400-500 eur mesačne pre západnú firmu, alebo budeš nezamestnaný. Čo z toho je TVOJA voľba?

jeanledius je odhlásený top jeanledius napísal dňa 15/03/2018 02:01 :

geronnimo - pracujem pre zapadnu firmu za viac penazi. A nepoznam u nas kmenoveho zamestnanca, co by zarobil pod 600.
Narozdiel od toho v slovenskych subdodavatelskych zarabaju   omnoho menej. Aj menej ako 400.
Predtym som podnikal.
Moja volba je jasna. Robit svoju pracu poctivo, nech robim kdekolvek.

geronnimo je odhlásený top geronnimo napísal dňa 15/03/2018 10:34 :

jeanledius,
sorry, zle som formuloval otázku. Na Slovensku sú státisíce ľudí, ktorí majú "voľbu" drieť za 300,400,500,- eur, alebo budú nezamestnaný. Myslíš si, že to je ich voľba, keď sa rozhodnú drieť a mať "poondiaté" životy?

jeanledius je odhlásený top jeanledius napísal dňa 15/03/2018 09:14 :

geronnimo - keď sa doučia pravopis a nebudú "nezamestnaný", tak nebudú zarábať 300-500€. A peniaze nie sú všetko.
Aj ja som si zvolil radšej drieť vo fabrike a mať pokojnejší život ako ťažko zarábajúci podnikateľ wink
Ide o to, nájsť v práci radosť a nie len povinnosť.

11111 je prihlásený top 11111 napísal dňa 15/03/2018 09:18 :

Jeanledius

Tak to vysvetli vo sviatok/v nedeľu predavačke čo má rodinu
A nie len jej i jej deťom


"práca má byť radosť a nie povinosť"


A s reality čo mám
Pravopis moc nepomôže VŠ čo je učiteľka naboženstva (bývalka má menší plat než ja a to iba voči môjmu pomeru zamestnanca, nie plus k vedľajšej aktivite čo mám)

A tak isto neter čo mám, má  menšiu -tiež učiteľka,  tež má  vyštudovanú VŠ pedagogickú
(o učiteľkom plate mám ešte viac zdrojov, viac ľudí medzi známymi)


A do tretice
Moja sestra VŠ zravotná, to tiež neprevyšuje mňa v plate

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-03-15 21:45 GMT

jeanledius je odhlásený top jeanledius napísal dňa 16/03/2018 07:49 :

11111 - a čo nam to zmení Tvoje vyplakávanie? Tak sa zober, choď do politiky alebo do odborov, ale nevyplakávaj tu.
Raz sa Ťa možno Boh spýta "ako si využil svoje talenty ohľadom zvýšenia platov" a Ty začneš vyplakávať, že to politici? Oni sú takí istí ľudia ako my.
Ja pracujem tiež v nedeľu, aj vo sviatky, bohužiaľ a ťahám dvanástky. Veľakrát sa ani nedostanem na svätú omšu za celý víkend, lebo robím od rána do večera. A budem plakať? Ja som si to zvolil.
Nikto tu nikoho nedrží. Platy budú stúpať, keď na to bude tlak. My máme platy dobré a tento rok nám dvíhajú dokopy o 10 percent. Takže sme spokojní.
A ohľadom učiteľstva - to je povolanie, niečo ako kňaz... pre to sa treba rozhodnúť a obetovať tomu život. Je to jednoducho tak.

jeanledius je odhlásený top jeanledius napísal dňa 16/03/2018 07:50 :

11111 - a neviem, čo je zlé na 500€ plate. Moja mama zarába omnoho menej  a prežije v pohode.

11111 je prihlásený top 11111 napísal dňa 16/03/2018 11:31 :

Jeanledius

Kde vyplakávam?
(ja pisal, že zarábajú pod mňa VŠ a ty chodia do ulíc,  nie ja)

Ale stale neviem ako to stale chceš tým ženám -
predavačkam vysvetliť, tiež robia  nedele aj SVIATKY (robievali) a za menej než ty, v hranici minimálnej mzdy

A to, ze ty si mal možnosť vybrať nehovorí o tom, že oni malí tu možnosť.
Ako vysveliš VŠ - čo vedia PRAVOPIS čo bola tvoja namietka aby sa naučili a  mohli tak lepšie zarobiť?

Čo tak už keď tak písať k veci a k tomu čo som uviedol? A nie dristať, keď nemáš čo k veci mudreho podať.

A čo si si sľuboval od takéhoto konania? , lebo to ma nepresvedčilo, ale naopak utvrdilo v mojom

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-03-16 14:24 GMT

11111 je prihlásený top 11111 napísal dňa 16/03/2018 05:23 :

Jeanledius
Prečo teda ty nerobíš za 500 €?
Keď na tom nič nie je pre teba zlé
(a to aspoň pri odpracovaví 190-200 hod. mesačne)


##
Prečo robíš u zahraničného zamestnávateľa za almužnu voči kolegovi v zahraničí (materskej firme) ?

Nemá každý na výber ako si naivne myslíš - niektorý majú rodinu a ktomu sa zodpovedne prisposobujú, nemajú zahraničného zamestnávateľa v kraji atď....

A ešte mi vysvetli prečo musia chodiť ženy za opatrovateľky do zahraničia (prevažne Rakúsko) "keď majú na výber"?

##
A ešte jednu poznámku  (ku platom/zarobkom) poznám aj lepšie (aspoň lepšie pokiaľ ide o poziciu moju -zamesnanca) zarábajúcich ľudí od domňa a s problémom existencie

Naposledy upravil 11111 dňa 2018-03-16 19:07 GMT