Archívy

Reklama

... : P O N U K A   A D V E N T U  ...

Žijeme v dobe, kedy slová ako ponuka a dopyt sú jedny z najfrekventovanejších a to nielen "vo svete" ekonomiky, ale bežného každodenného života každého človeka. Ponúkajú sa nám rôzne formy produktov, služieb, úverov. Je paradox, že žijeme v dobe, ktorá nám ako samozrejmosť ponúka, aby sme si zobrali úver na dovolenku, darčeky, prípadne rekonštrukciu rekonštrukcie
...a mnoho mnoho materiálnych vecí, ktoré v skutočnosti ani nepotrebujeme, ...len sú možno o "triedu" vyššie ako tie, ktoré sme si obstarali pred časom... no a ak nemáme ujasnené na čo ich skutočne potrebujeme... či pre funkčnosť alebo pre porovnávanie sa s ľuďmi vo svojom okolí... musíme zažívať výrazné vnútorné osobné napätia.

Človek, ktorý je sám sebou ... bez potreby porovnávať sa s inými ľuďmi je od toho "fenoménu doby" oslobodený... Teda nevyhne sa konfrontácii minimálne s vnútornou otázkou: To čo chcem aj skutočne potrebujem?... ale zväčša to "ustojí" smile

I keď pripúšťam, že raz za čas je dobré a prospešné potešiť sa aj drobnosťami, ktoré možno aktuálne nevyhnutne nepotrebujeme ...no potešia (napr. nové funkčné oblečenie pre športové aktivity, obľúbené kvetiny, návšteva kultúrneho podujatia, ...)

No, okrem materiálnych vecí, sa nám v období, ktoré práve začíname dostáva do pozornosti niečo výnimočné ... PONUKA ADVENTU. Ponuka pripraviť ... cestu k stretnutiu... pre veriacich stretnutiu s Tým, ktorého narodenie si pripomenieme o niekoľko dní smile...ale pre všetkých bez ohľadu na vierovyznanie... cestu k sebe navzájom.

Rozhodla som sa, že chcem od tohto adventného obdobia  viac... ako byť len konfrontovaná s ponukou tohto sveta. Chcem ho prežiť aj tým, že urobím niečo pre iných... Tým ľuďom, ktorí sú na Zoznamku a majú túžbu po modlitbe... darujem modlitbu smile v každý adventný týždeň.

Stačí, ak mi človek napíše súkromnú správu. Vôbec neočakávam zasielanie úmyslov, za ktorého by sa človek chcel modliť...veď Boh vie, čo skutočne potrebujeme.... Každý kto mi do správy napíše svoju obľúbenú myšlienku, ktorá je pre neho/ňu inšpirujúca, potešujúca alebo výzvou...buď z Biblie alebo citát známych i menej známych osobností...s uvedením autora,  bude súčasťou mojej modlitby. Preto prosím, aby obsahom správy bola myšlienka, lebo hoci sa snažím ... nebyť náročná... emotikonovia... ako jediný obsah správy, pre mňa nie sú postačujúci a hlavne sú nič nehovoriaci. grin Správy na daný adventný týždeň, prosím zasielať vždy najneskôr do pondelka 18.00 hodiny, nakoľko nie som tu vždy denne. Ďakujem.

P.S: Ak sa chce niekto  thumbs upthumbs upthumbs up pridať ku mne v tomto úmysle modlitby za iných, bude mi potešením.

Prajem nám všetkým, aby sme toto výnimočné obdobie roka prežili zmysluplne.
Pridal olgark on 02/12/2017 11:50

Komentáre (2)

dolores je odhlásený top dolores napísal dňa 03/12/2017 10:43 :

thumbs up

anneliese je prihlásený top anneliese napísal dňa 04/12/2017 09:41 :

K tomu nie je čo dodať.